Ar nerimaujate dėl savo kepenų sveikatos? Ar norite sveikų kepenų? Jei taip! Tada šis straipsnis skirtas tau. Šiais laikais gyvenimas tampa labai įtemptas, todėl labai svarbu išlaikyti gerą kepenų būklę. Kepenys padeda kaupti ir kontroliuoti gyvybiškai svarbių mineralų ir vitaminų vartojimą, subalansuoja cholesterolio kiekį, be to, veikia kaip sietas, apsaugantis jus nuo daugelio toksinų suvartojimo. Taigi šiandien šiame straipsnyje mes jums pasakysime keletą patarimų, kaip išlaikyti jūsų kepenis sveiką.

Kaip išlaikyti sveikas kepenis

Kepenys atlieka svarbų vaidmenį – nuo hormonų tiekimo iki valymo. Daugelis žmonių sukelia papildomą stresą kepenims, naudodamiesi kasdieniais veiksmais, pavyzdžiui, kvėpuodami nešvariu oru, gerdami alkoholį ir vartodami apdorotą ar kenksmingą maistą. Atminkite, kad tai, kaip jūs gyvenate, daro didžiulį poveikį mūsų kepenims.

Geriausi būdai išlaikyti kepenų sveikatą:

Žemiau mes paminėjome keletą būdų, kurie yra naudingi kepenų sveikatai palaikyti. Jie yra tokie;

1. Valgykite subalansuotą mitybą:

Kepenims reikia daug mineralų ir vitaminų, kad galėtų atlikti daugybę funkcijų; todėl jūsų racione turi būti daug vaisių, taip pat daug maistinių medžiagų turinčių maisto produktų ir daržovių, tokių kaip brassica daržovės, pavyzdžiui, žalumynai, Briuselio kopūstai, žiediniai kopūstai ir brokoliai bei lapiniai žalumynai, tokie kaip špinatai, kopūstai, kiaulpienės ir kt. kriaušės, avižos, cinamonas ir obuoliai.

2. Venkite nuodingų elementų:

Kad ir ką įkvėptumėte ir įsitrauktumėte į savo odą, jis sukuria savo režimą jūsų kepenims. Pesticidai, fungicidai ir dažai, taip pat papildomos cheminės medžiagos yra labai mirtinos. Kai tik pradėsite kalbėti apie toksiškas medžiagas, pridenkite veidą kauke, sustokite vėdinamoje vietoje ir apsaugokite odą šalikais, ilgomis rankovėmis ir skrybėlaite.

3. Gerkite švarų vandenį:

Kiekvieną išgertą soda, kavą ar sultis pakeiskite švariu vandeniu. Labai svarbu, kad jūsų sistemoje būtų pakankamai vandens, kuris yra labai svarbus valymui. Kasdien išgerkite bent 8–10 stiklinių švaraus, įtempto vandens. Padedant tai, jūsų kepenys gali pašalinti teršalus už jūsų kūno.

4. Išlaikykite sveiką svorį:

Turite žinoti, kad nutukimas sukelia riebias kepenų ligas, todėl joms kyla didelis kepenų randų ar cirozės, kepenų vėžio ir kepenų nepakankamumo pavojus. Turite išmatuoti juosmens dalį ir išlaikyti ją sveiku perimetru. Sportuodami ir laikydamiesi dietos, kurioje yra mažai riebalų, daug skaidulų, antioksidantų mineralų ir vitaminų, taip pat jums bus naudinga išlaikyti stiprų svorį ir kepenis.

5. Prakaitavimas:

Jei norite, kad jūsų kepenys būtų sveikos, turite atlikti keletą prakaitavimo pratimų. Taip yra todėl, kad prakaitavimas leidžia jūsų kūnui pašalinti toksinus iš porų, mažina kepenų valymo krūvį.

6. Masažuokite kepenis:

Tačiau gulėdami ant nugaros, galite saikingai masažuoti tulžies pūslę ar kepenis, esančias šalia apatinės šonkaulių zonos dešinėje kūno pusėje. Tai taip pat padeda pagerinti kraujotaką šioje srityje.

7. Venkite gerti alkoholį:

Naujausi tyrimai patvirtino, kad alkoholis yra toksiškas kepenims, be to, jis sukelia daug blogesnes kepenų ligas, tokias kaip hepatitas. Jei negalite to padaryti, venkite daug gerti. Tai gali pakenkti kepenų ląstelėms, sukelti patinimą ar pakenkimą, dėl kurio išsivysto cirozė, kuri gali būti mirtina.

8. Būkite atsargūs dėl hepatito:

Tai liga, pažeidžianti kepenis ir judanti organizme per kūno tirpalus. Injekcijas galima gauti sergant hepatitu B ir A. Venkite dalintis savo daiktais, pavyzdžiui, adatomis, dantų šepetėliais, skutimosi peiliukais ir kt..