Kas yra vandens tarša? Kaip išvengti vandens taršos? Visuomenė žino apie problemą yra pirmasis ir pagrindinis būdas ją išspręsti. Vandens tarša keičia kai kuriuos esminių, cheminių ir biologinių vandens savybių pakeitimus, kurie gali pakenkti gyviems daiktams..

vandens tarša

Kova su vandens tarša yra nuostabi, kad visi ir visi (taip pat vyriausybės ir vietos tarybos) turi susirūpinti. Kiekvienas iš mūsų turi įtakos mūsų vietiniam vandens tiekimui, kartu atsižvelgiant į vandens kokybę ir vandens kiekį, kurį sunaudojame trūkumo metu. Šiame straipsnyje pateikiau keletą dalykų, kurie padės išvengti vandens taršos.

Nurodymai, kaip išvengti vandens taršos:

1. Protingai naudokite vandenį:

Stenkitės neleisti čiaupo, kai jis nėra traukiamas. Be to, galite sumažinti vandens kiekį, kurį naudojate skalbdami ir maudydamiesi. Jei visi tai darome, galime žymiai išvengti vandens trūkumo ir sumažinti nešvaraus vandens, kurį reikia gydyti, kiekį.

2. Venkite laistymo:

kai ateis laikas nuplauti veją ir sodą, rekomenduojama naudoti lėto laistymo metodą, kad sustabdytumėte trąšų nutekėjimą į požeminį vandenį. Kaip alternatyva pasikliauti purkštuvu, tikėkite, kad lašelinės laistymo sistemos, kitaip „lašinamos“, ir mirkymo žarnos, suteikiančios aukštesnį kompetencijos lygį.

3. NENUREMKITE tualete nieko:

Venkite plauti tabletes, skystį, kitaip miltelių pavidalo vaistus ar kitus vaistus žemyn į tualetą. Skirtas rekomendacijoms dėl tinkamo visų vaistinių atliekų šalinimo.

4. De-nitrifikacija:

Tai natūralus procesas, kurį galima pripratinti sustabdyti nitratų išplovimą dirvožemyje; o tai savo ruožtu neleidžia požeminiam vandeniui tapti nešvariam maistinėmis medžiagomis.

5. Mažiau sintetinių prekių naudojimas:

Venkite buitinių produktų, kuriuose yra chemikalų. Kaip alternatyvą naudokite žalius produktus, panašius į biologiškai skaidų muilą, taip pat natūralius higienos reikmenis. Jei norite atnaujinti savo namus, apsisaugokite nuo balinimo ir cheminių valiklių, o kaip pakaitalą naudokite actą.

6. Automobilių alyva:

Turite pakartotinai naudoti, kiek įmanoma. Be to, svarbu tinkamai prižiūrėti savo automobilį, kad būtų išvengta toksiškų skysčių, tokių kaip antifrizas ir alyva, nutekėjimo..

7. Nemeskite vados:

Vengti kraiko į upes, ežerus kitaip vandenynus. Padėkite išvalyti šiukšles, kurias stebite paplūdimiuose, kitaip upėse ir ežeruose, įsitikinkite, kad saugu surinkti šiukšles ir sudėti jas į šiukšliadėžę.

8. Naudokite septikus:

Septikai naudojami nuotekų priežiūrai toje vietoje, kur jie yra. Paprastai jie yra įpratę nuotekas valyti kaip pastato pastatą.

9. Natūralios trąšos:

Vejos trąšos, pagamintos iš natūralių medžiagų, padeda išvengti vandens taršos. Rekomenduojamas kompostas arba produktai, kurių sudėtyje yra kaulų miltų. Kitas trąšų pasirinkimas yra tas, kuriame yra lėtai išsiskiriančio azoto.

10. Eik natūraliai:

Cheminių pesticidų ir trąšų naudojimas sukelia vandens užteršimą, nes užkrėstas vanduo patenka į gruntinį vandenį ir patenka į artimą vandens šaltinį. Natūralūs pesticidai, kuriuos galite naudoti, apima insekticidinį muilą ir piretrumą. Natūraliose trąšose yra žolės, medžio pelenų ir gyvūnų komposto.

11. Naudokite šiukšliadėžę:

Bet kokiu atveju neišmeskite šiukšlių. Visą laiką ieškokite tikslios šiukšlių dėžės. Tai apima tokias vietas kaip paplūdimys, upės pakrantė ir vandens telkiniai. Nesuyrančios prekės, panašios į tamponus, sauskelnes ir higienines servetėles, neturėtų būti nuleidžiamos į tualetą, todėl gali būti pažeistos nuotekų šalinimo procedūros, be to, dažniausiai baigiamos kaip kraikas, gulintis paplūdimiuose.

Todėl labai svarbu, kad kiekvienas iš mūsų imtųsi tinkamų veiksmų, kad išvengtume savo vertingiausio išteklio, vandens, netapimo nešvarumu..