Vidurių užkietėjimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, kuriomis skundžiasi daugelis žmonių. Paprasčiau tariant, tai yra kūno nesugebėjimas išskirti žarnyno, o tai sukelia skausmingus pilvo spazmus ir daug nepatogumų. Nors vidurių užkietėjimas nėra rimta problema, tačiau užsitęsusios šios būklės problemos gali apsunkinti kasdienybę ir gyvenimo būdą. Tačiau, užuot gydę vidurių užkietėjimą, visada yra geresnis būdas to išvengti, laikantis tam tikrų sveikos gyvensenos patarimų ir pasiūlymų. Šis vadovas yra puikus būdas žinoti geriausius būdus, kaip išvengti vidurių užkietėjimo krizės ir jos išvengti. Patikrinkite juos ir reguliariai stebėkite rezultatus.

Kaip išvengti vidurių užkietėjimo

Valgykite daug skaidulų turinčius maisto produktus:

Pluoštas yra vienas iš geriausių būdų išvalyti skrandį nuo atliekų, taip pat sureguliuoti tuštinimąsi, kad būtų išvengta vidurių užkietėjimo. Įtraukus į dietą kai kuriuos aukščiausios kokybės pluošto maisto produktus, šį tikslą galima lengvai pasiekti. Slyvos, kriaušės, morkos, brokoliai, pupelės, persikai, figos ir sveiki grūdai yra vieni iš idealių maisto produktų šiuo atžvilgiu. 2-3 maisto produktų derinys iš čia padės jums tinkamai.

Įtraukite linų sėmenis į dietą:

Linų sėmenys yra vienas geriausių būdų išvengti vidurių užkietėjimo. Šią sėklą galite susmulkinti ir laikyti. Kiekvieną dieną pabarstykite juos ant patiekalų ir salotų. Tai ne tik padeda sureguliuoti žarnyną, bet ir užtikrina, kad organizmas gaus daug omega riebalų rūgščių.

Turėkite daug vandens ir sveikų skysčių:

Kitas veiksmingas būdas užkirsti kelią vidurių užkietėjimui yra gerti daug vandens kiekvieną dieną. Pageidautina apie 10 stiklinių paprasto ir filtruoto vandens. Be to, visada galite įtraukti sveikų skysčių, tokių kaip šviežios vaisių sultys ir žolelių arbata. Tai užtikrins, kad kūnas būtų gerai hidratuotas ir žarnyne būtų atlikti tinkami judesiai. Tai padidins išmatų tūrį ir užtikrins, kad jos taps minkštesnės, kad būtų lengviau išnykti.

Pratimai yra reikšmingi:

Pratimai padeda palaikyti kūno funkcijas, taip pat palaiko tinkamą virškinimo sistemos formą. Naudodamiesi maždaug 30 minučių mankštos kiekvieną dieną, iš tikrųjų galite išvengti vidurių užkietėjimo ir daug kitų privalumų. Kažkas tokio paprasto kaip vaikščiojimas taip pat padarys stebuklus. Išbandykite patys, kad pamatytumėte pranašumą! Kas daugiau? Tai taip pat padės išlaikyti kūno svorį.

Turėkite gerus tualeto įpročius:

Pirmas dalykas – gerai praleisti laiką tualete ir būti kantriems, kad išmatos praeitų. Duokite kūnui kada nors išsiskirti. Be to, niekada neturėtumėte ignoruoti gamtos raginimo. Jei nekreipiate dėmesio į norą išmatose, tik užkietės viduriai. Geriausias laikas, kai tuštinatės, yra maždaug 30 minučių po valgio arba anksti ryte.

Venkite kofeino:

Kofeino turintys gėrimai tik dar labiau apsunkins išmatų praleidimą. Tai apima ir arbatą, ir kavą. Be to, turėtumėte susilaikyti nuo gazuotų ir gazuotų gėrimų, kurie apsunkina vidurių užkietėjimą. Alkoholis yra dar vienas gėrimas, nuo kurio reikėtų susilaikyti, jei jis nenori patirti vidurių užkietėjimo.

Venkite vaistų:

Yra tam tikrų vaistų, ypač antibiotikų, kurie sukelia vidurių užkietėjimą kaip šalutinį poveikį. Jei norite visiškai išvengti jausmų, geriausia nutraukti tokių vaistų vartojimą ir ieškoti pakaitalų. Tai yra vienas geriausių būdų, kaip pasiekti vidurių užkietėjimo išvengimo tikslus. Prieš tai darydami būtinai pasitarkite su gydytoju.