Mūsų kūne yra druskos ir cukraus, kurie yra kai kurie pagrindiniai reikalavimai, reikalingi mūsų organizmui gerai veikti. Panašiai kaip druskos yra gaunamos iš mineralinių maistinių medžiagų, tam tikros maisto ir maisto dalelės išsiskiria iš suskaidyto cukraus, kuris teisinga forma yra privalomas organizmo reikalavimas.

Neapdorotas cukrus gerai sumaišomas su krauju, taip sukuriant terminą cukraus kiekis kraujyje. Tačiau jei gliukozės dalelės yra didesnės, jos gali pasisukti kitaip, o tai gali būti ne taip sveika jūsų organizmui. Tokiais momentais, kas geriau žino apie savo cukraus kiekį nei tu pats. Žinoma, visada geriau dirbti pagal profesionalų pagalbą ir rekomendacijas.

Kaip patikrinti cukraus kiekį kraujyje

Kas yra cukraus kiekis kraujyje?

Jei suardome maistą, kurį vartojame, suskaidytos dalelės liudija apie gliukozę – būtiną natūralią medžiagą, kurios mūsų organizmui reikia tęsti mirtiną darbą. Dabar ši gliukozė, kad pasiskirstytų visame kūne, susimaišo su krauju ir taip atsiranda terminas „cukraus kiekis kraujyje“..

70–100 mg/dL yra normalus gliukozės kiekis kraujyje, tas, kuris tiriamas nevalgius, gali būti nuo 3,9 iki 5,5 mmol/l. Tačiau po valgio mažiau nei 9 mmol/l idealiai tinka žmonėms, sergantiems 1 tipo cukriniu diabetu. Sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu jis turėtų būti 8,0 mmol/l po valgio. Norint atlikti cukraus kiekio kraujyje tyrimą, galima atlikti atsitiktinį gliukozės kiekio plazmoje tyrimą, todėl nereikia daug planuoti. Saugokitės idealaus diapazono ir būkite kontroliuojami.

Jei jums įdomu, kada atlikti cukraus kiekio kraujyje tyrimą, čia yra jūsų atsakymas. Amerikos diabeto asociacija siūlo, kad dvi valandas po valgio būtų mažesnis nei 180 mg/dl tikslas. Tačiau Amerikos klinikinių endokrinologų asociacija siūlo, kad dvi valandos po valgio būtų mažesnis nei 140 ml/dL.

Todėl svarbu pasikonsultuoti su gydytoju, kuris tikslas jums tinka. Gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas po valgio yra reikšmingas, nes parodo, kaip jūsų kūnas reaguoja į angliavandenius apskritai ir į tam tikrus maisto produktus. Jei išmoksite valdyti gliukozės kiekį kraujyje po valgio, turite mažesnę riziką susirgti širdies ligomis ir kitomis kraujotakos problemomis.

Cukraus kiekio kraujyje tyrimas:

Jūs galite nusipirkti cukraus kiekio kraujyje matuoklį namuose, kad galėtumėte stebėti cukraus kiekį. Techniškai jis vadinamas gliukometru.

1. „Accu-Check“:

Jis yra lengvas ir naudoja mažiau skausmingus kraujo ištraukimo būdus. Jis turi vienerių metų garantijos laikotarpį ir kainuoja nuo 1399 iki 1700 INR.

2. Dr.MorepenGluco one BG 03 gliukometras:

Kitas geriausias būdas patikrinti cukraus kiekį kraujyje yra naudojant šį aparatą, kuris taip pat yra biosensorinis gliukozės matuoklis. Dėžutę sudaro LCD monitorius ir 10 koduotų juostelių, vienas lancingo įtaisas ir savininko vadovas. Jos kaina yra 600–800 INR ir ji registruoja lygius. )

3. „Omron HGM 112“ gliukozės matuoklis:

„Omron HGM 112“ gliukozės matuoklis tikriausiai yra lengviausias bandymo aparatas, o prietaisas aptinka panaudotas juosteles. Jis turi automatinio kodavimo sistemą, todėl sąrankos procesas yra gana lengvas. Jo kaina yra 650-1000 INR ir lengvai prieinama.

4. Džonsonas & „Johnson One Touch“:

Jis sveria apie 36 gramus ir turi monitorių su 50 nemokamų bandymo juostelių. Prietaise yra aliarmas, kuris įspės apie bet kokį cukraus lygio sumažėjimą ar padidėjimą. Jo kaina yra nuo 700 iki 1000 rublių.

5. Dr.Morepen Gluco One BG 02 ​​gliukozės matuoklis:

Tam taip pat nereikia koduoti sąrankos. Rezultatai gaunami vos per 7 sekundes ir pateikiami su iš anksto užkoduotomis bandymo juostelėmis. Tai taip pat rodo ketono kiekį kraujyje. Jo kaina yra 600–800 rublių.

Kaip tai gali būti blogai?

Mes liudijame, kad šiek tiek gliukozės sistemoje niekam nepakenkė. Tačiau jei paliksime tai gamtai, o cukraus kiekis kraujyje padidės daugiau nei būtina, insulinas, mūsų kūno organo išskiriamas hormonas, pradės veikti ant grotelių, bandydamas jį sumažinti iki tinkamo lygio. Tas pats atsitinka su nepakankama gliukozės gamyba, kai gaminamas insulinas, kad būtų galima kontroliuoti jo lygį. Bet jei ateis taškas, kai viskas klostysis blogai, mirtinas diabetas bus tavo draugas visą likusį gyvenimą.

Kaip kontroliuoti dalykus?

Grįžtant prie temos, šiandienos straipsnis yra apie tai, kaip išmatuoti cukraus kiekį kraujyje, ir štai kaip viskas sumažėja.

Šių dienų technologijos mums davė daug naudos, suteikė mums mechanizmų ir idėjų, su kuriomis turime dirbti, kad nereikėtų kiekvieną kartą bėgti pas gydytoją, kai sumažėja slėgis ar peršalimas ir gripas. Šiomis dienomis jūs gaunate cukraus kiekio kraujyje tikrintuvus, panašiai kaip ACU CHECK, kuris leidžia namuose patikrinti cukraus kiekį kraujyje ir pats nustatyti rezultatus.

Išankstinis patikrinimas:

Prieš pradėdami procesą, būtinai nusiplaukite rankas, galbūt pašalinkite bet kokią nešvarumų tikimybę, o kol tai darote, kodėl nepanaudokite šiek tiek drungno vandens, kad pagerintumėte kraujotaką, o tai padės lengvai paimti kraują be jokių rūpesčių..

Skaitykite instrukcijas:

Pirkdami įrangą, visada rasite vadovą ar instrukcijų knygelę, kuri padės jums atlikti šį procesą. Paprastai jūs galite atpažinti save iš skirtingų dalių, o viena iš tokių yra juostelė, kurią reikia paruošti dabar.

Cukrinio diabeto kraujo tyrimas: kaip tai padaryti?

Dabar pradėkite nuo įrangos įjungimo matuoklio, kuris padėtų nustatyti, ar cukraus kiekis atitinka ženklą, ar ne.

  1. Paprastai ideali rekomenduojama vieta yra pirštų galas, tačiau įsitikinkite, kad keičiate tarp pirštų ir visą laiką nepasikliaujate vienu pirštu.
  2. Dabar naudokite dūrio įtaisą, kuris bus su mažu švirkšto elementu, kuris leis jums paimti kraujo lašą, kurį dabar reikia įpilti į bandymo juostelę, kol ji dar šviežia.
  3. Tereikia paliesti bandymo juostelę ir kraujas ten bus perleistas.

    Baigę šiek tiek palaukite, priklausomai nuo jūsų įrangos sugebėjimo pasiekti rezultatą tam tikru greičiu. Dabar, kai laukėte, rezultatas bus rodomas jūsų skaitiklio ekrane.

Cukraus kiekis kraujyje visada turi būti kontroliuojamas. Maistas, kurį valgome kasdien, turi savo dalį cukraus. Gliukozės kiekis kraujyje turi būti ribotas. Insulinas ir gliukagonas leidžia juos išlaikyti tinkamame lygyje. Saugokitės simptomų ir nedelsdami imkitės veiksmų. Prevencija yra geriau nei gydymas!