Įsivaizduokite, kad einate į darbą su galvos skausmu. Tai tiesiog pablogina jūsų dieną. Dėl tokio galvos skausmo ar diskomforto sunku ką nors padaryti. Galbūt norėsite likti savo lovoje ir nieko nedaryti.

Kokie yra galvos skausmo tipai skirtingose ​​vietose

Galvos skausmas yra dažniausia priežastis; žmonės eina pas gydytoją. Dažniausiai moterims skauda įtampą ir jos baigiasi vyrams. Dėl šios priežasties 127 milijonai žmonių praleidžia darbą.

Galvos skausmo tipai ir vietos:

Galva gali skaudėti skirtingai. Tai gali būti priekinė, nugaros, kaktos, veido ar galvos. Skausmas gali būti bet kokio dydžio. Paprastai pradžioje jis būna mažesnis ir laikui bėgant didėja, jei negydomas. Jei galvos skausmas trunka ilgiau, turėtumėte kreiptis į gydytoją.

Taip pat reikia patikrinti galvos skausmą su kitais simptomais, tokiais kaip peršalimas, bėganti nosis, raumenų sustingimas, karščiavimas, viduriavimas, skrandžio skausmas, pykinimas ir vėmimas. Jei tai tęsiasi ilgiau, turite apsilankyti pas gydytoją, nes tai gali reikšti rimtą ligą.

Tai daugiausia dėl nervų, išplitusių per smegenis. Jis plinta per galvą ir veidą. Taip pat gali būti dėl raumenų skausmo ir kraujagyslių. Dėl to kiekvieno tipo galvos skausmas skiriasi. Taigi kiekvienam žmogui dėl bet kokių priežasčių gali skaudėti skirtingai. Galvos skausmo tipai yra šie.

Pirminis galvos skausmas:

Galvos skausmas, kuris neturi priežasties ar būklės, vadinamas pirminiu galvos skausmu. Tai dažnas galvos skausmas. Šio tipo galvos skausmas yra labai lengvas ir trumpalaikis. Jai išgydyti pakanka paprasto poilsio ar puodelio arbatos.

Antrinis galvos skausmas:

Galvos skausmas, turintis priežastį ir būklę, vadinamas standartiniu galvos skausmu. Tai gali būti sutrikimas ar sužalojimas. Šis tipas yra ilgesnis ir skausmingesnis. Galite vartoti vaistą ir jį išgydyti.

Klasterio galvos skausmas:

Galvos skausmas, kuris atsiranda grupėje, vadinamas klasteriniu galvos skausmu. Tai trunka savaites ir mėnesius. Tai dažniau pasitaiko vyrams ir moterims. Šio tipo skausmas yra vienoje pusėje. Tai labiau kankina. Tai nėra pulsuojantis. Jis taip pat yra dvišalis. Jis yra dviejų tipų. Epizodinis klasterinis galvos skausmas yra ilgesnis. Tai gali trukti nuo dviejų savaičių iki metų. Jis ateina su trumpa pertrauka. Klasterinis lėtinis galvos skausmas nėra pertraukos galvos skausmas. Jis išlieka mėnesius ar metus. Tai nenutrūkstama ir gali būti labai erzina tęsti gyvenimą.

Sinusinis galvos skausmas:

Sinusas yra oro kanalas, kuris supa akis, nosį ir skruostus. Ši ertmė gali sukelti skausmą ir sukelti sinusinį galvos skausmą. Dėl to ertmės išsipučia ir užsikemša gleivėmis. Skausmas gali būti priekinis ir veido. Jis gilus ir pulsuojantis. Veidas jaučiasi švelnus liesti. Pasunkėja lenkiantis ar gulint. Jį galima supainioti su ausų ar dantų skausmu. Jį lydi sloga ir sloga. Tai taip pat gali sukelti karščiavimą. Dažnai tai painiojama su migrena.

Įtampos galvos skausmas:

Įtampos galvos skausmas yra labiausiai paplitęs pirminio galvos skausmo tipas. Tai vadinama streso galvos skausmu. Tai sukuria spaudimą galvoje, veido priekyje ir nugaroje. Tai daro žmogų kartais jautrų šviesai ir garsui. Dažnai tai sukelia miego sutrikimą. Jis yra trijų tipų, būtent retas epizodinis įtampos galvos skausmas, dažnas epizodinis galvos skausmas ir lėtinis galvos skausmas. Retas epizodinis galvos skausmas gali būti kartą per mėnesį. Dažnas epizodinis galvos skausmas yra galvos skausmas kas 2–15 dienų. Tai gali būti valandinis. Šio tipo skausmas yra stiprus, lėtinis įtampos galvos skausmas kas 15 dienų. Tai jaučiama iš abiejų pusių. Galvos oda tampa švelni, jie tampa skausmingesni.

galvos skausmo tipai ir vietos

Stuburo galvos skausmas:

Kiekvienam, kuriam buvo atliktas stuburo slankstelis, kuris yra juosmens punkcija, atsiranda galvos skausmas. Stuburo čiaupas apima stuburo skysčio pašalinimą bet kokiam tyrimui ar procedūrai. Juosmens punkcija yra švirkščiama anestezija, skirta bet kokiai procedūrai atlikti. Epidurinė blokada yra skiriama stuburui gimdymo ir C sekcijos metu. Po procedūros išteka stuburo skystis, dėl kurio pasikeičia skysčio slėgis. Šis slėgio pokytis sukelia galvos skausmą. tai atsitinka po 5 dienų procedūros. Skausmas yra didesnis sėdint. Geriausia vengti tokių procedūrų. Taip pat neturėtumėte pakelti svarmenų ir ilsėtis, kad išvengtumėte stuburo skysčio nutekėjimo.

Galvos skausmas krūvio metu:

Po sunkios fizinės veiklos kartais skauda galvą. Tai vadinama įtampos galvos skausmu. tai pastebima daugiausia jaunesniems žmonėms iki 50 metų. Kai atliekate bet kokį sunkų pratimą ar veiklą, jūsų širdis plaka greičiau, kad užtikrintų nuolatinį deguonies poreikį kraujyje. Šis kraujospūdžio padidėjimas yra ne tik kūno, bet ir smegenų. Tai vadinama veniniu spaudimu. Dažniausiai šis galvos skausmas yra pagrindinis. Tai baigiasi pratimo pabaigoje. Galbūt norėsite išgerti sulčių, kad slėgis normalizuotųsi.

Galvos skausmas nuo hipertenzijos:

Hipertenzija reiškia kraujospūdžio padidėjimą. Paprastai tai yra dėl šeimos istorijos ar streso. Kai kuriems žmonėms tai sukelia galvos skausmą. Nėra jokių nurodymų, kaip rasti jo simptomus. Tik kantriai patariama laikytis tinkamos mitybos ir sveiko gyvenimo būdo.

Galvos skausmas nuo naviko:

Kaip rodo pavadinimas, galvos skausmas dėl naviko laidų vadinamas naviko galvos skausmu. Navikas yra nenormalių ląstelių grupė, auganti smegenų masėje. Kai navikas yra mažas, jis nesukelia jokio spaudimo smegenims. Kai jis auga, jis pradeda daryti spaudimą. Tai pradeda skaudėti galvą. Paprastai svaigsta galva, trūksta koordinacijos ir sumažėja gebėjimas matyti, girdėti ir kalbėti. Kai šie simptomai pradeda stiprėti, turite kreiptis į gydytoją.

Galvos skausmas po traumos:

Potrauminis galvos skausmas yra galvos skausmas po bet kokios avarijos ar sužalojimo. Tai yra trumpesniam laikotarpiui. Taip pat ne daugiau kaip savaitė. Paprastai gydytojas turėtų duoti skausmą malšinančių vaistų.

Galvos skausmas yra labiausiai erzinanti liga. Viršininkas to nepriims kaip pasiteisinimo. Bet tikrai neleis tau dirbti. Yra daug galvos skausmo rūšių. Tiesiog pasakykite gydytojui tinkamus simptomus ir tinkamą gydymo vietą.