Ką tiksliai reiškia kosulys???

Kosulys yra organizmo gynybinis mechanizmas, kuris išskiria gleivių sekreciją ar pašalines daleles iš oro, trukdančio normaliam kvėpavimo ciklui. Gleives sudaro vanduo ir glikoproteinai, kurie yra natūralus organizmo barjeras, kad kvėpavimo takai būtų drėgni. , bet dėl ​​aplinkos sąlygų gleivės tampa tirštos, tada jos veikia kraujotakos sistemą, kuri baigiasi kosuliu, kad iš jo išeitų klampios skreplės.

Kosulys: skirtingi tipai, priežastys ir prevencija

Kosulio priežastys???

Yra daugybė kosulio priežasčių. Priežastys gali būti dėl išorinių veiksnių, tokių kaip dulkės, žiedadulkės, dūmai, arba dėl vidinių veiksnių, kuriuos gali sukelti kosulys dėl alkoholio vartojimo, vaistų ar įgimtų veiksnių (apsigimimų), tokių kaip laringomalacija. , Bronchogeninė cista, tracheomalacija, adenomatoidinis apsigimimas.

Išsamiau sužinokime apie kosulio tipus.

Įvairūs kosulio tipai, klasifikuojami pagal kosulio metu išsiskyrusią sekreciją:

 • Produktyvus kosulys:

Produktyvus kosulys yra šlapias kosulys. Kosint skrepliai išsiskiria kosulio metu. Gleivės, bėgančios per gerklę naktį, vadinamos „Postnasal“ lašeliu, kuris kutena nervus ir sukelia kosulį. Šio tipo kosulys yra dažniausiai pasitaiko naktį. Dažniausia priežastis yra alergenai, pieno produktų vartojimas naktį ir virusinės infekcijos metu.

 • Neproduktyvus kosulys:

Tai nenaudingas kosulys, kurį taip pat galima slopinti. Tai taip pat vadinama sausu kosuliu, kuris kosulys neišskiria gleivių. Vėlesnis šalčio etapas paprastai baigiasi sausu kosuliu, nes visos gleivės buvo išleistos. Kiti kvėpavimo takų simptomai, tokie kaip dusulys, užkimęs balsas, taip pat žymi šį sausą kosulį ir sukelia gerklės sudirginimą

Žiūrėti daugiau: Kosulio sirupų pavadinimų sąrašas

 • Gleivių kosulys žiemą:

Kadangi organizmas sumažina gynybos mechanizmą, padidėja gleivių gamyba, ypač žiemą.

 • Kvėpavimas, skausmingas kosulys:

Dėl krūtinės užgulimo, atsiradusio dėl įgimtos ligos, sukeliančios dusulį ir skausmingą kosulį.

 • Lėtinis sausas kosulys:

Paprastai tai yra nepaaiškinamas kosulys, gydytojai nustatė, kad lėtinis kosulys atsirado dėl padidėjusio jautrumo viršutinių kvėpavimo takų. Šis padidėjęs jautrumas padidina kosulio riziką net ir tada, kai patenka dulkių ar šalto oro.

Kvėpavimo sutrikimas:

 • Kosulys kartu su švokštimu:

Tai nenaudingas kosulys, kurį galima nuslopinti. Tai taip pat vadinama sausuoju kosuliu, kuris kosulys neišskiria gleivių. Vėlesnė šalčio stadija dažniausiai baigiasi sausu kosuliu, nes visos gleivės yra nutekėjusios. simptomai, tokie kaip dusulys, užkimęs balsas

 • Astminis kosulys:

Nuolatinis kosulys yra vienas iš pagrindinių astmos simptomų, atsirandančių dėl bronchų hiperaktyvumo. Žmonėms, sergantiems astma, kvėpavimo takų uždegimas ir ribotas plaučių alveolių išsiplėtimas. Siekiant apsaugoti nuo pašalinių dalelių, susitraukia bronchų kanalėliai. kosulys, lydimas aukšto švokštimo garso.

 • Lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) kosulys:

Nuolatinis kosulys yra vienas iš pagrindinių astmos simptomų, atsirandančių dėl bronchų hiperaktyvumo. Žmonėms, sergantiems astma, kvėpavimo takų uždegimas ir ribotas plaučių alveolių išsiplėtimas. Siekiant apsaugoti nuo pašalinių dalelių, susitraukia bronchų kanalėliai. kosulys, lydimas aukšto švokštimo garso.

 • Kosulys nuo bronchito:

Ūminis bronchitas yra bronchų uždegimas, kurį sukelia virusinė infekcija. Virusai, tokie kaip rinovirusas, gripas ir kiti. Jis taip pat vadinamas krūtinės peršalimu.

Bakterijos:

 • Kokliušas:

Taip pat vadinamas kokliušu, kuris yra bakterinė infekcija. Dažniausiai pastebimas vaikams. Jis prasideda kaip lengvas kosulys, paskui čiaudėjimas, žema temperatūra, o kitomis dienomis susikaupia į didžiulį kosulį. Vaikas kosėja taip stipriai, kad visas deguonies kiekis plaučių sumažėja ir atsiranda dusulys. Dėl nuolatinio kokliušo veidas tampa raudonas arba purpurinis, o kai kurie vaikai ir suaugusieji gali būti linkę vemti.

 • Pneumonijos sukeltas kosulys:

Kosulys yra mažų nervų galūnių, atsirandančių plaučiuose, sukeltas refleksas, padedantis išskirti medžiagą, kuri pažeidžia plaučius. Pneumonija yra liga, kurią sukelia bakterijos, sukeliančios kvėpavimo takų uždegimą ir sukeliančios kosulį ir skreplių sekrecija, kuri paprastai būna surūdijusi, žalios spalvos su krauju. Paprastai suaugusiesiems išgydyti reikia dviejų ar trijų savaičių, o kūdikiams tai yra mirtina liga.

 • Kryžiaus kosulys:

Šio tipo kosulys dažniausiai pasireiškia vaikams, ypač vaikams iki trejų metų, kuriems vystosi kvėpavimo takai. Kryžminis kosulys prasideda kaip įprastas kosulys, kuris sustiprėja per savaitę, uždegdamas kvėpavimo takus, o tai sukelia kosulį, kuris yra garsus ir panašus į lojimą. Vaikai matomi su patinusiu viršutiniu trachėjos vamzdeliu, dar vadinamu kvėpavimo takeliu, kurį sukelia virusinė infekcija . Sunkus kvėpavimas patiriamas vaikams po kosulio, kuris paprastai yra aukštas garsas, dar vadinamas „Stridor“. Tai pablogėja naktį, kai pakyla kūno temperatūra, o balsas tampa užkimęs ir užsikimšęs. Ligoninė reikalinga vaikams, kai kosulys nėra susilpnėjęs arba dusulys arba besiformuojanti mėlyna arba pilkšva oda ant nagų, burnos ar aplink nosį.

Virškinimo sutrikimas:

 • Gastroezofaginio pakartotinio srauto liga (GERL) Kosulys:

Žmonės, turintys lėtinio gastrito problemų, susiduria su šia būkle, esant šiai būklei, skrandžio sultys grįžta į burną dėl rūgštingumo, kurį sukelia suvartotas maistas, ir skrandžio rūgštingumo. Rūgštingumas kiekvienam žmogui skiriasi. Tai antras dažniausiai pasitaikantis lėtinis kosulys pagal apžvalgą, paskelbtą 2006 m. „Nature“. Šio tipo spazminis kosulys atsiranda valgant arba naktį miegant, kai skrandžio sultys atsinaujina.

Vaistas:

 • Kosulys, kurį sukelia vaistai:

Dažniausias lėtinis ir nuolatinis kosulys yra patyrę žmonės, vartojantys kraujospūdį mažinančius vaistus, tokius kaip AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriai, kurie sukelia bradikinino kaupimąsi kvėpavimo takuose ir sukelia kvėpavimo sutrikimus, taip pat beta adrenoblokatorius, kurie yra susiję su bronchų susiaurėjimu, sukeliančiu norą atsikratyti. gerklę ir sukelia sausą kosulį. Kitas įprastas vaistas yra nosies steroidai purškimo pavidalu.

Alergenai:

 • Alerginis kosulys:

Jautrūs plaukų folikulai yra nosies viduje, kai juos trikdo įvairūs išoriniai veiksniai, sukeliantys alerginį peršalimą ir kosulį. Šio tipo kosulys yra sezoninis kosulys, pastebėtas pavasario sezono metu. Kai kurie žmonės yra labai jautrūs net oro sąlygoms, sukeliančioms peršalimą ir kosulį.

Kosulio profilaktika:

 • Mesti rūkyti ir laikytis tinkamo mitybos plano padės išvengti suaugusiųjų kosulio. Vaikams būtina laikytis gerų higienos taisyklių ir laikytis tinkamų mitybos įpročių.

Tinkamo kosulio tipo diagnozavimas ir gydymas tinkamais vaistais yra raktas į lengvo ir lėtinio kosulio atsikratymą. Be konkrečių priemonių, kosulys gali būti gydomas pagal simptomus, kuriuos sukelia ryklės raukšlės, atsikosėjimą skatinantys vaistai ar vaistai nuo kosulio, pvz., Opioidai, Ne opioidai& antihistamininiai vaistai & Bronchus plečiantys vaistai. Kosulys yra naudingas tiriant storas gleives iš oro kanalų, kurių negalima slopinti ir ištraukti, o tai sukels gleivių ir bakterijų kiekio kaupimąsi..