Kas yra Panchakarma:

Panchakarma yra ajurvedinis kūno valymo, proto ir sąmonės atjauninimo būdas. Jis yra žinomas visame pasaulyje dėl savo teigiamo poveikio sveikatai. Panchakarma yra savaiminio gydymo procesas. Tai unikalus Ajurvedos indėlis. Taigi ji taip pat žinoma kaip ajurvedos panchakarma. Žodžio „Panchakarma“ reikšmė yra „penkios procedūros“ ir tai yra penkių procedūrų rinkinys, pašalinantis toksiškus elementus iš organizmo. Ajurvedos panchakarma yra specializuota procedūra, kurią reikia atlikti tik prižiūrint Ajurvedos ekspertui.

pančakarma

„Panchakarma“ yra terapinis procesas, padedantis pakeisti neigiamą kasdienio gyvenimo poveikį. Neigiamas poveikis apima kūno toksinus, kurie savo ruožtu silpnina sistemą ir daro mus jautrius įvairioms specifinėms, lėtinėms, degeneracinėms ir nespecifinėms ligoms. Valymo procedūros, susijusios su panchakarma, padeda suskaidyti už ligą atsakingą „susiliejimą“ ir atkurti pusiausvyrą tarp došų, atsakingų už užpuolimą. Moksliškai įrodyta, kad Ajurvedos valymo procedūros gali sėkmingai pašalinti toksines medžiagas ir pesticidus iš mūsų organizmo be jokios žalos ar šalutinio poveikio, o tyrimai parodė, kad klasikinis Panchakarma gydymas pašalino iki 50% kraujyje aptinkamų toksinų.

Be to, kad jis padeda palengvinti ligas, jis taip pat yra naudinga priemonė palaikant puikią sveikatą. Panchakarma terapija gali atkurti natūralią sveikatos būklę, būtį ir savijautą, išvalydama kūną nuo nuodingų medžiagų. Tai padeda subalansuoti sistemą ir pagerinti kūno funkcijas, tokias kaip virškinimo sistema ir viskas. Tai labai padeda išlaikyti procesą, teigiamai keičiant kasdienį gyvenimo būdą.

„Panchakarma“ programa atrodo gana paprasta. Tačiau poveikis yra galingas ir efektyvus. Tai unikali, natūrali, holistinė, sveikatą teikianti terapinių procedūrų serija, atverianti subtilius kanalus; atnešti gyvybei stiprinančios energijos, taip padidindami gyvybingumą, gerovę, pasitikėjimą ir vidinę ramybę.

Pančakarma tiesiogine prasme reiškia penkis veiksmus / būdus. Jie yra

1) Vamana (sukeltas vėmimas/vėmimas)

2) Virechana (valymas)

3) „Sneha Vasti“ (dviejų rūšių gydomosios klizmos su nuoviru ir lipnia medžiaga)

5) Nasya (nosies vaistas)

6) Raktamokshana (kraujo nuleidimas)

Tai kūno valymas šiomis priemonėmis. Tai yra visiškas transformacijos procesas, kuris atpalaiduoja ir nuramina visą kūno sistemą kartu su siela ir protu.

Įvairūs „Panchakarma“ privalumai:

1) Tai padeda pašalinti toksinus ir toksines kūno ir proto sistemas

2) atkuria konstitucinę pusiausvyrą, taip pagerindama sveikatą ir gerovę.

3) Jis stiprina organizmo imuninę sistemą, todėl organizmas tampa daugiau

atsparus trumpalaikėms ir ilgalaikėms ligoms.

4) Jis yra žinomas dėl savo atvirkštinio poveikio kūnui ir protui. Jis panaikina neigiamą streso poveikį jūsų kūnui ir protui, taip sulėtindamas senėjimo procesus.

5) Tai leidžia atrodyti jaunesniam ir gyvybingam.

6) Tai padidina savarankiškumą, jėgą, minties aiškumą, gyvybingumą ir energiją,

7) Tai giliai atpalaiduoja kūną, protą ir gerovės jausmą.

8) Tai pašalina pagrindinę ligos priežastį, kurios negali įvairūs alopatiniai gydymo būdai.

9) Tai padidina psichinį ir fizinį efektyvumą.

10) Jis suteikia daug švytėjimo veido ir viso kūno odai.

11) sumažina riebalų perteklių iš organizmo.

12) stiprina kūno sąnarius ir padidina sąnario judrumą.

13) Tai padeda atgauti ir išlaikyti jėgas ir ištvermę, prarastą per įvairią kasdienę įtemptą veiklą.

14) Tai pašalina šiuolaikines nemigos, nerimo ir kitų psichikos problemų problemas.

15) Jis subalansuoja įvairias mūsų kūno sistemas, tokias kaip nervų sistema, virškinimo sistema, kraujotakos sistema. Tai taip pat padeda pasiekti fiziologinę pusiausvyrą.

16) Tai sumažina stresą sukeliančių veiksnių gamybą mūsų kūne, kurie yra atsakingi už daugybę streso mūsų kasdieniame gyvenime.

Atsargumo priemonės gydant Panchakarma:

Kai asmuo patiria Panchakarma ajurvedos terapijos procesą, reikėtų susilaikyti nuo šios veiklos:

1) Sunkūs pratimai.

2) Seksualinė veikla.

3) Vėlai naktį.

4) garsi muzika.

5) Per daug žiūri televizorių.

6) kita stimuliuojanti veikla.

Galima atlikti švelnias jogos/asanų formas. Reikėtų saugotis nuo saulės ar per didelio vėjo. Reikėtų vartoti mažiau riebaus maisto. Pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas garintoms daržovėms ir lengvam maistui.

Panchakarma gydymas:

Gydant panchakarma terapijos kursą, pacientas turi laikytis tam tikrų apribojimų, kurie taip pat turėtų skirti tam tik laisvo laiko. Procedūra turėtų būti vykdoma iš visos širdies ir su didžiausiu atsidavimu. Panchakarma terapijos gydymas susideda iš trijų dalių. Jie yra:

1. Purva karmos paruošimo metodai:

A. Pachanas:

Padeda pagerinti virškinimą.

B. Snehan (vidinė ir išorinė būsena):

Kūno tepimas daugiausia naudojant aliejų arba ghee. Asmens prašoma vartoti vaistinį aliejų ar ghi didesniu kiekiu, kol atsiras tam tikrų požymių ir simptomų. Asmuo turi laikytis tam tikrų apribojimų, pavyzdžiui, visą dieną gerti tik karštą vandenį, nemiegoti dienos metu, valgyti maistą tik alkanas ir pan..

C. Sweda („Fomentation“):

Fermentacija per garų vonią prakaitavimui sukelti yra „Svedana“. Tai padeda suskystinti došas, todėl joms lengviau patekti į virškinimo kanalą.

2. Pradhana Karma – Pagrindinė procedūra:

A. Vamana (sukeltas vėmimas/vėmimas):

Ši procedūra ypač naudinga sergant ligomis, atsirandančiomis dėl kapha ir pitta disbalanso. Šia procedūra galima išgydyti tokias ligas kaip lėtinis bronchitas, astma, odos ligos, alergijos, herpesas, diabetas, sinusitas, padidėjęs rūgštingumas.

B. Virechana (valymas):

Tai gydomoji valymo terapija, pašalinanti iš organizmo Pitta toksinus, susikaupusius kepenyse ir tulžies pūslėje. Jis visiškai valo virškinimo traktą. Tai saugi procedūra be jokio šalutinio poveikio. Tai labai naudinga gydant ligas, kurias sukelia pitta doša, pvz. Padidėjęs rūgštingumas, herpesas, anemija, odos ligos ir kt.

C. Sneha Vasti (dviejų rūšių vaistinės klizmos su nuoviru ir netoksiška medžiaga):

Vaistiniai aliejai arba ghritams naudojami aliejinėms klizmoms, kurios maitina ir sutepa kūną, švirkšti. Ši procedūra naudinga gydant ligas, kurias sukelia Vata Dosha, pvz., Nugaros skausmas, distrofijos ir išsėtinė sklerozė ir kt..

D. Nasya (nosies vaistai):

Šis procesas yra vaistų įpylimas į šnerves. Jis gali būti vaistinio aliejaus / ghee, sulčių ar net miltelių pavidalu. Ši procedūra naudinga esant galvos ir kaklo ligoms, tokioms kaip sinusitas, plaukų slinkimas, žilimas, galvos skausmas, epilepsija ir kt..

E. Raktamokshana (kraujo nuleidimas):

Procedūra yra tai, kad kraujas kartu su došomis tekėtų iš kūno. Tai padeda išgydyti odos sutrikimus, abscesus, stomatitą, hipertenziją ir kt.

3. Paschat Karma -pooperacinės priemonės:

A. Samsarjana Karma (specifinė dietologija):

Tai daroma siekiant padidinti Panchakarma veiksmingumą ir apima palaipsniui didinant paciento mitybą nuo skysčių iki pusiau kietų iki normalių.

B. Dhumapana (vaistinių cigarų rūkymas):

C. Taisyklės, kuriomis laikomasi konkrečios veiklos, pvz., Susilaikymo ir lengvo maisto valgymo.

Kartais dėlės taip pat gali būti naudojamos kraujui leisti. Jei ligos pasireiškimas yra vietinis, tai dėlės yra geriausias pasirinkimas. Jie siurbia tik nešvarų kraują ir patys išlieja iš aikštelės. Po to reikia apsirengti. „Snehana“ ir „Swedana“ nėra būtini, jei ketinama naudoti dėlės.

Panchakarma tikslas yra atkurti biologinių jėgų pusiausvyrą ir normalų audinių funkcionavimą, pagerinti virškinimą ir pagreitinti medžiagų apykaitą, atsikratyti ligų nuo pat jų šaknų paciento kūne, atkurti efektyvų atliekų šalinimą ir normalų kūno funkcionavimą. penkis jutimo organus ir galiausiai užtikrina kūno, proto ir sielos harmoniją.