Ar žinote, kas yra greita medžiagų apykaita? Kokia jūsų medžiagų apykaita, greita ar lėta? Dėl greito metabolizmo gali būti sudėtinga išlaikyti svorį. Metabolizmas reiškia bendrą cheminę procedūrą, kuri paverčia maistą energija. Maistas, kaip ir dujos jūsų automobiliui, yra jūsų kūno galia. Jei jūsų medžiagų apykaita greita, jūsų organizmui reikia kuro efektyvumo. Palyginkite ką nors pagal įprastą, kitaip lėtą medžiagų apykaitą, jūsų kūnas nėra toks kompetentingas paversti maistą veikiančia medžiagų apykaitos energija.

greita medžiagų apykaita

Greito metabolizmo požymiai:

Bandant priaugti svorio, tai gali sukelti maisto persivalgymą, kuris gali parodyti kitas problemas. Daugelis žmonių, kurie bando priaugti svorio, norės valgyti visų rūšių maistą, kuris jiems nėra geresnis.

Jei jūsų sudėtingumas priauga svorio, kitaip raumenys yra akivaizdus pirmasis greito metabolizmo simbolis. Kai kuriems tai gali atrodyti geriau, vis dėlto liesiems žmonėms; tai sukels rimtų sveikatos problemų.

Greito metabolizmo priežastys:

  • Jei nerimaujate, tai taip pat turės įtakos jūsų medžiagų apykaitai ir dar labiau ją pagreitins. Nuolatinis rūkymas ir spaudimas natūraliai bus vienintelis motyvas, kurį galite pašalinti pakeisdami gyvenimo būdą.
  • Ektomorfai susideda iš suskaidytos struktūros, todėl jie yra greičiausiai kandidatai, skatinantys greitą medžiagų apykaitą. Jie dažnai yra ploni dėl mažų pečių, nepaprastai mažos raumenų masės ir lengvo rėmo.
  • Paveldimumas, veikiantis kaip organizmo metabolizmo elementas, jam patinka, kitaip ne. Yra trys skirtingi kūno tipai – mezomorfai (žmonės, turintys atletišką kūno sudėjimą), ektomorfai (tie, kurių kūno sudėjimas labai plonas), endomorfai (turintys didesnį kūną).
  • Dar viena priežastis, dėl kurios kažkas gali turėti greitą medžiagų apykaitą, yra sudegusios būklės. Labai greitai tai yra dar vienas motyvas nekelti šio įpročio į savo gyvenimą. Be visų kitų ligų, kurias ji gali sukelti, medžiagų apykaitos sutrikimas yra dar viena problema, kurią reikia įtraukti į didėjantį sąrašą.
  • Atokiau nuo DNR yra papildoma greito metabolizmo priežastis. Hiperaktyvi skydliaukė, pripažinta hipertiroidizmu, yra vienintelė priežastis. Nerimas, nuovargis, greitas širdies susitraukimų dažnis ir svorio kritimas yra įprasti hipertiroidizmo simboliai. Skydliaukė yra dar viena jūsų greito metabolizmo priežastis.

Geriausi būdai pagreitinti medžiagų apykaitą:

1. Turėkite vitaminų:

B grupės vitaminai, ypač niacinas, gali padėti suktis, nes padidėja energijos gamyba iš mitochondrijų – mūsų ląstelių jėgos variklių. Pieno produktai, sveiki grūdai ir kiaušiniai yra turtingas B grupės vitaminų pagrindas. Pabandykite kvinoją, grūdą, kuriame gausu B grupės vitaminų, priešingu atveju į rytinį kiaušinių plakinį įpilkite pusę puodelio smulkintų paprikų ir šiek tiek sutrinto sūrio.

Greitas metabolizmas 1

2. Išstudijuokite kalorijų deginimą:

Norėdami gauti papildomą tikslų skaičių, išsiaiškinkite, kaip esate energingas naudodami šį skaičiuotuvą. Jūsų atsakymas yra kalorijų skaičius per dieną, kurio reikia norint išlaikyti dabartinį svorį. Sumažinkite 500 papildomų kalorijų per dieną, suvartodami mažiau, daugiau treniruodamiesi arba, pageidautina, derindami. Kiekvieną savaitę nukrisite nuo 1 iki 2 svarų.

3. Ne visai Yo-Yo dieta:

Tai reiškia, kad sutriksite medžiagų apykaitą. Kai numesite svorį, numesite raumenis ir riebalus, tačiau kai juos padidinsite, paprastai riebalai sudegina mažiau kalorijų.

Greito metabolizmo trūkumai:

Dar vienas greito metabolizmo trūkumas yra tas, kad raumenis padaryti bus labai sunku. Kadangi jūsų kūnas taip greitai degina maistą, nėra ko skatinti raumenų augimo.

Žmonės, kurie yra per ploni, linkę rasti kaltinamųjų, kad jie nepakankamai valgo, kitaip bando patys badauti. Moterims, kurioms būdingas greitas metabolizmas, taip pat gali kilti sunkumų dėl menstruacijų, nes jų ciklas gali tapti nereguliarus.