Nuo spausdintos ir skaitmeninės žiniasklaidos iki socialinės žiniasklaidos žalioji arbata sulaukė dėmesio sveikatos segmente. Tarp daugelio su ja susijusių naudos sveikatai, žaliosios arbatos vaidmuo svorio metime dabar yra daug diskutuojama tema. Gavę teigiamus įžymybių ir sveikatos ekspertų atsiliepimus, daugelis sveikatos siekiančių žmonių šokinėja į šį ratą.

Bet ar jų teiginiai tikrai teisingi? Ar yra kokių nors įrodymų tam pačiam? Remiantis tyrimais, tam tikro lygio žaliosios arbatos vartojimas parodė kūno svorio ir pilvo riebalų sumažėjimą. (1) Bet kaip tai atsitinka? Kiek šio gėrimo gali duoti jums veiksmingų rezultatų? Norėdami sužinoti šias detales, skaitykite kartu.

TOC:

 • Kas yra žalioji arbata?
 • Ar žalioji arbata tinka svorio netekimui?
 • Kaip žalioji arbata padeda numesti svorio?
 • Kaip namuose pasigaminti žaliosios arbatos svorio metimui
 • Geriausias būdas gerti žaliąją arbatą svorio netekimui
 • Kiek žaliosios arbatos reikia gerti norint numesti svorio?
 • Koks yra geriausias laikas gerti žaliąją arbatą?
 • Žaliosios arbatos rūšys svorio netekimui
 • Populiariausi žaliosios arbatos prekės ženklai Indijoje

Žalioji arbata svorio netekimui

Kas yra žalioji arbata?

Daugelis žmonių mano, kad žalioji arbata yra atskiras arbatos augalas. Tačiau nustebsite sužinoję, kad ši veislė kilusi iš to paties augalo „Camellia Sinesis“, kuris gamina įprastą juodąją arbatą. Vienintelis skirtumas yra tas, kad lapai pirmiausia yra garinami ir fermentacijos procesas praleidžiamas, kad būtų išvengta oksidacijos. Tai išlaiko natūralią žalią lapų spalvą, kad ji taptų „žalia“ arbata.

Ar žalioji arbata tinka svorio netekimui?

Žaliosios arbatos veiksmingumą skatinant svorio netekimą patvirtina tvirti moksliniai ir klinikiniai įrodymai. Remiantis 2010 m. Atliktu tyrimu, žaliojoje arbatoje yra antioksidanto, vadinamo katechinu, ir vidutinio kofeino kiekio. Abi šios medžiagos parodė teigiamą poveikį nutukusių asmenų kūno masės mažėjimui, po to, kai jiems buvo skirta speciali žaliosios arbatos dozė maždaug 90 dienų. (2) Be to, tyrimo metu buvo pastebėtas pilvo riebalų sumažėjimas, o tai sustiprina mūsų pasitikėjimą jo nauda.

Kaip žalioji arbata padeda numesti svorio?

Čia yra pagrindiniai šio stebuklingo gėrimo privalumai, kurie prisideda prie svorio metimo.

1. Sumažina kūno riebalus:

Viename puodelyje žaliosios arbatos yra apie 24–40 mg kofeino. Nors tai nedidelis kiekis, poveikis pastebimas mažinant riebalų procentą. Kofeinas yra susijęs su riebalų deginimu, panaudojant nusodintas riebalų ląsteles energijai gauti. Tačiau rezultatai yra šiek tiek lėtesni, palyginti su kitais kofeino turinčiais gėrimais, tokiais kaip kava, tačiau reikšmingi.

2. Padidina kūno metabolizmą:

Žaliojoje arbatoje gausu flavonoidų, tarp kurių katechinai yra labai svarbūs. Žinoma, kad epigallokatechino galatas (EGCG) vaidina svarbų vaidmenį didinant medžiagų apykaitos greitį. Kofeino ir šių katechinų derinys padeda skatinti svorio netekimą vartojant minėtą kiekį.

3. Optimizuoja svorio metimo pratimų rezultatus:

Klinikinis eksperimentas buvo atliktas su keliais vyrais, kuriems prieš treniruotę buvo duota žaliosios arbatos papildų piliulė. Rezultatai parodė, kad šie asmenys degino 17% daugiau riebalų nei tie, kurie nevartojo tablečių. (3) Tai rodo žaliosios arbatos veiksmingumą kartu su vidutinio intensyvumo pratimais.

4. Sumažina pilvo riebalus:

Kartu su antsvoriu didelis pilvas gali būti gana varginantis. Riebalų rūšis, nusėdusi pilvo srityje, vadinama visceraliniais riebalais. Didelis jų kiekis gali sukelti gyvybei pavojingas ligas, tokias kaip diabetas ir širdies priepuoliai. Tačiau žalioji arbata kartu su mankšta pastebimai sumažino šių kenksmingų riebalų. (4)

Kaip namuose pasigaminti žaliosios arbatos svorio metimui

Štai žingsnis po žingsnio, kaip lengvai pasigaminti žaliosios arbatos namuose. Žaliąją arbatą galite paruošti bent trimis būdais. Šis skyrius padės jums žinoti, kaip gerti žaliąją arbatą svorio netekimui.

1. Su žaliosios arbatos lapais:

 • Jei turite žaliosios arbatos lapų, į keptuvę supilkite reikiamą kiekį puodelių vandens ir įpilkite pakankamai žaliųjų lapų..
 • Virkite vandenį, kol lapai nusileis apačioje.
 • Supilkite žaliosios arbatos vandenį į puodelius ir įpilkite medaus ir citrinos (neprivaloma)
 • Jūsų žalioji arbata yra paruošta gerti!

2. Su žaliosios arbatos maišeliais:

 • Jei turite žaliosios arbatos maišelių, viskas, ko jums reikia, yra puodelis karšto vandens.
 • Jums tereikia keletą minučių panardinti arbatos maišelį į karštą vandenį.
 • Išimkite maišelį ir nedelsdami patiekite.

3. Su žaliosios arbatos milteliais:

 • Vienam puodeliui žaliosios arbatos su milteliais reikia išgerti 1,5 šaukštelio žaliosios arbatos miltelių ir vieną puodelį vandens.
 • Puode ar dubenyje užvirkite vandenį ir į jį įpilkite žaliosios arbatos miltelių.
 • Gerai išmaišykite ir palikite 2-3 minutes, kad užvirtų
 • Nukoškite ir patiekite karštą

Geriausias būdas gerti žaliąją arbatą svorio netekimui

Norėdami pagerinti žaliosios arbatos efektyvumą svorio metimo kelionėje, turite ją vartoti teisingai. Štai kaip gerti šį gėrimą, kad gautumėte geresnių rezultatų:

 • Gerkite žaliąją arbatą be saldiklių, tokių kaip medus ar cukrus. Taip pat griežtai venkite jo derinti su pienu ar pieno produktais.
 • Gerkite 2-3 puodelius žaliosios arbatos visą dieną, ypač po valgio, kad virškinimas būtų greitesnis.
 • Išlaikykite gėrimo temperatūrą ir įsitikinkite, kad jis yra šiltas ar karštas.
 • Gėrimas su šlakeliu laimo sulčių gali pagerinti žaliosios arbatos skonį ir veiksmingumą.

Kiek žaliosios arbatos reikia gerti norint numesti svorio?

Žaliosios arbatos dozė kiekvienam žmogui skiriasi, atsižvelgiant į daugelį veiksnių. Vidutiniškai sveikas, nėščia ar nelakuojantis žmogus, neturintis jokių lėtinių ligų, tokių kaip diabetas ar hipertenzija, numesti svorio gali išgerti 3-5 puodelius žaliosios arbatos. Perdozavimas gali pakenkti jūsų sveikatai.

Koks yra geriausias laikas gerti žaliąją arbatą?

Žaliosios arbatos vartojimo rezultatas svorio mažėjimui taip pat priklauso nuo to, kiek laiko jį turite. Čia yra geriausias laikas jį gerti, kad padidintumėte naudą:

 1. Tarp valgymų – suskaidyti maisto daleles ir padidinti maistinių medžiagų įsisavinimą
 2. Prieš pratimą – Efektyviam riebalų deginimui
 3. Dvi valandos prieš miegą – Padidinti medžiagų apykaitą naktimis, kai įprasta medžiagų apykaita yra lėčiausia. Be to, mažos kofeino dozės neturi įtakos jūsų miego kokybei, kai turėjote dvi valandas prieš miegą.

Taip pat NIEKADA negerkite žaliosios arbatos tuščiu skrandžiu, anksti ryte. Tai gali pažeisti kepenis ir iškreipti jų veiklą.

Žaliosios arbatos rūšys svorio netekimui:

Daugelis žmonių žino tik vieną pagrindinę žaliosios arbatos rūšį, kurią galima rasti rinkoje. Tačiau yra daug įvairių šio lapo veislių, kurių skonis skiriasi, tačiau turi panašų poveikį kūno sudėčiai. Štai keletas populiarių liekninamosios žaliosios arbatos rūšių, kurias reikia žinoti:

i. Žalioji arbata „Matcha“:

Tai yra žaliosios arbatos lapų malti milteliai, kilę iš Kinijos, tačiau išpopuliarėję japonų. Žinoma, kad ši arbata turi didžiausią antioksidantų ir katechinų kiekį.

ii. Sencha žalioji arbata:

Tai elitinė žaliosios arbatos įvairovė, žinoma Kinijoje ir Japonijoje. Jis turi vaisių persikų ir melionų atspalvius ir dažniausiai naudojamas kaip užkandis ar deserto pakaitalas.

iii. Genmaicha žalioji arbata:

Šio tipo skonis yra skrudintas, gaunamas sumaišius lapus su išpūstų ryžių branduoliais. Taip pat žinoma, kad jis suteikia malonumo jausmą, palyginti su kitomis žaliosiomis arbatomis.

iv. Sviesto žalioji arbata:

Ši arbata yra trijų skirtingų rūšių arbatų mišinys-žalioji arbata, mate arbata ir Pu-erh arbata. Arbata turi unikalų žolės skonį ir patiekiama su sviestu. Tai dažnai daroma siekiant sumažinti potraukį maistui ir išlaikyti energiją ilgą laiką.

Populiariausi žaliosios arbatos prekės ženklai Indijoje

Žemiau yra keletas populiarių prekės ženklų, žinomų dėl aukščiausios kokybės žaliosios arbatos produktų:

1. Tipas

Kuris gamina geriausią jazminų žaliąją arbatą

Žalioji arbata svorio netekimui

PIRK DABAR

2. Ekologiška Indija

Žinomas dėl klasikinės Tulsi žaliosios arbatos

Ekologiška Indija

PIRK DABAR

3. 24 Mantra Organic

Siūlo daugybę variantų už prieinamą kainą

24 Mantra organinė

PIRK DABAR

4. LaPlant

Turi patrauklią plieno dėžutės pakuotę su ilgalapių žalių arbatų

LePlant žalioji arbata

PIRK DABAR

5. Dvyniai

Natūralaus skonio žaliosios arbatos maišeliai

Natūrali žalioji arbata svorio netekimui

PIRK DABAR

6. Liptonas

Labai parduodama žalia arbata Indijoje

Lipton svorio netekimui

PIRK DABAR

Apibendrinant šį straipsnį, žalioji arbata padeda numesti svorio ir sumažinti pilvo riebalus. Tačiau tai nėra stebuklingas gėrimas ir negali pakeisti sveikos mitybos ir mankštos programos. Norėdami pagerinti rezultatus, gaminkite žaliąją arbatą kaip svorio mažinimo programos dalį. Be to, prieš bandant svarbu pasikalbėti su gydytoju, nes poveikis kiekvienam žmogui gali būti skirtingas. Šiame straipsnyje nėra jokių rekomendacijų ar mitybos patarimų apie žaliąją arbatą, siekiant sumažinti kūno svorį.