Kiekviena moteris kiekvieną mėnesį išgyvena emocinius kalnelius (mėnesinių ciklą) ir visus su tuo susijusius simptomus. Bet ar žinojote, kad menstruacijų metu moterys taip pat priauga svorio? Tarsi mėnesinių ciklas nėra pakankamai įtemptas, ar turime nerimauti dėl svorio padidėjimo? Yra tikimybė priaugti apie 2–5 svarus, ir tai yra tik vienas iš PMS (priešmenstruacinio sindromo) simptomų.

Šiame straipsnyje aptariama, kodėl menstruacijų metu priaugama svorio, priežastis ir kiek tai trunka. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau!

Svorio padidėjimas laikotarpiais

Kodėl per savo laikotarpį sveriate daugiau:

Ar kada susimąstėte, kodėl priaugate papildomų kilogramų, ypač mėnesinių metu? Pateikiame jums keletą priežasčių, dėl kurių menstruacinio ciklo metu sveriate daugiau.

1. Virškinimo sutrikimas:

Menstruacijų metu dalyvauja daug hormonų. Esant netinkamai hormoninei pusiausvyrai, sutrinka virškinimo procesas. Jūs galite susidurti su išsipūtimu, pilvo pūtimu, dujų susilaikymu skrandyje per tam tikrus laikotarpius, nes kai kuriems žmonėms yra estrogenų ir progesterono hormonų svyravimų. Kai virškinimo sistemoje yra problemų, tai paprastai rodo jūsų svorio padidėjimą.

2. Vandens susilaikymas:

Vandens susilaikymas gali būti vienas iš kaltininkų, dėl kurių menstruacijų metu priaugate svorio. Progesteronas ir estrogenas atlieka esminį vaidmenį reguliuojant vandens pusiausvyrą jūsų organizme, o šių hormonų kiekis sumažėja, kai jums ateina mėnesinės. Šis hormonų svyravimas sukelia vandens susilaikymą, dėl kurio padidėja svoris, nes kaupiasi audinių skysčiai (1). Jūs galite pajusti vandens susilaikymą galūnėse, skrandyje ar krūtyje.

3. Žarnyno problemos:

Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, nevirškinimas yra kai kurios žarnyno problemos, su kuriomis daugelis moterų susiduria menstruacijų metu. Likus vos kelioms dienoms iki mėnesinių, yra padidėjęs progesterono kiekis, dėl kurio sulėtėja žarnyno judėjimas. Tai sukelia vidurių užkietėjimą, nes visas jūsų virškinimo traktas tampa vangus.

4. Pratimų trūkumas:

Menstruacijos daugeliui moterų gali būti viena iš priežasčių praleisti treniruotes. Jūsų kūnas ir protas jaučiasi vangūs dėl kraujavimo fazės, dėl kurios norisi pailsėti, o ne sportuoti. Šis procesas pradeda kaupti riebalus, kai priaugate vandens svorio.

Nors menstruacijų metu neįmanoma reguliariai treniruotis, praktikuokite paprastas jogos pozas ir kvėpavimo pratimus, kurie padės palengvinti skausmą menstruacijų metu..

5. Magnio trūkumas:

Magnio kiekis organizme mažėja prieš pat menstruacinį ciklą. Tai padidina jūsų potraukį gliukozei, nes mažas magnio kiekis gali sumažinti insulino kiekį. Kai jūsų norai auga, daugelis moterų linkusios valgyti daug cukraus turinčius maisto produktus, todėl menstruacijų metu priaugate svorio.

6. Maisto gaminimas:

Kita akivaizdi svorio svyravimo priežastis laikotarpiais yra padidėjęs potraukis maistui ir tuo pačiu persivalgymas. Pagrindinė cukraus ir perdirbto maisto troškimo priežastis yra mažas serotonino (2). Prieš menstruacijas estrogeno kiekis organizme sumažėja, o tai tiesiogiai veikia serotonino kiekį.

7. Nuotaikos svyravimai:

Kai esate susierzinęs, galite išgirsti, kaip jūsų draugai klausia, ar sergate PMS. Kartu su potraukiu maistui nuotaikos svyravimai yra vieni dažniausių PMS simptomų. Be to, dėl saldaus ir sūraus maisto noro padidėja svoris dėl hormoninio žaidimo (3).

Kiek svorio padidėjimas yra normalus per laikotarpį:

PMS (priešmenstruacinis sindromas) paveikia moteris dvi savaites ar kelias dienas prieš menstruacijas ir turi įvairių fizinių, emocinių ir elgesio simptomų, tokių kaip svorio padidėjimas, ir atsiranda dėl hormoninių pokyčių.

Tai gana normalu, kad menstruacinio ciklo metu moterys priauga nuo trijų iki penkių kilogramų. Tačiau nesijaudinkite, tai nėra nuolatinis svorio padidėjimas, nes po kelių dienų kraujavimo prarasite tuos papildomus kilogramus.

Atminkite, kad jūsų svorio padidėjimas gali trukti ilgiau, ir jums gali būti sunku atsikratyti papildomų kilogramų, jei turite PCOS ir kitų medžiagų apykaitos ar sveikatos problemų. Jei taip yra, nedelsdami kreipkitės į ginekologą.

Kaip sustabdyti svorio padidėjimą per tam tikrus laikotarpius:

Nors moterų svorio padidėjimas menstruacinio ciklo metu yra gana normalus, galite užkirsti kelią vandens susilaikymui ar svorio padidėjimui visą mėnesį atlikdami keletą sveikų įpročių:

 • Reguliari mankšta: Būtinai reguliariai mankštinkitės, bent 20–30 minučių fizinio aktyvumo per dieną.
 • Drėkinimas: Norint išlaikyti skysčių kiekį organizme, svarbu išlaikyti hidrataciją.
 • Sumažinkite druskos suvartojimą: Venkite maisto produktų, kuriuose yra daug druskos, nes natris padidina vandens susilaikymą organizme.
 • Venkite cukraus ir kofeino: Prieš menstruacijas venkite saldžių maisto produktų ir gėrimų su kofeinu, nes jie gali sukelti pilvo pūtimą.

Gana normalu, kad per mėnesines priaugama šiek tiek svorio, o kai menstruacijų ciklas baigsis, jo neteksite. Hormoniniai svyravimai yra pagrindinė su periodu susijusio svorio padidėjimo priežastis, taip pat tai gali būti persivalgymo ar potraukio cukraus rezultatas. Svarbiausia yra geriau suprasti savo kūną ir atlikti būtinus pakeitimus, kad būtų išvengta ilgalaikio svorio padidėjimo. Nepamirškite mums pranešti, ar šis straipsnis buvo naudingas!

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateiktas turinys yra pagrįstas tyrimais ir nepakeičia profesionalių patarimų. Svetainė neatsako už šio straipsnio poveikį jūsų organizmui, todėl prieš bandant ką nors naujo, patariama pasikonsultuoti su specialistu.

DUK:

1. Ar galite numesti svorio po mėnesinių ciklo?

Ans: Praėjus maždaug trims ar keturioms dienoms po mėnesinių, galėsite numesti svorio, o šis procesas paprastai prasideda iškart mėnesinių pradžioje. Priklausomai nuo jūsų gyvenimo būdo ir mitybos įpročių, prarasti vandens svorį gali prireikti nuo 7 iki 8 dienų.

2. Kokie yra fiziniai ir emociniai simptomai tam tikru laikotarpiu?

Ans: Daugelis kitų fizinių ir emocinių simptomų, su kuriomis susiduria daugelis moterų, kartu su svorio padidėjimu tam tikru laikotarpiu. Kai kurie galimi požymiai, pasireiškiantys priaugus svorio arba be jo, yra šie:

 • Švelnios krūtys.
 • Mėšlungis.
 • Maža tolerancija triukšmui ar šviesai.
 • Viduriavimas.
 • Nugaros skausmas.
 • Stresas.
 • Nuovargis.
 • Aknė.
 • Miego sunkumai.
 • Nuotaikų kaita.
 • Mažas lytinis potraukis.

3. Kaip galite sumažinti vandens susilaikymą ir pilvo pūtimą mėnesinių metu?

Ans: Laikantis kai kurių paprastų namų gynimo priemonių, keičiant gyvenimo būdą ir vartojant vaistus, galima sumažinti pilvo pūtimą ir vandens susilaikymą menstruacijų metu. Keletas lengvai sekamų patarimų:

 • Gerti daugiau vandens.
 • Jei trokštate cukraus, valgykite maistingą maistą.
 • Diuretikų receptą galite gauti iš savo gydytojo.
 • Įsitikinkite, kad nuolat judate.