Lempos dažnai buvo pamirštamos. Jie vaizdingai apšviečia mūsų gyvenimą ir pažodžiui jūsų namus. Kai kurios iš šių rūšių naudojamos namams suteikti ypatingą atmosferą ir sukurti gyvą atmosferą. Kai kurie iš jų yra švelnūs, o kiti, pavyzdžiui, liustra, yra daug didingesni ir naudojami funkcijoms.

Techniškai lempos yra prietaisas, skleidžiantis šviesą. Kai kurie iš jų yra su elektros lempute kartu su šešėliu ar dangteliu. Įprastiniai yra su dagtimi su degančiomis dujomis arba mantija su stiklo atspalviu. Čia yra paprasta klasifikacija.

 • a. Tie, kurie turi elektros energiją ir tie, kurie turi dujas;
 • b. Tie, kuriuose yra alyvos, patinka alyvos lempa;
 • c. Šiuolaikinės lempos, tokios kaip CFL ir vamzdžiai.
 • d. Tie, kurie priklauso nuo jų dydžio.

Žvelgiant į literatūrinę pusę, štai ką reiškia lempos.

 • Pozityvumo atnešimas
 • Išminties ir dieviškumo šviesa
 • Aukotis, kad suteiktų kitiems šviesos.

Techniškai kalbant, lempos yra ryškumo šaltinis. Jie apšviečia teritoriją, todėl erdvė atrodo šviesesnė. Kai kurie iš jų naudojami dekoratyviniais tikslais. Ištaiginguose restoranuose naudojami restoranai skiriasi nuo tų, kurie naudojami kasdieniame gyvenime. Kita šviesos reikšmė yra reguliuojamo spindulio sukūrimas akims. Kai kurie suprojektuoti žibintai skirti švelnumui ir tuo pačiu patogiam apšvietimui, užtikrinančiam gerą skaitymo ar darbo aplinką.

Įvairūs žaibo lempų tipai:

Ar žinojote, kad yra daug apšvietimo tipų? Esame toli nuo žibalo ir alyvos lempų. Tačiau vis dar yra namų, kurie tuo remiasi. Tačiau čia yra dar keletas dalykų, kuriuos reikia įtraukti į savo sąrašą. Pažvelkite į mūsų greitą daugelio naudojamų lempų vadovą.

1. Elektrinė lempa:

dažniausiai naudojama elektrinė lempa. Jie tiekiami su lempute ir pritvirtintu laikikliu, o kartais ir puošniais atspalviais. Jie tarnauja ilgą laiką, o elektra praeina per giją. Yra daugybė elektrinių lempų rūšių.

a. Kaitinamoji lempa:

Jį sudaro stiklo gaubtas, kuriame yra volframas, gija. Elektros srovė praeina per šį giją ir tai įkaitins gamybos temperatūrą, o tai sukels šviesą.

 • Argumentai “už”: Jis veikia 800-1200 valandų. Jis taupo energiją ir turi gerą tarnavimo laiką.
 • Minusai: Didžiausias jo sukuriamas poveikis yra jo gaminama šiluma.

b. Šviesos diodas:

Paprastai žinomas kaip šviesos diodas, kuris yra p-n sankryža, kuri įjungus skleidžia šviesą. Šviesos diodas yra puslaidininkis, kuris skleidžia šviesą, kai praeina elektros srovė. Kai dalelės neša srovę, puslaidininkio medžiagoje susidaro šviesa ir ji susilieja.

 • Argumentai “už”: Jis užtikrina maksimalų energijos vartojimo efektyvumą, apie 80-90%. Jis išskiria labai mažai šilumos ir yra ilgaamžis.
 • Minusai: Jie yra brangūs ir jų šviesa nėra ypač ryški.

c. Kompaktiškos fluorescencinės lempos:

Jie populiariai žinomi kaip CFL, kur elektros srovė teka per vamzdelį, kuriame yra argono ir nedidelių gyvsidabrio garų. Dėl to susidaro UV šviesa, kuri sužadina fluorescencinę dangą fluorescencinę dangą vamzdžio viduje. Tai skleidžia šviesą. Jie trunka 10 000 valandų.

 • Argumentai “už”: Jie sunaudoja keturis kartus daugiau energijos nei kaitrinės lempos. Jie tarnauja 8-10 kartų ilgiau.
 • Minusai: Jie yra brangūs ir negali pakęsti lauko elementų, tokių kaip ekstremali temperatūra.

d. Halogeninės lempos:

Techniškai halogeninės lempos yra kaitrinės lempos. Ši lempa turi volframo giją ir lemputėje yra halogeninių dujų. Tačiau lemputėje esantis halogenas neleis juodėti ir sulėtins giją. Vamzdinė forma su kaitinimo siūleliu, nukreipta į ašį, yra įprasta forma ir gali trukti nuo 2 iki 2,5 metų.

 • Argumentai “už”: Jie nėra brangūs ir skleidžia šiltą šviesą į visas puses ir tarnauja ilgiau.
 • Minusai: jie turi trumpą gyvenimo trukmę, palyginti su kitais, ir išskiria daug šilumos.

e. Metalo halogenido lempos:

Kitas lempos tipas yra metalo halogenido arba MH lempa. Jie turi lankinį vamzdelį lemputės viduje, pagamintą iš kvarco arba keramikos su dujomis, tokiomis kaip argonas, gyvsidabris ir MH druskos. Kai įtampa tiekiama aukštesnė nei tiekiama į elektrodus, ji užsidega. Tai trunka apie 16 000–20 000 valandų.

 • Argumentai “už”: Didžiausias privalumas yra didelis šviesos efektyvumas ir šaltas šviesos šaltinis.
 • Minusai: Skleidžia UV šviesą ir yra gyvsidabrio, kuris yra toksiškas.

f. Liuminescencinės lempos:

jie jonizuoja gyvsidabrio garus stikliniame vamzdyje. Taigi dujų elektronai skleidžia fotonus UV dažniu. Tada UV šviesa paverčiama standartiniu apšvietimo šaltiniu, naudojant fosforo dangą. Žinoma, kad jie trunka 7000–15 000 valandų.

 • Argumentai “už”: Jie sunaudoja labai mažai energijos nei kaitrinės lempos, apie 90% mažiau, taip pat išskiria labai mažai šilumos.
 • Minusai: Jie nėra per švelnūs jūsų akims. Be to, kuo ilgiau jie dega, tuo labiau jie tampa mažiau balti ir mažiau ryškūs nei anksčiau.

g. Neoninė lempa:

Neoninės lempos veikia su jaudinančiais dujų atomais, esančiais tarp dviejų elektrodų, tiekdami pakankamą įtampą. Yra žinoma, kad jie veikia nuo 8 iki 15 valandų, kai jie maitinami 24 valandas. Jie būna įvairių spalvų ir formų ir yra estetiškai malonūs akims.

 • Argumentai “už”: Jie malonūs ir sunaudoja mažai energijos.
 • Minusai: Gamina UV spindulius ir yra šiek tiek brangesni.

h. Išlydžio lempos:

Šviesa išlydžio lempoje susidaro elektros lanku tarp volframo elektrodų, kuris laikomas permatomo arba skaidraus lydyto kvarco viduje. Žinoma, kad jie tarnauja ilgą laiką, ir juos galite rasti automobilių ir kitų transporto priemonių žibintuose.

 • Argumentai “už”: jie tarnauja tris kartus ilgiau nei halogeninės lempos ir sunaudoja mažai energijos.
 • Minusai: Šviesos ryškumas, ypač transporto priemonėse, sukelia akinimą vairuotojui, atvykstančiam iš priešingos kelio pusės.

i. Natrio lempos:

Natrio lempos yra dviejų tipų; aukštas ir žemas slėgis. Lempa sukuria elektros lanką per išgarintą natrio metalą. Kitos lempos medžiagos padės apšviesti lempą ir spalvą. Aukšto slėgio lempa trunka apie 24 000 valandų ir yra energiją taupanti.

 • Argumentai “už”: Skirtingai nuo šviesos diodų ir kaitrinių lempų, liumenų galia nesumažėja su amžiumi ir yra laikoma labai efektyvia lempa.
 • Minusai: Natris yra pavojinga medžiaga ir gali degti veikiant orui.

2. Neelektrinės lempos:

Antroji lempos rūšis yra neelektrinė lempa. Čia buvo naudojami senoviniai.

a. Alyvos lempos: Alyvos lempos buvo garsi ir populiari lempų rūšis ankstesnėmis dienomis. Daiktas laikiklyje eina per metalinį degiklį ir patenka tiesiai į degalų baką. Alyvos lempos paprastai turi dūmtraukį, pagamintą iš stiklo, kad jas apsaugotų. Jie trunka apie 3–4 valandas.

 • Argumentai “už”: jis yra patvarus ir labiausiai prieinamas.
 • Minusai: Jis netrunka ilgai ir šildo stiklą ar pavėsį lauke, kuris apsaugo šviesą.

b. Žibalinės lempos:

Žibalinės lempos žibalo pagalba skleidžia šviesą, kur dagtis kapiliarų būdu traukia aliejų. Yra dagtis, apjuosiantis dagtį ir užtikrinantis, kad lempos degiklį pasiektų reikiamas oro kiekis. Žinoma, kad tokios lempos tarnauja apie 45 minutes.

 • Argumentai “už”: Vienas iš plačiai patvirtintų žibalo privalumų yra ilgas žibalo galiojimo laikas. Tai reiškia, kad galite juos laikyti ir naudoti avarijos metu. Jie taip pat yra draugiški aplinkai.
 • Minusai: jie gali sukelti tam tikras nuodingų dujų emisijas, kurios gali būti kenksmingos ilgą laiką įkvėpus.

Lempos tikrai yra svarbus dalykas mūsų gyvenime. Kai kurie iš jų turi galimybę sukurti draugišką atmosferą ir papildyti kambario grožį. Tačiau reikia būti atsargiems renkantis tuos, kurie naudojami patalpose. Mūsų vadovas yra greitas būdas planuoti pirkinį. Pradėti!