Jūsų prisiminimai daro jus tuo, kas esate! Nuo gimimo iki mirties kiekviena šioje planetoje praleista sekundė yra įsimintina ir ją reikia branginti. Nors mes tikrai negalime grįžti į praeitį, mes galime „išgyventi“ šias akimirkas fotografijos galia. Kiekvienas kadras užfiksuoja gražiausią laiką, praleistą su mūsų artimaisiais. Naudojant skirtingas fotografijos rūšis, šioms nuotraukoms suteikiamas kūrybinis ir meninis prisilietimas ir mes galime kitaip matyti kasdienius dalykus!

fotografijos rūšys

Skirtingai nuo įprastos praeities fotografavimo tašku ir fotografavimu, šioms naujoms fotografavimo rūšims reikia specialių įgūdžių, techninių žinių ir tinkamos įrangos „tobulam kadrui“. Jei norite fotografuoti kaip pomėgį ar kaip profesija, šis straipsnis gali labai padėti!

Tačiau prieš pradėdami kalbėti apie 15 populiariausių fotografijos rūšių su nuotraukomis ir detalėmis, pažvelkime į fotografijos foną.

Fotografijos istorija:

Fotografija yra palyginti nauja meno rūšis, prasidėjusi XI amžiaus pradžioje, išradus pirmąją „Camera Obscura“. Tai buvo dėžutė, padariusi neryškias nespausdinamas nuotraukas, kurias buvo galima projektuoti tik ant lygesnio paviršiaus. Pirmoji pasaulyje spausdinta nuotrauka atsirado po 1826 m., Po daugelio eksperimentų su spausdinimo technika.

1880 -aisiais George’as Eastmanas per „Kodak“ kompaniją pristatė komercinės kameros idėją. Fotoaparatas buvo kompaktiškas ir turėjo lanksčius ritinius, galinčius nufilmuoti iki 100 kadrų. Tai buvo palyginti nebrangu ir padarė fotoaparatą prieinamą visiems. 1950 -aisiais „Nikon“ pristatė SLR fotoaparatų koncepciją, kuri sukėlė revoliuciją profesionalioje fotografijoje.

Skaitmeninėje eroje fotografijos sąvoka pakelta į kitą lygį. Fiziniai spaudiniai dabar keičiami skaitmeninėmis versijomis, kurias galima išsaugoti „debesyje“. Didelės raiškos nuotraukas galima fotografuoti bet kur ir bet kur, naudojant rankinius išmaniuosius telefonus su išplėstiniais nustatymais. Po apdorojimo darbai dabar atliekami kompiuteriuose, o ne dusinančiuose tamsiuose kambariuose. Pristatomos įvairios fotografijos formos, apimančios įvairias temas, temas ir temas, užuot apsiribojus menu tik renginių ir progų įrašymui..

Fotografijos tipai: kiekvienas fotografas turėtų žinoti:

 • Kraštovaizdis
 • Architektūrinis
 • Anotacija
 • Portretas
 • Laukinė gamta
 • Gyvenimo būdas
 • Naujagimis
 • Makro
 • Antena
 • Įvykis
 • „Timelapse“
 • Mada
 • Gatvė
 • Povandeninis
 • Maistas

Peržiūrėkite įvairius pasaulio fotografavimo stilius, pateikdami išsamią informaciją ir nuotraukas iš įvairių šaltinių (su tinkamais kreditais):

1. Kraštovaizdžio fotografija:

įvairios fotografijos rūšys

Tai vienas iš populiariausių fotografijos stilių tipų, fiksuojančių gamtos grožį. Objektai apima lauko elementus, tokius kaip kalnai, vandens telkiniai, metų laikai, ūkiai, saulėtekis, saulėlydžiai ir pan. Be gamtos, šioje fotografijoje taip pat gali būti dirbtinių elementų, tokių kaip pastatai ar sodai. Laukinės gamtos fotografija, apimanti florą ir fauną, yra šio žanro subkategorija.

Paprastai fotografai fotoaparatuose naudoja kraštovaizdžio režimą, norėdami užfiksuoti kelis objektus rėmelyje arba panoraminiame objektyve, kad vaizdas būtų 180 laipsnių. Norint sukurti įvairius efektus, eksperimentuojama su tokiais aspektais kaip lauko gylis, diafragma, užrakto greitis. Trikojų naudojimas gali užtikrinti vaizdo stabilizavimą ir išvengti neryškių vaizdų.

2. Architektūrinė fotografija:

fotografijos rūšys

Architektūrinė fotografija taip pat vadinama „miesto kraštovaizdžio“ fotografija. Dalykas gali būti tiek iš vidaus, tiek iš išorės ir būti pavaizduotas kūrybine forma. Architektūrinės nuotraukos dažniausiai daromos dienos metu, tačiau naktiniai režimai, esant tinkamam apšvietimui, gali būti labai įspūdingi.

Nors pažangūs telefonai su fotoaparatais gali nufotografuoti puikius kadrus, skirtingų tipų objektyvų naudojimas leidžia užfiksuoti pastatus įvairiais būdais. Visi fotografai naudoja „Tilt-and-shift“ objektyvą, kad pašalintų perspektyvos iškraipymus, kai objektas atrodo labai kitaip nei įprastai.

3. Abstrakti fotografija:

fotografijos kategorijos

Tai nauja fotografijos rūšis, kuri neturi tinkamo apibrėžimo. Fotografai savo kūrybiškumu išreiškia savo koncepcijas dramatiškai skirtingai. Elementai, tokie kaip šviesa, šešėlis ar formos, gali būti atsitiktinai užfiksuoti, kad atspindėtų idėją ar temą, kurios kitaip negalima pamatyti įprastu vaizdu. Įprastos detalės, parodytos tradicinėje nuotraukoje, ignoruojamos, o vaizdai sužadina žiūrovo vaizduotę.

Abstrakčios nuotraukos kiekvienam gali pasirodyti skirtingai, atsižvelgiant į jo ideologiją ir dabartinę proto būseną. Paprastumas ir paslaptingumas yra šio fotografavimo stiliaus raktiniai žodžiai. Kompozicija, matymo kampas ir apšvietimas vaidina labai svarbų vaidmenį sumažinant nepageidaujamą netvarką ir gaunant ryškesnę, aiškesnę nuotrauką. Paskesnis apdorojimas gali būti būtinas norint manipuliuoti vaizdais ir sukurti nuostabos jausmą.

4. Portreto fotografija:

fotografijos įvairovė

Tai yra viena iš pagrindinių fotografijos rūšių, kurioje užfiksuojamos žmogaus detalės, tokios kaip bruožai, išraiškos ir emocijos. Naudojant tinkamą apšvietimą ir foną, įprastą žmogų galima pavaizduoti meniškai. Portretai gali turėti daug tikslų, pavyzdžiui, verslo, klinikinių studijų ar progų, tokių kaip vestuvės ar ypatingi renginiai. Kūno dalis, kuri yra pagrindinis nuotraukos objektas, yra ryškiai sufokusuota, o kitos sritys lieka švelnios.

Apšvietimas vaidina pagrindinį vaidmenį fotografuojant portretą. Kai kurie iš daugelio šiame stiliuje naudojamų apšvietimo planų yra pagrindiniai, dideli, nedideli, užpildomi ir tt Netgi natūrali saulės šviesa gali būti naudojama tam tikru metu, kad būtų galima padaryti daug nuotraukų. Tokius efektus kaip siluetas galima padaryti padėjus fotoaparatą tam tikrais kampais, kad būtų pasiektas tinkamas šviesos ir šešėlio žaismas.

5. Laukinės gamtos fotografija:

nuotraukų rūšys

Laukinės gamtos fotografija yra viena iš populiariausių fotografijos rūšių, kuri fiksuoja laukinę gamtą jų natūraliose buveinėse, tokiose kaip miškai, nacionaliniai parkai ir tt jos slepiasi. Jiems taip pat reikia gerai suprasti gyvūno judesius ir elgesį, kad tinkamu momentu užfiksuotų nuotraukas.

Norėdami išgauti kuo daugiau laukinės gamtos fotografijos, jums reikės specialių ilgo židinio nuotolio objektyvų, kad būtų galima užfiksuoti visą kadrą. Priklausomai nuo buveinės tipo, norint gauti išskirtinių kadrų, gali prireikti papildomų įrankių, tokių kaip blykstės ilgintuvai, dronai, fotoaparatų gaudyklės ir pan. Taip pat investuoti į fotoaparatus su aukštu vaizdo stabilizavimu, kad būtų galima užfiksuoti judančius gyvūnus, nesugadinant kadro.

6. Gyvenimo būdo fotografija:

fotosesijų tipai

Gyvenimo būdo fotografija fiksuoja žmones realiose situacijose tokius, kokie jie yra. Nėra iš anksto nustatytų nustatymų ar laukiama „tinkamo“ momento. Vietoj to, nuotraukos užfiksuoja natūralias išraiškas ir akimirkas, kad sukurtų patrauklių vaizdinių parduotuvių apie žmones. Tai taip pat gali būti vadinama atvira fotografija, tačiau efektai yra labiau profesionalūs ir stulbinančiai geri.

Gyvenimo būdo fotografija yra viena iš sudėtingų fotografavimo rūšių, kai situacijos gali būti nekontroliuojamos. Paprastai jie naudojami kasdien, kad atspindėtų natūralų žmonių gyvenimo būdą. Tačiau pastaruoju metu planuojamos ar surežisuotos nuotraukos taip pat priskiriamos šiam žanrui, kai objektai nukeliauja į vietas, kuriose jie niekada nebuvo, ir įamžina tam tikrą sceną..

7. Naujagimių fotografija:

populiarios fotografijos rūšys

Naujagimių fotografija yra viena iš specializuotų fotografijos rūšių. Šis sudėtingas žanras apima kūdikių, kurie nėra vyresni nei 2–3 mėnesiai, nuotraukų spustelėjimą. Fotosesijos reikalauja kūdikiui saugios aplinkos, kontroliuojamo apšvietimo, kad nebūtų pažeista jų oda ir akys. Taip pat turite gauti išsamią informaciją apie kūdikio tvarkaraštį, pvz., Maitinimo laiką, miego laiką ir dabartinę sveikatos būklę.

Kūdikių fotografavimo rekvizitus galima rasti bet kokio dydžio ir biudžeto svetainėse. Nuo mielų skrybėlių iki purių audinių ir unikalių kostiumų galite investuoti į porą jų, kad jūsų kadrai atrodytų įdomiau. Be to, rinkitės veidrodines kameras, kurios yra be triukšmo ir nežadins miegančio kūdikio. Pabandykite naudoti natūralią saulės šviesą arba „softbox“, difuzorių ir šviesos atšvaitą, kurie yra saugūs jautriai odai.

8. Makro fotografija:

įvairių tipų nuotraukos

Makrofotografija yra viena iš nuostabiausių fotografavimo rūšių, padedanti itin arti nufotografuoti mažus objektus, tokius kaip vabzdžiai, gėlės (vidinės detalės) ir pan. Galite pasirinkti natūralią organizmo aplinką arba atnešti ją į studiją, jei ji negyva. Tada objektas padidinamas taip, kad užpildytų kadrą ir užfiksuotų net mažiausią detalę. Tačiau didesnių objektų nuotraukų iš arti negalima pavadinti makrokomandų nuotraukomis.

Prieš bandydami fotografuoti makrokomandą, turite suprasti 1: 1 santykio sąvoką. Šis padidinimo koeficientas apibrėžia ryšį tarp objekto dydžio, kuris yra fokusuojamas į jutiklį, ir jo dydžio realybėje. Pavyzdžiui, jei fotografuojate 1 cm dydžio klaidą, jos projekcija ant jutiklio taip pat bus 1 cm. Norėdami tai padaryti, turite investuoti į makro objektyvus, kurie paprastai yra brangūs.

Kitos pigesnės šių lęšių alternatyvos yra ilginamieji vamzdeliai, prisegami lęšiai arba naudojant sudėtingus metodus, tokius kaip atvirkštinio objektyvo makro fotografija.

9. Fotografija iš oro:

įvairių rūšių fotografijos

Fotografija iš oro yra viena iš šaunių fotografavimo rūšių, kuri fiksuoja scenas iš dangaus. Fotografijos leidžia mums pamatyti aplinką iš paukščio skrydžio ir suteikia mums vertingų duomenų apie reljefą, dirvožemio sąlygas, augmeniją ir tt. Anksčiau aerofotografijos buvo padarytos iš lėktuvų, sraigtasparnių ar oro balionų. Tačiau dėl sudėtingo šių laikmenų pobūdžio daugelis fotografų perėjo prie bepiločių orlaivių ar nepilotuojamų orlaivių (UAV).

Dronai yra skirtingo biudžeto ir pažangių funkcijų, kurios gali užfiksuoti stulbinančiai gerus vaizdus. Prieš bandydami fotografuoti, fotografai dažnai analizuoja vietos vaizdą iš oro naudodamiesi „Google“ žemėlapiais ir išsiaiškina tos vietovės bepiločio orlaivio taisyklių taisykles. Priklausomai nuo paros laiko, gali tekti naudoti tam tikrus filtrus ir išplėstinius nustatymus, kad išvengtumėte neryškių ir per daug eksponuotų vaizdų.

10. Renginio fotografavimas:

fotosesijų tipai

Renginių fotografija yra viena iš įdomių fotografavimo rūšių, fiksuojančių ypatingas žmonių akimirkas ir progas. Šis žanras išsivystė nuo pagrindinio taško ir fotografavimo iki pažangių visų smulkių detalių fiksavimo metodų. Fotografai samdomi, kad padengtų svečius ir įvykius tokiuose renginiuose kaip vestuvės, gimtadieniai, vakarėliai ir šventės.

Fotografai paprastai turi fiksuotą pozų nuotraukų sąranką ir nešiojamą sąranką fotografuoti atvirai. Jie juda, laukdami geriausio laiko užfiksuoti žmonių išraiškas ir įtraukti auditoriją, kad jie jaustųsi patogiai. Fotografas turi ne tik fotografuoti dokumentinius vaizdus, ​​bet ir pakelti savo darbo kartelę siūlydamas kūrybines pozas ir naudodamasis specialiais rekvizitais, kad suteiktų žmonėms nuostabias akimirkas..

11. „Timelapse“ fotografija:

visų rūšių fotografija

Fotografuojant „Timelapse“, vaizdai fiksuojami daug dažniau nei įprastai žiūrint akimi. Be to, keli vaizdai yra susiuvami atliekant papildomą apdorojimą, kad būtų gautas labai išsamus vaizdas, kurio kitaip negalima pasiekti naudojant vieną vaizdą. Šio tipo fotografavimas naudojamas fotografuoti tokius dalykus kaip eismo sąlygos, gėlių žydėjimas, sėklų daigumas, kraštovaizdžio ar oro sąlygos, dangaus judėjimas.

Vienas iš svarbiausių „timelapse“ fotografavimo stiliaus elementų yra trikojis. Jums reikės tvirto trikojo, kad fotoaparatas netrukdytų ilgą laiką, kad nufotografuotumėte greitai besikeičiančias scenas. Profesionalūs fotografai naudoja pažangius priedus, tokius kaip „Intervalometras“, kad valdytų per tam tikrą laiko tarpą padarytų nuotraukų skaičių.

12. Mados fotografija:

fotosesijų rūšys

Tai yra viena iš žinomų fotografijos rūšių, kurioje užfiksuoti daiktai ir žmonės, susiję su mada ar žavesio pasauliu. Tai apima specialios įrangos, choreografijos ir estetinių vietų naudojimą ar priedų grožio fiksavimą. Šiame žanre yra keturios subkategorijos – kataloginė fotografija, aukštosios mados fotografija, gatvės fotografija ir redakcinė mados fotografija, kurios turi skirtingus tikslus.

Šis fotografavimo stilius yra plačiai naudojamas reklamose ir mados žurnaluose, kad drabužiai ar aksesuarai būtų patrauklūs. Tai pelningas žanras, galintis atnešti jums gerų pinigų ir reputaciją, tačiau tuo pat metu turi ir gerklės konkursą. Kartu su aukščiausios klasės fotoaparatu ir apšvietimo įranga jums taip pat reikės geros komandos, kuri padėtų apsirengti ir makiažą, kad gautumėte geriausius kadrus!

13. Gatvės fotografija:

skirtingi fotosesijos stiliai

Tai atviros fotografijos potipis, fiksuojantis atsitiktinius žmones ir situacijas viešose vietose. Paprastai tam nereikia jokio išankstinio leidimo ar jūsų dalykų žinių ir jį galima pasiimti bet kur ir bet kada. Fotografai dažnai gatvėse randa įdomų momentą ar personažą, kuris kūrybiškai užfiksuotas jų fotoaparatuose. Svarbu naudoti kompaktišką įrangą, o ne sunkiąją studijos įrangą, kad gatvėse ji neatrodytų akivaizdu ir nepatrauktų nepageidaujamo dėmesio.

Tinkamas objektyvo pasirinkimas gali labai pakeisti nuotraukų kokybę. Ekspertai rekomenduoja perjungti į AV režimą ir pasirinkti tinkamus rankinius ISO ir f-stop parametrus, priklausomai nuo paros laiko ir apšvietimo kiekio. Galite įveikti neryškių kadrų riziką, pakoreguodami nustatymus, kad padidintumėte užrakto greitį.

14. Povandeninė fotografija:

įvairių tipų fotografavimo stilių

Šio tipo fotografavimas fiksuoja gyvenimą po vandeniu ir naudoja povandeninę įrangą. Be puikių fotoaparato įgūdžių, fotografas turi mokėti plaukti ir nardyti, kad galėtų saugiai žaisti. Povandeninė fotografija daugiausia naudojama tyrinėjant jūrų gyvenimą, pvz., Žuvis, koralus, urvus, povandeninius kraštovaizdžius, nuolaužas ar net fotografuojant žmones vandenyje.

Šiame fotografavimo stiliuje yra daug iššūkių. Objektai nuolat juda, o situacijos po vandeniu per kelias sekundes gali būti nekontroliuojamos. Be to, gali būti sunku gauti reikiamą apšvietimo kiekį ir net jei tai padarysite, spalvos ir kontrastas gali nukentėti dėl bangos ilgio absorbcijos vandenyje. Būtent čia šiuolaikinės povandeninės kameros su tinkamais objektyvais ir priedais, tokiais kaip difuzoriai, labai skiriasi.

15. Maisto fotografija:

Fotografijos tipų sąrašas

Maisto fotografija pastaruoju metu yra vienas geidžiamiausių žanrų. Tai dažnai derinama su kelionių fotografija, kur fotografai savo kelionės metu fotografuoja puikias vietinės virtuvės nuotraukas. Tačiau tikra maisto fotografija yra natiurmorto fotografija, kurioje objektas, ty maistas, atrodo patraukliai ir spalvingai, naudojant specialias apšvietimo, išdėstymo ir dengimo technikas.

Paprastai maisto fotografija naudojama produktams rodyti žurnaluose, meniu, „Instagram“ puslapiuose, tinklaraščių svetainėse ar net reklamose. Norėdami užfiksuoti kiekvieno plokštelės elemento, pvz., Makro objektyvų, trikojio ir atšvaitų, detales, jums reikės atskiros pavaros. Naudojant rekvizitus, tokius kaip senoviniai indai, kaimiškos lėkštės, madingos servetėlės ​​ir stalo įrankiai ir pan., Galite pakelti savo nuotraukų grožį į visiškai naują lygį.

Tai yra pagrindinės fotografijos rūšys, kurių pastaruoju metu seka fotografai. Be šių žanrų, yra daugybė kitų kategorijų, tokių kaip nespalvota, fotografija patalpose, medicininė fotografija, naktinė fotografija ir tt Priklausomai nuo jūsų dominančios srities, galite tyrinėti vieną iš šių tipų ir įgyti reikiamų įgūdžių bei patirties tai. Pabandykite sekti atitinkamas tinklaraščių svetaines ir populiarių fotografų „Instagram“ paskyras, kad pagerintumėte savo žinias apie metodus. Laimingas paspaudimas!

Vaizdų šaltinis: 5 & 8