Katės yra vieni iš labiausiai paplitusių augintinių keliuose namų ūkiuose. Bet ar žinote, kad šios mažos kailinės būtybės nebūtinai turi būti naminės ir sutramdytos? Taip, jūs teisingai girdėjote! Visame pasaulyje yra įvairių tipų kačių ir jų rūšių, ir ne visos katės yra vienodos. Nors visi jie gali priklausyti tai pačiai šeimai, jie turi skirtingas savybes ir savybes, elgesį ir išvaizdą pagal veisles.

Kačių tipai Mieliausios kačių veislės Indijoje

Šis informacinis vadovas apie kačių tipus ir skirtingas kačių rūšis suteiks jums bendrą vaizdą apie garsiausias ir populiariausias pasaulyje kačių veisles su jų vaizdais ir trumpu aprašymu.

Kačių tipai ir jų savybės:

Katės yra smulkūs mėsėdžiai žinduoliai, priklausantys Felis catus rūšiai. Jie yra naminės rūšys ir yra vienintelė visoje Felidae šeimoje, kurią galima sutramdyti ir išmokyti. Tačiau katės gali būti naminės ar naminės katės ar net laukinės katės.

Kaip ir kitos Felidae šeimos rūšys, katės turi sveiką kūną, aštrius dantis ir ištraukiamas nagus. Jie pasižymi greitais refleksais ir, kaip žinoma, gyvena mažu grobiu. Katės turi stiprų naktinio matymo ir kvapo pojūtį. Jų bendravimo ir vokalizavimo procesas apima miaukimą (tai pastebima daugeliu atvejų) ir triukšmą, šnypštimą, urzgimą, niurzgėjimą ir murkimą.

Įdomūs ir nežinomi faktai apie kates:

Nors daugelyje namų ūkių visame pasaulyje katės laikomos savo augintiniais, dauguma iš mūsų nežino patrauklių ir įdomių faktų apie šiuos gyvūnus. Štai keletas įdomių, su kuriais susidūrėme.

  • Ar žinote, kad katės didžiąją gyvenimo dalį praleidžia miegodamos? Taip, jūs teisingai mus girdėjote. Apie 70 procentų jų laiko miega, o jie miega apie 13–14 valandų per dieną.
  • Ilgiausia iki šiol užfiksuota katė yra apie 48,5 colio. Mes nematome tokių ilgų naminių kačių savo namuose ar apylinkėse, tačiau ši ilgiausia katė tikrai turėtų būti viena didžiausių pasaulyje.
  • Katės pirmiausia vaikšto dviem dešinėmis, o paskui dviem kairėmis kojomis. Šis modelis panašus į žirafas ir kupranugarius. Ar žinote, kad?
  • Kartą katė išėjo į kosmosą! Na, jei manote, kad juokaujame, ne! 1963 metais katė buvo išsiųsta į kosmosą. Kaip šuo ir beždžionė, katė taip pat keliavo!
  • Daugelis iš jūsų gali nežinoti, kad katės yra labai greitos. Na, ne tik jų refleksai, bet ir greitis. Galbūt pastebėjote, kad katės vaikšto patogiausiai ir tingiausiai, tačiau jų pasiekimo greitis gali siekti iki 30 mylių per valandą.
  • Katės gali labai tiksliai girdėti. Na, jūs turite manyti, kad apie tai jau žinote. Tačiau ne tik tai, kad šis tikslumas yra maždaug penkis kartus didesnis nei suaugusiųjų.
  • Dauguma kačių, kurias stebime kasdieniame gyvenime, neturi blakstienų.
  • Jie netgi gali pasukti akis 180 laipsnių kampu. Jų girdėjimo tikslumą galima paaiškinti šiuo faktu, kurį mes manome, ką jūs manote?

Garsiausių ir žinomiausių kačių tipų ir veislių pavadinimai visame pasaulyje:

Dabar eikime į priekį ir peržiūrėkite populiariausias ir geriausias pasaulyje žinomas kačių rūšis su nuotraukomis. Štai ir einame!

1. Siamo:

Siamo

Siamo katė yra žinoma naminių kačių veislė, kilusi iš Tailando. Žinoma, kad Siamo kalba yra šneki, aktyvi ir atrodo elegantiškai, su elegantiška balta ir juoda išvaizda. Maždaug nuo dešimties iki penkiolikos metų gyvenimo trukmės katė vidutiniškai gali augti tik nuo 18 iki 20 colių. Katė turi puikią tekstūrą ir lygų refleksinį kremą. Raumeningas kūnas suporuotas su plonomis ir ilgomis kojomis. Jie yra draugiški vaikams, meilūs padarai, protingi ir juos lengva prižiūrėti. Paprastai jie yra geri sveikatos požiūriu, o plaukų slinkimas nėra labai didelis, palyginti su kitomis katėmis. Siamas yra viena iš populiariausių kačių veislių.

2. persų:

Persų

Persų kačių veislės yra viena seniausių kačių šeimos veislių. Jie turi ilgus plaukus ir šilkinį kailį, putliais skruostais ir veidu bei maža galva. Žinoma, kad persų katės yra ramesnės ir paklusnesnės; jie yra tylūs, mieli žmonėms ir atsipalaidavę būtybėse. Jų gyvenimo trukmė svyruoja nuo dešimties iki penkiolikos metų ir gali išaugti tik iki 18 colių. Kaip jūs atspėjote, pavadinimas, persų katė, yra todėl, kad jie kilę iš Persijos, dabartinio Irano. Jie sveria daugiausia nuo dešimties iki dvylikos svarų. Jiems reikia kasdienio priežiūros režimo – juos reikia šukuoti ir šukuoti kiekvieną dieną.

3. Meino meškėnas:

Meino meškėnas

Meino meškėnas teigia, kad katė yra kilusi iš mano gimtojo Anglijos regiono ir yra populiaresnė kaip ūkinės katės dar XIX a. Jie yra dideli ilgaplaukiai kačių tipai ir gali užaugti neįtikėtinai aukštesni. Tiesą sakant, ilgiausia pasaulyje užregistruota naminė katė yra Meino meškėnas. Įdomu ar ne ?! Tai paprastos katės, kurios myli žmones ir yra žinomos, kad visada seka žmogų, kuris jiems labiausiai patinka. Jų gyvenimo trukmė yra nuo dešimties iki penkiolikos metų ir taip pat gali augti iki 40 colių. Jie sveria nuo 15 iki 18 svarų. Šie Meino meškėnai yra viena populiariausių kačių veislių.

4. Ragdoll:

Ragdoll

Ragdoll katės yra mielos putlios ir pūkuotos katės, kilusios iš Kalifornijos, JAV. Jie yra paklusnūs, mieli, ramūs ir išvaizdūs, putlios išvaizdos. Pirmas dalykas, kurį daugelis iš mūsų susimąsto pamatę skudurus, yra geras prisiglaudimo seansas. Jie yra labai draugiški naminiams gyvūnėliams katės, meilūs šeimai ir labai protingi. „Ragdolls“ mėgsta savo viliojimo seansus, tačiau tai nereiškia, kad jiems reikia reguliaraus kasdienio priežiūros. Šioms katėms tinka šukuoti du kartus per savaitę. Jų gyvenimo trukmė yra apie 12–17 metų, ir jie gali užaugti iki 18–21 colio. Jų svoris gali svyruoti nuo 10 iki 20 svarų.

5. Bengalija:

Bengalija

Bengalijos katė yra kilusi iš jos protėvio Feliso Bengalenio – veislės, sukurtos kryžminant Azijos katę su namine JAV kate. Daugelis mano, kad tai yra Indijos kačių veislė. Tai didelės katės, raumeningo kūno ir labai ryškios laukinės ir drąsios išvaizdos. Su mažomis ausimis aplink didelį kūną, aplinkui marmurinis kailis, stora uodega. Šios katės yra labai socialios ir aktyvios būtybės. Jiems nereikia intensyvaus priežiūros. Tačiau jie mėgsta savo užsiėmimus. Bengalijos katės gali gyventi iki 12–15 metų ir užaugti iki 46 cm.

6. Abisinijos:

Abisinijos

Abisinijos katės yra tokios pat senos kaip vėlyvosios Viktorijos eros, kilusios iš Didžiosios Britanijos. Tai nuostabios, protingos ir protingos katės, smalsiai žvelgiančios į aplinką ir gana pastabios. Tai greiti padarai, mėgstantys aukštį ir mėgstantys bet kokiu mastu lipti ir šokinėti sunkiau. Abisinijos katėms įdomu. Tačiau jie yra grakštūs ir mėgsta dėmesį. Juos lengva prižiūrėti ir prižiūrėti, juos reikia šukuoti tik kas savaitę. Jų vidutinis dydis svyruoja nuo šešių iki dešimties svarų, o jų gyvenimo trukmė yra apie 10-15 metų. Jų ilgis yra nuo 12 iki 15 colių.

7. Birmanas:

Birmanas

Ši graži Birmos veislės katė yra žinoma kaip šventa Birmos katė. Tačiau jie yra persų ir Siamo kryžminiai. Tačiau jų kilmė ir istorija nėra žinoma ir nenustatyta. Šios Birmos katės turi lėtą ir ramų balsą, atrodo grakščiai ir labai gražiai. Šios žavios būtybės, kad ir kaip gražiai atrodytų, taip pat yra smalsios ir protingos būtybės. Jie mėgsta dėmesį, o jų šilkinės tekstūros kūnas dažnai verčia mus juos įsimylėti. Jie yra labai šeimos ir vaikų draugiškos katės ir yra labai žaismingi. „Birmans“ gyvenimo trukmė svyruoja nuo 12 iki 15 metų, o jų ilgis gali būti nuo 15 iki 18 colių. Birminai sveria ne daugiau kaip 6–12 svarų.

8. Rytietiški trumpi plaukai:

Rytų trumpaplaukis

Rytietiškos trumpaplaukės kačių veislės atrodo nepakartojamai su ilgomis linijomis aplink kūną ir lygiu kūnu bei šilkiniais plaukais. Katė nėra nei per plona, ​​nei per sunki, tačiau turi puikų stiprų raumenų atspalvį. Jų ausys yra aštrios ir smailios, plačios ties pradine linija. Šios katės turi švelnios tekstūros ir blizgius plaukus. Rytietiškos Rytų trumpaplaukės katės yra žinomos dėl savo intelekto ir sumanumo ir yra labai prieraišios savo šeimininkams ir artimiesiems. Jie yra žaismingi, tačiau visiškai nepriklausomi, jiems reikia žmonių dėmesio ir priežiūros. Jie yra gana draugiški su kitais augintiniais ir žmonėmis, tačiau nėra paklusnūs. Šių kačių priežiūros reikalavimai taip pat yra mažesni ir minimalūs. Katės gali gyventi nuo dešimties iki dvylikos metų ir užaugti iki 14 colių. Maksimalus svoris yra tik 10–14 svarų.

9. Himalajų:

Himalajų

Himalajų katės yra persų ir Siamo; jie turi mėlynas akis ir spalvų taškus, kaip ir tėvų kūnas. Jie yra kilę iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Šios katės yra labai paklusnios, mielos, bet sunkios. Skirtingai nuo kitų kačių, jie pasižymi išskirtinėmis ir aukštesnėmis savybėmis. Nors šios katės yra prieraišios, jos taip pat turi išlygų artintis prie žmonių ir eiti pas juos. Jie linkę tik į tuos, kuriuos myli. Šios katės vidutiniškai sveria apie 10–12 svarų, o jų gyvenimo trukmė yra maždaug 9–15 metų. Amerikos kačių veislės ilgis yra apie 17–19 colių.

10. Balio kalba:

Baliečių

Baliečiai yra ilgaplaukės versijos, panašios į Siamo kates. Tačiau nežinoma, ar jie yra mišrūnai, ar ne. Nors šios katės kilusios iš JAV ir Tailando, šios katės pavadino jas pagal nuostabius šokius Balyje, Indonezijoje, atsižvelgiant į šių kačių savybes ir elgesį. Balio katės yra žinomos kaip naudingos būtybės ir yra nepaprastai mėgstamos ir prieraišios žmonėms. Jie visada yra su tais, kuriuos myli katės, seka žmones ar sėdi su jais. Šios katės mėgsta žaisti, yra protingos ir pastabios. Jie mokosi iš savo aplinkos ir gali gana greitai suvokti dalykus. Balio kačių gyvenimo trukmė yra apie 10–15 metų, jos gali užaugti tik iki 18 colių. Šios katės sveria ne daugiau kaip 10 svarų.

11. Egipto Mau:

Egipto Mau

Egipto Mau yra žymi prijaukinta katė, lengvai atpažįstama pagal išskirtinį sidabro ar bronzos sluoksnį ant kūno. Kaip rodo pavadinimas, jie kilę iš Egipto, o Mau egiptiečių kalba reiškia katę. Šios naminių kačių veislės yra labai aktyvios katės, kurios visada yra laimingos ir mėgsta laisvalaikį sėdėti vienos. Jie gali bėgti labai greitai, net 30 mylių per valandą, yra žaismingi ir vis dėlto labai tylūs. Tačiau jie yra meilūs savo šeimininkams. Šias kates taip pat lengva prižiūrėti ir prižiūrėti; jų, kaip ir kitų kačių, gyvenimo trukmė yra vidutiniškai apie 12–15 metų. Jie sveria ne daugiau kaip 14 svarų.

12. Sfinksas:

Sfinksas

Šios unikalios ir gana skirtingos katės, sfinksai, yra kilusios iš Kanados. Jie taip pat vadinami Kanados beplaukėmis katėmis, atsižvelgiant į jų pliką kūną. Jie yra gana neįprasta veislė savo išvaizda ir elgesiu, yra žinomi dėl savo skulptūrinio kūno. Tačiau šios Sfinkso veislės katės mėgsta meilę, ir jis traukia žmones link savęs, kad ir kur eitų. Jie taip pat yra pastabūs, visada prisimena ir žino aplinką, kurioje jie yra. Šios socialinės būtybės dažnai mėgsta draugiją. Sfinkso gyvenimo trukmė yra apie 8–14 metų ir gali sverti tik iki 12 svarų. Jų ilgis svyruoja nuo 13 iki 15 colių.

13. Savana:

Savana

Savana yra graži katė. Tačiau tai yra prijaukintos ir laukinės Afrikos kačių veislės hibridas. Jos yra kilusios ir pagamintos JAV, jose yra labai mažai energijos ir tingios katės, kurios visada laikomos gulinčiomis aplinkoje. Tačiau jie mėgaujasi gyvenimu ir yra aktyvūs tam tikru metu, o kai jie gauna stimuliaciją, žinoma, kad jie laipioja ir šokinėja. Jie yra protingi ir draugiški ir nepažįstamų žmonių atžvilgiu. Savanos gyvenimo trukmė yra ilgesnė nei kitų bendraamžių kačių – apie 17–20 metų. Jie sveria apie 8–20 svarų ir gali augti tik iki 15–20 colių.

14. Britų trumpi plaukai:

Britų trumpi plaukai

Britų trumpaplaukis yra kilęs iš Anglijos katės ir atsirado maždaug Viktorijos laikais, kai kačių mylėtojai sudarė sąlygas kelioms kačių mišrūnėms. Jos yra lengvabūdiškos katės ir mėgaujasi švelniu prieraišumu, tačiau arogantišku požiūriu, kuris mėgsta kiekvieną kartą gulėti vienas. Britų trumpaplaukis yra visiškai balso ir nėra reiklus meilei ir draugijai. Jie nelabai laipioja ir nešokinėja aplink būtybes, nėra destruktyvūs ir suteikia guvernantės jausmą. Jų veislės gyvenimo trukmė yra maždaug 12-17 metų ir yra apie 22-25 colių ilgio. Jie yra populiarūs tarp naminių kačių tipų ir sveria apie 8–17 svarų, bet kur tarp jų.

15. Kornvalio reksas:

Kornvalio Reksas

Kornvalio rekso katės yra kilusios iš Didžiosios Britanijos regiono ir atrodo labai panašios į tuos šunis. Tai išmanančios ir protingos katės, mėgstančios dėmesį ir buvimą dėmesio centre. Kornvalio rekso katės džiaugiasi, kai jas glosto, bučiuoja ir prijaukina. Jie yra labai meilūs kiekvienam sutiktam žmogui ir yra labai žaismingi. Be to, jie puikiai sutaria su kitais augintiniais. Šias kates lengva prižiūrėti ir prižiūrėti. Kornvalio Rekso gyvenimo trukmė yra maždaug 11–15 metų ir yra labai mažo dydžio ir išvaizdos. Jų svoris svyruoja nuo maždaug 8 iki 10 svarų. Jie yra tarp labai mažų kačių veislių.

Lažinamės, kad dauguma iš mūsų nežinojo šių daugybės skirtingų rūšių kačių ir jų rūšių, egzistuojančių visame pasaulyje. Ar tu? Kokia konkreti rūšis jus žavi sužinoti? Prašau, pasakykite mums savo mintis čia.

Atsakomybės apribojimas:

Tai tik informacinis vadovas apie kačių tipus. Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės ir apžvalga pateikiamos iš įvairių žiniatinklio šaltinių. Autorius negarantuoja ir nežada jokio šiame straipsnyje pateiktų faktų tikslumo.