Medienos rūšys: Mediena yra pripažinta plačiausiai naudojama medžiaga. Nors iš tikrųjų galite pasiimti bet kokios rūšies medieną savo baldams statyti, būtina pasirinkti tinkamą jūsų poreikiams. Dažniausias miško produktas yra mediena, naudojama medienos pramonėje. Prireikia metų, kol augalas virsta medžiu. Tačiau labiausiai paplitusi rūšis, kuri tampa medžiu, yra angiospermai. Angiospermai yra augalų grupė, gaminanti gėles ir uždaras sėklas. Gimnastikos augalų kategorija vadinama medžiais (tie, kurie duoda neuždengtas sėklas, pavyzdžiui, pušis, eglė ir kt.). Mediena, gauta iš angiospermų, vadinama kietmedžiu, o mediena, gauta iš gimnazijos, vadinama spygliuota mediena.

Kodėl medis: jo reikšmė

Ar susimąstėte, kodėl jums tikrai reikia naudoti medieną? Štai keletas priežasčių.

a. Tvirtas: Dauguma medžių yra tvirtos ir labai ilgai stovi. Kietmedis paprastai yra linkęs susidėvėti, todėl yra patikimas.

b. Mažesnė energija: Gaminant kartu su medienos apdirbimo sąnaudomis, sunaudojama daug mažiau energijos, palyginti su kitomis statyboms naudojamomis medžiagomis.

c. Efektyvus pakeitimas: Medis taip pat laikomas veiksmingu kitų medžiagų pakeitimu, kuriam gaminti reikės daug iškastinio kuro.

Medienos klasifikacija ir jų pavadinimai:

Kietmedis kilęs iš lapuočių, turinčių plačius lapus. Jie užauga ilgai, todėl žinoma, kad jie gamina tokią tankią medieną. Jie turi tamsų atspalvį ir yra brangesni nei spygliuočiai. Kietmedis yra linkęs nusidėvėti, todėl linkęs tarnauti ilgai.

Spygliuočiai kilę iš spygliuočių medžių, kurių lapai atrodo adatos formos. Minkštos medienos paprastai yra šviesios spalvos ir paprastai yra pigesnės.

Pažvelkite į įvairias medienos rūšis ir jų panaudojimo būdus.

Viena iš dažniausiai naudojamų medžiagų yra mediena. Ar žinojote, kad daugelis medienos rūšių buvo naudojamos įvairiai? Lovelė, iš kurios pagaminta, gali skirtis nuo drabužių spintos. Pažvelkite į daugybę jo naudojimo būdų ir rūšių.

Kietmedžio medžiai:

Kietmedžio medžiai yra tie, kurių mediena gaunama iš lapuočių. Jie yra tvirti ir atlaiko laiko išbandymą. Kietmedžio medžiai geriausiai patvirtinami dėl stipraus patvarumo ir stiprumo. Pažvelkite į kai kurias smulkios kietmedžio medienos medieną.

a. Ąžuolas:

Ąžuolas yra kietmedis, iš kurio brangiausias yra šiaurinis raudonasis ąžuolas. Jis priklauso angiosperminių augalų grupei ir yra kilęs iš Šiaurės pusrutulio, apimančio Ameriką, Aziją, Europą ir Šiaurės Afriką. Ąžuolai yra giliai rudos ir vario spalvos. Nustatykite savo ąžuolą tiesiog ieškodami gilių. Jei pastebėjote gilių, tai tikrai yra ąžuolas. Medžio žievė būna mažų, kietų ir žvynuotų žievės gabalėlių su lapais, kurių smailios rankenėlės išsitęsia nuo centro linijos.

Naudoti: Jis daugelį metų buvo naudojamas kaip kietmedžio mediena. Grindys, namų apyvokos reikmenys, vyno statinės yra kai kurie daiktai, pagaminti iš ąžuolo medienos arba kur tinka ąžuolo mediena.

b. Klevas:

Klevai priklauso angiospermų kategorijai ir yra kilę iš Azijos. Jie yra apie 128 jo variantų. Jie užauga iki 10–45 metrų aukščio ir yra lapuočiai. Klevai dažniausiai žinomi dėl rudens lapų spalvos. Juos galima greitai suprasti pagal priešingą lapų išdėstymą ir žydėjimą žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį. Jų spalva svyruoja nuo baltos iki beveik baltos kreminės spalvos. Atsižvelgiant į daugybę variantų, gali būti gana sudėtinga nustatyti klevo medį. Tačiau dažniausiai jis pastebimas naudojant jo lapus.

Naudoti: Klevo mediena yra ta, kuri naudojama kaip mėsininko blokas, baseino lazdos, boulingo takeliai ir lanko galūnės dėl standumo..

c. Raudonmedis:

Raudonmedžio mediena yra tiesios grūdėtos su rausvai ruda mediena. Jis yra vietinis Amerikoje ir yra kietmedis. Nustatyti raudonmedį yra šiek tiek lengva. Pajuskite medieną, kad suprastumėte, ar ji minkšta, ar kieta. Raudonmedis yra sunkus. Medžio kampai turi būti minkšti. Jei taip nėra, tai yra veeneris. Grūdai turi būti ilgi ir smulkūs. Geriausias raudonmedžio rodiklis yra tamsios smulkios linijos prie grūdų. Galiausiai stebėkite spalvą. Jei jis yra rausvai rudas, jis yra raudonmedis. Jei ji jauna, mediena yra rausvos spalvos.

Naudoti: Raudonmedis naudojamas baldams, valčiai, muzikos instrumentams gaminti ir dailylentėms gaminti. Jie labiausiai žinomi dėl savo grožio.

d. Vyšnia:

Vyšnia yra Europos ir Vakarų Azijos kilmės. Vyšnių mediena yra žinoma dėl savo rausvai rudos spalvos, kuri yra graži. Jų gėlės yra rausvos arba baltos ir neturi kvapo. Jie žydi ankstyvą pavasarį ir yra žinomi kaip šviesiai žalios uogos. Štai kaip galite juos identifikuoti. Jie turi didelius ir blizgius lapus, kurie yra išdėstyti pakaitomis ant medžio šakų. Medžio apačioje esantys lapai yra vidutiniškai žali, o viršuje – šviesiai geltoni. Jie turi tvirtą žievę ir tampa minkštesni link medžio. Kai kurie vyšnių medžiai natūraliai nulups žievę, rodydami raudonmedžio spalvą. Tai tikrai jūsų vyšnių medis!

Naudojimas: geriausiai tinka baldams ir spintelės daiktams gaminti. Juodosios vyšnios variantas iš medžio naudojamas vidaus ratlankiams, indams, rankenoms ir kitiems moksliniams instrumentams gaminti.

e. Graikinis riešutas:

Graikinių riešutų medis yra patrauklus dėl dviejų priežasčių, viena – graikiniams riešutams, o kita – medienai. Jų medžio spalva tinka baldams gaminti – nuo šviesiai rudos iki tamsiai šokolado rudos riešutmedžio medienos priskiriama kietmedžio kategorijai ir yra kilusi iš Vakarų Europos regiono, vadinamo Galija. Medis gamina maistingus ir kietus riešutus. Medienos tekstūra yra ypač kieta ir ją galima lengvai atpažinti pagal šokolado rudą spalvą, kurios grūdų raštai yra labai smulkūs ir tiesūs. Jie taip pat turi netaisyklingus modelius su daugybe sūkurių ir kreivių.

Naudoti: Jie daugiausia naudojami dailiems baldams, rankenėlėms, indams ar kitiems raižytiems daiktams gaminti.

f. Rožmedis:

Raudonmedis yra kietmedis ir yra kilęs iš Indijos. Raudonmedžiai yra greitai augantys, kurie taip pat laikomi Pietų Irane. Medis yra ypatingas ir yra apsaugotas specialiais įstatymais Indijoje, kad juos apsaugotų. Medžio mediena yra gilus raudonmedis, kuris su amžiumi yra žinomas. Jo paraudimas mažėja priklausomai nuo gaunamos saulės šviesos, todėl jis tampa dar viena tinkama mediena baldams gaminti. Raudonmedžio identifikavimas prasidės nuo stipraus kvapo, kuris leis lengvai rasti vietą. Mediena yra kieta ir tvirta ir sveria labai sunkiai – nuo 53 iki 75 svarų. Jie yra išskirtinai patvarūs.

Naudoti: Jis naudojamas baldams, lazdelėms ir kitiems parodomiems medienos gabalėliams gaminti.

g. Tikmedis:

Tikmedis yra dar viena kieta mediena, turinti mažas baltas kvepiančias gėles su dideliais popieriniais lapais. Medis turi odinį kvapą, šviežiai sumaltą. Taigi juos lengva atpažinti. Jo gimtinė yra Pietų ir Pietų Azija. Medžio spalva yra geltonos spalvos ir žinoma, kad su amžiumi ji tamsėja ir turi labai kietą medienos tekstūrą.

Naudoti: Jis daugiausia naudojamas lauko baldams ir valčių deniams, pjaustymo lentoms, vidaus grindims gaminti.

Spygliuočių medžiai:

Spygliuočių mediena yra dar viena medienos klasifikacija, kuri siūlo puikią medieną daugeliui tikslų. Jie yra spygliuočių medžių produktas, o jų mediena nėra tokia brangi kaip kietmedžio. Čia yra keletas geriausių spygliuočių medžių medienos, kuri buvo naudojama nuo seno.

a. Pušis:

Pušis yra šiek tiek lankstesnė nei kitos turimos kietmedžio medienos. Jų ilgaamžiškumas skiriasi ir gali būti labai ilgas, jei gerai su jais pastatytas. Jis yra tvirtas, tačiau gali būti greitai subraižytas ir įlenktas. Yra žinoma, kad jis deformuojasi veikiamas drėgmės arba yra drėgmės perteklius. Jis auga šiauriniame pusrutulyje ir yra žinomas kaip atsparus susitraukimui ar patinimui. Žievės spalva paprastai yra balta arba šviesiai geltona. Jis neturi tipiškos figūros ir yra lengvas. Taigi juos lengva atpažinti.

Naudoti: Dažniausiai jis naudojamas baldams, langų rėmams ir stogo dangoms. Kai kurių pušų derva naudojama kaip terpentino šaltinis.

b. Pelenai:

Baltieji pelenai yra plačiai naudojami dėl komercinių priežasčių ir plačiai auginami rytinėse JAV. Mediena yra kieta ir sunki. Uosio medieną atpažinti galima pradėti ieškant grūdų, pavyzdžiui, ąžuolo ir nuo baltos iki šviesiai rudos spalvos. Jie turi susipynusią figūrą ir gali būti atpažįstami pagal iškilius baltus taškus, kuriuos galima lengvai pastebėti.

Naudoti: Jis buvo naudojamas rėmams, kirviams, plaktukams, ąžuolams ir ledo ritulio lazdoms. Jis yra palyginti brangesnis nei kitos spygliuočių medienos.

c. Hickory:

Hickory yra gimtoji Rytų JAV. Yra apie 15–16 hickory rūšių, iš kurių 8–10 yra komerciškai labai svarbios. Viena iš sunkiausių ir sunkiausių medžių yra Hickory mediena ir skiriasi priklausomai nuo spalvos. Paprastai jis svyruoja nuo rausvai rudos, šviesiai rudos arba baltos spalvos. Spalvų variantas turi dryžuotą išvaizdą, o mediena – šiurkščią tekstūrą. Nustatykite Hickory medieną pagal jų vertikalias keteras ant žievės. Taip pat galite ieškoti riešutų ir jų lapų, augančių iš savito stiebo.

Naudoti: iš hikorio medienos buvo gaminami vagonų, vežimų ir vežimėlių ratai ir stipinai. Dabar jis naudojamas grindų, baldų ir įrankių rankenoms gaminti.

d. Bukas:

Buko gimtinė yra Europa, Azija ir Šiaurės Amerika. Bukas turi stiprią ir tvirtą medieną, kuri turi smulkias poras ir atrodo panašiai kaip klevo mediena. Mediena yra šviesiai kreminės spalvos ir palyginti nebrangi. Norėdami juos identifikuoti, ieškokite labai mažų, trikampio formos buko riešutų. Lapų spalva vasarą būna žalia, o žiemą – geltonos spalvos. Paliesta medžio žievė yra lygi ir šiek tiek smėlinga.

Naudoti: Jis naudojamas fanerai, grindims ir kitiems geležinkelio ryšiams gaminti. Jis taip pat naudojamas kaip kuras, nes turi didelį tankį ir gerą degimo gebą.

e. Beržas:

Beržas turi daugybę variantų. Geltonasis beržas yra komerciškai svarbi mediena ir mėgsta vidutinį klimatą. Jo gimtinė yra Šiaurės pusrutulis. Geltonasis beržas yra nuo šviesiai geltonos iki baltos medienos su rausvai ruda šerdimi. Tačiau baltas beržas yra baltos spalvos, panašiai kaip klevas. Tai minkšta mediena, kilusi iš beržo. Nustatykite beržą, žiūrėdami į jų ovalų lapų pagrindą su pjūklo dantytais kraštais. Beržo mediena yra lengvai prieinama ir pigesnė.

Naudojimas: jie naudojami faneros, dėžių, dėžių ir vidaus apdailos gamybai. Beržo veeneris naudojamas grindims ir dailylentėms.

f. Kedras:

Yra žinoma, kad kedras auginamas JAV, Centrinėje Amerikoje ir Pietų Amerikoje. Jis turi raudonai rudą spalvą su šviesiais dryžiais ir gražiais grūdais. Kedrą galite lengvai atpažinti pagal jo aromatą ir vabzdžių atbaidymo kokybę. Jis yra vidutiniškai brangus ir yra spygliuočių rūšis.

Naudoja: Jis naudojamas deniams, skrynioms ir spintoms statyti.

g. Raudonmedis:

„Redwood“ yra vietinė Ramiojo vandenyno valstija JAV ir žinoma, kad ji užauga daugiau nei 300 pėdų ir trunka iki 2500 metų. Tai spygliuota mediena ir sakoma, kad ji yra atspari puvimui ir vabzdžiams. Ieškokite giliai rausvai rudų ir žymeklių augimo žiedų, kad juos greitai atpažintumėte. Jis tvirtas, labai retas ir vertingas.

Naudoti: jie daugiausia naudojami amatams, lauko baldams. Mediena yra vidutiniškai kieta.

h. Hemlock:

Hemlock yra lengvas ir turi vienodą tekstūrą. Jis turi mažesnį atsparumą skilimui. Jų gimtinė yra JAV. Šerdis yra rausvai ruda, o sultys gali būti šiek tiek šviesesnės. Ieškokite augimo žiedų, kad juos atpažintumėte. Yra apie 10 hemlock medžio rūšių, todėl tiksliai juos identifikuoti gali būti sudėtinga. Atkreipkite dėmesį į paveikslėlį, panašų į žemiau esantį.

Naudoti: Jis naudojamas durims, medienai, dailylentėms, lentoms ir lentoms gaminti.

i. Eglė:

kita medienos rūšis yra eglė. Yra žinoma, kad eglė lengvai dirba ir suteikia gerą apdailą. Jie randami Šiaurės ir Centrinėje Amerikoje, Azijoje, Šiaurės Afrikoje ir Europoje. Juos galima lengvai atpažinti iš kitos spygliuočių medienos pagal adatos formos lapus ir kūgius. Daugelį jo rūšių galima atpažinti pagal lapų išdėstymą ir kūgių dydį bei formą. Tačiau žinoma, kad kai kuri eglės mediena įtrūksta ar susisuka priklausomai nuo drėgmės lygio. Tačiau patvariausia mediena bus atspari moliui. Paprastai mediena yra šviesiai rudos spalvos, šiek tiek geltonos ir raudonos spalvos.

Naudoti: Jie naudojami dekoratyviniais tikslais, poliams ir fanerai. „Douglas“ eglė naudojama malūno darbams, grindims ir baldų bei spintelių gamybai.

h. Eglė:

eglė stipri ir kieta. Jis turi labai mažą atsparumą moliui ir yra žinomas kaip lengvas. Šerdis yra rausvai ruda, o mediena-geltona. Nustatykite eglę per tiesius grūdus, kurie turi puikią ir šiek tiek vidutinę tekstūrą. Jo gimtinė yra Šiaurės Amerika.

Naudoti: Jis naudojamas krepšeliams gaminti, bendram malūno darbui ir orlaivių bei dėžių stiebams ir atramoms.

Kokią medieną pasirinkti baldams gaminti Indijoje?

Baldams gaminti galite naudoti bet kokią medieną, tačiau reikia nepamiršti, kad kiekviena iš jų suteikia skirtingą šilumos laipsnį. Peržiūrėkite šį vadovą, kaip pasirinkti tinkamą medieną savo poreikiams.

1. Tikmedis: Tikmedžio mediena yra vidutiniškai kieta ir vertinga. Tačiau jį galima lengvai apdirbti ir jis yra stiprus prieš baltąsias skruzdėles ir termitus. Mediena yra patvari ir atspari ugniai. Taip pat žinoma, kad jis nerūdija geležies ir yra naudojamas tik sunkiems darbams. Tikmedžio mediena laikoma labiausiai vertinama mediena visoje medienos klasifikacijoje. Nors tiko baldai gali šiek tiek sudeginti jūsų kišenę, jie tarnauja labai ilgai. Paprastai jis randamas Vidurio ir Pietų Indijoje.

2. Rožių medis: Kita medienos rūšis yra raudona mediena, kuri yra tvirta ir kieta. Jis reikalauja daug lako ir gražiai atrodo baigtas. Jis tiekiamas dideliais matmenimis ir naudojamas aukščiausios kokybės baldams gaminti. Jis taip pat naudojamas gaminant spinteles ir kitus dekoratyvinius objektus. Raudonmedis laikomas labai vertingu. Paprastai jis randamas Madhja Pradeše, Karnatakoje, Keraloje ir Orisoje.

3. „Sissoo Wood“: Jis paprastai žinomas kaip talis. Mediena yra labai tvirta ir patvari. Yra žinoma, kad jis išlaiko savo formą ir gali būti lengvai pagardintas. Tai dažnai laikoma gera mediena dekoratyviniams daiktams. Sissoo mediena naudojama aukštos kokybės baldams ir spintoms gaminti. Sissoo mediena yra paplitusi Utar Pradeše, Bengalijoje, Asame, Mysore, Maharaštroje ir Orisoje.

4. Sal Wood: Sal mediena randama Keraloje, Karnatakoje, Madhyapradesh, Tamil Nadu ir Orissa. Jis turi glaudžius grūdus ir yra labai tvirtas kartu su kietumu. Mediena yra pažeidžiama, naudojama gaminant aukščiausios kokybės baldus, spinteles ir kitus dekoratyvinius elementus. Yra žinoma, kad jis gerai išlaiko savo formą ir išlieka labai ilgai.

5. Pušies mediena: Pušies mediena dažniausiai sutinkama Himalajuose ir kitose kalnų grandinėse. Baltoji pušis yra minkšta, o kita – labai kieta. Jis yra labai sunkus ir grubiai grūdėtas. Tačiau žinoma, kad susilietus su dirvožemiu jis suyra. Jis naudojamas gaminant duris, langų rėmus. Baltoji pušis naudojama degtukams gaminti.

Stebina ne? Na, skirtingos medienos rūšys ir jų panaudojimas iš tikrųjų yra įvairus. Taigi, jums gali padėti šiek tiek sužinoti apie miškų klasifikaciją prieš pradedant rinktis. Mūsų vadovas yra geras būdas pradėti suprasti daugelio rūšių miškus ir tai, kas jie yra. Pradėkite savo medžioklę!