Nesvarbu, ar tai būtų pusryčiai, ar vakarienė, ar net kaip užkandžiai, sumuštiniai yra puikus ir lengvas receptas visiems. Tai suteikia žmogui erdvės pažaisti su receptu pagal individualų skonį ir pageidavimus, pakeisti daržoves ar įdarą arba turėti sluoksnių priedų ir dar daugiau. Šiandien mes surinkome visame pasaulyje žinomų sumuštinių rūšis, kad galėtume įkvėpti naujų receptų ir metodų. Šios skirtingos rūšys puikiai tinka kiekvienam gurmanui ir pakelia skonio receptorius!

Leiskite mums eiti į priekį ir pamatyti viską apie sumuštinius, kurie yra žinomi aplink mus.

Sumuštinis ir istorija:

Ar galite atspėti vietą, dėl kurios patiekalas taip išgarsėjo ?! Na, dauguma iš jūsų gali turėti! Tada Anglija, seniai apie 1762 m., Sugalvojo šį patiekalą; po 4 -osios grafas Johnas Montagu norėjo išbandyti patiekalą, kuris yra greitas, greitas ir kurį galima valgyti bet kurioje vietoje, neperkeliant prie stalo. Vėliau jis galiausiai išplito į kitus Anglijos regionus, atsižvelgiant į skonį, susijusį su tokiu paprastu duonos ir mėsos gaminimo receptu. Vėliau kelios sumuštinių veislės atsirado labai palaipsniui, o sąrašą išnagrinėsime kituose skyriuose.

Bendra sumuštinių klasifikacija:

Ar žinote, kad sumuštiniuose gali būti įvairių tipų ir klasifikacijų? Tai priklauso nuo išvaizdos ir paruošimo proceso. Čia yra apžvalga.

  • Atviras sumuštinis:

Ši sumuštinio forma naudoja vieną duonos gabalėlį arba kepalą. Įdaras yra šio batono viršuje. Jie, kaip rodo pavadinimas, yra atviri ir nėra tokie sotūs kaip kiti variantai.

  • Uždaras sumuštinis:

Tai yra kažkas, su kuo dauguma iš jūsų jau esate susipažinę. Sumuštinio įdarai yra tarp dviejų kepalų ar duonos riekelių. Užpildų ir sluoksnių ar papildymų skaičius priklauso nuo tipo ir pageidavimų.

  • Skrudintas sumuštinis:

Kaip rodo pavadinimas, sumuštiniai (dažniausiai uždaryti) dedami ant karšto skrudintuvo lėkštės. Paprastai sviestas yra abiejų griežinėlių viršūnėse, kad būtų galima lengvai virti.

Šie skrudinti sumuštiniai dažnai puikiai tinka kartu su kitais priedais kavinėse ir restoranuose su priedais, tokiais kaip bulvytės, skiltelės ar traškučiai. Skrudintos sumuštinių rūšys geriausiai tinka su daugybe garnyrų ir priedų.

  • Ant grotelių keptas sumuštinis:

Tai panašu į skrudintą variantą; duonos riekelės su įdaru dedamos į kepimo mašiną. Kepti galima ant grotelių ar orkaitės, prieš išimant, kai ji bus ruda ir traški.

  • Paprastas sumuštinis:

Tai yra daug paprastesnė ir paprastesnė įvairovė, kaip galima spėti. Šiuose sumuštiniuose paprastai yra majonezo arba grietinėlės ar sviesto sluoksnis.

Įvairios sumuštinių veislės:

Be to, kaip klasifikuojamas sumuštinis, juose taip pat yra veislių. Čia yra keletas skirtingų rūšių sumuštinių su pavadinimais.

A. Sumuštinių pyragas:

Kaip ir pavadinimas, šie sumuštiniai primena pyragą. Šiam užkandžiui paruošti naudojama apvali duona, su dviem ar trimis apvaliomis riekelėmis ir užtepu tarp jų. Glajus daromas ant viršaus, dažniausiai sviesto sūris. Bendras kepalas ir išvaizda atrodo kaip pyragas.

B. Sumuštinių kepalas:

Kepalas yra pagrindinis šios veislės ingredientas. Šio kepalėlio gabalėliai išilgai ir užpildytos formos, kaip ir sumuštinių pyragas, yra galutinis produktas.

C. Smeigtukas:

Smeigtuku duonos riekelės yra dailiai supjaustytos, apipjaustytos ir suplotos, kol užtepėlė dailiai ir tolygiai tepama. Įdaras kartą yra; kepalas suvyniojamas ir apvyniojamas. Paprastai supjaustytos plonos šio suvynioto batono riekelės pateikiamos ir patiekiamos vėsioje formoje.

D. Juostelė:

Ribbon sumuštiniai ruošiami naudojant spalvingą duoną. Spalvoti įdarai į vidų dedami subalansuotai. Galima rinktis rudą duoną ir baltą duoną kartu, o čia yra sumuštiniai su trimis riekelėmis. Tada prieš patiekiant jie gražiai supjaustomi plonomis juostelėmis.

E. Dviaukštis:

Tai populiari sumuštinių rūšis, su kuria susiduriame daugelyje kavinių. Čia naudojamos trys skiltelės, o ne dvi, užpildomos net viršutine. Tarpai tarp gabalėlių yra gerai ištepti sviestu ir patiekiami su pomidorais, agurkais, salotomis ir kitais įdarais. Puikus dekoravimas atliekamas net ant gabalo, o viskas laikoma kartu su kokteilių lazdele.

F. Klubo sumuštinis:

Klubiniai sumuštiniai yra karšto sumuštinio rūšis, turinti du sviestu iškeptus ir skrudintus gabalėlius. Čia ant griežinėlio dedama vištiena arba virta mėsa, kiaušinis, pomidorai, majonezas, kumpis ir kiti įdarai. Nustačius kitą porciją sumuštiniui uždaryti, visas gabalas spaudžiamas iš viršaus ir papuoštas priedais.

Populiariausios geriausios sumuštinių rūšys pasaulyje:

Štai ir einam; patikrinę populiarias veisles ir procesus, galimus ruošiant sumuštinį, pamatykime aplink mus populiarius sumuštinių patiekalus. Tai yra skaniausi ir mėgstamiausi šalių ir regionų delikatesai.

1. Banh Mi:

Banh Mi

„Banh Mi“ sumuštinis yra populiarus, priklausantis vietnamiečių virtuvei. Tai traškus minkštas sumuštinis, kurio plona pluta užpildyta keliais skaniais ingredientais. Sumuštinį sudaro kalendra, morkos, aštrūs čili pipirai, agurkai ir mėsos variantai – nuo kiaulienos iki vištienos iki sardinių. Sumuštinis yra išilgai tvarkingai padalintas ir patiekiamas kaip puikus valgio variantas.

2. „Clubhouse Sandwich“:

Klubo namas

„Clubhouse“ sumuštinis yra gana populiarus pasirinkimas visame pasaulyje ir yra prieinamas kelių kavinių meniu. Jis pirmą kartą atsirado Niujorke, o vėliau išplito į keletą pasaulio vietų. Šiame sumuštinyje pagrindiniai ingredientai yra virti paukštiena, kumpis ir (arba) šoninė, į kuriuos įpilama salotų, pomidorų ir priedų, tokių kaip majonezas. Šie klubinių sumuštinių sluoksniai yra laikomi kartu su kokteilių lazdele. Tai visiškai sotus patiekalas.

3. Falafelis:

Falafel

„Falafel“ yra populiarus Artimųjų Rytų ir Libano virtuvės meniu, mėgstamas iš kelių dalių. Falafeliams pirmenybė teikiama šiltiems pitos duonos gabalėliams su traškiais pomidorais, agurkais, svogūnais, citrinos sultimis, tahini padažu, suformuotais į mažus rutuliukus ar pyragėlius. Taip pat yra avinžirnių, kurie yra populiarus pasirinkimas keliose Artimųjų Rytų šalyse. Izraelyje populiaru gaminti geriausią „Falafel“ sumuštinį.

4. Išgalvotas gurmaniškas sumuštinis:

Gurmaniškas sumuštinis

Na, tai aukštos kvalifikacijos sumuštinis, garsūs virėjų darbai. Tai nėra įprastas įprastas sumuštinis, kuriame yra puikios kokybės, egzotiškų pagardų ir ingredientų. Priklausomai nuo regiono, tekstūra ir ingredientai gali keistis. Tačiau gurmanai turi puikius namuose pagamintus unikalius padažus, kremus, aukščiausios klasės egzotiškas daržoves ir puikią duoną žudikę..

5. prancūzų:

Prancūziškas sumuštinis

Prancūzai turi daugybę sumuštinių variantų, kurie yra puikus užkandis ar pusryčiai. Prancūziškuose sumuštiniuose galite pamatyti sviestą, majonezą, kumpį, batoną, kiaušinius ir mėsos patiekalus, pavyzdžiui, tuną. Čia patiekiami egzotiški padažai, įvairios galimybės ir žolelės.

6. Itališkas sumuštinis:

Italų

Itališkų sumuštinių rūšys yra populiari patiekalų įvairovė, žinoma visame pasaulyje ir yra viena iš mėgstamiausių virtuvių tiems, kurie mėgsta sūrį. Padažai, tokie kaip majonezas, sūrio mozzarella, saliamis, kumpis, čia naudojami kaip klasikinis itališkas skonis tarp specialios duonos ar sub..

7. Pusryčių sumuštinis:

Pusryčių sumuštinis

Pusryčių sumuštinių tipai turi platų įvairių rūšių ir daiktų pasirinkimą. Populiariausi variantai yra kalakutiena, žemės riešutų sviestas, įvairios daržovės ir sūris. Galima valgyti šviežių prieskoninių žolelių, tokių kaip petražolės, raudonėlis, kalendra su avokadu kūdikiams. Tai paprastas ir tuo pat metu sotus pusryčių variantas. Kiaušinių šonai yra geriausia idėja pusryčiams.

8. Pastrami:

Pastrami

„Pastrami“ sumuštinis yra Niujorko firminės įvairovės forma. Jame yra tiesiog supjaustytos pastrami su aštriomis rudomis garstyčiomis, duona ir sūris. Tai paprastas užkandis, kurį reikia išbandyti. Pastramų dažniausiai nėra daugelyje vietų, išskyrus keletą firminių kavinių ir restoranų.

9. Mėsos kamuolys:

Mėsos pyragas

„Meatball“ sumuštinių rūšys yra visame pasaulyje žinomas italų ir amerikiečių virtuvės patiekalas. Šį sumuštinį sudaro ilgas itališkas vyniotinis, pripildytas kotletukais, mocarelos sūriu ir raudonu padažu, taip pat keli sluoksniai priedų (tokių kaip jalapenos, petražolės, pepperoncini, svogūnai, pipirai, grybai ir pan.). Tai skanus delikatesas, plačiai populiarus dėl savo unikalaus skonio ir skonio.

10. Kiaušinių sumuštinis:

Kiaušinių sumuštinis

Šis paprastas kiaušinių sumuštinis jau yra populiarus pasirinkimas keliuose mūsų namų ūkiuose. Ingredientai čia gali skirtis priklausomai nuo asmeninio pasirinkimo, pagrindiniai ir svarbiausi yra troškinti kiaušiniai/omletai su geros kokybės duona. Kiti įprasti elementai yra svogūnai, agurkai, pomidorai ir salotos, taip pat skonio priedai, tokie kaip žolelės, raudonėlis, bazilikas, petražolės ar kalendra, ir keletas pasirinktų padažų. Tai vienas iš sveikų ir paprastų naminių kiaušinių sumuštinių, kuriuos reikia išbandyti.

11. Sumuštinis su vištiena:

Vistienos sumustinis

Kaip ir aukščiau paminėtas kiaušinių sumuštinis, galima paruošti net sumuštinių su vištiena rūšių. Viskas, ko reikia, yra pakeisti kiaušinius gerai virta mėsa arba kepti ant grotelių pagal pageidavimą; tai gali būti geras, sotus užkandis ar vakarienė, kurį galima išbandyti, kartu su šoninėmis pusėmis, kuriose gali būti bulvių bulvytės, skiltelės ar traškučiai.

12. Jautienos kepsnys:

Jautienos kepsnys

Kepta jautienos sumuštinis yra idealus su švelnia jautienos forma be kaulų. Norint išbandyti šį patiekalą, reikia majonezo, grietinės, sūrio, krienų, jūros druskos, pipirų, kelių daržovių, pavyzdžiui, salotų. Atsižvelgiant į tai, kad jautiena yra labai sunkiai užpildoma, vien šis sumuštinis pats savaime gali būti geras maistas.

13. Daržovių sumuštinis:

Daržovių sumuštinis

Šis populiarus ir labai paprastas, paprastų daržovių sumuštinių receptas daugeliui iš mūsų jau gerai žinomas. Tačiau tai skiriasi priklausomai nuo daržovių pasirinkimo; tačiau populiariausios yra salotos, agurkai, pomidorai, svogūnai su alyvuogėmis, jalapenos, kalendra, raudonėlis ir bazilikas. Geram skoniui galima pridėti padažų ir majonezo. Iš šių ingredientų derinio galima pasigaminti įvairių rūšių daržovių sumuštinių.

14. Vada Pav:

„Vada Pav“ sumuštinis

Sumuštinis „Vada Pav“ yra garsaus Mumbajaus, Indijos gatvės maisto, forma. Jis turi aštrų bulvių įdarą, kurį iš abiejų pusių dengia mėsainių bandelės. Chutney, česnakai ir svogūnai taip pat yra įdaruose ar šonuose tam tikrose vietose. Tačiau tai yra lengvas užkandis, žinomas visoje Indijoje.

15. Bombėjaus sumuštinis:

Bombėjaus sumuštinis

Tai dar vienas Mumbajaus sumuštinis. Paprastas yra populiarus gatvės maisto vietose. Jį sudaro žolelių čatniai, masala prieskoniai, agurkai, svogūnai ir pomidorai, o viduryje – lydytas sūris.

16. Keptas sūrio sumuštinis:

Keptas sūris

Kaip rodo pavadinimas, ant grotelių keptų sūrio sumuštinių rūšių yra daug sūrio su majonezu, sviestu ir duona. Duona kepama ant grotelių, įdėjus minėtus ingredientus į vidurinį sluoksnį, kad būtų traškios rudos spalvos, kad užbaigtų sumuštinį.

17. Shawarma:

Shawarma

„Shawarma“ yra populiarus arabų ir libaniečių patiekalas, kurį lengvai mėgsta daugelis mėsos mėgėjų visame pasaulyje. Tai puikus vakarinis užkandis, susidedantis iš vištienos ar ėrienos, keptos tarp pita duonos, pomidorų, svogūnų, majonezo, česnako ir padažų. Tai sotus patiekalas, kuris yra sunkus.

18. Arbatos sumuštinis:

Arbatos sumuštinis

Arbatos sumuštinis taip pat garsėja kaip pirštų sumuštinis. Kaip rodo pavadinimas, tai puikus priedas prie vakarinės arbatos, paruoštos su išskirtinėmis daržovėmis, tokiomis kaip agurkai, svogūnai, kiaušiniai ar kumpis arba krevetės, padažai ir majonezas su sviestu. Tai yra paprastos sumuštinių rūšys, kurias reikia išbandyti.

19. Salotų sumuštinis:

Sumuštinis su salotomis

Salotų sumuštinis yra paprastas, kaip rodo pavadinimas, jis idealiai tinka tiems, kurie nori lengvesnio patiekalo. Jį sudaro sveika duonos versija su salotinėmis daržovėmis, tokiomis kaip agurkai, salotos, pomidorai ir svogūnai. Salotų sumuštinių rūšys yra vieni paprastų ir sveikų patiekalų visiems.

20. Povandeninis sumuštinis:

Sumuštinis su povandeniniu laivu

Povandeninis sumuštinis taip pat garsėja kaip šalto sumuštinio tipas su duonos ritiniu, kuris yra išilgai padalintas ir užpildytas sūriu, mėsa ir daržovėmis. Šio sumuštinio įdarai paprastai yra sunkūs ir skiriasi priklausomai nuo veislės. Dažniausi yra mėsa, žuvis arba kiaušiniai su salotomis, alyvuogėmis, jalapenomis, salotomis, svogūnais ir padažais, pvz., Barbekiu padažu, čili padažu ir saldžiųjų svogūnų padažo majonezu.

Įdomūs faktai apie sumuštinius:

Yra keletas įdomių ir įdomių faktų, kurių galbūt nežinote ir apie sumuštinius.

  • Majonezas yra labiausiai paplitęs ir populiariausias ingredientas, prie kurio galima pridėti beveik bet kokio sumuštinio.
  • Iranas pateko į Gineso rekordų knygą, padarydamas didžiausią pasaulyje sumuštinį didesnį, nei galima įsivaizduoti.
  • Žmonės iš JAV kiekvieną dieną valgo daugiau nei 300 milijonų sumuštinių.
  • Daugiau nei 60 procentų sumuštinių pasaulyje yra mėsainiai
  • Yra net nacionalinė sumuštinių diena, ar žinojote ?! Tai lapkričio 3 d.

Tikimės, kad jums patiko žinoti viską apie mus supančius populiariausius pasaulyje sumuštinių tipus. Sumuštinis, be abejo, yra visame pasaulyje populiarus ir mėgstamiausias patiekalas, turint omenyje paprastą gaminimą ir puikų delikatesą su įvairiais pagardais ir egzotiškais ingredientais su sūriu. Viskas, ko reikia, yra bendrų elementų rinkinys, leidžiantis pagaminti tokio tipo sumuštinius, kartu su mėgstamu įdaru, pavyzdžiui, jautiena, kiauliena, tunas, vištiena ar kiaušiniai. Argi nelengva? Praneškite mums savo mintis žemiau! Kuris yra jūsų mėgstamiausias sumuštinis?

Atsakomybės apribojimas:

Tai tik informacinis sumuštinių tipų vadovas. Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės ir apžvalga pateikiamos iš įvairių žiniatinklio šaltinių. Autorius negarantuoja ir nežada jokio šiame straipsnyje pateiktų faktų tikslumo.