Tarp kelių Indijoje garsių patiekalų „Biryani“ turi savo gerbėjų bazę. Turtingi skoniai ir pagardai, sveiki prieskoniai ir apskritai skanus skonis išskiria patiekalą iš kitų. „Biryani“ yra sotus maistas, kurio kiekvienas indas niekada nemyli. Ar žinote, kad yra įvairių „Biryani“ rūšių, turinčių unikalų patiekalo variantą, priklausomai nuo to, iš kur jis kilęs šalyje?

Taip, skanus ir turtingas aromatinis patiekalas turi tam tikrų rūšių, ir šios „Biryani“ veislės tikrai yra nepaprastos kiekvienoje vietoje. Šiandien leiskite mums ištirti ir sužinoti viską apie skaniausius ir populiariausius Indijos patiekalų tipus.

Biryani ir jo trumpa istorija:

Kelios istorijos ir versijos bando ištirti tikslią Biryani patiekalo kilmę. Dauguma mano, kad patiekalas yra iš Persijos, Irano ir Irako. Biryani atėjo į indų virtuvę Mogolų laikais. Pirmosiomis dienomis ir laiku daugelis nežino apie patiekalą. Šis puikus aromatingas ir skanus ryžių mišinys yra tik aplink karališkųjų šeimų žygdarbius ir šventines progas. Tik vėliau Biryani buvo plačiai aklimatizuotas ir išgarsėjęs visuose regionuose.

Kadangi patiekalas plinta Indijos valstijose ir regionuose, mes turime įvairių rūšių ir skonių, priklausomai nuo regiono, iš kurio jis sukurtas.

Biryani vs. Pulao: Skirtumas

Šis nesantaika ir skirtumai tarp gurmanų egzistuoja iki šių dienų: Biryani ir Pulao, ar jie vienodi ?! Tikrai ne; tiek „Biryani“, tiek „pulao“ yra tobuli ir turtingi ryžių pagrindu pagaminti patiekalai, tačiau jų gaminimo būdas ir prieskonių asortimentas labai skiriasi. „Pulao“ yra daug paprastesnis ir paprastesnis patiekalas, kurį sudaro įvairios daržovės ir sultiniai. Šis patiekalas yra kuklus prieskoniams ir kiekiui ir yra visiškai pagrįstas daržovėmis. „Biryani“ gaminimas yra sudėtingas, kai daugeliu atvejų vienas iš pradžių ruošia ir verda ryžius atskirai, o paskui sluoksniuoja ant mėsos, kad būtų puikus skonis. Visi prieskoniai yra šio patiekalo pagrindas ir pagrindas. Maisto gaminimo filosofija taip pat labai skiriasi tarp patiekalų. Biryani mieste daržovės arba mėsa yra pusiau išvirti, o po to palaidoti po pusiau virtais ryžiais, kad galiausiai būtų dūminis ir „dum“ efektas.

Taigi iš tiesų, esant tokiems dideliems abiejų patiekalų skirtumams, negalima pasakyti, kad abu patiekalai yra vienodi. Ar sutinki?

Populiariausi ir geriausi „Biryanis“ tipai, kuriuos turi išbandyti kiekvienas „Biryani“ mylėtojas!

Mes labai džiaugiamės galėdami ištirti ir sužinoti viską apie įvairius žinomus Biryanis tipus visame pasaulyje. Argi ne jaudinantis? Pradėkime tyrinėti populiarias Biryani rūšis pasaulyje!

1. Lucknowi arba Awadhi Biryani:

Lucknowi arba Awadhi

Pirmasis mūsų įvairių stilių „Biryani“ yra „Awadhi Biryani“. Kaip rodo pavadinimas, „Lucknowi“ arba „Awadhi biryani“ yra pirmieji Indijos šiaurinėje dalyje. Karališkoji biryani virtuvė gaminama dumpukht stiliumi, į ryžius įsiskverbia įvairūs prieskoniai, tokie kaip šafranas ir žvaigždinis anyžius, kad gautų sodrų skonį. Šis karališkasis patiekalas yra lengvesnio skonio ir tiek aromato, tiek skrandžio. Šis „Biryani“ yra garsiausias Indijos šiaurinės dalies patiekalas, išgarsėjęs dėl sodraus, skanaus kvapo ir švelnaus prieskonių virimo efekto..

2. Kolkata Biryani:

Kolkata Biryani

Daugelis iš mūsų jau girdėjome apie garsiąją Kalkutos arba Kalkutos biryani, kurios šaknys siejamos ir su Laknajaus biryani. „Kolkata biryani“ yra labiau neskoningas subtilaus skonio patiekalas, kuriame yra šviesiai geltonos spalvos ryžiai. Patiekalas naudoja mažiau prieskonių, o daugiau kiaušinių ir bulvių. Šiek tiek saldumo taip pat yra šiame „Biryani“. Taip pat yra ne tik rožių vanduo ir šafranas, suteikiantys unikalią spalvą ir išvaizdą. Tiems, kurie nemėgsta aštraus maisto, „Kolkata biryani“ tikrai gali sužavėti subtilia skonio doze.

3. Hyderabadi Biryani:

Hyderabadi Biryani

Čia atvyksta Indijos Biryanis karalius Hyderabadi Nizami Biryani. „Biryani“ patiekalo skonis pasiekė Nizamo miestą, kai monarchijos šefas paragavo Mogolų maisto variantų ir nusprendė atnešti lėkštę sodresnės karališkos išvaizdos. „Hyderabadi Biryani“ iš kitų išsiskiria sunkesniais prieskoniais, lėtai virti ryžiai „Dum“ stiliumi, gausiai dedami kepti svogūnai, mėtos ir tirštos mėsos skonis į ryžius su puikiu aromatiniu sluoksniu. Iš tikrųjų šis Hyderabadi Biryani yra žinomas tarp ne daržovių biryani rūšių, ypač vištienos ir avienos.

4. Malabar Biryani:

„Malabar“

Malabar Biryani yra kilęs iš Kerala valstijos Kozhikode regiono. „Biryani“ yra didelis prieskonių ir drėgnos mėsos (skirtingai nei sausas, aštrus kituose „Biryani“ variantuose) ir džiovintų vaisių malonumas. Nors procedūra yra beveik panaši į kitus „Biryani“ patiekalus, ryžių skonis čia labai skiriasi, nes patiekalas naudoja mažus grūdėtus plonus ryžius, vadinamus „Khyma“. Patiekalas yra labai garsus tarp valstijos musulmonų Malabaro. Jis taip pat garsėja „Fish Biryani“ skoniu.

5. „AmburBiryani“:

Ambur Biryani

Kaip rodo pavadinimas, „Ambur Biryani“ yra populiarus patiekalas vietoje, pavadintoje „Ambur“, tai yra iš šiaurinės Tamil Nadu pusės. Patiekalas taip pat žinomas kaip Vaniyambadi Biryani. Šiame regione gyvena daug musulmonų, todėl patiekalas įkvėptas ir atskleidžia Arcot Nawabs skonį. „Ambur Biryani“ yra daug pikantiškesnis nei kiti patiekalai ir pasižymi stipriu čili skoniu nei sveiki prieskoniai..

6. Memoni Biryani:

Memoni

„Memoni Biryani“ yra „Biryani“ variantas, atsiradęs iš vakarų Gudžarato ir Indijos Sindo regiono memonų virtuvės. Šis patiekalas yra sunkus prieskoniais ir skoniu, kuriame yra daugiau mažų minkštų mėsos gabalėlių su svogūnais, bulvėmis, pomidorais ir svogūnais. „Biryani“ lengvai yra vienas pikantiškiausių variantų visoje Indijoje.

7. Dindigul Biryani:

Dindigul biryani

„Dindigul Biryani“ yra dar vienas patiekalo variantas, garsus Tamil Nadu valstijoje. „Dindigul biryani“ gana skiriasi nuo kitų stiliaus variantų, nes, palyginti su kitais, jis naudoja daugiau stipraus aštraus skonio. Mėsa (vištiena arba aviena), varškė, svogūnai, citrina ir pipirai yra pagrindiniai šio patiekalo skonio ingredientai. Be to, „Dindigul biryani“ taip pat naudoja „Jeera Samba“, o ne įprastą „Basmati“, kad gautų autentišką tradicinį skonį.

8. Tehari Biryani:

Tehari

Nors dauguma mūsų „Biryanis“ yra su mėsa, ar žinote, kad iš esmės yra tam tikras „Biryani“ patiekalas, kuriame visiškai nemaišoma mėsa? Taip, jūs teisingai girdėjote. „Tehari Biryani“ yra ypatingas patiekalas, skirtas vegetarų induistų buhalteriams Mogolų laikais. Nuo to laiko jis tik augo ir tapo žinomas dėl savo unikalaus skonio ir sodraus daržovių aromato. Norint paruošti šį skanų patiekalą, labai svarbios kelios daržovės iš morkų, bulvių, pomidorų ir prieskonių.

9. Mughalai Biryani:

Mughalai Biryani

„Mughalai Biryani“ yra labiausiai paplitęs Delyje ir jo apylinkėse ir yra vienas iš pirmųjų tokio skonio patiekalų, kuriuos tikrai pristatė mogolai. „Mughalai Biryani“ skonis yra labiau karštas ir aštrus, o išvaizda atrodo labiau geltonos arba oranžinės spalvos ryžių. Virimo procesas yra beveik panašus į kitų „Biryanis“ gaminimo procesą. Tai viena seniausių Biryani rūšių Indijoje.

10. Sindhi Biryani:

Sindhi

Sindhi Biryani yra populiari Pakistane. Patiekalas gavo savo pavadinimą, nes jis yra žinomas visame Indijos Sindo regione. „Sindhi Biryani“ yra tobulesnis daržovių mišinys su mėsa, prieskoniais ir ryžiais. Svogūnai, riešutai, čili pipirai, mėtos, kalendra, džiovinti vaisiai yra labai svarbūs patiekale, kurio kiekis yra didelis. Be to, yra prieskonių miltelių mišinys, kuris suteikia aromatingą ir egzotišką skonį ir išvaizdą. Be to, slyvos ir bulvės dažnai būna be karališkos išvaizdos.

11. Chettinad Biryani:

Chettinad Biryani

„Chettinad Biryani“ yra dar vienas garsus ir žinomas patiekalas Tamil Nadu. „Biryani“ yra visiškai kitoks variantas, palyginti su kitais skoniu ir už jo ribų. „Chettinad Biryani“ naudoja mažiau sveikų prieskonių ir virimo procesą derina su kokosų pienu, kuris padeda įgauti išskirtinį skonį. Norint gauti kitokį skonį, palyginti su tradicine veisle, reikia mažiau vandens, daugiau mėsos ir skonio. Tai būtina paragauti tarp Pietų Indijos Biryani rūšių.

12. Kašmyro Biryani:

Kašmyro Biryani

„Kashmiri Biryani“ yra idealus aromato, prieskonių, džiovintų vaisių ir pankolio sėklų miltelių mišinys, suteikiantis turtingą tradicinį išskirtinį skonį. Ne daugelis žino Biryani skonį, palyginti su kitais pagrindiniais variantais. Vis dėlto manoma, kad Kašmyro biryani išsiskiria turtingu, bet švelniu prieskonių skoniu ir puikiu skaniu aromatu. Palyginti su kitais, čia išsiskiria asafoetida milteliai.

13. Afgani Biryani:

Afganų

Afghani Biryani savo kilmę sieja su Biryani Afganistane. Turtingas ir aštrus „Biryani“ yra puikus sausų vaisių, ryžių ir mėsos mišinys, turintis sausą tekstūrą ir sultingą skonį. Šis patiekalas naudoja daugiau šafrano ir riešutų džiovintų vaisių, kad suteiktų autentišką skonį, palyginti su kitomis veislėmis. Indijoje Afghani Biryani yra gerai prieinama ir randama netoli Bhopal regiono.

14. Šri Lankos Biryani:

Šri Lankos Biryani

Indėnai, ypač tamilų populiacija Šri Lankoje, dominavo, sukėlė savo rūšį Biryani, žinomą kaip Šri Lankos Biryani. Tačiau prieskoniai ir skonis nėra labai skirtingi, palyginti su patiekalu, kurį randame lauke. Prieskoniai, tokie kaip žvaigždinis anyžius, kardamonas, lauro lapas, imbieras-česnakas, svogūnai, ghee ir čili, yra gerai sumaišyti, kad įgautų stiprų aštrų skonį. Pusė ryžių sluoksniuojama, kad būtų skanu ir egzotiška Biryani lėto virimo būdu.

15. Artimųjų Rytų Birjanai:

Artimųjų Rytų Birjanai

Ar žinote, kad Birjanai yra tokie garsūs Artimųjų Rytų šalyse, kaip Iranas ir Irakas, kaip ir Indijoje ?! Taip, nenuostabu, kad su jais dalijamės mėgstamais „Biryani“ ir „Kababs“ maisto įpročiais. Artimųjų Rytų „Biryani“ yra tobula prieskonių pusiausvyra, suteikianti skonį, aromatinį kvapą ir natūralų skonį. Sausi vaisiai ir šafranas yra geras priedas, kuris yra tinkamomis proporcijomis, taip pat suteikia puikią išvaizdą.

16. Paneer Biryani:

Paneeris Biryani

Jei esate vegetaras, mes žinome, kad „Panneer Biryani“ yra bene labiausiai paplitęs ar žinomiausias patiekalas „Biryanis“ sąraše. Kepimo procesas yra beveik tas pats, kai varškė arba vidutinio dydžio supjaustyti kubeliai yra gerai marinuoti su prieskoniais, milteliais, jogurtu ir citrina. Pirmiausia reikia virti padažą, o po to para-virti ryžiai išdėstomi sluoksniais su keptais svogūnais ir mėtų kalendros lapais, kad įgautų puikų ir egzotišką skonį. Šis „birer biryani“ yra populiariausias įvairių rūšių ir veislių daržovių biryani.

17. Bulvės Biryani:

Bulvės Biryani

Kaip ir „Panneer Biryani“, „Bulvių biryani“ variantas taip pat gerai žinomas šiaurinėse Indijos dalyse, ypač Vakarų Bengalijoje ir šiaurės rytų regionuose. Kepimo procesas čia taip pat yra panašus, be sveikų prieskonių ir džiovintų vaisių dominuoja geras bulvių skonis. „Biryani“ čia yra daug mažiau prieskonių.

18. Grybas Biryani:

Grybas Biryani

Mėgstantiems grybus grybas „Biryani“ taip pat populiarėja. Grybai čia turi būti lėtai virti, kepti svogūnai ir kitos egzotiškos daržovės. Tai suteikia ryškų ir spalvingą skonį bei džiovintus vaisius. Be to, sluoksniuokite ryžius ghee ir šafranu, kad įgautumėte aromatinę išvaizdą ir išvaizdą.

19. Sojos gabaliukai (miltų gamintoja) Biryani:

Sojos gabaliukai (miltų gamintoja) Biryani

Pastarosiomis dienomis matėme, kad sojos gabaliukai biryani populiarėja visame pasaulyje. Kaip ir keptuvės variantas, sojos gabaliukai yra gerai marinuoti, kad būtų geras skonis. Gerai išvirkite juos gerai sluoksniuodami ryžius, keptus svogūnus, riešutus, džiovintus vaisius, šafraną ir sveikus prieskonius. Šis Biryani yra garsus pietinėse Indijos dalyse.

20. Pomidorai Biryani:

Pomidorai Biryani

„Tomato Biryani“ yra lengva ir greita patiekalo versija; viskas, ko jums reikia, yra turtinga pomidorų versija, sveiki prieskoniai, kepti svogūnai, ghi ir aitriųjų paprikų jogurtas. „Biryani“ nėra tiesiogiai iš vienos vietos, bet yra greitai neseniai atrasta naminio, paprasto recepto versija.

Tikimės, kad jums patiko tyrinėti šias garsiausias Biryanis rūšis. Kokia jūsų mėgstamiausia „Biryani“ rūšis ir kodėl? Praneškite mums ir savo mintis. Jei esate biryani mylėtojas, būtinai išbandykite visa tai, galų gale, kas nori praleisti puikų skanų Biryani!

Atsakomybės apribojimas:

Tai tik informacinis BIRANANIS tipų vadovas. Šiame straipsnyje pateiktos nuomonės ir apžvalga pateikiamos iš įvairių žiniatinklio šaltinių. Autorius negarantuoja ir nežada jokio šiame straipsnyje pateiktų faktų tikslumo.