Medžiai yra svarbiausias mūsų gamtos komponentas. Medžiai padeda išlaikyti pusiausvyrą ekosistemoje. Jie daro aplinką sodrią ir žalią, tuo pačiu suteikdami aplinkai pakankamai vėsos. Deja, jų mažinimo tempas yra gana nerimą keliantis ir liūdnas. Tačiau kai kuriuos milžiniškus medžius sunku pamiršti arba nepastebėti. Pažvelkite į kai kuriuos skirtingų rūšių medžius Indijoje.

Kas yra medis:

Remiantis botanikos mokslais, daugiametis augalas su ištemptu stiebu arba kamienu, kuris palaiko šakas ir lapus, vadinamas medžiu. Apibrėžimas apima sumedėjusius augalus, turinčius antrinį augimą medienos pavidalu, kai augalai auginami virš tam tikro aukščio.

Visi myli gamtą! Pagrindinė bet kurio medžio savybė yra tai, kaip jie skiriasi vienas nuo kito, o medžiai ar augalai, turintys panašių bruožų, klasifikuojami į šeimas. Kai kurie augalai susilieja su kitais augalais, kad įveiktų kai kurias problemas. Medžius galima klasifikuoti remiantis bet kokiu kintamųjų skaičiumi.

  • Klasifikuokite juos pagal jų biologinę klasę: Angiosperm ir Gymnosperm.
  • Galite juos klasifikuoti pagal lapus: lapuočių ir visžalių.
  • Klasifikacija pagal žievę.

Įvairūs medžių tipai ir jų nauda

Medžių klasifikavimas:

Yra daug būdų, kaip gauti įvairių rūšių medžius.

1. Remiantis lapais:

Yra du subkategorijos, kai medžius nustatote pagal lapus, jie yra lapuočiai ir amžinai žaliuojantys.

Lapuočiai medžiai:

Tai reiškia medžius, kurie sezoniškai numeta lapus, o dauguma plačialapių medžių yra lapuočiai. Jis turi didelį fotosintezės greitį dėl lapų modelių formos ir išdėstymo. Krentantys lapai paruošia juos žiemai ir gerai išlaiko vandenį. Kadangi yra sezoninis kirtimas, šie medžiai turi įtakos žiemos oro sąlygoms.

Pavyzdžiai: Kai kurie lapuočių modeliai yra ąžuolas, klevas ir guoba.

Amžinai žaliuojantys medžiai:

Šie medžiai yra visiškai priešingi lapuočiams. Lapai ant medžio išlieka ištisus metus, nes nėra sezoninio kritimo. Šiems medžiams senstant, seni lapai keičiami naujais. Daugelis atogrąžų miškų laikomi amžinai žaliuojančiais augalais, nes jiems labiausiai patinka šiltas, vidutinio klimato klimatas.

Pavyzdžiai: Hemlock, Cycads ir Eukaliptas yra keletas visžalių medžių pavyzdžių.

2. Pagal sėklą:

Yra du būdai suskirstyti medžius pagal grūdus. Jie yra angiospermai ir gimnaziniai.

Angiospermai:

Žydintys medžiai dažnai vadinami angiospermais. Šių augalų sėklos yra įdėtos į kiaušidę, kuri paprastai yra vaisius. Paprastai tai sezoniniai augalai, kurių reprodukcinė sistema yra gėlėse ir gali būti vienalytė arba biseksuali. Angiospermų dauginimasis priklauso nuo gyvūnų.

Pavyzdžiai: Obuoliai, mangai, gvajavos yra keletas angiospermų pavyzdžių.

Gimnastika:

Medžiai be gėlių ar vaisių su atviromis sėklomis, kurie neturi jokios apsaugos ir yra ant lapų, žvynų ar spurgų. Endospermas gaminamas prieš apvaisinimą ir yra vienalytis. Gimnastika dažniausiai priklauso nuo vėjo apdulkinimo ir yra spygliuočių medžių augalai.

Pavyzdžiai: Kai kurie gimnastikos pavyzdžiai yra pušis, eglė ir kailis.

Medžių tipai Indijoje su nuotraukomis ir pavadinimais:

Čia yra 25 geriausių medžių rūšių sąrašas, kurį tikriausiai pastebėjote.

1. Banyan medis:

1. Bananų medis

Banyan medžiai dažniausiai matomi skirtinguose šalies regionuose ir yra nacionalinis Indijos medis, augantis ypatingo tipo dirvožemyje. Seniausias Banyan medis yra Kolkata. Šis didžiulis medžio tipas turi plačias šakas, kad galėtų jį paremti, jo aukštis didesnis nei 21 m. Lapai yra 10-20 cm ilgio. Lapai Indijoje naudojami kaip lėkštės. Mediena naudojama baldams, durims ir kt. Gaminti. Lapai, sėklos ir žievė yra naudingi sergant įvairiomis ligomis ir sutrikimais.

2. Neem medis:

2. Neem medis

Labiausiai paplitęs ir populiarus turbūt kiekvieno namų medis yra neemmedis, turintis ryškius lapus ir išaugantis iki 100 pėdų aukščio. Neemuose matomas tiesus ir šiurkštus kamienas. Kiekviena Neem medžių dalis yra būtina įvairiems tikslams. Jie naudojami vėjaraupiams gydyti ir įvairiems vaistams. Mediena taip pat naudojama pietų Indijoje baldams gaminti. Neem gali būti naudojamas kaip trąša įvairiems augalams.

3. Peepal medis:

3. Peepal medis

Tai greitai augantis medis, turintis širdies formos lapus su didele laja. Lapus numeta kovo ir balandžio mėnesiais. Peepal medis naudojamas įvairiems tikslams, kaip ausų lašas, gydo žaizdas, šaknų žievė valo opas, užkerta kelią dantenų ligoms, šlapimo problemoms, vaisiai yra naudingi sergant astma ir daugeliu kitų. Lapai taip pat naudojami kaip dekoratyviniai elementai.

4. Alavijo medis:

4. Alavijo medis

Alavijo augalas paprastai užauga iki maždaug 12–16 colių aukščio. Jis turi storus ir mėsingus lapus su aštriais kraštais, bet neturi stiebo. Ilgi lapai daugiausia yra trikampio formos, kuriuose yra alavijo gelis. Jis auga smėlėtoje dirvoje saulėtoje vietoje, nors jį reikia reguliariai laistyti. Aloe Vera yra naudinga plaukams pašalinti pleiskanas ir niežėjimą. Nors jie yra būtini kosmetikos gaminiuose, jie yra vienodai svarbūs maisto pramonei.

5. Tulsi gamykla:

5. Tulsi augalas

Tulsi augalas Indijoje laikomas šventu ir religiniu augalu. Aukštis siekia apie 75–90 cm. Lapai yra apvalios ovalios formos, kuriuose yra eterinių aliejų. Jis turi didelę gydomąją vertę. Jis palengvina karščiavimą, peršalimą ir kosulį, veiksmingas nuo nemigos, nevirškinimo ir kt.

6. Amla gamykla:

6. Amla augalas

„Amlaki“ yra buities pavadinimas, labai dažnai vartojamas amlai. Šio tipo medis yra vidutinio lapuočių augalas, kurio aukštis apie 8–18 metrų. Skleidžiamos šakos ir kreivas kamienas yra ryškūs šio augalo bruožai. Plunksniški ir linijiškai pailgos formos lapai dažniausiai kvepia citrina. Esant dideliam karščiui, jis apsivynioja ir suskyla. Amla yra labai daug vitamino C, todėl naudojamas peršalimo ligoms gydyti. Tai pagerina mūsų kūno imunitetą ir yra naudinga sveikiems plaukams. Išskyrus tai, amla naudojama šampūnuose ir daugelyje maisto produktų, tokių kaip drebučiai, marinuoti agurkai ir kt.

7. Eukaliptas:

7. Eukaliptas

Šios visžalės rūšies medžio lapai yra 6-12 colių ilgio ir 1-2 colių pločio, kai jie yra suaugę. Aukštis yra beveik 300 pėdų ar daugiau. Senstant atsiranda ryški žievė. Vaisiai tiekiami kapsulėmis. Vienas iš pagrindinių šios rūšies medžių naudojimo būdų yra fanera popieriui gaminti, o jo poliai taip pat naudojami namų statybai. Tai taip pat sumažina cukraus kiekį kraujyje ir valo. Jis veikia kaip antiseptikas ir taip pat yra priemonė astma sergantiems pacientams.

8. Mahagonija:

8. Mahagonija

Raudonmedis naudojamas kaip sutraukiantis žaizdas, gautas iš žievės. Jis naudojamas kaip priemonė nuo tokių ligų kaip anemija, karščiavimas, dizenterija ir kt. Baldai, valtis, karstas, muzikos instrumentai paprastai gaminami iš raudonmedžio medienos. Indijos raudonmedžio medžiai dažniausiai aptinkami visoje Indijoje. Jie turi simetriškai apvalią vainiką, užaugantį iki 30–40 pėdų aukščio.

9. Indijos rožmedis:

9. Indijos raudonmedis

Raudonmedis yra tam tikra medžių eilė, esanti maždaug 25 m aukštyje ir apie 3 m skersmens. Šis raudonmedis yra lapuočių medis, augantis tiesiai. Gėlės yra baltos ir rožinės spalvos. Vaisiai yra rudos spalvos, labai sausi ir kieti. Karūnos dalis yra ovalo formos. Šis medis veikia kaip kuro mediena. Jis naudojamas baldų gamyboje, fanerai, muzikos instrumentams ir kt. Tai priemonė nuo spuogų gydymo ir padeda subalansuoti riebią ir sausą odą. Raudonmedžio aliejus skatina naujų ląstelių augimą.

10. Tulpių medis:

10. Tulpių medis

Indijos tulpė randama žemesniame sausame ar šlapiame miške. Indijos tulpių medžio aukštis paprastai yra daugiau nei 40 pėdų. Gėlės yra puodelio formos, o lapai – širdies formos. Šis visžalis medis labai greitai auga. Pagrindinės tulpių šakos auga tiesiai kartu su stora žieve. Kai medis sensta, jis retėja, nors jaunas buvo krūminis. Gėlės, vaisiai ir jauni lapai yra valgomi. Mediena naudojama popieriui, irkams gaminti, taip pat dantenoms ir aliejams gaminti. Lapai taip pat naudojami patinusiems sąnariams.

11. Salmedis:

11. Sal medis

Sal medžiai yra reta medžių veislė, daugiausia randama rytiniuose Indijos regionuose, tokiuose kaip Bengalija, Asamas ir kiti. Tai iki 30 m aukščio lapuočių medis. Šis Sal medis turi kietą tekstūrą ir odinius lapus. Jie niekada nelieka visiškai be lapų. Sutraukiantys vaistai gaunami iš dervos ir taip pat skiriami ligų, tokių kaip dizenterija ir viduriavimas, metu. Taip pat naudojamas kaip tepalas nuo odos ligų ir pėdų kremas. Sėklos su milteliais iš esmės naudojamos dantų problemoms. Genčių tautos naudoja lapus dubenėliams, krepšeliams, lėkštėms ir kt. Gaminti. Iš sėklų išgautas Sal sviestas yra valgomas.

12. Kamštienos medis:

12. Kamštienos medis

Indijoje kamštienos medis daugiausia auga Centrinėje Indijoje. Šis aukštas lapuočių medis gali užaugti apie 25 metrus. Gėlės yra baltos vamzdinės ir turi kvapą. Būdingas bruožas yra tas, kad gėlė auga naktį ir savaime ją numeta anksti ryte. Kamštinė žievė ir stiprus kamienas daugiausia naudojami dėl savo gydomosios vertės. Tai priemonė nuo plaučių ir kosulio ligų.

13. Ciberžolė:

13. Skaitmeninis medis

Kitas dažniausiai vartojamas pavadinimas, šnekamoji kalba, yra Haldi. Jis taip pat vadinamas indišku šafranu ir yra plačiai auginamas Indijoje. Ciberžolės stiebas yra labai trumpas, 60–90 cm. Gėlės yra gelsvai baltos ir rožinės spalvos. Jis yra labai antiseptinis, todėl naudojamas vidiniams sužalojimams, žaizdoms, spuogams ir tt.

14. Tikmedis:

14. Tikmedis

Tikmedžiai yra labai aukšti, beveik 30 metrų aukščio ir visžaliai. Didesni lapai yra tokio paties dydžio kaip tabako medžiai. Gėlės yra baltos arba melsvos spalvos, o vaisiai yra popieriniai ir šviesiai rudos spalvos. Paprastai jie turi nevienodą tekstūrą, auga tiesiai ir turi šiek tiek blizgesį. Tikmedis plačiai naudojamas gaminant baldus, valtis, namo duris ir langus. Jo žievė laikoma labai naudinga galvos skausmui, skrandžio problemoms, karščiavimui ir virškinimui.

15. Juodasis gluosnis:

15. Juodasis gluosnis

Juodasis gluosnis yra viena iš gluosnio rūšių. Kitas juodojo gluosnio pavadinimas yra „pelkės gluosnis“. Kartaus skonio šaknys anksčiau buvo naudojamos kaip chinino pakaitalas. Salicilo rūgštis yra panaši į aspirino junginį. Jie naudojami peršalimui ir kosuliui, karščiavimui ir galvos skausmui gydyti.

16. Klevas:

16. Klevas

Klevas yra dažnas krūmų tipas. Gamtoje yra net 125 klevo rūšių. Pagrindinės klevo medžių rūšys yra cukrus, raudonasis, sidabrinis, japoninis, norvegiškasis ir popierinis žievės klevas. Medžiai yra lapuočiai, o tai reiškia, kad kiekvieną rudenį jie praranda lapus, tačiau kai kurie iš jų nenuleidžia lapų. Kanados vėliavoje pavaizduotas klevo lapas. Jis naudojamas kaip bonsai menas ir plačiai naudojamas kaip dekoratyvinis medis dėl skirtingų ryškių spalvų.

17. Ąžuolas:

17. Ąžuolas

Oaktree priklauso žydinčių augalų grupei. Gamtoje yra įvairių rūšių ąžuolų. Jis turi tiesiog spirale išdėstytus lapus. Kai kurie lapai turi lobato pakraščius, o kiti – dantytus arba lygius. Baltojo ąžuolo žievė paprastai džiovinama ir naudojama medicinos reikmėms. Anksčiau rankraščiai buvo gaminami iš ąžuolo tulžies daugelį amžių. Kamštinio ąžuolo žievė naudojama kaip butelio kamštis. Šio medžio mediena naudojama kaip vertinga mediena.

18. Agurkų medis:

18. Agurkų medis

Agurkas yra populiariai naudojamas kaip maisto produktas pasaulyje ir žinomas keliais pavadinimais. Tai lapuočių medis, kurio lapai yra pailgos formos, o apačioje – žemyn. Lapai turi švelnius ir lygius kraštus. Tai priklauso magnolijų grupei, tačiau skirtingai nuo magnolijų, agurkų medžių gėlės nėra ryškios. Šis medis iš esmės reiškia neprinokusius vaisius. Jie suteikia puikų atspalvį, bet ne pageidautina sodinti šį gatvės medį. Dažnai auga giliai drėgnoje dirvoje, kurios pobūdis yra šiek tiek rūgštus.

19. Juodasis riešutas:

19. Juodasis riešutas

Juodieji graikiniai riešutai dažniausiai naudojami komerciniais tikslais. Šio tipo medžiai taip pat yra lapuočių medžių rūšys. Medžiai dažnai auginami dėl graikinių riešutų ir vaisių. Kita vertus, šie medžiai turi didelę medicininę reikšmę. Pagerinta medienos ir riešutų kokybė yra labai reikalinga įvairiose pasaulio dalyse. Juodasis riešutas kartais yra nepageidaujamas, nes jis kenkė žolėms ir augalams. Lapuose yra daug lapelių, kurių centre yra didžiausi lapeliai ir smailus ilgas galas bei apvalus pagrindas. Vaisiai turi pusiau mėsingą lukštą, kuris nukrinta spalio ir lapkričio mėnesiais. Subrendę vaisiai matomi rudens sezono metu.

[Žiūrėti daugiau: Paukščių tipai Indijoje su pavadinimais]

20. Kedras:

20. Kedras

Aukščiau pateiktas medžio vaizdas rodo baltą kedro medį, kuris yra visžalis medis. Kedras dažniausiai žinomas kaip kedras. Šis medis turi kūginę formą su šakotu kamienu ir plokščiais lapais. Šis medis veikia kaip vaistas nuo peršalimo, gripo ir karščiavimo. Iš kedro medžio lapų gaminama arbata, kurioje yra daug vitamino C..

21. Bukas:

21. Bukas

Šiame paveikslėlyje pavaizduotas senesnis bukas su bičių riešutais. Buko medžių riešutai ir lapai yra valgomi. Jis taip pat gali būti naudojamas malkoms gaminti ir būti labai geras šaltinis. Šis medis yra labai didelis, nes auga, tačiau šio medžio mediena nėra pakankamai stipri. Dėl to nustatoma, kad stambūs buksai subyra. Pavasarį iš pumpurų išeina nauji buko lapai, kuriuos galima valgyti ir jų skonis skiriasi. Juos galima valgyti žalius, tačiau virtas produktas turi didesnę maistinę vertę.

22. Obuoliai:

22. Obuolė

Obuoliai yra plačiai auginami ir auginami visame pasaulyje kaip vaisiai. Šios rūšies medžiai auga kaip lapuočiai. Jie daugiausia auga iš sėklų, bet taip pat gali būti auginami skiepijant, sodinant mažas skiepytas dalis. Obuoliuose gausu vitaminų ir mineralų. Šio medžio šaknies žievė naudojama karščiavimui. Kepami obuoliai, kuriuos galima valgyti gerklės skausmui. Reguliarus obuolių valgymas kontroliuoja medžiagų apykaitą organizme ir padeda ramiai miegoti. Obuolių sidras turi gydomųjų savybių ir dažniausiai parduodamas rinkoje veikia kaip antibiotikas.

[Žiūrėti daugiau: Kavos gėrimų tipai]

23. Lazdynas:

23. Lazdynas

Lazdyno medis teikia valgomuosius riešutus, todėl jis yra įprastas pakelių medis. Tai krūmų tipas, paprastai turintis kelis stiebus. Lazdyno lapai yra pailgos formos, panašūs į raketės formą ir šiurkščią tekstūrą. Šio medžio vaisius galima lengvai atpažinti. Paprastai jis auga tiesiai ir netrukdomai. Jį taip pat sudaro graži struktūra, kai lapai auga ir įgauna tinkamą struktūrą. Kai kurie jo naudojimo būdai yra stovyklos dalykėlių, tvirtų tiesių stulpų ir palapinių kaiščių gamyba.

24. Paprastieji pelenai:

24. Paprastasis uosis

Tai beveik aukščiausias medis tarp visų medžių. Šio medžio naudojimas yra gerai žinomas nuo seniausių laikų. Jis naudojamas lankams lankuose gaminti, tiesiog puikiai tinka malkoms, taip pat naudojamas daugeliui įvairių įrankių ir jų rankenų. Pelenų skersmuo, palyginti su kitais medžiais, yra santykinai didesnis. Jame yra sėklos, kurios yra suplokštos ir sudaro tankias grupes. Kiekvieną medžio šaką paprastai sudaro daugybė priešingų lapelių, kurie yra pagrindinis šio medžio bruožas.

25. Gudobelė:

25. Gudobelė

Gudobelė yra medis, plačiai naudojamas kaimo vietovėse tvoroms gaminti. Iš pavadinimo galima suprasti, kad jis yra dygliuotas ir dygliuotas. Antroje vasaros mėnesio pusėje medis turi būdingų raudonų ryškių uogų. Giliai skiautėti lapai yra išskirtinis šio medžio bruožas. Šis medis gali būti naudojamas kelioms reikmėms, pavyzdžiui, jis naudojamas malkoms; erškėčiai naudojami žuvų kabliukams ir tvoroms apsaugoti nuo gyvulių, taip pat lapai, gėlės ir uogos yra valgomieji, naudojami išlikimui.

[Žiūrėti daugiau: Bučinių tipai santykiuose]

Ar ne žavu, kaip yra įvairių rūšių medžių ir kaip kiekvienas iš jų prisideda prie mūsų naudojimo? Na, jie ne tik tiekia medžiagas naudojimui, bet ir yra daugelio egzotiškų ir paprastų paukščių namai. Jie prideda spalvų jūsų aplinkai ir užbaigia jūsų gražią ekosistemą. Jie yra daugelio mažų paukščių ir kitų organizmų mitybos priemonė. Skirtingos medžių rūšys su paveikslėliais ir pavadinimais yra tik menka įvairių rūšių medžių, egzistuojančių mūsų ekosistemoje, dalis.

Kasdien sužinome ką nors naujo apie gamtą! Šiame straipsnyje pateikiama pagrindinė idėja apie medžių rūšis ir kaip jie klasifikuojami į skirtingas rūšis. Medžiai suteikia keletą privalumų mūsų žmonių pasauliui, ir mes esame atsakingi už jų apsaugą. Praneškite mums, koks naudingas jums pasirodė straipsnis.

Atsakomybės apribojimas: Šiame straipsnyje pateikta informacija yra medžių tyrimas, surinktas iš mokslinės literatūros. Jame yra reikiama informacija, ir jūs galite imtis tolesnių tyrimų, kad gautumėte išsamesnių žinių.