Mobilusis telefonas yra paplitęs dabartinėje visuomenėje ir neįmanoma įsivaizduoti gyvenimo be jo. Kadangi kas kelis mėnesius į rinką ateina naujesni modeliai, visi galvojame atnaujinti dabartines versijas. Be techninių specifikacijų ir funkcijų analizės, svarbu pagalvoti ir apie telefono įkroviklių tipus. Ką daryti, jei gausite telefoną, kuris nėra suderinamas su kitais įkrovikliais?

Norėdami priimti sprendimą, pirmiausia turite suprasti įvairių tipų rinkoje esančius įkroviklius! Tokiu būdu jums nereikės kaupti kelių įkroviklio laidų namuose ar biure!

Įvairių tipų mobiliųjų telefonų įkrovikliai

7 skirtingų tipų mobiliųjų telefonų įkroviklių kabeliai:

Dabar pažvelkime į skirtumus tarp daugelio rinkoje esančių mobiliųjų telefonų įkroviklių laidų:

1. USB tipo A įkroviklis:

A tipo USB įkrovikliai turi vyriškas jungtis, jungiančias prie A tipo moterų prievadų, esančių pagrindiniame įrenginyje, pvz., Kompiuteriuose ar nešiojamuosiuose kompiuteriuose. Paprastai šie kabeliai yra stačiakampio formos, o apatinę dalį sudaro kaiščių jungtys. Gavėjo pusėje bet kokį įrenginį, pvz., Mobilųjį telefoną, maitinimo banką, „iPod“ ir pan., Galima prijungti naudojant skirtingus įkroviklio galus, pvz., B ar C tipo. A tipo įkrovikliai yra gana standūs ir gali tilpti tik į tam tikrus prievadus, kurie šiuo metu pasenę pagrindiniai įrenginiai.

2. USB tipo B įkroviklis:

B tipo USB jungtys telpa į moterų B tipo prievadus, esančius dideliuose periferiniuose įrenginiuose, pvz., Spausdintuvuose, skaitytuvuose ir išoriniuose saugojimo įrenginiuose. Jie turi būdingą kvadrato formą su nuožulniais kampais viršuje. Kitame B tipo jungčių gale yra A arba C tipo jungtys, skirtos prijungti prie išorinio įrenginio, pvz., Kompiuterių. B tipo jungčių kūrimo idėja yra užkirsti kelią rizikai prijungti du kompiuterius prie kompiuterio, o ne periferinį įrenginį. B tipo prievadai pamažu nyksta iš komercinės rinkos ir užleidžia vietą naujesniems USB įkroviklių tipams

3. USB tipo C įkroviklis:

C tipo USB įkrovikliai yra palyginti nauji įkroviklių prievadų pasaulio įrašai. Vos per kelerius metus jie yra geriausios alternatyvos daugeliui įprastų įkroviklių prievadų, tokių kaip A arba B. Pagrindinis šių jungčių pranašumas yra grįžtamas pasirinkimas. Galite gerai prijungti jungtį prie prievado bet kuria kryptimi. Be to, USB-C yra gana galingi prijungimo, greitesnio duomenų perdavimo ir kitų prievadų pabaigoje prijungtų įrenginių įkrovimo požiūriu. Daugelis prekių ženklų, tokių kaip „Samsung“, „Nexus“ ir kt., C tipą nustato kaip numatytuosius telefono įkroviklių tipus.

4. Mini USB įkroviklis:

Mini USB įkrovikliai oficialiai dingo iš elektronikos scenos! Tačiau skaitmeninių fotoaparatų laikais šie įkrovikliai buvo žaidimų keitimo būdai. Kaip rodo pavadinimas, „Mini-USB“ įkrovikliai yra daug mažesni ir storesni, palyginti su kitų tipų telefono įkrovikliais. Viename šio įkroviklio kabelio gale yra standartinis plokščias USB, o kitame-mažesnė A, B arba C tipo įkroviklių versija. Pagrindinis trūkumas yra tas, kad šie įkrovikliai nėra suderinami kelyje, tai reiškia, kad jie negali palaikyti pagrindinio kompiuterio ir įrenginio vaidmenų perjungimo.

5. „Micro-USB“ įkroviklis:

„Micro-USB“ įkrovikliai yra vienas iš labiausiai parduodamų įkroviklių tipų pasaulyje. Tiesą sakant, tokie prekės ženklai kaip „Samsung“ ir „LG“ visame pasaulyje padarė juos kaip standartinius mobiliųjų telefonų įkroviklius. Yra daug būdų, kaip „Micro-USB“ įkrovikliai yra pranašesni už „Mini-USB“. Šie įkrovikliai yra fiziškai mažesni nei Mini USB ir yra suderinami su OTG (On-the-Go). Be to, jie palaiko didelį 480 MBPS duomenų perdavimą! Yra du šių USB įkroviklių potipiai – A tipo ir B tipo, nors pastarasis yra labiau paplitęs.

6. USB 3.0 įkroviklis:

USB 3.0 yra naujausia naujovė mobiliojo ryšio pramonėje, kuri taip pat vadinama „Superspeed USB“. Palyginti su USB 2.0, USB 3.0 siūlo didelį duomenų perdavimą iki 625 MB/s ir greitą iki 900 mA įkrovimą, todėl jis yra greičiausias rinkoje iki šiol. Naudodami mėlyną receptorių spalvą, galite nustatyti 3.0 iš 2.0. Šiandien mes turime USB 3.1, vadinamą „Superspeed+“ ir „USB 3.2“ įkroviklius, kurie sujungia greitį ir greitį+, kad būtų užtikrintas itin didelis duomenų perdavimo greitis – 2500 Mbit/s. Šie įkrovikliai vėl turi potipius, tokius kaip A, B arba C tipo USB 3.0, iš kurių 18 W greito įkroviklio USB tipo C yra gana populiarus.

7. Žaibo įkroviklis:

„Lightning“ telefono įkroviklio akordas visiškai priklauso „Apple Inc. moterų uostas bet kuria kryptimi. Visuose naujausiuose „Apple“ modeliuose, įskaitant „iPhone 12“ ir „Iphone 12 Max“, yra „Lightning“ įkrovikliai. 2018 m. „Apple“ paskelbė, kad visas savo žaibo jungtis pakeis C tipo USB. Tačiau nematome, kad tai įvyks artimiausiu metu!

Tai yra vieni geriausių mobiliųjų telefonų įkroviklių tipų, kuriuos šiandien galima įsigyti rinkoje. Prieš atnaujindami telefoną, būtinai patikrinkite įkroviklio tipą ir įsitikinkite, kad jis suderinamas su esamais namų įrenginiais. Priešingu atveju turėsite įkroviklių paketus, kurie sukels chaosą ir painiavą!