Ar jūsų mėgstamiausias hobis apima žaidimus? Na, mes irgi juos mylime! Įdomu tai, kad žaidimai nėra šiuolaikinis išradimas, o ankstyviausi žinomi dar priešistoriniais laikais, kuriuose naudojami neapdoroti elementai, tokie kaip mediena ir kaulai. Laikui bėgant, daugelio rūšių žaidimai vystėsi, kad neatsiliktų nuo naujos kartos ir juos linksmintų.

Žaidimų tipai

Skaitmeninė era, ypač liudija greitą žaidimų žaidimo pasikeitimą. Įvairaus amžiaus žmonėms patinka žaisti juos tiek pramogai, tiek tobulinant strateginio mąstymo įgūdžius. Šiame straipsnyje mes išvardijome 10 skirtingų tipų žaidimų, kuriuos galite žaisti su draugais ar šeima!

Paruošta įeiti į žaidimų zoną?

10 pasaulio žaidimų tipų sąrašas su nuotraukomis:

Pirma, turime žinoti, kas yra žaidimai ir kuo jie skiriasi nuo sporto! Žaidimus namuose žaidžia daugiau nei vienas žmogus ir jie priklauso nuo individualių įgūdžių ir našumo. Sportą už namų ribų žaidžia grupė žmonių, naudodamasi taisyklėmis ir reikalauja, kad visi žaidėjai vienodai prisidėtų.

Dabar, kokie yra įvairūs žaidimų tipai? Žaidimai klasifikuojami pagal laikmeną ir formatą. Nuo tradicinių stalo žaidimų iki naujausių stimuliuojančių žaidimų yra daugybė veislių, leidžiančių mums linksmintis ir būti aktyviems! Pažvelkime į kai kuriuos pasaulyje populiarius žaidimus:

1. Stalo žaidimai:

Stalo žaidimai, kaip rodo pavadinimas, žaidžiami ant lygaus paviršiaus, vadinamo „lenta“. Tai yra vienas iš populiariausių stalo žaidimų tipų, kuriuose naudojami tokie elementai kaip kauliukai ar žaidimo dalys. Šių kūrinių judesiai vyksta pagal taisyklių rinkinį, kurio žaidėjai privalo laikytis! Žaidimas apima daug strateginio mąstymo ir šiek tiek sėkmės! Paprasčiausi stalo žaidimai yra „Ludo“, „Snakes and Ladders“, o sudėtingesni – „Advanced Squad Leader“, „So Go“ ir kt..

2. Kortų žaidimai:

Kortų žaidimai žaidžiami naudojant pagrindinę kortų rinkinį. Kiekvieną kaladę sudaro 52 kortelės, suskirstytos į keturis kostiumus, vadinamus širdimis, kastuvais, deimantais ir klubais. Kortelės turi skaičius nuo 2 iki 10, o labiausiai vertinamos kortos yra Tūzas, Karalius, Karalienė ir Džekas. Įvairių rūšių žaidimai žaidžiami su kortomis, tokiomis kaip pokeris, „Rummy“, „Solitaire“ ir kt..

3. Strateginiai žaidimai:

Strateginiai žaidimai, tokie kaip šachmatai, kinų šaškės, „Go of Go“ ir kt., Apima aukštą intelektinį mąstymą ir situacinių sprendimų priėmimo įgūdžius. Tai gali būti stalo žaidimai arba internetiniai žaidimai. Anksčiausias žinomas strateginis žaidimas yra šachmatų rūšis, tačiau turi sudėtingesnes taisykles nei dabartinė versija. Paprastai šie žaidimai žaidžiami pagal tam tikrą koncepciją ir naudojami abstrakčiai logikai laimėti. Gabalų padėtis lentoje keičiasi atsižvelgiant į partnerio judesius ir modelius.

4. Pieštukų ir popieriaus žaidimai:

Popieriaus ir pieštuko žaidimai yra vieno ar kelių žaidėjų žaidimai, žaidžiami tik naudojant popierių ir pieštuką ar rašiklį. Jie yra ekonomiški ir gali būti žaidžiami bet kurioje vietoje, nereikalaujant papildomos įrangos, pvz., Lentų ar kaladėlių. Įvairūs žaidimai yra skirti vaikams ir suaugusiems, pvz., „Sudoku“, „Join the dot“, „Tic-Tac-Toe“, „Pictionary“, „Bulls and Cows“ ir tt popierius!

5. Spėlionių žaidimai:

Atspėjimo žaidimai yra linksmi vakarėlių žaidimai, kuriuose žaidėjai turi sužinoti informaciją naudodamiesi tam tikromis užuominomis. Priešininkas gali padėti žaidėjui atspėti žodį, naudodamas paveikslėlius, įsakymą ar duodamas jiems užuominų. Populiarus tarp šių žaidimų yra „Atspėk kas? Kuriuose žaidėjai turi atspėti, kas yra asmuo, remdamasis aprašymais. Kiti yra nebylūs šaradai, atspėkite gyvūną, atspėkite objektą (jausdami rankomis), pakabukas (atspėkite žodį) arba taurės ir kamuolio žaidimas, kuriame turite atspėti kamuolio padėtį.

6. Internetiniai žaidimai:

Internetiniai žaidimai paprastai yra vaizdo žaidimai, kuriems reikalingas technologinis įrenginys, pvz., Kompiuteris, žaidimų konsolė ar išmanusis telefonas su aktyviu interneto ryšiu. Kai kuriuos iš jų galima atsisiųsti ir leisti kaip neprisijungus veikiančias versijas, kai tinklas neveikia. Šie žaidimai gali būti įvairūs-nuo pagrindinių stalo žaidimų, tokių kaip „Ludo“, šachmatai, kortų žaidimai, iki labai tikroviškų šaudymo žaidimų ir daugelio žaidėjų vaidmenų žaidimų. Vartotojai gali pasirinkti iš žaidėjo prieš aplinką (programinė įranga) ir žaidėjas prieš grotuvą, taip pat pritaikyti temas, spalvas ir grafiką.

Kai kurie populiarūs internetiniai vaizdo žaidimai 2020 m. Yra „Minecraft“, „Fortnite“, „Grand Theft Auto“, „Super Smash Bros“ ir kt..

7. Vejos žaidimai:

Vejos žaidimai yra linksma veikla lauke, paprastai žaidžiama grupėse. Šioje kategorijoje yra daugybė žaidimų rūšių, kuriuose kai kurie iš jų naudoja tokias rekvizitus kaip virvė, kamuoliai, šikšnosparniai ir kt., O kiti yra skirti tik žaidėjams. Sausi sezonai, tokie kaip vasara ir pavasaris, laikomi tinkamiausiu laiku mėgautis šiais žaidimais. Šie žaidimai ne tik suteikia jums linksmybių, bet ir mažina mūsų streso lygį bei gerina socialinius ryšius. Kai kurie populiarūs vejos žaidimai yra: kamuoliniai žaidimai, karo traukimas, žiedas, „Hopscotch“, „The Catch theif“, tinklinis, badmintonas ir kt..

8. Edukaciniai žaidimai:

Mokomieji žaidimai yra speciali veikla, skirta suteikti žaidėjui edukacinę vertę. Jie yra prieinami visoms grupėms, pradedant nuo 8 mėnesių iki pilnametystės. Žaidimai veikia kaip švietimo priemonės, skirtos išplėsti konceptualias žinias ir sustiprinti mąstymo gebėjimus. Jie taip pat daro mokymąsi malonų naudojant kūrybiškas ir patrauklias dėliones. Šiek tiek vyresniems vaikams ir suaugusiems žaidimais pagrįstas mokymasis padeda sukurti ryšį tarp dalykų ir realaus pasaulio, todėl lengviau įsisavinti koncepciją.

Kai kurie iš geriausių mokomųjų žaidimų yra bingo, galvosūkiai, kaladėlės, viktorinos, atminties žaidimai, kortelės ir kt..

9. Vaidmenų žaidimai:

Vaidmenų žaidimuose naudojami žaisliukai, tokie kaip lėlės, skatinantys vaikų kūrybiškumą ir vaizduotę. Šiai veiklai naudojamos netikros realaus laiko objektų versijos, tokios kaip gydytojo rinkinys, inžinieriaus įrankiai, virtuvės komplektai, klasė ir kt., Kad vaikai būtų įtraukti į prasmingą veiklą. Jie taip pat atveria mokymosi galimybes ir suteikia saviraiškos laisvę. Žaidimų tipai gali būti vieno žaidėjo ar grupės žaidimai, priklausomai nuo temos. Tėvų parama šiose veiklose pagerina ryšį ir bendravimą su vaiku ir padeda mažiesiems greičiau mokytis.

10. Lauko žaidimai (sportas):

Lauko žaidimai arba sportas yra žaidimų tipai, kuriuos galima žaisti ne namuose ir kuriuose dalyvauja grupės. Jie yra fiziškai labai reiklūs ir jiems reikia specialių žaidimo įgūdžių, kad galėtų konkuruoti su kita grupe. Nors sportas dažnai žaidžiamas pramogoms, profesionalus sportas susijęs su komercine nauda ir reputacijos problemomis. Sportas žaidžiamas laukuose ir, priklausomai nuo žaidimo, naudojama tokia įranga kaip šikšnosparnis, kamuolys, tinklas, varteliai ir pan. Šiai sportinei veiklai reikalingas fizinis pasirengimas ir psichinis stabilumas, kad būtų galima laimėti.

Kai kurios populiarios sporto šakos pasaulyje yra kriketas, futbolas, regbis, beisbolas, ledo ritulys, krepšinis ir kt..

Taigi žmonės! Tai yra keletas pagrindinių žaidimų ir sporto rūšių, kurias žaidžia visos amžiaus grupės. Kiekvienas iš šių žaidimų mums siūlo puikias pramogas ir mokymosi patirtį. Jie gerina mūsų fizinę ir psichologinę savijautą, o rimtai žiūrėdami įgyja daug karjeros galimybių. Kuris žaidimas yra jūsų mėgstamiausias ir kodėl? Praneškite mums!