Ar domitės fotografija? Ar jums patinka likti užkulisiuose ir spustelėti nuotraukas? Kas gali būti geriau, nei investuoti į tinkamą fotoaparatą ir plėtoti kūrybinį meną? Šiandien mes esame čia su įvairių tipų kameromis, esančiomis rinkoje. Daugelis iš mūsų yra girdėję tik apie lengviausias ir kompaktiškiausias kameras ar DSLR fotoaparatus, bet ar žinote; aplinkui yra įvairių tipų ir skirtingų tipų fotoaparatai?

Taip, jūs teisingai mus girdėjote. Atsižvelgiant į jūsų poreikius ir tikslus, labai svarbu pasirinkti tinkamus ir geriausius fotoaparatų tipus, kurie atitiktų jūsų poreikius. Praneškite mums apie juos šiandien ir sužinokite ką nors naujo.

Kas yra kamera: pirmoji kamera ir istorija

Jei esate fotografas ar vienas pradedančiųjų menininkų, žinome naujo meno įspūdžius. Bet ar nemanote, kad iš pradžių visi turime suprasti, kaip jie gimsta? Įdomūs faktai yra čia.

Kameros veikia nuo IV amžiaus. Tai šokiruoja ir jaudina žinoti apie šį faktą. Pirmoji kamera vadinosi „Obscura“, lotyniškai reiškianti tamsųjį kambarį. Tačiau šioje pirmojoje kameroje visam laikui nepavyko užfiksuoti vaizdo. Vietoj to, jis veikia už principo, kad vaizdas eina ant sienos per mažą skylę. Fotografija ir fotoaparatai atsirado tik maždaug nuo 1816 m., Kur buvo padaryta pirmoji nuotrauka. Tačiau jų nebuvo labai daug, o eksperimentai, susiję su fotoaparato išradimu, vis tiek vyko. Pirmoji kino kamera pamažu atsirado maždaug 1859 m., Ir tai buvo vienintelė 1880 -ųjų pabaiga, kai milžinišką šuolį padarė „Kodak“, kuris pridėjo milžinišką šuolį.

Trumpai tariant, mes visi buvome uždėję rankas prie tobulos profesionalios kameros tik maždaug dešimtajame dešimtmetyje. Tai gana neseniai, ar ne!

Įvairių tipų fotoaparatai su vaizdais:

Yra ne tik vieno tipo fotoaparatai, bet ir kelios rūšys bei variantai. Visi jie naudojami tam, kad atitiktų konkrečius reikalavimus ir specifikacijas. Dabar pradėkime tai ir sužinokime viską apie fotoaparatų tipus su pavadinimais ir jų naudojimą šiandien.

1. DSLR fotoaparatai:

DSLR fotoaparatai

Pirmiausia pradėkime nuo garsiausių DSLR fotoaparatų, populiarių visame pasaulyje. DSLR fotoaparatai sutrumpina skaitmeninius objektyvo refleksinius fotoaparatus. Beveik visos profesionalios kameros, su kuriomis mes susiduriame, turi savo kolekciją. DSLR fotoaparatuose yra skaitmeniniai vaizdo jutikliai ir vieno objektyvo refleksiniai jutikliai. Jie tiekiami su nuimamais objektyvais, kad būtų galima pridėti fotografavimui reikalingą objektyvą. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galite ir toliau keisti objektyvą. Pvz., Jei dirbate kraštovaizdžio srityje, galite pridėti plačiakampį objektyvą arba pasirinkti teleobjektyvą, kad galėtumėte fotografuoti laukinę gamtą.

Kitas didžiausias DSLR pranašumas yra tiesioginis vaizdas iš fotoaparato optinio vaizdo ieškiklio. Pastarosiomis dienomis tik keli DSLR fotoaparatai taip pat gali fotografuoti ir įrašyti vaizdo įrašus, įskaitant 4K vaizdo įrašus. Negana to, jie suteikia RAW formatu įrašytus vaizdus, ​​kurie puikiai tinka profesionalams, norintiems vėliau apdoroti ir redaguoti nuotraukas..

Didžiausi žinomi prekės ženklai, gaminantys DSLR, yra „Nikon“ ir „Canon“. DSLR yra populiariausi pasaulyje įvairių tipų skaitmeniniai fotoaparatai, skirti fotografuoti.

2. Kameros be veidrodžių:

Fotoaparatas be veidrodžių

Visi esame girdėję apie šią būsimą „Mirrorless“ fotoaparatų tendenciją. Jie yra tik tie, kurie neturi optinio vaizdo ieškiklio ir yra gana lengvi, palyginti su ankstesniais. Čia fotografai gali matyti vaizdą tiesiai iš vaizdo ieškiklio. Juos lengva valdyti. „Sony“ yra didžiausias žinomas veidrodinių fotoaparatų gamintojas, turintis tiek viso kadro korpusus, tiek apkarpytus kadrus.

Dauguma veidrodinių fotoaparatų taip pat neturi objektyvo parinkčių, tačiau turi nuimamo objektyvo funkciją. Kaip ir DSLR, jie padeda gauti RAW formato vaizdą, kad būtų galima lengvai redaguoti ir paskelbti nuotraukų procesus.

3. Išmaniojo telefono kamera:

Išmaniojo telefono kamera

Mes visi taip pat naudojame savo mobiliųjų telefonų kameras. Nors jie nepatenka į specializuotą fotografavimo ir fotoaparato įrenginį, šia funkcija naudojasi visi – nuo profesionalių fotografų iki tokių žmonių kaip mes. Išmaniųjų telefonų kameros bėgant metams tobulėjo ir tobulėjo, turėdamos tinkamus pikselius ir dviejų kamerų funkcijas. Nuo asmenukių iki vieno gale – jos puikiai tinka įprastam kraštovaizdžiui ir portretams ir yra prieinamos kelyje. Jie yra tobuli ir kompaktiško dydžio, nors negali konkuruoti su profesionaliais DSLR. Tačiau negalima tikėtis RAW vaizdo ar kokybės, kurią gali pateikti DSLR arba be veidrodžių fotoaparatas. Išmanieji telefonai, tokie kaip „Apple“, „Samsung“ ir kitos kompanijos, yra žinomi dėl savo fotoaparato funkcijų. Priklausomai nuo technologijos, mobiliuosiuose telefonuose vėl yra fotoaparatų tipų.

4. Momentiniai fotoaparatai arba poliaroidai:

poliaroidai

Na, pastaruoju metu tai buvo gana ažiotažas. Momentiniai „Polaroid“ fotoaparatų tipai gali pateikti ir spausdinti nuotraukas iškart po jų užfiksavimo, o juos gamina „Polaroid Corporation“. Jie taip pat žinomi dėl savo mielos išvaizdos ir savybių ir yra tinkami reguliariai naudoti kasdien. Nors yra keletas momentinių fotoaparatų prekių ženklų, „Fujifilm“ ir „Kodak“ yra žinomi polaroidų gamintojai. Tai tinka naudoti iškarpų knygoms, skelbimų lentoms, dienoraščiams ir kitiems momentiniams tikslams, tačiau jie nėra aukštos kokybės, kaip kiti fotoaparatai.

5. Vidutinio formato fotoaparatai:

Vidutinio formato kamera

Ar kada teko susidurti su vidutinio formato kameromis? Anksčiau ir seniau jie buvo naudojami ir paklausūs, kai jie kūrė 120 mm plėveles. Dabar mes turime daugumą skaitmeninio fotoaparato jutiklių, o ne vidutinio formato. Tačiau jie vis dar naudojami. Profesionalūs fotografai ir menininkai, mėgstantys neįtikėtinai aukštos kokybės vaizdus su dideliu triukšmu, vidutinio formato fotoaparatai yra labai patariami ir paklausūs. Daugelis jų naudoja ir mados fotografijos srityje. Dėl didelio fotoaparato jutiklio ir funkcijų jie yra didelių gabaritų ir sunkūs. „Fuji“, „Pentax“ ir „Hasselblad“ yra populiarūs šių vidutinio formato fotoaparatų prekės ženklai. Tai yra vienas iš senų senovinių fotoaparatų tipų.

6. Kino kameros:

Kino kameros

Visi esame girdėję apie specializuotas filmavimo kameras, kurios buvo naudojamos vaizdams įrašyti. Nors šių dienų tendencija praranda, jie vis dar egzistuoja rinkoje. Filmo kameros gali tiksliai valdyti diafragmą ir užrakto greitį ir yra aiškiai naudojamos tam tikriems vaidybiniams filmams kurti. Jie neturi jokio ekrano ir suteikia vintažinį efektą bei gerą vaizdą. Tačiau jie yra brangūs, juos sunku naudoti ir mokytis. Tačiau pastaraisiais metais jie praranda pagreitį. Jie pirmiausia naudojami įvairių tipų fotoaparatuose filmavimui ir filmavimui.

7. 360 laipsnių kameros:

360 laipsnių kamera

Jei ieškote tobulos kameros, galinčios sukurti panoraminį vaizdą lauke, su 360 laipsnių vaizdu, šios kameros yra tobula. Specialus kameros kampas ir objektyvas gali padėti greitai pasiekti šį rezultatą, ir tai yra puikus ir populiarus pasirinkimas tarp nuotykių ieškotojų, keliautojų ir lauko entuziastų. Jie yra labai lengvi, lengvai nešiojami ir atsparūs oro sąlygoms lauke. Jie su minimaliomis pastangomis atneša tikroviškus ir geros kokybės vaizdus. Tačiau reikia pažymėti, kad šių nuotraukų negalima atspausdinti ir jos yra jautrios judesiui.

8. Skaitmeninės kino kameros:

Skaitmeninė kino kamera

Tarp kelių vaizdo kamerų tipų skaitmeninės kino kameros yra brangios ir aukščiausios klasės kameros, naudojamos specialiems profesionaliems filmavimo tikslams-filmams, trumpametražiams filmams ar dokumentiniams filmams. Kino profesionalai ir kūrėjai dažniausiai pastebi, kad naudoja šias kameras. Jie turi puikią keičiamo objektyvo funkciją ir puikiai tinka vaizdo įrašymui naudojant 4k palaikymo sprendimą. Dažniausi skaitmeninių kino kamerų prekės ženklai yra „Sony“, „Canon“, „Blackmagic Design“ ir kt.

9. Veiksmo kameros:

Veiksmo kamera

Dažniausios kameros, kurios ateina į galvą, kai galvojame apie veiksmo kameras, yra „GoPro“ kameros. Jie yra žinomi dėl miniatiūros ir mažo dydžio ir gali tilpti net į kišenę. Jie naudojami įvairiems tikslams ir gali ne tik spustelėti paveikslėlius, bet ir kurti vaizdo įrašus, dirbti su laiko intervalu ir kitomis būsimomis funkcijomis. Juos taip pat lengva nešioti ir montuoti nuo drabužių iki kėbulo iki transporto priemonių. Pastaraisiais metais „GoPro“ fotoaparatai turi daugybę galimybių ir technologijų ir netgi gali sukurti 4k vaizdo įrašus. Jie puikiai tinka lauko mėgėjams, gali atlaikyti vandenį, orą ir yra patvarūs. Tačiau trūkumai apima mažesnį jutiklį, prastą baterijos veikimo laiką ir daugeliu atvejų nėra vaizdo ieškiklio, todėl tai yra sudėtinga.

10. Tilto kameros:

Tilto kamera

Tilto kameros yra kažkur netoli DSLR, tačiau jos nėra vienodos. Jie turi fiksuotą objektyvą ir apima teleobjektyvo židinio diapazoną. Tiems, kurie užsiima sporto fotografija ir laukine gamta, tilto kameros gali būti geras pasirinkimas ir mažesnis biudžetas. Jie palaiko RAW formatą ir yra lengviau nešiojami, lengvi. Tiems, kam įdomu leistis į šią kelionę, taip pat verta pradėti. Jie yra kompaktiški ir lengviau išmokti. Be jų lengvų ir prieinamų savybių, specifiniai trūkumai yra akumuliatoriaus naudojimo trukmė ir prastesnė kokybė. Tačiau jei pradedantysis neturite didelių investicijų, tai gerai pradėti!

11. Tvirtos kameros:

Tvirta kamera

Ar kada girdėjote apie unikalias tvirtas kameras? Jie yra pastatyti vandeniui ir smūgiams atsparios kameros. Tačiau visos specifikacijos yra daugiau ar mažiau panašios į standartines kameras. Jie yra specializuoti fotoaparatai bet kokiam orui ir visureigiui, idealiai tinka keliautojams ir nuotykių ieškotojams. Tvirtos kameros yra tvirtos ir tvirtos, gali atlaikyti net stiprų kritimą ant žemės ar vandens. Jie taip pat puikiai tinka tiems, kurie nėra įpratę tvarkyti fotoaparatų ir jų prižiūrėti. Populiariausi firminiai „Rugged“ fotoaparatai yra „Olympus Tough“ ir „Fine Pix“.

12. Specialūs povandeniniai fotoaparatai:

Speciali kamera po vandeniu

Neperšlampamos kameros fotoaparatų pasaulyje nėra labai naujiena, ir šiais laikais žiūrime tik į tai, kad jos auga paklausos segmente. Unikalios povandeninės kameros yra įvairių dydžių ir yra galingos fiksuoto objektyvo kameros, galinčios puikiai nufotografuoti jūsų povandeninį pasaulį atostogų ir nuotykių metu. Dauguma jų yra naudingos, jas galima nuvežti iki 30–35 metrų gylio. Jie taip pat yra prieinami ir turi gerą sandarumą nuo vandens. Tačiau mes taip pat turime specializuotas kameras, skirtas ir nardymui giliavandeniu vandeniu.

13. Vaizdo kameros:

Vaizdo kamera

Tarp televizijos kamerų tipų CCTV kameros, dar žinomos kaip uždarojo ciklo televizijos kameros, yra žinomos dėl vaizdo stebėjimo naudojimo. Paprastai jie naudojami stebint, ar nėra uždaros ar ribotos vietos. Jie naudojami verslo, valstybės ir kitiems subjektams nusikalstamai veiklai ar eismui ar nusikaltimams aptikti.

14. Šnipinėjimo kamera:

Šnipinėjimo kamera

Šnipinėjimo kameros yra naudojamos tam tikros vietos vaizdo įrašams ar nuotraukoms fiksuoti, asmenims ar asmenims apie tai nežinant. Jie daugiausia skirti stebėjimo tikslams. Dažniausiai šnipinėjimo kameros taip pat yra įdiegtos namuose, kad būtų galima patikrinti vaikus ar buities sąlygas. Jie yra mažo dydžio ir yra naudingi saugai, tyrimams, apsaugai, saugumo klausimams ir įstatymams.

15. Dronų kameros:

Drono kamera

Dronai šiais laikais yra gana populiarūs dėl savo aktyvumo ir galimybių. Dronas yra nepilotuojamas orlaivis, valdomas nuotolinio valdymo pultu. Jie atneša vaizdus iš oro ir kadrus iš oro ir gauna vaizdą iš paukščio skrydžio tiesiai iš galvos. Juos valdyti yra sudėtinga ir jiems reikia tinkamo mokymo. Abu asmenys ir vyriausybė dronus naudoja savo tikslams. Dažniausiai mes matome dronus kariniams ar stebėjimo tikslams. Dažniausiai šiais laikais net filmuose buvo naudojami bepiločiai orlaiviai. Didelės apimties vestuvių vaizdo įrašai, turintys didesnį biudžetą, taip pat apima dronų kameras. Priklausomai nuo reikalavimų, yra įvairių tipų bepiločių kamerų.

16. Interneto kameros:

Interneto kamerų kamera

Interneto kamera, taip pat žinoma kaip žiniatinklio kamera, yra skaitmeninė kamera, kurią turi mūsų kompiuteriai ir monitoriai. Jie padeda ir padeda siųsti tiesiogines nuotraukas ir vaizdo įrašus iš mūsų vietos į kitą vietą per interneto ryšį. Anksčiau žiniatinklio kameras buvo galima atskirai prijungti prie stalinio kompiuterio ar nešiojamojo kompiuterio, tačiau naujausiuose kompiuteriuose jos pirmiausia yra integruotos. Šios kameros yra naudingos vaizdo skambučiams.

17. Šalmo kamera:

Šalmo kamera

Taip pat žinomas kaip mikro vaizdo kamera, šalmo kameros yra uždarojo ciklo kameros tipas, kuris yra pritvirtintas prie šalmo, kad būtų galima vizualiai ar vaizdo įrašyti. Šios šalmo kameros padeda išlaikyti laisvų rankų režimą ir nenešioti jų įrašymo metu. Jie intensyviai naudojami sporto, ypač dviračių ir parasparnių, metu. Jie greitai užfiksuoja kameros kampus ir yra gerai su jutikliais. Pastarosiomis dienomis šalmo kameras saugumo tikslais taip pat naudoja kariuomenė ir kariai.

18. 3D kamera:

3D kamera

Kaip rodo pavadinimas, 3D kameros padeda užfiksuoti ir vizualizuoti tris dimensijas. Jie naudoja daugiau nei du objektyvus, kad įrašytų trimatį požiūrį, o įprastos kameros naudoja vieną objektyvą, kad pakeistų vaizdą. Tokiu būdu objektyvas padeda vienu metu sujungti skirtingas perspektyvas.

19. Kompaktiški fotoaparatai:

Kompaktiška kamera

Kompaktiški fotoaparatai, dar vadinami taškiniais ir šaudymo fotoaparatais, buvo gana populiarūs prieš kelerius metus iki profesionalių skaitmeninių fotoaparatų atėjimo. Jie yra naudingi tiems žmonėms, kurie nori paprastumo fotografuojant. Bet koks paprastas vaizdas gali būti lengvai užfiksuotas akimirkoms be didelės fotografijos ir meninio kampo šioje kameroje. Objektyvas yra fiksuotas kompaktiškose kamerose. Tačiau židinio nuotolis kinta. Jie tiekiami su baterijomis, yra lengvi ir gali būti lengvai nešiojami bet kuriuo metu.

20. Ginklo kamera:

Ginklo kamera

Tarp kulkos kameros tipų ginklo kamera yra ypatingas įrenginys, veikiantis su kulkosvaidžiu arba automatiniu kanonu. Kai šaudoma iš kulkosvaidžio, ginklo kamera mato taikinio vaizdą. Jie varomi elektra ir yra labai naudojami šaudymo ar treniruočių metu, siekiant tikslumo.

Kameros objektyvų tipai įsimintinoms nuotraukoms:

Štai keletas dalykų, kuriuos reikia žinoti apie fotoaparato pagrindus.

1. „Prime Lens“:

„Prime Lens“

Pagrindinis objektyvas yra žinomas kaip fiksuotas. Jis žinomas kaip fiksuotas objektyvas, nes pagrindinio objektyvo židinio nuotolis yra fiksuotas ir jo negalima keisti. Tai reiškia, kad negalite priartinti ir nutolinti, todėl galite fotografuoti tik iš šono. Taigi, jei norite pridėti ar pašalinti bet kurį objektą fone, turėsite judėti arčiau ar galbūt toli, kol jis pasieks tikslą. Jie yra pigesni ir lengvesni bei kompaktiškesni. Taip pat pastebima, kad jie veikia geriau ir esant silpnam apšvietimui. Didžiausias trūkumas gali būti tas, kad negalėsite priartinti ir nutolinti,

2. Padidinimo objektyvas:

Priartinimo objektyvas

Dauguma žmonių linkę manyti, kad priartinimas ir premija yra tas pats. Bet ne! jie nėra. Priartinantis objektyvas yra bendras bet kurio objektyvo terminas, kuris leis jums keisti kintamą židinio nuotolį, todėl, priešingai nei pagrindinis objektyvas, galite priartinti ir nutolinti. Jie taip pat gali pakeisti du ar daugiau pagrindinių objektyvų. Tačiau jie neveiks taip gerai, kaip pagrindinis objektyvas tamsoje. Priartinimo objektyvas taip pat yra brangus, o vaizdo trapumas yra pažeistas. Jie taip pat yra didelių gabaritų ir sunkūs, palyginti su pagrindiniu objektyvu.

3. Diafragma:

Diafragmos objektyvas

Diafragma yra tiesiog objektyvo diafragmos anga, palengvinanti šviesos praleidimą. Atidžiai stebėdami fotoaparatą, galite pamatyti čia parašytus atsitiktinius skaičius. Skaičiai, tokie kaip 1,4, 2, 2,8 ir tt, yra žinomi kaip f-stop. Apatiniai fotoaparato stabdžiai suteikia daugiau ekspozicijos, nes žinoma, kad jie reiškia didesnes diafragmas. Viršutiniai stabdžiai suteikia mažiau ekspozicijos, nes žinoma, kad jie reiškia mažesnes angas. Fotografavimui būtina gauti reikiamą šviesos kiekį, todėl prieš pasirinkdami fotoaparatą ar net išmaniojo telefono kamerą, nykščio taisyklė yra suprasti ir išanalizuoti, kiek šviesos ji iš tikrųjų gauna..

4. Teleobjektyvas:

Teleobjektyvas

Tokie lęšiai yra labai populiarūs ir naudojami tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Kadangi jie yra labai pasiekiami, jie leidžia spustelėti labai toli esančių žmonių nuotraukas. Sakoma, kad objektyvas yra teleobjektyvas, jei jo židinio nuotolis yra 60 mm ar net ilgesnis. Didžiausias teleobjektyvo pranašumas yra tas, kad objektai atrodo arčiau nei yra iš tikrųjų. Taip pat galite sulieti foną. Jūs linkę iš jų padaryti geriausias portreto nuotraukas.

5. Įprastas fotoaparato objektyvas:

normalus objektyvas

įprastas fotoaparato objektyvas taip pat žinomas kaip standartinis fotoaparato objektyvas. Jų židinio nuotolis yra nuo 40 iki 60 mm. Dėl priežasties jie vadinami „normaliais“. Įprastas fotoaparato objektyvas geriausiai veikia ir tiksliai fiksuoja tai, ką mato žmogaus plika akis. Jie taip pat neturi daug iškraipymų, nes turi plačius kampus, todėl yra puikus pasirinkimas fotografuojant gatvę, kuriant dokumentinius filmus ir portretus. Jų lankstumas ir naudingumas yra viena svarių priežasčių, kodėl daugelis fotografų juos pasirenka.

6. Plataus kampo fotoaparato objektyvas:

Plataus kampo objektyvas

šių objektyvų židinio nuotolis yra nuo 17 iki 40 mm. Jie gali suteikti jums platų ar platų tikslo vaizdą, todėl idealiai tinka fotografuoti peizažus ar mažesnius interjerus. Tačiau vienas pagrindinis trūkumas yra iškraipymas, kurį jis gali sukelti išplėsdamas dėmesį ir be reikalo atrodydamas didesnis. Taigi jie gali būti netinkami visose situacijose.

Patarimai, kaip išsirinkti geriausią fotoaparatą:

Prieš investuodami pinigus į fotoaparatą, turite įsitikinti, kad fotoaparatas atitinka jūsų poreikius ir poreikius:

  • Suprasti savo tikslą. Ar tai skirta profesionaliam naudojimui, ar tiesiog jūsų akimirkoms įamžinti?
  • Jei esate profesionalas, galite patikrinti įvairius objektyvus, tinkančius jūsų žanrui, pvz., Laukinei gamtai, lauko, makro ir kt.,
  • Jei esate mėgėjas, galite tiesiog gauti gražią skaitmeninę kamerą, atitinkančią jūsų biudžetą
  • Tada apibrėžkite savo biudžetą ir paklauskite savęs, ar verta ištempti tą papildomą centą.
  • Jūsų fotoaparatas turi būti naujausias rinkoje, kad būtų optimaliai naudojamas. Nesirinkite senesnių modelių
  • Visada įsitikinkite, kad fotoaparatas turi įmonės garantijos kortelę
  • Kad fotoaparatas būtų ilgaamžis, laikykite jį geros kokybės maišelyje ar maišelyje

Tikimės, kad jums patiko tyrinėti ir pažinti įvairių tipų kameras, egzistuojančias visur. Nesvarbu, ar tai fotografijos entuziastas, ar ne, mums visiems patinka ši technologija, padedanti užfiksuoti kasdienį gyvenimą. Kokią kamerą naudojate dažniausiai? Praneškite mums savo mintis komentaruose? Mums patinka išgirsti jus!

Atsakomybės apribojimas:

Visa informacija apie skirtingų tipų kameras pateikiama tik iš šaltinių, rastų internete ir švietimo svetainėse. Ši informacija turi būti naudojama tik žinių tikslais. Mes neatsakome už bet kokias klaidas.