Miškai reikalingi sveikai aplinkai ir subalansuotai ekosistemai palaikyti. Indijoje yra tam tikrų rūšių miškų, kurie taip pat suteikia prieglobstį kelioms floros ir faunos rūšims. Jie yra labai tankūs ir retai apgyvendinti. Šiais laikais miškai taip pat tapo turistų traukos objektu, nes jie suteikia daug ką pamatyti ir patirti. Teigiama, kad miškai užima apie 19,5% viso mūsų šalies ploto. Taigi miškai dažniausiai skirstomi į drėgnus atogrąžų miškus, sausus atogrąžų miškus, vidutinio klimato kalnus, kalnų subtropinius miškus ir Alpių miškus. Šis straipsnis suteikia mums daugiau informacijos apie Indijos miškų plotą ir kada juos aplankyti.

Įvairių rūšių miškai, esantys tam tikroje vietoje, priklauso nuo regiono temperatūros ir ilgumos & platumos. Skirtingos platumos turi skirtingas aido zonas. Geri pavyzdžiai yra borealiniai miškai, esantys netoli polių, atogrąžų miškai yra netoli pusiaujo, o vidutinio klimato miškai yra viduryje platumos.

Taigi, jei jums buvo įdomu, kiek rūšių miškų yra, čia yra trumpas jūsų klausimo vadovas. Dažniausiai yra trys skirtingi miškų tipai, pagrįsti platuma.

Įvairūs miško tipai:

Indijoje ir kitose šalyse yra įvairių rūšių miškų. Praneškite mums išsamiau apie juos.

A. Tropikas:

Temperatūra yra vidutiniškai 20-25 ° C ir mažai kinta ištisus metus. Trijų šilčiausių ir trijų šalčiausių mėnesių vidutinė temperatūra nesiskiria daugiau kaip 5 laipsniais. Krituliai tolygiai pasiskirsto ištisus metus, o kritulių kiekis per metus viršija 200 cm. Šios srities dirvožemis yra mažai maistingas ir rūgštus. Teritorijoje gausu faunos, čia gausu paukščių, šikšnosparnių, smulkių žinduolių ir vabzdžių.

B. Temperatūra:

Temperatūra svyruoja nuo -30 ° C iki 30 ° C. Krituliai 75-150 cm ir tolygiai pasiskirstę ištisus metus. Dirva derlinga, praturtinta pūvančiomis kraiku. Stogelis yra tankus iki vidutinio lygio ir leidžia prasiskverbti šviesai, o tai lemia gerai išsivysčiusią ir gausiai įvairiapusę augmeniją ir gyvūnų sluoksniavimąsi. 3-4 medžių rūšys kvadratiniame kilometre apibūdina jų florą.

C. Borealinis miškas:

Temperatūra čia labai žema. Krituliai daugiausia iškrenta sniego pavidalu, 40-100 cm per metus. Dirvožemis yra plonas, trūksta maistinių medžiagų ir yra rūgštus, o šviesos spinduliai nepatenka į teritoriją. Fauną sudaro genys, vanagai, lapė ir lokys.

Ką reikia žinoti prieš apsilankymą miške

Ką reikia turėti prieš aplankant mišką?

Prieš eidami į mišką, turite turėti keletą dalykų. Tam reikia tam tikro pasirengimo lygio, kad išvengtumėte žalos sau ar savo grupei.

1. Komanda: Visada gera eiti komandoje tyrinėti mišką. Miškai paprastai yra gilūs ir stori, ir vis tiek gerai, kad su jumis yra grupė žmonių, kad prireikus būtumėte draugiški vienas kitam.

2. Žiūronai: Jei mėgstate stebėti paukščius, žiūronai yra būtini. Miškai apima daugybę egzotiškų paukščių, kurių kitaip plika akimi nematyti, todėl su savimi turėkite žiūronus, kad galėtumėte mėgautis gamtos grožiu.

3. Savigynos objektai: Visada gerai pasiimti savigynos priemonę, kad išvengtumėte nepageidaujamų susidūrimų su laukiniais gyvūnais. Nors bus saugoma visą parą, gali atsitikti taip, kad kartais turėsite apsisaugoti, tačiau nepamirškite pasirūpinti, kad miške neprovokuotumėte jokio gyvūno..

4. Nešiokitės žemėlapį: Turite gerai žinoti savo maršrutą ir artimiausius išėjimus bei alternatyvius maršrutus. Gerai išstudijuokite žemėlapį.

5. Dėvėkite tinkamus drabužius ir batus: Dėvėkite drabužius, kad išvengtumėte nepageidaujamų vabzdžių ir dėlių įkandimų.

6. Pasiruoškite orui: Būkite pasirengę bet kokiam prastam orui. Nešiokitės atitinkamų priedų, priklausomai nuo vietos ir sezono, kad kelionė būtų patogi.

Populiariausi turistų lankomi miškai pasaulyje su vardais:

Miškai klasifikuojami pagal įvairius parametrus. Čia yra apie 20 skirtingų rūšių miškų, kurių pavadinimai randami visame pasaulyje. Prieš įeidami į miško žemes Indijoje, praneškite mums daugiau apie juos ir jų detales.

1. Saikingas lapuočių plačialapis miškas:

Vidutinio klimato lapuočių miškas dar vadinamas vidutinio klimato plačialapiu mišku. Šio tipo miškai daugiausia randami Šiaurės pusrutulyje. Jis taip pat randamas kai kuriose Pietų Amerikos ir Australijos pietuose, Rytų Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos regionuose. Šiaurinis pusrutulis apima tokius lapuočių miško medžius kaip ąžuolas, klevas, guoba.

Miškų rūšys

Natūraliame miške 30% yra lapuočių danga, o 75% baldakimo yra plačialapiai ir lapuočiai. Yra sezoninio išvaizdos ir baldakimo išnykimo reiškinys. Migruojantys paukščiai pasirodo atidengiant baldakimą, o genys dažnai matomi, nes jie daugiausia priklauso nuo negyvų ir mirštančių medžių, kurie yra jų prieglobsčio ir maisto šaltinis..

 • Miško pavadinimas: Vidutinio plačialapio miško
 • Vieta: Šiaurės pusrutulis, Europos, Šiaurės Amerikos ir Rytų Azijos srityse
 • Užimta sritis: Nors nėra tikslaus šio miško užimamo ploto skaičiaus, sakoma, kad medžiai yra 100–200 pėdų aukščio, o tai yra šio miško ypatybė.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Galite aplankyti visus sezonus, ir tai bus geriausia jūsų gyvenimo kelionė. Lapai rudenį keičia spalvą, o žiemą nukritę vėl auga pavasarį. Tačiau geriausias sezonas yra ruduo.
 • Kaip pasiekti: Priklausomai nuo to, kurią paskirties šalį norite pasirinkti aplankyti šį mišką, galite atitinkamai vykti.

2. Erškėčių miškas:

Šio tipo miškuose baldakimą sudaro lapuočiai su erškėčiais. Šis miškas yra žemiau 1200 m aukščio su 30% baldakimu. Šis miškas apima didelę dalį pietvakarių Afrikos ir pietvakarių Šiaurės Amerikos. Ji taip pat apima kai kurias Afrikos dalis, Australiją ir Pietų Ameriką. Erškėčių miškas turi krūmą kaip augmenija ir yra tankus miškas. Sausos subtropinės ir šiltos vidutinio klimato zonos, kuriose yra sezoninių arba mažai kritulių, yra būdingi erškėčių miškams.

Miškų rūšys pasaulyje

Pietų Amerikoje erškėčių mišką daugiausia sudaro nedideli dygliuoti medžiai, kurie krenta sezoniškai. Vidutinis medžių aukštis yra nuo 7 metrų iki 8 metrų, ne daugiau kaip 10 m. Šis erškėčių miškas virsta dykuma, nes klimatas tampa nepalankus ir sausesnis. Taigi šio tipo miško pavadinimas tinka čia esančiai augmenijai. Aukščiau pateiktas paveikslėlis suteiks jums idėją apie dar vieną kitokio tipo mišką pasaulyje.

 • Miško pavadinimas: Erškėčių miškas
 • Vieta: Galima rasti pietvakarių Afrikoje ir pietvakarių Šiaurės Amerikoje.
 • Užimta sritis: Tikslus skaičius nežinomas.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Galite apsilankyti visais metų laikais ir vis dar mėgautis miško vaizdais.

3. Mangrovės:

Terminas mangrove kilęs iš ispanų kalbos ir laikomas kilusiu iš Guarani. Pagrindinis mangrovių miško bruožas yra tas, kad jie paprastai randami jūros vandens pakrantėje. Jie yra tarp 25 N ir 25 S. Platumos. Mangrovių miškas aptinkamas atogrąžų regionuose visame pasaulyje. Mangrovių aptinkama potvynių ir potvynių zonose ir ten, kur yra jūrų pakrantės. Jie yra krūmynų buveinės arba druskingos miškų buveinės, kuriose yra daug nuosėdų. Mangrovių pelkės apsaugo pakrančių zonas nuo dirvožemio erozijos, cunamio, ciklonų ir audrų. Unikali ekosistema matoma sudėtingame šaknų tinklelyje. Paprastai šioje buveinėje randama dumblių, kempinių, austrių, purvo omarų.

Miškų rūšys

Plačialapiai mangroviai aptinkami 118 atogrąžų ir subtropikų šalių ir regionų. Indija, Bangladešas, Tailandas, Vietnamas ir kitos šalys, tarp kurių Azijoje yra daugiausiai mangrovių su kitomis Afrikos dalimis, Šiaurės ir Pietų Amerika. Gango upės deltos, Godavari ir kiti yra žinomi dėl mangrovių miško. Indijos Sundarbanso nacionalinis parkas yra šiaurės vakarų mangrovių pavyzdys ir įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldą dėl ten esančios ekosistemos, daugiausia žinomas dėl Bengalijos karališkojo tigro ir kitos floros bei faunos.

 • Miško pavadinimas: Mangroviai
 • Vieta: Galima rasti tropiniuose Azijos, Afrikos, Šiaurės ir Pietų Amerikos regionuose. Indijoje taip pat yra mangrovių.
 • Užimta sritis: 137 800 kv. Km visame pasaulyje 118 šalių.
 • Geriausias laikas apsilankyti: Priklausomai nuo konkrečios šalies ar regiono klimato.

4. Reti medžiai ir parkas:

Reti medžiai ir Parklando miškas yra tie, kuriuose medžių lapuočių danga yra nuo 10% iki 30%, kaip medžiai, esantys savanos pasaulio regionuose. Šie medžiai daugiausia auga vietovėse nuo miškingų iki miškingų kraštovaizdžių. Borealinis regionas ir sezoniškai sausas regionas yra du regionai, kuriuose yra tokio tipo ekosistema. Augmenija taip pat vadinama atvira kerpių mišku, miško tundra ir taiga.

Miškų rūšys

Borealiniame miške, esant aukštai temperatūrai, augimo sąlygos nėra tinkamos lengvai išlaikyti ištisinį miško dangą. Dėl šios priežasties miško danga tame regione yra nepertraukiama ir reta. Šiame miške aptinkami adatų lapų, palmių, plačialapių rūšių medžiai. Šio tipo miškuose yra daug bryofitų ir rūšių trūkumas.

 • Miško pavadinimas: Parko miškas
 • Vieta: Galima rasti visoje JAV ir Kanadoje
 • Užimta sritis: Apėmė 4 milijardus hektarų, suskirstytų į borealinius miškus, vidutinio klimato miškus
 • Geriausias laikas apsilankyti: Priklausomai nuo konkrečios šalies ar regiono klimato.

5. Adatų lapų miškas:

Šio miško medžių lapuočių danga yra didesnė nei 30%, o šios rūšies medžiai dažniausiai aptinkami žemiau 1200 metrų aukščio. Šio tipo miškai dažniausiai yra ilgi ir šalti žiemos regionai. Spygliuočių lapų miškai paplitę visoje Šiaurės Europoje, Kanadoje ir Sibire. Jie taip pat vadinami spygliuočių miškais. Šis miškas taip pat apima kalnuotus Uolinių kalnų ir Alpių regionus. Eglės ir maumedžiai paprastai auga šiauriniuose miškuose, net su plačiais lapais, tokiais kaip gluosniai ir kt.

Miškų rūšys

Gluosnis gali augti dar toliau į šiaurę, nei buvo anksčiau. Daugelis didžiausių pasaulyje medžių yra JAV vakaruose. Kai kurie raudonmedžiai yra 91 metro aukščio. Kai kurie iš jų augo šiltesniuose regionuose ir yra pietryčių JAV, susidedantys iš didžiulio pušų miško. Spygliuočių lapų miškas yra naudingas teikiant didesnį medienos kiekį įvairiems tikslams.

 • Miško pavadinimas: Spygliuočių lapų miškai
 • Vieta: Galima rasti Kanadoje, Sibire ir Šiaurės Europoje
 • Užimta sritis: Neįmanoma rasti tikslaus skaičiaus
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausia aplankyti rudenį ir žiemą

6. Pusiau amžinai žaliuojantis ir visžalis drėgnas plačialapis miškas:

Atogrąžų ir pusiau atogrąžų drėgnas miškas paprastai aptinkamas daugelyje pasaulio regionų ir yra nepertraukiamai tarp vėžio atogrąžų ir ožiaragių tropikų. Paprastai jose yra daug kritulių ir mažai kinta metinė miško temperatūra. Dėl šios priežasties jį sudaro visžalis ir pusiau visžalis miškas. Šį mišką sudaro didžiausia medžių rūšių įvairovė. Ekosistema turi daugiau rūšių nei bet kuris kitas miškas.

Miškų rūšys

Miško baldakimą galima suskirstyti į sluoksnius, tokius kaip apatinis lapuotis, krūmo lygis, viršutinis baldakimas su vainikėliais, vidutinio sluoksnio baldakimas ir apatinis. Stogeliai yra beždžionių ir beždžionių, taip pat gyvačių ir didelių kačių namai. Šio tipo miško paklotėje guli gorilos ir elniai. Taigi ji turi įvairią ekosistemą. Šie miškai apima regioną, pavyzdžiui, Malaizijos pusiasalį, šiaurės vakarų Pietų Ameriką, vakarinį Amazonės baseino lanką ir kt..

 • Miško pavadinimas: Amžinai žaliuojantys miškai
 • Vieta: Galima rasti Malaizijoje, Amazonės baseine ir Šiaurės vakarų Pietų Amerikoje
 • Užimta sritis: Nėra tikslaus skaičiaus užimamam plotui
 • Geriausias laikas apsilankyti: Kadangi šioje srityje gausu kritulių, geriausia apsilankyti rudenį ir vasarą.

7. Žemumos visžalių plačių lapų lietaus miškas:

Jie taip pat vadinami atogrąžų miškai. Visžalis miškas žemumoje yra žemesnis nei 1200 metrų aukštyje, kuris paprastai sezoniškai nesikeičia. Vidutinis kritulių kiekis per metus išlieka ne mažesnis kaip 60 mm. Šie miškai daugiausia tęsiasi nuo pusiaujo apie 10 laipsnių šiaurėje ir 10 laipsnių pietuose. Apytiksliai abiejuose tropikuose jie tęsiasi iki 28 laipsnių.

Šį atogrąžų mišką galima suskirstyti į jo potipius. Atogrąžų atogrąžų miškai apibūdinami kaip karšti ir drėgni, dėl didelio kritulių kiekio dirvožemis blogėja. Šis atogrąžų atogrąžų miškas apima regioną: Afriką, Pietų Aziją, Naująją Gvinėją, atogrąžų Ameriką ir kai kurias Australijos dalis.

 • Miško pavadinimas: Žemai visžaliai plačialapiai lietaus miškai
 • Vieta: Šis atogrąžų atogrąžų miškas apima regioną: Afriką, Pietų Aziją, Naująją Gvinėją, atogrąžų Ameriką ir kai kurias Australijos dalis.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Čia nėra nieko, kas vadinama sausuoju sezonu. Todėl geriau eiti vasarą ir vengti šalto oro.

8. Gėlo vandens pelkių miškas:

Gėlo vandens pelkių miškas taip pat populiariai vadinamas užtvindytais miškais. Tai yra sezoninis arba nuolatinis miško tipas. Jie randami skirtinguose regionuose – nuo subtropinių iki atogrąžų ir nuo borealinių iki vidutinio klimato zonų. Paprastai randama aplink gėlo vandens ežerus ar žemesnes upės dalis, tai atitinka miško pavadinimą.

Šio miško medžių charakteristikos yra bet kokio tipo lapai ir sezonas. Pagrindinis šios rūšies bruožas yra drėgnas dirvožemis. Aukščiau pateiktas vaizdas suteiks jums idėją.

 • Miško pavadinimas: Užliejami miškai
 • Vieta: Gėlo vandens pelkių miškų ekologiniai regionai yra Australija, Nigerio deltos pelkių miškas Nigerijoje, Pietų Azija, Brazilija, Peru ir kitos dalys.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias sezonas aplankyti musonus.

9. Plačialapis visžalis miškas:

Šio tipo miško baldakimas yra plačių lapų ir visžalių medžių rūšių. Šiam miškui reikia daug kritulių. Šis miškas yra tik Japonijos pietuose, Meksikos įlankos pakrantės regione ir centrinėje Kinijoje.

Ši ekologija susideda iš keturių sluoksnių. Vyrauja aukšti medžiai, kurių aukštis nuo 30 m iki 61 m, o žemiau šių trijų sluoksnių yra nuo 9 m iki 15 m trumpesnių nei laja. Plačialapiai medžiai apima bukus, ąžuolus ir klevus šiauriniame pusrutulyje ir pietiniame pusrutulyje Eukaliptas ir kt..

 • Miško pavadinimas: Amžinai žaliuojantis plačių lapų miškas
 • Vieta: Japonija, Meksika ir Kinija
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias apsilankymo sezonas yra žiema.

10. Egzotinių rūšių plantacija:

Terminas egzotika yra sinonimas nevietiniam, imigrantui. Pagrindinis skirtumas tarp invazijos ir egzotinių rūšių yra tas, kad egzotinės rūšys yra skirtos išsaugojimui ir pelnui. Medžius pasodino žmonės, kurie nėra natūraliai paplitę šalies regione, ir tai yra intensyvus miškas, kurio lapuočių danga viršija 30 proc..

Jie pristatomi įvairiose pasaulio dalyse, kur reikalaujama išlaikyti pusiausvyrą ir yra naudinga. Egzotinės rūšys vaidino svarbų vaidmenį gaminant medieną, pluoštą, malkas ar kitus produktus, tokius kaip Amerika. Atogrąžų ir subtropikų sritys geriausiai tinka dirvožemio kokybei ir klimato sąlygoms egzotiškam plantacijai.

 • Miško pavadinimas: Egzotinių rūšių plantacija – dažniausiai mediena
 • Vieta: Dažniausiai Amerikoje.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias sezonas apsilankyti bet kuriuo metu.

11. Lapuočių spygliuočių lapų miškas:

Miško baldakimas yra daugiausia lapuočių ir adatos lapų. Lapuočių spygliuočių lapų miškas yra tarp tam tikros platumos. Šis miškas dažniausiai aptinkamas dviejuose pagrindiniuose Žemės rutulio regionuose: vienas yra Eurazijoje nuo 40 laipsnių iki 75 laipsnių platumos, o kitas – Šiaurės Amerikoje.

Sibiro, Europos ir Šiaurės Amerikos mišką sudaro amžinai žaliuojantys spygliuočiai, pavyzdžiui, pušis, o rytiniame Sibire – maumedis, kurį sudaro lapuočių miškas ir kuris žiemą numeta spygliuočių lapus. Spygliuočių lapų miško vietovėse gluosniai ir beržai yra būdingi medžiai, aptinkami upės sienose ar atvirose vietose.

 • Miško pavadinimas: Lapuočių spygliuočių lapų miškai
 • Vieta: Paprastai jie randami Šiaurės Amerikoje, Europoje ir Sibire
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Nėra konkretaus apsilankymo sezono, ypač galima aplankyti visais metų laikais.

12. Visžalių adatų lapų miškas:

Šio tipo miškai daugiausia pasižymi visžaliais ir adatų lapų baldakimais. Šis miškas tęsiasi kalnų grandinėje ir plokščiakalnių regione žemesnėse platumose.

Visžalių adatų lapų miškai suteikia gilų atspalvį žemei. Dėl to apatiniuose „Eco“ sistemos sluoksniuose susidaro storos kilimų samanos. Šio tipo miškai nesudaro įvairių rūšių, išskyrus vieną ar dvi veisles.

 • Miško pavadinimas: Visžalių adatų lapų miškas
 • Vieta: Europoje šis miškas tęsiasi per aukštas kalnų grandines ir Skandinavijoje. Vakarų Šiaurės Amerikoje tęsiasi iki Rokio kalnų, į pietus nuo JAV ir Siera Nevados.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Bet kada, kai medžiai yra visžaliai, galite patirti šaltą žiemą arba šiltą vasarą.

13. Sklerofilinis sausas miškas:

Žodis sukurtas iš dviejų graikų kalbos žodžių: „skleros“ reiškia kietą, o „phyllo“ – lapus. Šis miškas aptinkamas daugelyje pasaulio regionų. Sklerofilas yra augalijos rūšis, turinti trumpesnius tarplapius ir kietus lapus. Jie daugiausia susideda iš sklerofilinių plačių lapų. Įprasti augalai yra eukaliptas, arbatmedis ir akacijos. Sausas sklerofilas yra labiausiai paplitęs miško tipas, kuriame sumažėja kritulių.

Miškų rūšys

 • Miško pavadinimas: Sklerofiliškas miškas
 • Vieta: Šis miškas randamas tokiuose regionuose kaip Australijos dalys, Viduržemio jūros miškai, kai kurios Afrikos dalys, Kalifornijos miškai ir kitos dalys.
 • Užimta sritis: Jie užima apie 4500 kv
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias apsilankymo sezonas yra žiema.

14. Žemutinis Montano lietaus miškas:

Šis miškas reiškia atogrąžų regionų atogrąžų miškus kalnų šlaituose, skirtingus nuo žemumų lietaus miškų lygumose ir plokščiose žemėse. Paprastai jie yra 1200–1800 metrų aukštyje. Paprastai jie yra aukščiau visžalių lietaus miškų ir žemesni nei debesų miškai didesniame aukštyje. Jį galima suskirstyti į du potipius: viršutinio kalno dipterokarpų tipą ir ąžuolo lauro tipą.

 • Miško pavadinimas: Žemutinės kalnų atogrąžų miškai
 • Vieta: Žemutinės kalnų atogrąžų miškai labiausiai išsiskiria Malaizijos pusiasalyje, Bintango grandinėse ir Rytų pakrantės kalnuose.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Rudens sezonas yra puikus laikas aplankyti.

15. Viršutinis Montano miškas:

Šis viršutinis kalnų miškas yra gana dideliame aukštyje kalnų regionuose. Šis vegetariškas tipas paprastai randamas žemiau Alpių miško ir virš mišraus spygliuočių miško. Tokio tipo miškuose yra būdingi tokie medžiai kaip Jeffery pušis, sodo pušis, Kalifornijos raudonoji eglė. Jie randami aukštesniame nei 1800 metrų aukštyje su lapų tipo mišiniu.

 • Miško pavadinimas: Aukštutinės kalnų atogrąžų miškai
 • Vieta: Šis tipas aptinkamas Siera Nevada, Lasseno ugnikalnių parke, Lydekoje ir San Isabel tautos miške.
 • Užimta sritis: Nerastas
 • Geriausias laikas apsilankyti: Bet kurio sezono metu.

Lankomiausios Indijos miškų lankytinos vietos:

Dabar pažiūrėkime į geriausius turistų lankomus Indijos miškus. Tai yra Indijos miškų, kuriuos kiekvienas turi aplankyti kartą gyvenime, sąrašas dėl jų teikiamos vizualinės patirties. Taigi leiskite mums eiti į priekį ir pamatyti įvairius Indijos miškus. Tai puikus atsakymas į klausimą „kiek miškų yra Indijoje“.

16. Bandhavgarh nacionalinis parkas:

Miškų rūšys Indijoje

Tai vienas garsiausių Indijos miškų, esantis Vindhya areale, Bandhavgarh nacionalinis parkas gali būti garantuotas apgyvendinti didžiausią tigrų populiaciją Indijoje. Geriausias čia matomas tigras yra garantuotas ir garsėja Bengalijos tigrais. Pagrindinė atrakcija yra safario pasirinkimas per „Jeep“ ar automobilio „Safari“ ar net „Elephant Safari“. Tai saugi vieta visiems.

 • Miško pavadinimas: Bandhavgarh nacionalinis parkas
 • Vieta: Madhja Pradeše
 • Užimta sritis: 1536 kv
 • Geriausias laikas apsilankyti: Aplankykite vietą nuo lapkričio iki vasario.
 • Kaip pasiekti: Skriskite į Khajuraho ir galite važiuoti maždaug 7 valandas arba traukiniu į Umariją. Nuo jos automobilis yra maždaug 1 valandos kelio.

17. Corbett nacionalinis parkas:

Tai vienas iš pagrindinių Indijos miškų, kurį būtina aplankyti laukinės gamtos mylėtojui. Pagrindinė jų atrakcija yra Karališkieji Bengalijos tigrai & Puikus Indijos dramblys. Jų safari galimybės apima džiunglių safarį, pasivažinėjimą drambliu, paukščių stebėjimą.

Miškų rūšys Indijoje

 • Miško pavadinimas: Jim Corbett nacionalinis parkas
 • Vieta: Corbett nacionalinis parkas yra Himalajų papėdėje ir yra išsidėstęs Nainital ir Garhwal rajonuose Uttarakhand valstijoje, esančioje šiaurės Indijoje
 • Užimta sritis: 520 kv
 • Geriausias laikas apsilankyti: Aplankykite vietą nuo spalio iki birželio
 • Kaip pasiekti: Ramnagaras yra arčiausiai šios vietos esanti geležinkelio stotis. Taip pat galite pasiekti Kathgodam arba Kashipur ir taksi, kad pasiektumėte šią vietą.

18. Ranthambore nacionalinis parkas:

Tai vienas didžiausių nacionalinių parkų šalyje. Ranthambore nacionalinis parkas yra viena iš populiariausių lankytinų vietų visiems tiems laukinės gamtos mylėtojams. Projektas „Tigras“ čia įvyko 1972 m. Jis gavo nacionalinio parko statusą 1980 metais. Jis turi kaimynines šventoves- Kaila Devi šventovę ir Mansingh šventovę. Pagrindinė atrakcija yra tigras, Sambar elnias, povas, leopardas.

Indijos miškai

 • Miško pavadinimas: Ranthambore nacionalinis parkas
 • Vieta: Radžastanas
 • Užimta sritis: Jis plinta 1 334 kvadratinių kilometrų plote
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias laikas aplankyti vietą yra nuo lapkričio iki kovo ir laikomas saugiu.
 • Kaip pasiekti: Galite skristi į Sanganerį ir važiuoti taksi, arba galite nuvykti į Sawai geležinkelio stotį, kuri yra maždaug 10 kilometrų nuo parko.

19. Sundarbanso nacionalinis parkas:

Nuo gruodžio iki vasario yra idealus laikas aplankyti šią vietą ir siūlo tokias svarbias lankytinas vietas kaip Karališkasis Bengalijos tigras, šernas, lapė, mangusas. „Sundarbans“ yra didžiausias estuarijų miškas Vakarų Bengalijoje, apaugęs mangrovių mišku. Norėdami plaukti į šią vietą, turite naudotis valtimi, o džipai neleidžiami. Teritorija yra vidutiniškai saugi.

Miškai Indijoje

 • Miško pavadinimas: Sundarbanso nacionalinis parkas
 • Vieta: Vakarų Bengalija
 • Užimta sritis: Jis išplitęs 539 kvadratinių kilometrų plote
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias laikas aplankyti vietą yra nuo rugsėjo iki kovo
 • Kaip pasiekti: Galite skristi į Kolkatą ir važiuoti keliais priemiestiniais traukiniais, važiuojančiais į Canningą, esantį maždaug 50 km nuo parko..

20. Gir nacionalinis parkas:

Gir nacionalinis parkas yra vienas plačiausių miškų Indijoje. Jis įsikūręs Gudžarate, o geriausias laikas apsilankyti yra nuo spalio iki birželio. Tai viena populiariausių lankytinų vietų Gudžarate. Azijos liūtai čia yra pagrindinis traukos objektas, kuriame yra daugiau nei 38 žinduolių rūšys, 37 roplių rūšys ir 2000 vabzdžių rūšių. Vieta laikoma saugia lankytojams.

 • Miško pavadinimas: Gir nacionalinis parkas
 • Vieta: Gudžarato valstija
 • Užimta sritis: Jis išplitęs 1412 kvadratinių kilometrų plote
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias laikas aplankyti vietą yra nuo gruodžio iki kovo
 • Kaip pasiekti: Galite skristi į Keshodą, kuris yra 70 km nuo nacionalinio parko, arba galite nuvykti į bet kurį pagrindinį Gudžarato miestą (Rajkot yra arčiausiai) ir pasiekti parką keliu.

21. Kazirangos nacionalinis parkas:

„Kaziranga“ yra Asame ir yra viena populiariausių turistų vietų Indijoje. Tai vienas iš pagrindinių Indijos miškų. Vieta yra saugi, o svarbiausi jų lankytini objektai yra vieno rago raganosis, Azijos drambliai, buivolai ir Karališkieji Bengalijos tigrai.

 • Miško pavadinimas: Kazirangos nacionalinis parkas
 • Vieta: Asamas
 • Užimta sritis: Jis išplitęs 430 kvadratinių kilometrų plote
 • Geriausias laikas apsilankyti: Geriausias laikas aplankyti vietą yra nuo lapkričio iki balandžio
 • Kaip pasiekti: Galite skristi į Jorhatą, esantį už 96 km nuo parko, arba traukiniu nuvykti į Furkating, kuris yra maždaug už 75 km nuo parko. Jūs netgi galite nuvažiuoti taksi į vietą.

Ką daryti ir ko nedaryti miško vietovėse:

Štai keletas dalykų, kuriuos reikia ir ko negalima daryti Indijos nacionaliniame miške, kurį visada turėtumėte prisiminti:

 • Nenešiokite alkoholio ar plastikinių indų ir pasirūpinkite, kad šiukšliadėžė nebūtų užteršta.
 • Nešiokite saugos pareigūno kontaktinį numerį, kuriuo galėtumėte susisiekti avarijos atveju.
 • Nepalikite savo vertybių palapinėje. Įsitikinkite, kad vieta, kur pastatėte palapinę, yra saugi ir toli nuo pagrindinės miško zonos.
 • Netriukšmaukite ir nepritraukite nepagrįsto gyvūnų dėmesio. Stenkitės išlaikyti ramybę aplink jus ir apylinkėse.
 • Neišeikite į lauką vieni. Visada nešiokitės maršruto žemėlapį ir užsirašykite išėjimus, vandens papildymo stotis ir kt

Miškai užima trečdalį Žemės žemės. Jie suteikia infrastruktūrą kai kurioms įvairiausioms Žemės augalų ir gyvūnų rūšių kolekcijoms. Miško žemės svarbą Indijoje ir kitose pasaulio dalyse galima teisingai įvertinti, kai sakoma, kad vienas subrendęs lapas gali pagaminti deguonies per dieną 2–10 žmonių. Turime išsaugoti savo miškų sveikatą, nes jie reikalingi ne tik dėl grožio ir ramybės, bet ir dėl vertingos naudos, kurią jie mums ir mūsų ateities kartoms suteikia.

1. Kodėl mums svarbu saugoti savo miškų sveikatą?

Ans: Miškai ne tik pagerina oro, kuriuo kvėpuojame, kokybę, bet ir suteikia saugią prieglobstį įvairioms augalų ir gyvūnų rūšims ir sukuria puikias sąlygas gyvenimui sausumoje.

2. Kaip ugdyti supratimą apie miškų svarbą?

Ans: Vienintelis būdas tai padaryti yra šviesti mūsų ateities kartas apie nepakeičiamas sveiko miško vertybes. Iš miškų galime gauti daugybę natūralių vaistų; vaistas nuo astmos teofilinas gaunamas iš kakavmedžių ir augalų, turinčių kovos su vėžiu savybių, pasitaiko tik atogrąžų miškuose. Miškai plačiau pašalina oro taršą. Miškai veikia kaip buferis, apsaugantis vėjui jautrius pasėlius. Miškai vėsina žemę.

3. Kokių įvairių saugos normų reikia laikytis prieš lankantis miške?

Ans: Turite įsitikinti, kad žmogus turi išsamių žinių apie miško paskirties vietą, turėdamas omenyje įvairius veiksnius, tokius kaip oras, apranga, žemėlapiai, kvalifikuotas vadovas ir vaistai. Visada geriau būti grupės dalimi, nes saugos normomis rūpinasi profesionalai.