Ryžiai yra vienas iš pagrindinių maisto produktų, kuriuos randame visame pasaulyje bet kurioje šalyje ir bet kurioje virtuvėje. Ryžiai yra ne tik maistingi, sotūs, bet ir turtingi mineralais bei vitaminais. Bet ar žinote, kad yra įvairių rūšių ryžių?

Taip, jūs teisingai girdėjote. Daugelis iš mūsų susidūrė tik su baltais ryžiais, rudaisiais ryžiais ar basmati ryžiais. Tačiau yra keletas kitų veislių, apie kurias galbūt net negirdėjote. Jie yra vieni sveikiausių ryžių rūšių ir patys skaniausi. Panagrinėkime juos toliau!

Ryžių rūšys

Įvairios ryžių rūšys:

Ryžiai gali būti pagrindinė mūsų virtuvės dalis, tačiau ar žinote, kad juose yra daugybė skirtingų veislių? Jie naudojami keliuose receptuose ir skiriasi priklausomai nuo tekstūros, savybių ir grūdų tipo. Leiskite mums pažvelgti į juos čia.

Pagal ilgį:

Dažniausiai ryžių rūšys apibūdinamos ir pateikiamos priklausomai nuo grūdo ilgio. Mes visi juos puikiai žinome- atrodo, kad ryžiai yra trumpi arba ilgi.

Trijų grūdų ryžiai: Tai yra mažiausi ryžių grūdai, kuriuos galite rasti. Jų ilgis yra perpus mažesnis už įprastus vidutinio grūdo ryžius. Priklausomai nuo tekstūros, jie gali būti naudojami įvairiuose receptuose – nuo lipnių sušių ir tailandietiško maisto ar sklandžios tešlos, jei ruošiami indiški pusryčiai..

Vidutinio grūdo ryžiai: Tai yra labiausiai paplitęs atvejis, kurį dažnai pastebime savo namų ūkiuose. Šie ryžiai paprastai naudojami kasdien ir net kai kuriems unikaliems receptams. Jie gali būti drėgni ir lipnūs arba laisvi ir švelnūs – priklausomai nuo tekstūros ir šalies, kurioje jie auginami.

Ilgagrūdžiai ryžiai: Šie ryžiai yra ilgesni nei įprasti, o virti yra lengvi, atskiri ir purūs. Dažniausi šios veislės atstovai yra basmati ryžiai.

Pagal tekstūrą:

Priklausomai nuo tekstūros, mes netgi turime dar dvi ryžių rūšis, kurias galima klasifikuoti.

Lipnūs ryžiai: Lipnūs ryžiai labiausiai paplitę Rytų Azijoje ir Pietryčių Azijoje. Jie naudojami Azijos virtuvei ir dykumoms ir yra labai lipnūs.

Nelipni arba para virti ryžiai: Tai yra kiti įprasti, kuriuos dažnai pastebime, ir yra atskiri grūdai, kurie yra purūs ir gerai virti, kai virti.

10 skirtingų ryžių pavadinimų Indijoje:

Dabar eikime į priekį ir pamatykime įvairias ryžių rūšis, dažniausiai randamas ir pastebimas mūsų patiekaluose kasdien.

1. Basmati ryžiai:

įvairių rūšių ryžių

Kaip galime praleisti šią garsiausią ir populiariausią ryžių rūšį? Tai turėjo būti pirmoji mūsų sąraše. Basmati ryžiai yra aromatiniai ilgagrūdžiai ryžiai, labiausiai žinomi dėl Indijos ir kitų Vidurinės Azijos virtuvės patiekalų. Ryžių gimtinė yra Indijos subkontinentas, ir šalis gamina daugiau nei 75 procentus šių ryžių iš viso pasaulio, palyginti su. Nuo biryanis iki troškinių ir kitų aromatinių patiekalų tai plačiai naudojama.

2. Rudieji ryžiai:

sveikos ryžių rūšys

Rudieji ryžiai vėl yra vieni populiariausių visame pasaulyje – žinoma, kad tai yra sveikiausia ryžių rūšis. Bet kokį receptą galima lengvai pagaminti pakeitus baltus ryžius į rudųjų ryžių variantą, ir jis gali būti sveikas ir maistingas. Šios rūšies ryžių atveju pašalinamas tik išorinis lukšto sluoksnis, tačiau sėlenų sluoksnis praleidžiamas. Jie turi sunkią, kramtomą tekstūrą ir yra užpildyti vitaminais, manganu, geležimi ir fosforu.

3. Baltieji ryžiai:

Indijos ryžių rūšys

Baltieji ryžiai gaminami keliose pasaulio šalyse ir taip pat yra labiausiai žinomas variantas. Ryžių tekstūra gali skirtis priklausomai nuo pagaminimo regiono. Čia pašalinamas išorinis lukšto ir sėlenų sluoksnis. Labiausiai paplitęs tokiose šalyse kaip Indija.

4. Raudonieji ryžiai:

ryžių rūšių sąrašas

Ilgagrūdžiai raudonieji ryžiai labiausiai paplitę tailandietiškuose patiekaluose ir yra panašūs į rudųjų ryžių variantą. Prie jo pridedamas riešutinis, traškus skonis ir jis vėl yra kramtomos tekstūros. Atsižvelgiant į kietesnę tekstūrą, šie ryžiai yra maistingi, tačiau jiems virti reikia daugiau laiko.

5. Juodieji ryžiai:

ryžių pavadinimų rūšys

Jei dar nesate girdėję apie juodus ryžius, taip, yra ir šis variantas! Iš pradžių jis paplitęs, atsižvelgiant į vartojimą Kinijos imperatorių laikais, o vėliau išpopuliarėjo, kai naudojamas kituose Azijos patiekaluose. Ryžių juodos spalvos priežastis yra didesnis antocianino kiekis. Tai nėra įprasta kitose šalyse, išskyrus Aziją ir centrines dalis.

6. Arborio ryžiai:

Arborio ryžiai 4

Tai nėra dažniausiai aptinkami ryžiai ir trumpesnio tankumo tekstūra, randama netoli Italijos. Jis tinka lėtai virti patiekalams, o grūdų centre yra baltas taškas. Atsižvelgiant į tai, kad jis auginamas Arborovalley Italijoje, jis gavo pavadinimą. Šie ryžiai turi labai daug krakmolo, todėl yra kreminiai ir kramtomi tuo pačiu metu.

7. Lipnūs ryžiai:

įvairių rūšių ryžių

Yra ypač lipnūs ryžiai, dar vadinami lipniais ryžiais, kurie pirmiausia auginami Azijos šalyse. Tekstūra yra gana lipni ir turi kramtomą, sunkų skonį ir yra naudojama dykumoms ir saldiems receptams. Dažniausi šio patiekalo patiekalai yra ryžių rutuliai, pyragai, ryžių pudingai ir kt

8. Jazminų ryžiai:

įvairių rūšių ryžių

Jazminų ryžiai garsėja Tailando dalyse. Ryžiai, žinomi dėl egzotiško ir dekadentiško skonio, yra pavadinti jazminų ryžių pavadinimu. Jie turi minkštą tekstūrą ir drėgnus plonus grūdus, žinomus dėl tradicinių Azijos kontinentinių patiekalų. Jie yra ilgo grūdo.

9. Sumušti ryžiai:

ryžių kategorija

Plokščia sumuštų ryžių forma yra žalių ryžių rūšis ir paprastai yra panaši į sausos tekstūros popierių. Jie vėl populiarūs keliose Indijos dalyse ir, kaip žinoma, yra lengvesnis maistas – lengvai virškinamas, greitai iškepamas ar paruoštas patiekalams. Jie gerai sugeria skysčius, tokius kaip vanduo ir pienas.

10. Laukiniai ryžiai:

Laukiniai ryžiai

Laukiniai ryžiai auginami tik ribotai Šiaurės Amerikos ir Kinijos regionuose. Šiuos ryžius labai sunku pagaminti ir nuimti, jie turi labai laukinę, kietą tekstūrą, tačiau labai daug maistinių medžiagų, baltymų, mineralų ir amino rūgščių. Tai nėra labai dažnai sutinkama.

Mums įdomu, kiek yra įvairių rūšių ryžių, o šie dešimtukai ir žinomiausi jau yra populiarūs kitų pasaulio regionų dalyse. Kokių rūšių ryžių vartojate labiausiai, o kokie, jūsų manymu, yra sveikiausi ir skaniausi? Prašome pasidalinti savo mintimis su mumis!