Cildiniz için en iyi tonerin hangisi olduğu konusunda kafanız mı karıştı? Piyasada farklı toner türleri var ama sizin cilt tipinize hangisi uygun? Ne tür bir cilde sahip olduğunuzu bilmek, yani normal, yağlı, aksi halde kombinasyon ilk adımdır. Tek yapmanız gereken yerel güzellik mağazanıza gitmek ve kontrol etmek..

Cilt Tipinize Göre Toner Nasıl Seçilir

Belirli bir cilt tipine göre en iyi toneri seçmek, piyasada çok çeşitli tonerler bulunduğundan ve yeterli bilgiden yoksun olduğundan, doğru olanı seçmek oldukça zordur. İlk adım, yağlıdan kuruya ve normalden hassasa, aksi takdirde karma ciltlere kadar değişen cilt tipinizi takdir etmektir..

Cilt Tipleriniz İçin En İyi Toner Nasıl Seçilir:

Bu makale, cilt tipinize göre toneri nasıl seçeceğinizi ve faydalarını bilmenize yardımcı olacaktır..

1. Hassas Cilt:

Alkol destekli toner hassas cilt tonlarına zarar verebilir, bu nedenle hassas cildiniz olan koşullarda asla alkol bazlı tonerler kullanmayın. Güzellik uzmanlarının oranı yüksek cadı fındığı, hassas cilt kalitesine sahip kişiler için temel cilt tonerini çıkarır. Bu uzaklaştırma ayrıca daha iyi içerik artı ölçülen anti-bakteriyel özelliklerdir..

2. Kuru Ciltler İçin:

Daha önce kuru cilt, yıkandıktan sonra sıkı ve sıkı hisseder. Cildiniz için nemlendirici veya başka bir nemlendirici toner alın. İçinde alkol maddesi bulunmadığını doğrulayın. Nemlendiricilere ek olarak besleyici yağlarla alın.

3. Yağlı Ciltler İçin:

Yağlı cilt hemen hemen tüm sorunlu cilt tonudur. Yağ salgısı olarak yüzünüz kirlenir ve çirkin bir görünüm gösteren sivilce üreten ek atıklar oluşur. AHA Heart s plus salsiklik asidin kullandığı tercih edilen tonerler, yağlı cilt tonu için en yüksek ölçülmüştür..

4. Normal Plus Karma Ciltler İçin:

Normal ve karma cilt tonuna başlamak için doğru toneri seçmek için hava koşullarına göre toneri seçebilirsiniz. Normal cilt tonuna sahip kadınlar canlandırıcı tonik kullanabilirken karma cilt tonuna sahip kadınlar nemlendirici tonik kullanabilirler..

Cilt Tonerinin Faydaları:

Neden bu cilt tonerlerini kullanmalıyız? sorunuza çözüm bulmak için aşağıdaki faydaları izleyin.

 • Geleneksel tonerler, cildi yatıştıran ve pürüzsüzleştiren yağlar, özler ve nemlendiriciler içerir..
 • Tazeleyiciler cildi sıkar, ayrıca yeşil çay ve kafein gibi maddeler içerir..
 • Cilt toneri, cilt için çeşitli karlar önerir. Toner, geleneksel tonerlere, tazeleyicilere ve büzücülere benzer çeşitli güzellik yardımcılarını ifade eder..
 • Sıkılaştırıcılar alkolü tutar, bu nedenle cilt gözeneklerini sıkıştırarak fazla yağları ortadan kaldırır..

Cilt Tipinize Uygun Toner Seçimi İçin İpuçları:

 • Örneğin, karma bir cilde sahipseniz, ekstra yağ kontrolüne ihtiyaç duyduğunuzda kuru, soğuk aylar için nemlendirici bir toner artı yaz ayları için düşük alkollü madde ile birer birer denemek isteyebilirsiniz..
 • Cildiniz için çok acımasız olabileceğinden alkol bazlı cilt tonerlerinden kaçınmaya çalışın..
 • Cildiniz için her sabah canlandırıcı bir bakım sunmak için, serinletici etkiye sahip olması için toneri sonsuza kadar buzdolabında tutun..
 • Donuk bir cildiniz varsa, kafein içeren tonerleri seçin. Kafein, cildi uyandırmaya yardımcı olacak iyi bir bileşendir..
 • Bir cilt toneri seçer seçmez, çok fazla element içeren, parfüm içeren bir toner seçmeyin, aksi takdirde hassas bir cildiniz varsa örneğin salisilik asit gibi sert maddeler kullanın..
 • Cildiniz akneye yatkınsa, o zaman element olarak salisilik asit içeren cilt tonerlerini tercih edin. Salisilik asit akne kopmasını önlemede yardımcı olmak için kurulmuştur..
 • İnsanların çoğu cilt tonerleri ile birlikte dokuları kullanır. Kullanılabilir olmalarına rağmen, bunun yerine pamuklu pedler ve topların kullanılması isteğe bağlıdır..
 • Kağıt mendil kullanımına kıyasla toner açısından en iyi pamuk topları ve pedler.