İster hobi olarak ister meslek olarak yapılan bisiklet, vücudunuza, özellikle de bacaklarınıza oldukça fazla zarar verir. Ayrıca dayanıklılık oluşturmaya yardımcı olur ve baldır kaslarınızı güçlendirir. Ancak, kendinizi bisiklete binmeye hazırlamak için, güvenliğinizi ve esenliğinizi sağlamak için sahip olmanız gereken bazı aksesuarlar vardır. Bisiklete binme bir açık hava etkinliği olduğundan, çoğu aksesuar bireyleri dış etkenlerden (özellikle Güneş) korumak için tasarlanmıştır. Kasklar, eldivenler ve uygun bisiklet ayakkabıları, bir bireyin bisiklet deneyiminin unutulmaz olmasını sağlamak için satın alması gereken birçok aksesuardan sadece birkaçıdır. İşte her bireyin sahip olması gereken en iyi bisiklet aksesuarlarından bazıları.

En İyi Bisiklet Aksesuarları:

Kask:

bisiklet aksesuarları

Her bisikletçi, elementlerden ve kötü bir düşüş olasılığından korunmaya ihtiyaç duyar. Bu yeşil ve beyaz kask hem şık hem de işlevseldir. Özellikle sıcak ve nemli sıcaklık bölgelerinde bisiklet sürerken havalandırma sağlamak için uzun yarıklara sahiptir. Her bisikletçinin kask takması şart.

Eldivenler:

Bir bisikletçinin ellerinin terlemesini önlemek için (ki bu da kulpların sıkı bir şekilde kavranmasına neden olabilir), bir çift eldiven gereklidir. Bu standart eldiven, bisikletçilere daha sıkı bir tutuş için parmaklarını açığa çıkarma seçeneği sunar..

Döngü Bayrağı:

Bazı bisikletçiler, özellikle profesyoneller, başkalarının ne kadar uzakta olduklarını bilmeleri için bisikletlerinin arka ucuna bayraklar da takıyorlar. Bu kırmızı döngü bayrağı hem belirgin hem de şık. Bu bayrakla vahşi doğada asla kaybolmayacaksınız.

Dijital Dikiz Aynası:

Bu gadget, bisikletçilerin arkalarında neler olup bittiğini görmelerine yardımcı olacak. Bu ayna, bir bisikletin gidonlarına sıkıca takılabilir. Ayrıca hızlı bir kişinin bisiklet sürdüğünü ve pille çalıştığını gösterir. Bu teknoloji parçası, bazı bisikletlerin hala sahip olduğu önceki tüm dikiz aynalarının yerini alacağından emin..

Işıklı Pedal:

Hava karardıktan sonra kendinizi bisiklet sürerken bulursanız, yeni ışıklı pedaldan korkmanıza gerek yok. Bu pedal sizi karanlıkta görünür kılacak. Ancak bu pedalın en iyi yanı, çalışması için pil gerektirmemesidir. Küçük bir jeneratörleri bile var ve bu pedallar siz bisiklete binmeyi bıraktıktan sonra en az 5-10 dakika bile yanıp sönmeye devam edecek..

Bisiklet Güneş Gözlüğü:

Her bisikletçinin elementlerden korunmaya ihtiyacı vardır. Bir çift bisiklet güneş gözlüğü, gözleri kesinlikle tozdan, kirden ve hatta böceklerden koruyacaktır. Keskin tasarımı ve minik renk tonu, onu şık bir görünüme kavuşturuyor. Ayrıca her iki taraftaki küçük açıklıklar hava sirkülasyonunu kolaylaştıracaktır. Her türlü arazi için harika bir seçenek olacaktır..

Bisiklet ayakkabısı:

Bu Bisiklet ayakkabıları bisiklet sürmeyi çok daha eğlenceli hale getirecek. Cesur renklerin ücretsiz kullanımı, bağcıklarınızın çözüleceği konusunda endişelenmenize gerek kalmamasına ek olarak çok takdir edilmektedir. Her çiftin yan tarafındaki gözenekler hava sirkülasyonu sağlar.

Bisiklet Giysileri:

Keyifli bir bisiklet deneyimi sağlamak için giyim kesinlikle gereklidir. Bisiklet modası, havanın serbestçe geçişine izin veren tere dayanıklı bu mavi, beyaz ve siyah takımda açıkça görüldüğü gibi stil ve işlevsellik ile ilgilidir..

Eyer Çanta:

Küçük bir eyer çantası da önemli bir bisiklet aksesuarıdır. Bu kahverengi kanvas çanta, bisiklet koltuğunuza kolayca takılabilir. Ayrıca, bu küçük stil ipucunu eklemek için pirinç tokalara sahiptir..