Giysileri daha iyi bir şekilde asmak bazen zorlu bir iş haline gelir. Uygun bir yer bulmak, daha sonra kullanılabilecek şekilde oraya asmak, tüm bunlar biraz karmaşıklaşıyor. Bu yüzden askılar hakkında biraz daha fazla şey bilmek, asma pratiğine yardımcı olabilir. Elbise omuzlarından çıkarılıp askıdan başka yere bırakıldığında hantal bir görünüme sahip. ‘Daha sonra kullanılabilir’ faktörü, içindeki kırışıklıklar nedeniyle daha az olasıdır. Bir gardırobun oldukça temiz görünmesi için kıyafetlerin asılma şekli ve nasıl düzenlendiği önemlidir. Bez askıları, giysilerin kırışmamasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Omuz benzeri şekli, kıyafetlerin asılmasına ve orijinal şeklini korumasına yardımcı olur. Gardıroplar giysilerin tozlanmasını engellerken, askılar kırışmasını engeller. Tel askılar daha hafiftir ve mont ve ceket gibi ağır giysiler için uygun değildir. Yani her askı belirli bir amaç için tasarlanmıştır. Askılar genel olarak giysi asma amacına hizmet eder; dikkat edilmesi gereken husus elbise askılarının kalitesidir..

Bez Askı Çeşitleri:

Askılar! Nasıl görünürse görünsün, bir kumaşı asabilirse sorun değil; Ancak askıların, basit tel veya metal askılardan şık ve rahat görünümlü tasarımcılara kadar uzanan bir yelpazeye sahip olması bizi şaşırttı. Her askı amacına uygun olarak malzeme, tasarım ve ağırlık değişiklik gösterir. İşte aralarından seçim yapabileceğiniz popüler türlerden bazıları…

Ahşap Askılar:

Ahşap askılar, ağır giysiler için yeterince sağlamdır. Tasarım, kaban ve ceket asmak için buna göre yapılır. Tasarımcı olanlar ahşap askılarla bile yapılır, renk değiştirilir ve görünümü geliştirmek için bazı ek özellikler eklenir..

Tel Askılar:

Tel askıların ağırlığı daha azdır. İnce metal kablolardan yapılmıştır ve plastik kaplıdır. Daha az tartma özelliği, hafif kıyafetleri tutabilmesini sağlar. Askı plastik kaplı olduğu için giysilerde leke bırakmaz. Kolay yapılan elbise askılarından biridir..

Plastik Askılar:

Plastik askılar bir bakıma daha ürkütücüdür, malzeme ağır olan giysileri tutacak kadar güçlüdür, ancak uzun süreli kullanım için önerilmez. Renklerde bahane olmadığı için daha ürkütücü görünüyor. Malzeme bir dizi renkte mevcuttur ve bu nedenle askılar olacaktır. Sadece beyaz ve siyah askılar değil, süslü ve tasarımcı askıları bile.

Klip Askıları:

Klipsli askılar, klipsli olması ve yatay hizalı yapısı nedeniyle diğerlerinden biraz farklı görünüyor. Klipsler, asılması mümkün olmayan giysileri tutma görevini üstlenir; örneğin etek diyelim. Kapalı omuz kıyafetleri klipsli askılarla asılabilir.

Metal Askılar:

Metal askılar, bu tel ve çelik askılardan bir şekilde daha güçlüdür. Bakmak göz kamaştırıcı olmayabilir ve tasarımcılar değildir. Metal askılar amacı karşılıyor ancak dikkat çekici değil.

Çoklu Askılar:

Çoklu askılar, hepsini tek bir askıda asmak için ekstra yatay astarlarla tasarlanmıştır; mont, stol, pantolon vb. Çoklu askılar, yerden tasarruf sağlayan askılar olarak da söylenebilir; Giysileri ayrı askılara asmak ve daha fazla yer kaplamak yerine, çoklu askılar tek bir askıda birçok askıda yardımcı olur.

Kadife Askılar:

Kadife askılar veya kaymaz askılar, kolay kayabilen kadife elbiseleri asmak için özel olarak tasarlanmıştır. Kumaşın ipeksi ve yumuşak dokusu askıdan kolayca kayar; Kadife askı, her iki yanında bulunan çentikler sayesinde giysilerin kaymasını engeller. Keçe askılar ve flok askılar aynı şekilde tasarlanmıştır..

Yastıklı Askılar:

Dolgulu askılar, askıların üzerinde yumuşak saten pedlerle birlikte gelir. Yumuşak pedler, giysilerin katlanmasını ve kırışmasını önler. Kırışık giysiler sinirlidir ve bu da bazı ciddi durumlarda tüm ruh halini geri çevirir. Dolgulu askılar, giysilerin kırışmasını önleme görevini üstlenir..

Sedir Askıları:

Sedir askıları, giysilerdeki kokuları emen ve giysilerin giyilmesini taze tutan kokulu askılardır. Sedir askıları ahşap askılara benzer ancak kokuludur. Islak bezler uzun süre askıda tutulduğunda kötü kokar ve bu durum sedir askı kullanımı ile giderilebilir..

Küçük Askılar:

Küçük askılar, küçük kıyafetlerin üzerine asılmasına izin verir. Bebek giysileri normal boydaki askılara asıldığında esner ve elastikiyetini kaybeder. Küçük askılar kıyafetlerin bozulmasını önler.

Süslü Askılar:

Süslü askılar, bazı ek özelliklere sahip olanlardır. Boncuklu, boyalı, kurdele sarılı vb. Süslü askılar asıldığı yere biraz güzellik katar. Genellikle çok amaçlı değildir, ancak gardırobunuzu süslemek için kullanılabilir..

Yerden Tasarruflu Askılar:

Yerden tasarruf sağlayan askı, tek bir askı ile daha fazla giysi asmak için tasarlanmıştır. Tek bir asma halkası, omuz benzeri yapıya sahip birden fazla yatay astarı tutar. Yatay astarların her biri giysiye asılabilir. Bu, gardıropta gözle görülür şekilde yerden tasarruf sağlar.

Sevinç Askıları:

Joy askıları, giysilerin kaymasını önleyen bir özellik ile tasarlanmış basit plastik askılardır. Joy askıları, keçe ve kadife askıların kullanımını tatmin eder. Plastik askılara asılan yumuşak giysilerin kayma olasılığı daha yüksektir, ancak sevinç askıları kaymasını engeller..

Kaymaz Askılar:

Kaymaz askılar, bu plastik askılarla aynıdır, ancak yüzey, giysilerin kolayca kaymasını engelleyen biraz kabadır. İnce askılı kolsuz giysiler daha sık düşer ve kaymaz askıların kullanılması onların düşmesini engelleyebilir..

Ağır Hizmet Askıları:

Ağır hizmet tipi askılar, örneğin palto ve ceketler, ıslak ve ağır giysiler gibi ağır giysileri asmak için kullanılanlardır. İtfaiye ceketleri ve diğer deri ceketler ağırdır ve ağır hizmet askıları onu tutacak kadar güçlüdür..

İnce Askılar:

İnce askılar, bu plastik askılara benzer, ancak dikey olarak düz ve incedir. Sert giysiler için uygundur, diğer askılar şekli bozabilir, ince askılar şekli korur.

Askı Seçimi ve Kullanımı İçin İpuçları:

Herhangi bir ürünün stabilitesi, kalitesine ve kullanım şekline bağlıdır, askılar için de aynı şey geçerlidir. Uygun ölçekte kullanılırsa uzun süre dayanabilir..

  • Şal, atkı vb. hafif kıyafetleri asmak için tel askılar kullanılmalıdır..
  • Islak giysiler plastik askılara asılabilir; metal askılar ve ahşap askılar giysileri lekeleyebilir.
  • Klips askıları kısa süreli asmak için kullanılabilir çünkü klipsler uzun süre asılırsa giysiler üzerinde iz bırakabilir..
  • Esnek olan giysiler askılara gevşek bir şekilde asılmalı; biraz daha sıkı asmak kumaşın esnekliğini bozabilir.
  • Askının tasarımı, sağlamlığı kadar önemli değildir..
  • Süslü elbise askıları göz kamaştırıcı görünebilir, ancak amacı karşılaması garanti edilmez..
  • Kravatları asmak için ince askılar kullanılabilir.
  • Ahşap ve metal askılar giysileri lekeleyebileceğinden, açık renkli giysiler plastik ve tel askılara asılabilir..
  • Açık renkli giysiler için beyaz askı kullanılmalıdır çünkü renkli giysiler beyaz askılara asıldığında askılarda renk lekelerine neden olabilir..

Dolaplardaki askılara tam olarak asılan giysiler, beceriksizce yerleştirilen giysilerin farklılıkları vardır. Yerini temiz ve düzenli tutmak kişinin kişiliğinde önemlidir. Doğru askıları seçmek ve kıyafetleri düzgün bir şekilde asmak, iyi görünümlü bir gardırop sahibi olmanızı sağlar. Kıyafetleri katlamak biraz daha zor ve uzun zaman alıyor, asmak daha kolay ve tabii ki zamandan tasarruf sağlıyor. Yani artık kıyafet bakımı konusunda endişelenmenize gerek yok, sadece onları asın ve takıl.