Depresif hissetmek? Hayatının kontrolünü kaybetmek mi? Tamamen anlıyoruz! Hepimiz stres, akran baskısı, ego sorunları ve aile dramları nedeniyle duygusal çalkantılar yaşıyoruz. Dalgalanma etkisiyle tüm su birikintisini rahatsız eden küçük bir taş hissi veriyor. Sonuç olarak odağımızı kaybediyoruz, her şeyi bırakıp büyük bir kaybedenim moduna geçiyoruz..

Hepsi bu değil! Endişelerimiz ve korkularımız güçlü yönlerimizi yendiğinde bir çıkmaza girme eğilimindeyiz. Sadece güven seviyenizi ve iç moralinizi değil, aynı zamanda genel sağlığınızı da etkiler. Şu anda bununla karşı karşıyaysanız, derin bir nefes almanızı ve yalnız olmadığınızın farkına varmanızı öneririz. Sizi motive etmek ve odağınızı tekrar rayına oturtmak için, dünyanın ünlü öğretmenleri ve liderlerinin bazı ilham verici yaşam alıntılarını bir araya getirdik..

Hayat Hakkında Motive Edici Alıntılar

Hayat Hakkında Motive Edici Alıntıların Önemi:

Hepimiz zor bir durumdan çıkmak için hızlı yöntemler ararız. Özellikle, bir terapi ya da danışmanlık için zamanımız olmadığında, bilinçaltı zihnimizde anında bir değişiklik yaratabilecek iyi dozlarda olumlu yaşam alıntılarına ve kelimelere gerçekten ihtiyacımız var. Bazı yaşam alıntıları, düşünce sürecimizi doğru yöne kanalize edebilen ve daha iyi kararlar vermemizi sağlayan bir veya iki satırda yaşamın gerçeğini ortaya çıkarır..

Hayat Başlıkları: Hayat Hakkında 70’den Fazla Motive Edici Söz:

“Tecrübe en iyi öğretmendir” sözünü hiç duydunuz mu? Hayat aynı hataları yapmak için çok kısa ve diğer hatalardan ders almak her zaman akıllıcadır. Hayatın günlük zorluklarıyla başa çıkmamıza yardımcı olmak için birçok ünlü insan, çeşitli durumlara bakış açılarını hemen hemen özetleyen akılda kalıcı bir kelimeyle yaşam deneyimlerini ortaya koydu..

Günlük bir doz motivasyona ihtiyacınız varsa, çeşitli ülkelerden ünlü yazarlar, liderler, öğretmenler ve mentorlar tarafından birkaç harika yaşam alıntısını bir araya getirdiğimizi okuyun..

1. Gautama Buddha Hayat Üzerine Alıntılar:

Siddhartha Gautama olarak doğan Gautama Buddha, Budizm’in kurucusuydu. Takipçilerine sekiz katlı yolu, üç evrensel gerçeği ve dört asil gerçeği öğreten aydınlanmış bir öğretmendir. Yüzyıllar sonra bile, Buddha’nın ilkeleri, onlara yaşamın temel değerlerini ve bakış açılarını öğreterek milyonlarca insana ilham vermeye devam ediyor. Aynı zamanda başkalarına karşı sevgi ve nezaketin bir düzenlemesidir. İşte Buddha’nın hayatı hakkında, mutlu ve doyumlu bir yaşamın nasıl sürdürüleceğine dair bilgelikle dolu, şimdiye kadarki en iyi birkaç alıntı:

 • “Bugün olduğumuz şey, düne dair düşüncelerimizden gelir ve şimdiki düşüncelerimiz yarınki hayatımızı inşa eder: Hayatımız zihnimizin eseridir.”
 • “Hayattaki tek gerçek başarısızlık, en iyi bildiğine sadık olmamaktır.”
 • “Geçmişte yaşamayın, geleceği hayal etmeyin, zihninizi şimdiki ana odaklayın.”
 • “Öfkeye tutunmak, başkasına atmak niyetiyle sıcak bir kömürü tutmak gibidir; yanan sensin”
 • “Nasıl ki hazineler topraktan çıkarılıyorsa, erdem iyi işlerden, bilgelik ise saf ve huzurlu bir zihinden ortaya çıkar. İnsan yaşamının labirentinde güvenle yürümek için bilgeliğin ışığına ve erdemin rehberliğine ihtiyaç vardır.”

2. Osho’nun Hayat Üzerine Alıntıları:

Osho, Rajneesh hareketini başlatan dini bir tanrı ve mistiktir. Gerçek adı Acharya Rajneesh’tir ve öğrencileri tarafından Osho olarak adlandırılır. Mizah ile serpiştirilmiş etkili öğretileri nedeniyle 20. yüzyılın en etkili isimlerinden biri olarak anılır. Her insanda, aydınlanma ve koşulsuz sevgi dolu bir yaşam sürme yeteneğine sahip Buda olduğuna inanır. Ancak zihinde yaratılan sahte egolar ve gereksiz yanılsamalar, duyguların bastırılmasına ve gerçek mutluluğa yol açar. İşte onun mutlu yaşam alıntılarından bazıları:

 • “Hayata saygı gösterin, hayata saygı gösterin. Yaşamdan daha kutsal, yaşamdan daha ilahi bir şey yoktur.”
 • “Aşk amaçtır, hayat yolculuktur.”
 • “Yarın asla gelmez, her zaman bugündür.”
 • “Hayatımı 2 prensibe göre yaşıyorum. Bir, bugün dünyadaki son günümmüş gibi yaşıyorum. İki, bugünü sonsuza kadar yaşayacakmışım gibi yaşıyorum.”
 • “Hayat bir sorun değil. Bunu bir sorun olarak görmek yanlış bir adım atmaktır. Yaşanması, sevilmesi, yaşanması gereken bir gizemdir.”

3. APJ Abdul Kalam Hayattan Alıntılar:

Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam, ünlü bir uzay bilimcisi ve aynı zamanda Hindistan’ın 11. Başkanıydı. Hindistan’ın nükleer ve füze teknolojilerinin gelişimine yaptığı paha biçilmez katkıların yanı sıra, Kalam konuşmalarıyla milyonlarca gence eğitim vermede ve ilham vermede de etkili oldu. Genç bireylerin karakterini şekillendirmeye ve onları geleceğin sorumlu ve başarılı vatandaşları haline getirmeye çalışan harika bir öğretmendir. İşte hayata dair birkaç kısa alıntı:

 • “Rüya gerçekleşmeden önce hayal etmelisin.”
 • “Kuş, kendi hayatından ve motivasyonundan güç alır.”
 • “Hayat zor bir oyundur. Onu ancak doğuştan insan olma hakkınızı koruyarak kazanabilirsiniz.”
 • “Geleceğinizi değiştiremezsiniz ama alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz ve alışkanlıklarınız kesinlikle geleceğinizi değiştirecektir.”
 • “Düş, Düş, Düş, Düş düşüncelere dönüşür ve düşünceler eylemle sonuçlanır.”

4. Swami Vivekananda Hayat Üzerine Alıntılar:

Swami Vivekananda, Hindistan’ın önemli bir öğretmeni ve filozofuydu. İlham verici konuşmalarını ve yazılarını, bir insanın eğitimi ve karakter inşasıyla ilgili hakim sorunları ele almak için kullandı. Herhangi bir ülkenin geleceğinin insanlarına bağlı olduğuna ve “insan yapımı” süreciyle başa çıkmanın çok önemli olduğuna kuvvetle inanıyor. Bunu ilham ve pozitiflikle dolu sayısız canlı yaşam alıntılarıyla yaptı..

 • “Kalk, uyan ve hedefe ulaşana kadar durma.”
 • “İçten dışa büyümek zorundasın. Kimse sana öğretemez, kimse seni manevi yapamaz. Kendi ruhundan başka öğretmen yoktur.”
 • “Kendinize inanmadan Tanrı’ya inanamazsınız.”
 • “Hayatında risk al, Kazanırsan liderlik edebilirsin!”
 • “Bir fikir edinin, o fikri hayatınız yapın.”

5. Lord Krishna Hayattan Alıntılar:

Hinduizm’e göre Lord Krishna, Dvapara Yuga’ya aittir ve Lord Vishnu’nun sekizinci avtar olduğuna inanılır. Sri Krishna Leela’da yakalanan yaşam deneyimleri ve anlatılarının yanı sıra, Arjuna’ya savaş alanındaki öğretileri Bhagawad Gita olarak derlendi. Kutsal kitap, ikisi arasındaki felsefi konuşmayı yakalayan 700 Sanskritçe ayetten oluşur. Lord Krishna, Jnana (bilgi), Bhakti (tanrılık), Karma (yaptıkları) ve Raja Yoga hakkında konuşur. İşte ilahi formun kendisinin öğrettiği en iyi hayat dersi alıntılarından bazıları:

 • “Kişi, başkalarının sevinçlerine ve üzüntülerine kendisininmiş gibi karşılık verdiğinde, manevi birliğin en yüksek düzeyine ulaşmış olur.”
 • “Sakinlik, nezaket, sessizlik, kendine hakim olma ve saflık: bunlar zihnin disiplinleridir.”
 • “Bağlılığı olmayan kişi başkalarını gerçekten sevebilir, çünkü onun sevgisi saf ve ilahidir.”
 • “Yapman gereken her şeyi yap ama açgözlülükle, egoyla, şehvetle değil, hasetle değil, sevgiyle, şefkatle, alçakgönüllülükle ve bağlılıkla değil.”
 • “Hiç kimse, kusurları gördüğü için görevi bırakmamalıdır. Ateşin etrafı dumanla çevrili olduğu gibi, her eylem, her etkinlik kusurlarla çevrilidir.”

6. Aristoteles Hayat Üzerine Alıntılar:

Aristoteles, antik Yunanistan’ın Klasik dönemine ait olan ünlü bir filozof ve çok yetenekli bir kişilikti. Doğrusal düşünce ve metafizik kavramını tanıttığı için “Batı Felsefesinin Babası” olarak da adlandırıldı. Güçlü ve zayıf yönlerinizi anlamak ve analiz etmek için üçüncü şahıs bakış açısıyla düşünmeniz gerektiğini savundu. Bununla birlikte, başkalarının görüşlerini de dinlemeli ve onların bakış açısından düşünmeli ve açık fikirli olma alışkanlığını aşılamalıyız. Bu, karakterlerimizi daha iyi şekillendirmemize yardımcı olabilir. İşte hayata dair dikkat çekici sözlerinden bazıları:

 • “Kendini bilmek tüm bilgeliğin başlangıcıdır.”
 • “Işığı görmek için odaklanmamız gereken en karanlık anlarımızdır.”
 • “Mükemmellik asla bir tesadüf değildir. Her zaman yüksek niyetin, samimi çabanın ve akıllı uygulamanın sonucudur; birçok alternatifin akıllıca seçimini temsil eder – kaderinizi şans değil seçim belirler.”
 • “Eleştiriden kaçınmak için hiçbir şey söyleme, hiçbir şey yapma, hiçbir şey olma.”
 • “İşte memnuniyet çalışmada mükemmelliği getirir.”

7. Rahibe Teresa Hayattan Alıntılar:

Rahibe Teresa, tüm hayatını yoksullara ve muhtaçlara hizmet etmeye adayan Katolik bir rahibeydi. Körler, yaşlılar, sakatlar ve cüzzamlılar için merkezlere ev sahipliği yapan Order of Missionaries of Charity’nin kurucusuydu. Saint Mary’nin okulunda öğretmenlik yaptı ve sonunda okulun müdürü oldu. Kariyeri boyunca, Mesih’e adanmış bir yaşam sürmeye yönelik nezaket, cömertlik ve bağlılık özelliklerini aşıladı. Hayat felsefesi çok basit, sev ve ihtiyacı olanlara yardım et! Hayatla ilgili güzel sözlerinden birkaç ders alma zamanı:

 • “Gittiğiniz her yere sevgiyi yayın. Daha mutlu ayrılmadan kimse sana gelmesin.”
 • “Dün gitti. Daha yarın olmadı. Sadece bugünümüz var. Hadi başlayalım.”
 • “Biz kendimiz yaptığımız şeyin okyanusta bir damla olduğunu hissediyoruz. Ama o eksik damla yüzünden okyanus daha az olurdu.”
 • “Küçük şeylerde sadık ol çünkü gücün onlarda yatıyor.”
 • “Hepimiz harika şeyler yapamayız. Ama küçük şeyleri büyük bir sevgiyle yapabiliriz.”

8. Helen Keller Hayat Üzerine Alıntılar:

Helen Keller, Amerika Birleşik Devletleri Alabama’da doğdu. Sanat alanında lisans derecesi alan ilk sağır ve kör kişidir. Keller, hayatımızdaki zorlukların üstesinden nasıl geleceğimiz konusunda bir dizi ilham verici ders veren bir yazar ve öğretim görevlisidir. Sıkı çalışma ve kararlılıkla en zor koşulların bile kolaylıkla üstesinden gelebileceğinizi söylüyor. İnsan yaşamının amacı, keskin bir vizyona sahip olmanın önemi ve saf mutluluğa ilişkin sözleri, devam etmemizi sağlayacaktır:

 • “İyimserlik, başarıya götüren inançtır. Umut ve güven olmadan hiçbir şey yapılamaz.”
 • “Başarınız ve mutluluğunuz sizin içinizdedir. Mutlu olmaya kararlı, neşeniz ve zorluklara karşı yenilmez bir ev sahibi olacaksınız.”
 • “Başını asla eğme. Her zaman yüksek tutun. Dünyanın gözünün içine bak.”
 • “Bir kapı kapanırsa diğeri açılır. Ama çoğu zaman kapanan kapıya o kadar üzülerek bakarız ki bizim için açılan kapıyı görmeyiz.”
 • “Kendimize acımak en büyük düşmanımızdır ve ona boyun eğersek, bu dünyada asla akıllıca bir şey yapamayız.”

9. Nelson Mandela’nın Hayattan Alıntıları:

Nelson Mandela, dünyanın en büyük liderlerinden ve ilham verici figürlerinden biri olarak kabul ediliyor. 27 yıllık hapis hayatı boyunca acılarla dolu bir hayat sürmesine rağmen umut ve pozitiflik göstermeye devam etti. Empati ve dürüstlükle insanın en derin yaraları iyileştirebileceğine inanıyor. Hayatı, yaptığı açıklamaların mükemmel bir örneğidir. Mandela, kendisine karşı haksız ve haksız muameleye karşı kin ve öfkeye karşı direndi. Cömertliği ve açık yürekliliği, sadece kendi halkının değil, zalimlerinin bile kalbini kazanmasını sağladı. İşte hayata bakış açımızı değiştireceği kesin olan birkaç alıntı:

 • “Hayatı kimse izlemiyormuş gibi yaşa ve kendini herkes dinliyormuş gibi ifade et.”
 • “Kendi korkumuzdan kurtulduğumuz gibi, varlığımız da otomatik olarak başkalarını özgürleştirir.”
 • “Zorluklar bazı erkekleri kırar, ancak diğerlerini yapar. Hiçbir balta, sonunda ayağa kalkacağı umuduyla donanmış, denemeye devam eden bir günahkarın ruhunu kesecek kadar keskin değildir.”
 • “En derin korkumuz yetersiz olmamız değil. En derin korkumuz, ölçülemeyecek kadar güçlü olmamızdır.”
 • “Cesur adam korkmayan değil, bu korkuyu yenendir.”

10. Mahatma Gandhi’nin Hayattan Alıntıları:

Mohandas Karamchand Gandhi, 2 Ekim 1869’da Hindistan’ın özgürlük mücadelesinde kilit rol oynayan doğdu. Birlik, hakikat ve Ahimsa (şiddetsizlik) üzerine verdiği değerli hayat dersleriyle tüm ulusu bir araya getirmede de etkili oldu. Gandhiji ayrıca karakterin önemini savundu, bu olmadan en yüksek eğitim seviyesi bile değersiz olurdu. Hayatla ilgili sözleri, çocuklara, hiçbir akademik kitabın sağlayamayacağı bilgilerle doldurmanın yanı sıra, tüm bu nitelikleri taklit etmeleri için öğretilir..

 • “Bir adam ancak düşüncelerinin ürünüdür; ne düşünürse o olur.”
 • “Mutluluk, düşündüklerinizin, söyledikleriniz ve yaptıklarınızın uyum içinde olmasıdır.”
 • “Kimsenin kirli ayaklarıyla aklımdan geçmesine izin vermeyeceğim.”
 • “Güç fiziksel kapasiteden gelmez. Bu, boyun eğmeyen bir iradeden gelir.”
 • “Zayıflar asla affetmez. Affetmek güçlülerin özelliğidir.”

11. Abraham Lincoln Hayattan Alıntılar:

Ab Lincoln, Amerika Birleşik Devletleri’nin on altıncı başkanıdır ve dünyanın en büyük kişiliklerinden biridir. Eşit haklar, köleliğin ve demokrasinin kaldırılması için savaşan, kendi kendini yetiştirmiş bir politikacı ve avukattı. Lincoln, ABD İç Savaşı gibi en zor zamanlarda bile güçlü konuşmalarıyla halkını motive etti. Birçok araştırmacı ve tarihçi, ölümünden yıllar sonra bile bizi motive etmek ve ilham vermek için konuşmalarından ve yazılarından değerli ifadeler derledi..

 • “Bugün yapılabilecek hiçbir şeyi yarına bırakmayın.”
 • “Bekleyenlerin başına bir şeyler gelebilir, ama sadece koşuşturanların bıraktığı şeyler.”
 • “Gelecekle ilgili en iyi şey, her seferinde bir gün gelmesidir.”
 • “Sonuçta, önemli olan hayatınızdaki yıllar değil. Bu senin yıllarındaki hayat.”
 • “Kazanmak zorunda değilim, ama doğru olmak zorundayım. Başarılı olmaya mecbur değilim, ama sahip olduğum ışığa kadar yaşamaya mecburum.”

12. Albert Einstein Hayat Üzerine Alıntılar:

Şimdiye kadarki en büyük beyinlerden bazı önemli hayat derslerini öğrenmekten daha değerli bir şey yoktur! Albert Einstein, bazı oyun değiştiren bilimsel keşifler yapan bir Alman fizikçiydi. Bilime yaptığı katkıların yanı sıra, bize hayatın önemli ahlaki derslerini veren büyük bir liderdi. Daha iyi bir yaşam sürmemize yardımcı olmak için deneyimlerini ve inançlarını küçük anekdotlarla özetliyor. Einstein başarısını azim, merak, sabır, odaklanma ve kararlılığa borçludur. Bu niteliklerle başarısızlığa yer yoktur. Aşağıda, onun tarafından bazı şaşırtıcı yaşam alıntıları bulunmaktadır:

 • “Güzel bir kızı öperken güvenli bir şekilde araba kullanabilen bir erkek, öpücüğe hak ettiği ilgiyi göstermiyor demektir.”
 • Hayal gücü her şeydir. Hayatın yaklaşan cazibe merkezlerinin önizlemesidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.”
 • “Hiç hata yapmamış bir insan, asla yeni bir şey denememiştir.”
 • “Delilik: Aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.”
 • “Oyunun kurallarını öğrenmelisin. Ve sonra herkesten daha iyi oynamak zorundasın.”

13. Dalai Lama Hayat Üzerine Alıntılar:

Kutsal Dalai Lama, Bodhisattva’nın tezahürü olduğuna inanılan Tibetli bir ruhani liderdir. Basit bir keşiş hayatı yaşıyor ve hayatını insanlığa hizmet etmeye ve nezaket dinini öğretmeye adadı. Onun vaazları şefkat, içsel farkındalık, etik değerler ve ahlaki sorumluluğun önemine dair derslerle doludur. Dalai Lama’nın yaşamla ilgili bazı alıntılarına bir göz atalım:

 • “Fark yaratamayacak kadar küçük olduğunuzu düşünüyorsanız, bir sivrisinekle uyumayı deneyin.”
 • “İçimizdeki olumlu yönleri geliştirmek için tekrar tekrar sürekli bir çaba göstermeliyiz.”
 • “Yaşar ve ölürüz, bu ancak başımıza yüzleşebileceğimiz gerçek. Bize kimse yardım edemez, Buda bile. Öyleyse dikkatlice düşünün, hayatınızı istediğiniz gibi yaşamaktan sizi alıkoyan nedir?”
 • “Bazen istediğini elde edememenin harika bir şans olduğunu unutma.”
 • “Kendimizle barışmadıkça dış dünyada asla barışı sağlayamayız.”

14. Martin Luther King Jr. Hayat Üzerine Alıntılar:

Martin Luther King Jr., ABD İç Savaşı’nın Amerikalı sözcüsü, lideri ve aktivistiydi. Mahatma Gandhi’nin bu hareket sırasında uyguladığı şiddetsizlik konusundaki sözlerinden büyük ölçüde etkilenmiştir. King, Hristiyan bir bakandı ve İsa Mesih’in sözlerine şiddetle inanıyordu. Konuşmaları düşündürücüydü ve bu sayede birçok takipçisini ve öğrencisini etkilemeyi başardı. Hayatı, karakterimizi ve düşünce tarzımızı şekillendirebilecek birçok dersle doludur. İşte gerçek hayattan alıntılarından bazıları:

 • “Merdivenin tamamını görmesen de inanç ilk adımı atmaktır.”
 • “Sonunda düşmanlarımızın sözlerini değil, dostlarımızın sessizliğini hatırlayacağız.”
 • “Karanlık karanlığı dışarı atamaz; bunu sadece ışık yapabilir. Nefret, nefreti uzaklaştıramaz; bunu sadece aşk yapabilir.”
 • “Affetmek ara sıra yapılan bir eylem değildir. Kalıcı bir tavırdır.”
 • “Değişim, kaçınılmazlığın çarklarında yuvarlanmaz, sürekli mücadele yoluyla gelir.”

15. Walt Disney’in Hayattan Alıntıları:

Disney’i duymadıysanız, muhtemelen bu gezegenden değilsiniz! Walt Disney, tartışmasız yirminci yüzyılın en ünlü kişiliklerinden biridir. Mickey mouse, Donald Duck, Goofy vb. gibi tüm zamanların ikonik karakterlerinden bazılarını yaratan Walt Disney yapımlarını kurdu. Ancak, hayatı gerçek bir mücadeleydi ve katıksız sıkı çalışmasıyla üstesinden gelebildi. , yetenek ve azim. İşte Fare Adamın hayat hakkında söylediği güzel alıntılardan bazıları:

 • “Eğer onları takip edecek cesaretimiz varsa, tüm hayallerimiz gerçek olabilir.”
 • “Kendini ne kadar çok seversen, o kadar az diğerleri gibisin, bu da seni eşsiz kılıyor.”
 • “Bir şeye inandığınız zaman, ona sonuna kadar, örtük ve sorgulanamaz bir şekilde inanın.”
 • “Umarım tek bir şeyi asla gözden kaçırmayız – her şeyin bir fare tarafından başlatıldığını.”
 • “İlerlemeye, yeni kapılar açmaya ve yeni şeyler yapmaya devam ediyoruz, çünkü meraklıyız ve merak bizi yeni yollara götürmeye devam ediyor.”

Hayat Hakkında Komik Alıntılar:

Hepimizin hayatımızda hızlı bir eğlence ve mizah dozuna ihtiyacı var. Albert Einstein bile esprili ve eğlenceli anekdotlar ve ifadeler kullanarak konuyu hafif tutmanın önemini vurguladı. Yüzünüze bir gülümseme getirmenin yanı sıra, bu havalı alıntılar sizi bilgelikle de doldurabilir. İşte yazarların isimleriyle en sevdiğimiz 5 alıntı:

 • “İnsanların aşık olmasından yerçekimi sorumlu tutulamaz.” -Albert Einstein
 • “İyi bir konuşma bir kadının eteği gibi olmalıdır: konuyu kapatacak kadar uzun ve ilgi uyandıracak kadar kısa.” -Winston Churchill
 • “Televizyonu çok eğitici buluyorum. Ne zaman biri seti açsa, diğer odaya gidip kitap okuyorum.” –Groucho Marx
 • “İyi bir kızla flört ederken, bir saat bir saniye gibi gelir. Kızgın bir külün üzerine oturduğunuzda bir saniye bir saat gibi gelir. Bu görelilik.” -Albert Einstein
 • “Hiçbir erkeğin başarılı bir yalancı olacak kadar iyi bir hafızası yoktur.”

Hayata Dair Üzücü Alıntılar:

Üzüntünün seni bir orman yangını gibi yutmasına izin verme! Bunun yerine, temel nedeni anlamanıza ve onu ele almanıza yardımcı olacak üzüntüyle ilgili bu en iyi alıntıları okuyun. Ayrıca acı ve ıstırap dolu bir ifadeye rastlamak, durumunuzun onlarınkinden daha iyi olduğunu hissetmenize neden olabilir. Böylece bir şekilde mevcut durumunuzdan daha hızlı çıkabilirsiniz..

 • “Acıyı bir süreliğine uyuşturmak, sonunda hissettiğinde daha da kötüleştirecek.” -J.K. kürek çekmek
 • “Gözyaşları yazılması gereken kelimelerdir.” – Paulo Coelho
 • “Pişmanlıklarınızdan en iyi şekilde yararlanın; üzüntünüzü asla boğmayın, ayrı ve bütünleyici bir çıkarı olana kadar ona özen gösterin ve değer verin. Derinden pişmanlık duymak, yeniden yaşamaktır.” – Henry David Thoreau
 • “Her insanın dünyanın bilmediği gizli acılar vardır; ve çoğu zaman sadece üzgün olan bir adama soğuk deriz.” – Henry Wadsworth Longfellow
 • “Bazen bazı şeylere üzülürüz ve diğer insanlara onlar için üzüldüğümüzü söylemekten hoşlanmayız. Bunu bir sır olarak saklamayı seviyoruz. Ya da bazen üzgünüz ama gerçekten neden üzgün olduğumuzu bilmiyoruz, bu yüzden üzgün olmadığımızı söylüyoruz ama gerçekten üzgünüz. – Mark Haddon

Umarız ruhunuzu geri getirebilecek ve kendinizi tekrar değerli hissettirebilecek günlük yaşam alıntılarınızı almışsınızdır! Hiçbir şeyin kolay olmadığını ve her başarının arkasında bir dizi başarısızlık olduğunu unutmayın. Amaç, kendinizi olabildiğince motive etmeye devam etmek veya işler elinizden çıktığında, ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım istemektir. Hayatla ilgili bu alıntıları okumayı alışkanlık haline getirin ve değişimi kendiniz görün.!