Çok yoğun bir dünyada yaşıyoruz. Bugünlerde herkesin yoğun bir programı var. Öğrenci veya genç veya hatta çalışan bir kadın veya anne iseniz, bazen bir kuaföre gitmemek ve geride kalmak ve kendi manikürünüzü yapmak çok etkilidir. Bu zamandan tasarruf sağlayabilir ve ayrıca masraflarınızı azaltabilir.

Evde güzel bir manikür yapmanın 9 basit adımını bilmek ister misiniz??

Bu makale size evde salon tarzı manikür yapmanın tam olarak ne kadar kolay olduğunu gösterecek..

Adım 1: Eski Oje Lekelerini Çıkarma

Kaliteli bir oje çıkarıcı ile tırnaklarınızdaki tüm oje lekelerini çıkarın. Oje çıkarıcıyı çok fazla kullanmak tırnaklarınızı doğal yağından arındırabilir. Bu nedenle kaliteli bir çıkarıcı kullanın çünkü bir eliniz oje lekelerini çıkarmak için daha az miktarda çıkarıcıya ihtiyaç duyar ve aynı zamanda tırnaklarınızı kırılgan yapmaz..

Adım 2: Çivileri Şekillendirme, Parlatma ve Parlatma

Çivileri istenen boyuta klipsleyin. Şimdi onlara istediğiniz şekli vermek için tırnakları törpüleyin. Onlara dikdörtgen, oval, sivri ve kenarları yuvarlatılmış dikdörtgen gibi farklı şekiller verebilirsiniz. Bu, tercih ettiğiniz şeye bağlı olacaktır. Daha düzgün kenarlar için tek yönde tırnak törpüsü kullanmanızı öneririz. Şimdi yüzeyi ve kenarları biraz parlatmak için tamponunuzu kullanın. Bu, tırnaklara doğal bir parlaklık sağlayacaktır..

Adım 3: Tırnak Etlerini İtmek

Normal şampuanınızdan 1 tatlı kaşığına 5 su bardağı su ile bir kapta karıştırın. Bir şişe özel ojeniz varsa iyi olur, yoksa normal şampuanınızı da kullanabilirsiniz. Şimdi parmaklarınızı 10 dakika boyunca içine daldırın. Tırnak etleriniz yumuşayacaktır. Şimdi kütikülleri biraz geriye itmek için bir kütikül itici kullanın. Tırnak etlerini çok fazla itmediğinden emin ol çünkü o zaman aslında koruyucu bir şeyi tırnaklarından koparmış olursun. Kütiküller aslında tırnaklarınıza güç verir. bunu daha önce biliyor muydun?

Adım 4: Temizleme ve Eksfoliyasyon

Hafif bir fırçalayın ve ellerinizi bileğe kadar pul pul dökün. Şimdi ellerinizi suda yıkayın. Çıkar onu. Temiz bir havluda ıslatın ve kurulayın. Şimdi dolu ellerde biraz el losyonu kullanın ya da birkaç damla zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Peeling adımını atlıyorsanız, ellerinizi sabunlu suyla ıslattıktan sonra tırnaklarınıza biraz zeytinyağı veya manikür kremi sürün. Bu evde yapılabilecek basit manikürlerden biridir..

Adım 5: Bir Baz Kat Uygulayın

Baz kat uygulama zamanı. Tırnaklarınıza güç vermek için en az 2 kat baz kat uygulayın. Baz kaplama, tırnaklarınıza koruma sağlar. Tırnaklarınız kırılgan ise normal bir taban kat yerine, tırnak güçlendirici taban kat olarak bilinen özel bir taban kat kullanabilirsiniz..

Adım 6: Oje Uygulaması

En sevdiğin ojeyi sür ya da seçtiğin güzel bir tırnak tasarımını uygula.

Adım 7: Son Kat Uygulaması

Manikürünüzü korumak için 2 kat pardösü uygulayın.

8. Adım: Kenarları Mükemmel Bir Şekilde Temizleyin

Küçük bir parça pamuk alın ve bir kürdan etrafına sarın veya piyasada bulunan bir pamuklu çubuk alın ve asetona veya oje çıkarıcıya batırın. Oje lekelerinden kurtulmak için tırnak kenarlarını mükemmel bir şekilde temizleyin..

9. Adım : Bir İpucu

Tırnaklarınızı parlak ve güçlü durumda tutmak için geceleri tırnak ve tırnak etlerine zeytinyağı ile masaj yapın..

İşte evde mükemmel bir salon tarzı manikür yapın. Yani bir dahaki sefere bir kuaförde fazladan para harcayacak mısın??

Umarım evde bu basit manikürü beğenmişsinizdir. Geri bildiriminizi bırakın!