Beyaz ve parlak tırnaklar sağlığın bir işaretidir. Sağlığın tırnaklara yansıdığı hep söylenir. İyi tırnaklar, iyi bir iç sağlığın işaretidir. Ancak bazen oje veya akrilik ojelerin kimyasallarının aşırı kullanımından dolayı tırnaklarda lekeler oluşabilmektedir. Eğer takma tırnak kullanma alışkanlığımız varsa, o zaman takma tırnakları orijinal tırnaklara sabitlemek için uygulanması gereken yapıştırıcıdan tırnaklarda lekelenme olasılığı da yüksektir..

Tırnaklarınızı Nasıl Beyazlatırsınız

Tırnak lekeleriyle savaşmak ve daha güzel ve beyaz tırnaklar elde etmek için birkaç kolay çözüm var. Bugün size aşağıda belirtilen yöntemlerden birini uygulayarak tırnaklarınızı nasıl kolayca beyazlatabileceğinizi göstereceğiz..

Tırnaklarınızı Nasıl Beyazlatacağınıza İlişkin Prosedürler?

Prosedür 1: Limon Kullanımı

Tırnaklarınızı nasıl beyazlatırsınız

Hepimizin bildiği gibi limonun doğal ağartma özelliği vardır. Limon, insan vücudunun herhangi bir emayesini ağartmak için kullanılabilir. Tırnaklar ve Dişler de. Bu nedenle, tırnaklarınızı beyazlatmak ve tırnak lekelerinden kurtulmak için basit bir ev çaresi üzerlerine limon kullanmak olabilir..

İşte aynı için basit bir prosedür.

İhtiyacınız Olan Şeyler:

  • plastik bir kase
  • Yeni ve kullanılmamış bir tırnak temizleme fırçası veya normal bir diş fırçası
  • 2-3 adet orta boy limon
  • Gerekli su miktarı

Yöntem:

Plastik bir kase veya cam bir kase alın ve 1/3’ünü suyla, kalan 2/3’ünü taze sıkılmış limon suyuyla doldurun. Şimdi parmaklarınızı içine daldırın ve tırnaklarınızı yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Tırnaklarınızın üzerinde herhangi bir taban kat veya herhangi bir oje olmadığından emin olun. Bu işlemden önce tırnaklarınız uygun şekilde parlatılmalı ve kırpılmalıdır. Tırnakları suda beklettikten sonra çıkarın ve yüzeyi temizleme fırçası ile 5-10 dakika düzgünce fırçalayın. Tekrar suya daldırın ve işlemi tekrarlayın. Bu, en iyi sonuçlar için lekeleri tek seferde çıkarmalı veya haftada 2 veya 3 kez tekrarlamalıdır. Lekeler çıkarıldıktan sonra bunu yapmaya devam etmeyin. Tırnaklarda çok fazla limon suyu kullanımı tırnak etlerinize zarar verebilir.

Daha kolay bir yol için, ara sıra taze kesilmiş limonla tırnaklarınızın yüzeyini ovalayabilirsiniz. Yüzeyi fırçalayın ve gerektiği kadar tekrarlayın.

2. Prosedür:  Diş Macunu Kullanımı

diş macunu kullanarak tırnakları beyazlatmak

Diş macunu size daha temiz dişler verebilirse, tırnak lekelerinden de kurtulmanızı sağlayabilir. Bu çok kolay bir işlem.

Yöntem:

Beyazlatıcı diş macunu ve kullanılmamış bir diş fırçası veya tırnak temizleme fırçası alın. Tırnak yüzeylerine diş macunu sürün ve yaklaşık 10 dakika bu şekilde tutun. Şimdi diş fırçasını nemlendirin ve tırnakların yüzeyine sürün. Lekeleriniz tamamen gidene kadar bu işlemi haftada 2-3 kez tekrarlayın. Yine, bu prosedürü gerçekleştirmeden önce tırnaklarınızın herhangi bir tırnak boyası veya taban kaplamasından tamamen arınmış olduğunu unutmayın..

Prosedür 3:  Hidrojen Peroksit ve Kabartma Sodası Kullanımı

hidrojen peroksit ve kabartma tozu kullanarak tırnakları beyazlatın

Bu kimyasal bir işlemdir ve sadece ciddi tırnak lekesi olan tırnaklar için önereceğiz. Şiddetli tırnak lekeleriniz yoksa, lütfen bu prosedürden kaçının çünkü her şeyden önce doğal çözümlere gitmek her zaman en iyisidir..

Ancak, bu prosedürü aşağıdaki şekilde deneyebilirsiniz.

Gerekli şeyler:

  • 2 plastik veya bir cam kase
  • 2 çay kaşığı kabartma tozu
  • 1 çay kaşığı hidrojen peroksit (%3 konsantrasyon)
  • bir parça pamuk
  • Tırnak ıslatma veya 2 yemek kaşığı şampuan
  • Gerektiği kadar su

Yöntem:

Önce hidrojen peroksit ve kabartma tozunu bir kapta karıştırın. Karışımı lekeli tırnaklara düzgün bir şekilde uygulayın. Lekeler uçlardaysa, karışımı tırnakların üst kısmıyla birlikte alt yüzeye de uygulayın. Karışımı yaklaşık 6-10 dakika bekletin. Şimdi pamuklu çubukla temizleyin. Başka bir kapta tırnak ıslatma veya şampuan ile tırnakları ıslatacak kadar su karışımı yapın. Tırnakları yaklaşık 5 dakika batırın ve ellerinizi kurulayın. Lekeleriniz tamamen gidene kadar işlemi haftada 2 kez tekrarlayın..

Umarım bu makale hepinize yardımcı olur. Öneri ve görüşlerinizi bırakın.