Pedikür, bir kadının kendini mükemmel bir şekilde tımar etmeye çalıştığı yollardan biridir. Tırnaklar vücudun özellikle kadınlarda kesinlikle dikkat çeken yönüdür. Pedikür, bacaklarda ve tırnaklarda biriken kiri ve kiri temizlemek ve tazelenmiş bırakmak için kadın ve erkek tarafından eşit olarak kullanılan bir bakım prosedürüdür. Kadınlar ekstra bir yol kat eder ve onu güzel ve çekici kılmak için tırnak renklerini kullanır. Bununla birlikte, maksimum fayda için bazı pedikür ipuçlarını el altında tutmalısınız. Bu başarılı pedikürün mücadelesinde kendinize yardımcı olması için bu bakım kılavuzunu kullanın..

pedikür ipuçları

Evde Pedikür İçin Kolay İpuçları:

Aşağıda belirtilen ipuçları sadece takip edilmesi kolay değil, aynı zamanda sonuç almada da etkilidir..

Kremalı Ponza Taşı:

Etkili pedikür için her zaman harika sonuçlar veren kremsi bir pomza taşı kullanılmalıdır. Bununla birlikte piyasada doğada aromalı bir çok taş ve kese bulunmaktadır. Aynı zamanda harikalar yaratıyorlar. Burada önerilenlerin en iyilerinden biri pedikür için naneli ovmadır..

Limon Nemlendirici İşleri:

Kütikülleri yumuşatmak için nemlendirirken, kolay çıkarılması için en iyilerinden biri, etken madde olarak limon içeren üründür. Bu sadece kütiküllerin uygun şekilde temizlenmesine yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda cildi aydınlatmaya ve parlaklık kazandırmaya da yardımcı olur. Bu faydalar her zaman akılda tutulmalıdır..

Temiz Görünüm Nasıl Elde Edilir:

İlk önemli şey, peelingin daha sonra çok daha iyi sonuçlar vermesini sağlamak için ayaklardaki kiri ve kiri çıkarmaktır. Bunun için ayakları limon suyu veya uçucu yağlar ile yaklaşık 15 dakika ılık suda bekletmek gerekir. Tuzlu su da işe yarayacaktır. Suyu ılık suyla değiştirilmeli ve peeling işlemine başlamadan önce ayaklar 15 dakika daha ıslatılmalıdır. Bu, pedikürden sonra ayakların daha temiz ve taze görünmesini sağlayacaktır..

Masaj Yapın:

Birinden pedikür yaptıranlar, ayağının son temizliğinden önce iyi bir masaj yaptırmalıdır. Bu, ayaklardaki cildi derinlemesine nemlendirecek ve yumuşak ve beslenmiş bırakacaktır. Her ayağa yaklaşık 10 dakikalık masaj önerilir..

Kurulayın:

İnsanların ciltlerini kurutmaya gelince havluyla ovma alışkanlığı vardır. Ancak, bu değiştirilmesi gereken bir alışkanlıktır. Pedikür ayakları her zaman temiz bir havluyla hafifçe kurutulmalı ve ovuşturulmamalıdır. Bu, beslenmeyi kilitli tutacak ve ayak derisi üzerinde hiçbir yan etki bırakmayacaktır..

Mükemmel Tırnak Boyası:

Pedikür sonrası tırnak boyama yönteminin basit bir püf noktası var. Tırnak boyası uygulandıktan sonra ayaklar buzlu suya batırılmalıdır. Bu, tırnak boyasının hızlı kurumasına yardımcı olur ve ayrıca her türlü lekelenmeyi önler..

Zeytinyağı Kullanımı:

Kütikül yağı yerine, onları yumuşatmak için kolayca zeytinyağı kullanılabilir. Beklediğinizden çok daha iyi sonuçlar sağlar.

Nemlendirici ile takip edin:

Cildi iyice kuruttuktan sonra her pedikür yöntemini, bir goof ayak kremi veya ellerinde bulunan herhangi bir nemlendiricinin uygulanması takip etmelidir. Bu, cildin beslenmesine ve cildin yumuşak ve parlak olmasına yardımcı olacaktır. Bu ipucu, sonraki günlerde sabah duştan sonra ve gece yatmadan önce olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır..

İyi Bir Ruh Halinde Kalın:

Pedikür sadece ayakları temizlemek değil, aynı zamanda sizi hayatın günlük stresinden şımartmanın bir yoludur. Bu, pedikür yaparken iyi ve olumlu bir ruh halinde kalmayı çok önemli hale getirir. Ayrıca, ayakları üzerinde sert olmayın.