Mauritius en popüler turistik yerlerden biridir. Ekonomisinin çoğu, gelirinin üretimi için turistlere bağlı. Yer, sağladığı doğal manzaralar ve güzel ada plajları nedeniyle turistleri cezbetmektedir. Mauritius’un doğal güzelliği, burada bulunan birkaç farklı insan yapımı yapı tarafından geliştirilmiştir..

Resimlerle Çekici ve En İyi Mauritius Turistik Yerleri:

Mauritius’ta ziyaret edilecek en iyi yerlerin listesi.

1. Mauritius Botanik Bahçesi:

mauritius'un turistik yerleri

Port Louis yakınında bulunan Mauritius Botanik Bahçesi veya Pamplemousses Mauritius Bahçesi, Mauritius’u ziyaret eden yerler arasında muhteşem bir yerdir. Dev nilüferler, baharat bahçeleri ve dünyanın dört bir yanından çeşitli palmiyelerin mükemmel bir koleksiyonunu içeren güzel çiçekler ve çalılarla doludur. Bu botanik bahçesi turistler için ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir..

2. Île aux Cerfs Adası:

ile-aux-cerfs-island_mauritius-turist-yerler

Île aux Cerfs Adası’nda bir gün, beyaz kumlu plajları, mavi lagünleri ve devam eden bir dizi etkinliği olan güzel kartpostallardan birinde biraz zaman geçirmek gibidir. Ada, Mauritius’un doğu kıyısına yakın bir yerde bulunuyor. Adı İngilizce geyik adası anlamına gelir. Ancak artık bu bölgede geyik bulamayacaksınız. Hala bulacağınız şey, sadece içine girip keyfini çıkarmanızı bekleyen mükemmel kumsallar ve okyanus suyudur. Bu, ziyaret edilecek en iyi mauritius turistik yerleri.

3. Büyük Bassin:

grand-bassin_mauritius-turist-yerler

Grand Bassin, Mauritius’un kalbinde, dağların arasında kurulmuş bir göldür. Mauritius’ta yaşayan Hindular, gölün içindeki suyun Hindistan’ın kutsal Ganj sularıyla iletişim kurduğuna inanıyor. Bu göle Ganga Talao da denmesinin nedeni budur. Bu gölün kıyısına Lord Shiva’ya adanmış güzel bir türbe inşa edilmiştir. Bu en iyi mauritius turizm merkezi.

4. Black River Gorges Ulusal Parkı:

kara-nehir-geçitler-ulusal-park_mauritius-turist-yerler

Bu park hem Mauritius’un doğal yağmur ormanlarını hem de barındırdığı nesli tükenmekte olan türleri korumak için inşa edilmiştir. 6.574 hektarlık geniş bir alanı kaplayan bu park, muhteşem manzaralar sunuyor! Pikniğe gitmek için harika bir yerdir. Tepelerdeki dik şeritler boyunca veya çimenlik alanlar boyunca yürüyüş yapabilir ve etrafınızı saran doğal güzelliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Parkta Mauritius uçan tilki, Mauritius kerkenezi, pembe güvercin, Mauritius muhabbet kuşu, Mauritius guguk kuşu, Mauritius bulbul, Mauritius zeytin beyazı gözü, Mauritius gri beyaz gözü ve Mauritius fody gibi hayvanlar bulunur..

5. Liman Louis:

port-louis_mauritius-turist-yerler

Port Louis, Mauritius’un başkentidir. Çevredeki Port Louis Moka Sıradağları, Mauritius’un önemli bir limanı olmasına rağmen bu şehri son derece güzel kılıyor. Mauritius’un insan yapımı cazibe merkezlerinin çoğu burada mevcuttur. Bunlar arasında Caudan Waterfront, Port Louis Bazaar, Police Barracks, Mauritius Chinatown ve eski Port Louis tiyatrosu sayılabilir..

6. Chamarel Parkı:

Chamarel Park_Mauritius Turistik Yerler

Bu park, burada en az yedi farklı renkte kil toprağı görebileceğiniz tuhaf bir doğa anomalisine sahiptir. Bunlar arasında kırmızı, kahverengi, menekşe, yeşil, mavi, mor ve sarı, baskın tonlar olarak mor ve kırmızı bulunur. Normal fiziksel yapılardan oldukça farklı olmasına rağmen, bu kum tepeleri hala güzel ve komşu Chamarel Şelaleleri’nin mükemmel manzarasını sunuyorlar..

7. Îlot Gabriel:

ilot-gabriel_mauritius-turist-yerler

Îlot Gabriel veya Gabriel Adası korunan bir alandır. Plajları muhteşem, ama daha da iyisi, tüm adayı çevreleyen berrak mavi su! Bu ada tüplü dalış, şnorkelli yüzme ve benzeri su sporları için mükemmel bir yerdir..

8. Trou aux Cerfs:

trou-aux-cerfs_mauritius-turist-yerler

Bu, Mauritius’ta bulunan soyu tükenmiş bir Volkan’ın adıdır. 605 m yüksekliğe kadar tırmanıyor ve gür yeşilliklerle çevrili olması, neslinin tükendiğinin bir kanıtı. Küçük bir göl, kraterin merkezini süslüyor ve Mauritius’un mükemmel manzarasını sunuyor. Bu, ziyaret edilecek tüm mauritius turistik yerlerinin harika manzaralarından biridir..

9. Eureka Creole Evi:

euroka-creole-house_mauritius-turist-yerler

Bu, tüm adadaki en büyük evlerden biridir ve aynı zamanda Mauritius’ta balayı için konforlu yerlerden biridir. Moka Nehri yakınında, Moka Sıradağları arasında yer almaktadır. Evin büyüklüğü muazzam. Bir kısmı restore edilerek müzeye dönüştürülmüştür..

Mauritius’taki güzel yerler ve dostane iklimler turunuzu keyifli hale getirir. Mauritius’ta aile ile uzun süreli bir gezi yapmak daha rahat ve eğlencelidir ve Mauritius’u yıl boyunca ziyaret edebilirsiniz ancak Mayıs-Aralık ayları ziyaret etmek için en iyi zamandır. Mauritius’a gitmeden önce, unutmamak için yukarıda gösterilen gezilecek yerleri akılda tutmakta fayda var..