Bangladeş, Güney Asya’da bulunan bir ülkedir. Kültür, mimari, stil ve büyüleyici güzelliğin çok ilgi çekici bir karışımına sahiptir. Yeşil tarım arazileri, güzel plajlar, anıtlar ve nehirler, kesinlikle kaçırmak istemeyeceğiniz şeylerdir. Şehirlerin çoğu, burayı tatil ve turizm amaçlı ekstra özel kılan çok sayıda güzel bahçe ve müze ile süslenmiştir. Bugüne kadar görülen en iyi yerlerden bazıları aşağıdaki paragraflarda listelenmiştir..

1. Paharpur:

Paharpur Bangladeş-Turist-Yerler

Bangladeşli Paharpur, en yüksek Budist öğrenim yeri olarak kabul edildi. Çanak çömlekler, yazıtlar, pişmiş toprak levhalar ve farklı Hindu Tanrıları ve Tanrıçalarının resimleri gibi dikkate değer nesneleri içeren büyük manastırları ve müzeleri vardır. Bangladeş’in gelenek ve göreneklerini keşfetmek isteyenler için en iyi yer..

2. Dakka:

dhaka_bangladesh-turist-yerler

Dakka, Bangladeş’in başkentidir. Her yıl binlerce gezgini var ve Bangladeş’te ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri. Başkent olması nedeniyle iyi gelişmiştir ve aynı zamanda ticari, kültürel, ticari, eğitimsel, ekonomik ve siyasi faaliyetlerin merkezi olarak görülmektedir..

3. Rajşahi:

rajshahi_bangladesh-turist-yerler

Bangladeş’in Rajshahi’si mangoları, litchisleri ve saf ipeği ile ünlüdür. Buradaki ipek ürünleri oldukça makul ve çok sayıda arkeolojik alan, ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenize ve anlamanıza kesinlikle yardımcı olacaktır. Rajshahi, Padma nehrinin kıyısında yer alır ve gerçekten de gerçek bir güzelliktir. Burası en iyi bangladeş turistik yerleri.

4. Mahasthangarh:

mahasthangarh_bangladesh-turist-yerler

Mahasthrangarh, Bangladeş’in en eski ve en tanınmış arkeolojik alanıdır. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken tarihi tapınaklar, müzeler ve anıtlarla doludur. Burada oldukça dikkate değer bir şey, burayı iyi bilinen ve ünlü yapan Şah Sultan Bulki Maheswary’nin türbeleridir. Burası harika bangladeş turistik yerleri.

5. Mainamati:

mainamati_bangladesh-turist-yerler

Mainamati tepelerinin yamaçlarında, büyük Budist uygarlığı hakkında birçok ayrıntı ve bilgi bulunur. Tabutlar, madeni paralar, mücevherler, mutfak eşyaları, çanak çömlek, stupalar ve Budist yazıtları gibi harika arkeolojik bulgulara ev sahipliği yapan en iyi müzelerden bazılarına sahiptir..

6. Kuakata:

kuakata_bangladesh-turist-yerler

Bangladeş sadece parlak moda, tarih, gelenek ve görenekler ülkesi değil, aynı zamanda romantik ve güzel plajlar için en iyi yer. Bangladeş’in Kuakata plajı, kısa bir tatil için kesinlikle gidebileceğiniz yerlerden biridir. Buradaki yemekler harika ve hava her zaman ılık ve hoş. Bu yere gelmek size muhteşem gün batımlarını izlemek için en iyi fırsatı verecektir. Sabahın erken saatlerinde arkadaşlarınızla bu kumsalda yürüyüş yapmak harika bir deneyim olacak. Bu ziyaret edilecek güzel bangladeş turistik yerleri

7. Sundarban’lar:

sundarbans_bangladesh-turist-yerler

Sundarbans, Dakka’dan yaklaşık 320 kilometre uzaklıkta bulunuyor. 6000 metrekarelik delta bataklıkları ve ormanları var. Buradaki en ilgi çekici yerler, yaban hayatı ve eşsiz türler, özellikle kraliyet Bengal kaplanıdır. Çitalar, ayılar, sırtlanlar, maymunlar ve pitonlar ve burada göreceğiniz bazı yaygın hayvanlar. Burası ayrıca ailenizle birlikte eğlenebileceğiniz ve rahatlayabileceğiniz birkaç konukevine sahiptir..

8. Silhet:

sylhet_bangladesh-turist-yerler

Sylhet, muhteşem çay tarlaları ile tanınan Bangladeş’te bulunan güzel bir vadidir. Ananas tarlaları, çay bahçeleri, portakal bahçeleri ve sıcak ormanları burada bulacağınız dikkat çekici şeylerden bazıları. Burası aynı zamanda İslam cemaatinin büyük bir lideri olarak tanınan Hazreti Şah Helal adlı büyük Müslüman aziziyle de tanınır..

9. Chittagong:

chittagong_bangladesh-turist-yerler

Chittagong, Bangladeş’in en büyük ikinci şehridir ve tatil için harika bir yerdir. Tatil severler için nihai destinasyon olan bazı güzel plajları, tepeleri ve ormanları vardır. Burada hava da güzel.