Fransa, muhteşem turistik mekanlarla dolu bir evdir. Romantik Paris’ten güneyin güneş ışığına ve muhteşem Dordogne’ye kadar Fransa, seçebileceğiniz en iyi tatil yerlerinden biridir. Ve görülmeye değer yerlere geldiğinizde katılabileceğiniz bir sürü aktivite var. Turistler, yerin mirasını ve kültürünü görürler ve en iyi sıcaklıkla karşılanırlar..

15 Gezi Yeri Fransa Turistik Ziyaret Edilecek Yerler:

Fransa’da ziyarete giderken gerçekten yardımcı olan ziyaret edilecek en iyi yerler hangileridir?.

1. Eyfel Kulesi:

fransa turistik yerler

Eyfel Kulesi, Paris’in sembolik bir simgesidir ve Fransa’daki turistik yerler arasında en önemlisidir. Kule, Gustave Eiffel tarafından 1889 Paris Uluslararası Sergisi’nin izniyle inşa edilmiştir. Yapıldığından beri, kuleyi 200.000.000’den fazla kişinin ziyaret ettiği kaydedilmiştir. Bu gerçek, onu dünyanın en iyi turistik cazibe merkezi yapar..

2. Versay Sarayı:

saray-of-versailles_france-turist-yerler

Versay Sarayı, Fransa’nın önemli turistik yerlerinden biridir. Turistlere Fransız monarşisinin lüks ihtişamını bahşederler. Muhteşem mimariden oyma mobilyalara, sanat ve antikalara ve tabii ki güzel bahçelere kadar burada görülecek çok şey var..

3. Kurs Saleya Çiçek Pazarı:

Kurs-saleya-çiçek-pazarı_fransa-turist-yerler

Cours Saleya Çiçek Pazarı, tüm şehrin en renkli yerlerinden biridir. Kenarlar dükkan ve kafelerle sıralanmış ve satışa sunulan rengarenk çiçeklerle dolu. Burası sadece alışveriş yapılacak bir yer değil, aynı zamanda turistik bir yer olarak da hareket ediyor..

4. Müze Du Louvre:

musee-du-louvre_france-turist-yerler

Musee du Louvre, geçmişten yaklaşık 2.000 yıl öncesine ait olduğu anlaşılan dünyaca ünlü sanat eserleri, heykeller ve eserlerden oluşmaktadır. Bir kale olan yapının kuruluşu 12. yüzyılda yapılmış ve daha sonra ortaçağ sarayı olarak kullanılmıştır. Keşfetmek istediğiniz bölümleri bir gün boyunca planlayın, hatta yeri tam olarak almak için yetersiz kalır..

5. Aziz Tropez:

st-tropez_france-turist-yerler

St Tropez, Fransız Nehri kıyısında, özellikle yazları zenginlerin ziyaret ettiği bir plaj. Alay edilir ve jet sosyetenin, mankenlerin ve milyonerlerin oyun alanı olarak adlandırılır. Yaz dışında burada göreceğiniz daha az ünlü var. Ancak insanların takdir ettiği ve bu bölgenin pitoresk güzelliğinin tadını çıkardığı ünlü yerlere rastlamak sizi çok şaşırtacak..

6. Nimes Arenası:

nimes-arena_france-turist-yerler

Nimes Arena, Fransa’daki tarihi yerler arasında en iyisi olarak tüm dünyada tanınan Roma amfi tiyatrosunu koruyor. Romalıların ihtişamını gösterir ve ziyaretçilere interaktif bir sesli rehber ve o zamanki Romalıların yaşam tarzlarını yansıtan bazı sergiler sunar. Nimes Arena, Romalı seyirciler için nasıl bir yer olduğuna dair gerçekten bir fikir veriyor..

7. Rhone Alpleri:

rhone-alps_france-turist-yerler

Rhone Alpleri, adını Rhone nehrinden sonra Fransa’daki güzel yerlerden almıştır. Dağ silsilesinin çevreleyen manzarasının muhteşem bir resmini sunar. Bu, tüm doğa severleri ve çevrecileri cezbeder. Biraz sessizlik ve huzur arayan insanlar, zihinlerini gençleştirmek için buraya gelirler. Yürüyüş, nehir raftingi, bungee jumping, akarsu raftingi, kayak, binicilik, bazı popüler macera sporlarıdır..

8. Chateau de Chambord:

chateau-de-chambord_france-turist-yerler

Fransa’daki Chateau de Chambord, Versay’dan sonra en çok ziyaret edilen ikinci saray. Fransız Rönesansının harika bir mimarisidir. Sarayın yapımına 1519 yılında Kral I. François tarafından başlanmış ve o, düzenli avlanma için yaptırmıştı. Sayısı 440’ın üzerinde olan devasa odalar var..

9. Pila Tepesi:

kumul-of-pyla_france-turist-yerler

Pyla Kumulu, Arcachon Körfezi bölgesinde yer alan Avrupa’nın en yüksek kumuludur. Atlantik kıyısı ve körfezin girişi, zirveden Dune’un muhteşem manzarasını sunar. Diğer tarafta büyük çam ormanları var.

10. Notre Dame Katedrali:

notre-dame-cathedral_france-turist-yerler

Notre Dame Katedrali, burada bulunanların en iyisi olduğu bilindiği için en çok ziyaret edilen Katedral’dir. Bu binayı bitirmek yaklaşık bir asır sürdü. Güzel kulelerden, vitraydan vb. oluşur. Bu katedralin hikayesi, nasıl sevileceğini ve sevileceğini öğrenmek etrafında döner. Kumtaşı binasının tamamı, onu gezginler için en unutulmaz kılan Hıristiyan hikayelerinin kalıntılarını barındırıyor..

11. Chamonix:

chamonix_france-turist-yerler

Chamonix, Fransız Alpleri’nde kayak yapmak için popüler bir turistik yer. Bu, Mont Blanc’ın eteklerinde bulunan tatil köyü tarafından yapılır. 1924’te ilk Kış Olimpiyat Oyunları burada yapıldı. Kış aylarında, birinci sınıf kayakçılar ve yatılılar Avrupa’nın uç noktalarına gelir ve bu bölgedeki en zorlu dağcılığı üstlenirler. Ayrıca dağ bisikleti ile ünlüdür..

12. Zafer Takı:

arc-de-triomphe_france-turist-yerler

Arc de Triomphe 164 boyunda ve I. Napolyon tarafından yaptırılmıştı. Mimari başını dik tutuyor ve ziyaretçilere orduların şanlı tarihlerini hatırlatıyor ve bu bir zafer işareti olarak yapılmıştı..

13. Fransız Rivierası:

fransız-riviera_fransa-turist-yerler

Fransa’nın geniş deniz kıyısına sahip olduğu biliniyor ve bu da onu birçok plaj için ideal kılıyor. Bu alanlarda birçok su sporu çeşidini deneyimleyebilirsiniz. Fransız Rivierası evi, tüm Fransa’daki plajların en iyisi olarak bilinir. Bu, turistlere popüler turistik yerler arasında romantik bir aralık sağlar. Cannes ve St Lopez en popüler plajlardır ve arkadaşlarınızla ve ailenizle eğlenmek için güzel bir gece hayatı sağlarlar..

14. Palais des Papes:

palais-des-papes_france-turist-yerler

Fransa’nın ilgi çekici noktalarından Palais de Papes, Fransa’nın en eski ve en önemli Gotik yapılarından biridir. Bu, 1309’da Roma’yı terk edip Avignon’a yerleşen Papa V. Clement tarafından yaptırılan Papalık Sarayı’ydı. Duvarlar, kale gibi görünmesi için portküller ve gözetleme kuleleri ile 10 metre kalınlığındadır..

15. Grotte de Font de Gaume:

grotte-de-font-de-gaume_france-turist-yerler

Fransa, dünyadaki en büyüleyici tarih öncesi yerlerden bazılarına sahiptir ve bunlar arasında en çok ziyaret edilenler Grotte de Font de Gaume’dir. Les Eyzies’de tarih öncesi bir mağaradır. Grotte de Font de Gaume, bu döneme ait bir dizi büyüleyici duvar resmini içerir ve UNESCO Dünya Mirası Vezere Vadisi’nin bir parçasını oluşturur..

Bu, Fransa seyahatinizde kaçırmamanız gereken 15 önemli turist noktasını özetliyor..