Pune, Maharashtra eyaletindeki en köklü metropol şehirlerden biridir. Devletin kültür başkentidir ve modern ve hızlı yaşamıyla ünlüdür. Turizm amaçlı en iyi sanat galerileri, müzeler, bahçeler ve milli parklardan bazılarına sahiptir. Ayrıca burada uzun bir günün ardından dinlenebileceğiniz çok sayıda lüks otel bulunmaktadır. Hindistan’a bir tatil planlıyorsanız, Pune’u kaçırmayı göze alamazsınız. Ziyaret etmek için harika bir yer ve görmeniz için çok sayıda cazibe merkezi var..

En İyi ve Çekici Pune Turist Yerleri:

İşte size rahatınız için Pune’deki turistik yerler için kısa bir rehber.

1. Sinhagad:

Pune Turistik Yerler

Sinhagad, Pune’den yaklaşık 30 kilometre uzaklıktadır. Ünlü savaşların yapıldığı ünlü bir kaledir. Buradaki en önemli savaş 1670 yılında gerçekleşti. Daha önce Kondhana olarak biliniyordu ve büyük tarihsel önemi ve önemi var..

2. Ağa Han Sarayı:

aga-khan-palace_pune-turist-yerler

Ağa Han Sarayı, 1892 yılında büyük kral Sultan Muhammed Şah Ağa Han III tarafından yaptırılmıştır. En iyi parlak mimarisi ve yapısı ile bilinir. Bu muhteşem yapı kesinlikle çok güzel ve Pune gezinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz..

3. Vetal Tepesi:

vetal-hill_pune-turist-yerler

Vetal Tepesi, Pune’nin görülmesi gereken en belirgin ve güzel tepeleridir. Şehirdeki en yüksek tepedir ve yaklaşık 2600 fit yüksekliktedir. En çok tepenin üstünde bulunan Vetala Tapınağı ile tanınır. Gerçekten, burası görülmeye değer.

4. Rajiv Gandhi Ulusal Parkı:

rajiv-gandhi-ulusal-park_pune-turist-yerler

Rajiv Gandhi Ulusal Parkı, Pune şehrinin yakınında bulunan Katraj’da yer almaktadır. Bu Pune Municipal Corporation tarafından yönetilir ve sürdürülür. Pune seyahatinizde, kesinlikle buraya gelmelisiniz, çünkü bu, Hint vahşi yaşamını keşfetmek ve keşfetmek için altın fırsatınız olacaktır. Egzotik hayvanlar ve hayvanlar kesinlikle sizi büyüleyecek.

5. Kabile Müzesi:

kabile-müze_pune-turist-yerler

Hindistan’ın kabile kültürünü anlamak için Pune Kabile Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Farklı kabilelerin kültürünü, geleneklerini ve geleneklerini gösterir ve size Maharashtra’da ve başka yerlerde yaşayan kabilelerin harika ve renkli yaşamları hakkında bir fikir verir..

6. Shaniwar Wada:

shaniwar-wada_pune-turist-yerler

Shaniwar Wada, 1746 yılında inşa edilmiş bir saray kalesidir. Babür imparatorluğunun tüm Peshwa hükümdarlarının oturduğu yerdi. Bu sarayın görünümü kusursuz, muhteşem ve çok cömerttir. Babür yönetimi sırasında var olan parlak mimari ve geleneğin bir yansıması olarak duruyor..

7. Parvati Tepesi:

parvati-hill_pune-turist-yerler

Parvati Tepesi, adını burada bulunan ünlü Parvati tapınağından almıştır. Parvati, Vishnu, Ganesh, Kartik ve Devadeshwar adlı Hindu tanrılarına adanmıştır. Pune’nin güneyinde yer alır ve deniz seviyesinden 2100 fit yüksekliktedir. Pune’de ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir..

8. St. Mary Kilisesi:

st-marys-church_pune-turist-yerler

St, Mary’s Pune Kilisesi, Ghorpuri köyünde yer almaktadır. Deccan bölgesinin tamamındaki en eski bölgedir ve aynı zamanda çok ünlüdür. Bu kilisenin görünümü çok çekici ve her yıl çok sayıda ziyaretçisi var..

9. Bund Bahçesi:

bund-garden_pune-turist-yerler

Bund Bahçesi, Sir Jamshedji Jeejeebhoy tarafından inşa edilmiştir. Nehrin yakınında bulunur ve huzur, sükunet ve rahatlama zamanı arayanlar için ideal bir yerdir. Yemyeşil çimenler ve bakımlı çalılar güzelliğine katkıda bulunur. Denemek isteyenler için burada tekne gezintisi olanakları da mevcuttur..

10. Pataleshwar Mağara Tapınağı:

pataleshwar-mağara-tapınak_pune-turist-yerler

Bu tarihi tapınak şehrin kalbinde yer almaktadır. 8. yüzyıla kadar uzanmaktadır. Tapınak Lord Shiva’ya adanmıştır. Yapı, tasarım olarak bir şekilde aynı olan Ellora mağaralarına benzeyen tek parça bazalt kayadan oyulmuştur. Ünlü tapınak ayrıca Hindistan’da ibadet edilen diğer Hindu Tanrı ve Tanrıçalarının birçok heykelini de içeriyor. Oymalar ve heykeller görsel bir şölen..

11. Pu La Deshpande Bahçeleri:

pu-la-deshpande-gardens_pune-turist-yerler

Pune-Okayama Dostluk bahçesi olarak da adlandırılan, Okayama, Garden’daki bir bahçeden esinlenen yemyeşil bir bahçedir. Bahçenin geniş alanları, güzel peyzajlı çimler sergiliyor. Bahçede ayrıca çocuk oyun alanı vardır. Buranın yeşillikleri arasında dinlenip eğlenebilir ve tazelenmiş olarak geri dönebilirsiniz. Bu, Pune’de ziyaret edilecek güzel yerler arasında.

12. Ulusal Savaş Müzesi:

pune-turist-yerler_pune-turist-yerler

Ulusal Savaş Müzesi, bağımsızlık sonrası Hindistan’da bu ülkeyi korumak için hayatlarını feda eden tüm ordu adamlarına ve askerlerine adanmış bir Savaş müzesidir. 25 metre boyunda bir ana yapı var. Bir MIG uçağı da insanlar için sergileniyor. Anıt, askerlerin anısına Pune halkından toplanan paralarla inşa edilmiştir. Git içindeki vatanseveri buraya getir.

13. Shaniwar Wada Sarayı:

shaniwar-wada-palace_pune-turist-yerler

Shaniwar wada, Babür mimarisi ve Maratha işçiliğinin karışımından dolayı gerçekten övgüye değer. Mula-Mutha Nehri yakınındadır ve Pune’de ziyaret edilecek en iyi ve sakin tarihi yerlerden biridir. Güzel bahçelerin ve heykellerin manzarasının keyfini çıkarabilir ve ayrıca her akşam tesiste yapılan muhteşem ses ve ışık gösterisine katılabilirsiniz. kendisi. Ayrıca, Pune’u ziyaret ederseniz, aileniz ve arkadaşlarınızla şehrin yakınındaki çeşitli küçük tepe istasyonlarını asla kaçırmazsınız. Pune yakınlarındaki en iyi turistik yerlerden bazıları olan çok sayıda tepe istasyonu da vardır..

14. Katraj Yılan Bahçesi:

katraz-snake-garden_pune-turist-yerler

En çok ziyaret edilen ve ünlü Pune turistik yerlerinden biri. Katraj Yılan Bahçesi başlangıçta sadece yılanlara ve diğer sürüngenlere ev sahipliği yapıyordu ve aynı zamanda Rajiv Gandhi Zooloji Parkı olarak da biliniyor. Günümüzde ise içinde göl bulunan tam teşekküllü bir hayvanat bahçesi haline gelmiştir. Ayrıca parkı gezdikten sonra tekne gezintinizin keyfini çıkarabilir ve rahatlayabilirsiniz. Ayrıca tüm hayvanat bahçesinden geçen ve genç ziyaretçileri memnun eden bir mini tren var..

15. Saras Baug:

saras-baug_pune-turist-yerler

Pune’deki Sara Baug tapınağı, yerin en ikonik yerlerinden biridir. Tapınak, Parvati Tepeleri’nin eteğinde yer alır ve ziyaretçilerin gözleri için bir zevktir. Diwali sırasında binlerce insan burada toplanan güzelliğe tanık olmak için ‘Deepotsav’ı yani ışık festivalini kutlar. Tapınağın içinde ve çimenliklerde binlerce ışıltılı lamba yanıyor. Burası Pune’de görülmesi gereken kesin yerler arasında..

Pune, herkes için bir şeyler sunan bahçeler, tapınaklar, müzeler ve sarayların bir karışımına sahiptir. Burası, önemli tarihi ve güzel yerleri için çok sayıda turist çekiyor. İşte seyahat günlüklerinize dahil edilecek en iyi turistik yerlerden bazıları.