Gujarat eyaletinde ailenle tatile gitmeyi mi düşünüyorsun? Diu of Gujarat, içinde olmak için doğru yer. Seyahatinizi unutulmaz kılacak çok sayıda turistik yer ve lokasyona sahip. Tapınaklar, kiliseler, plajlar, müzeler ve kaleler, Diu’nun yıldız cazibe merkezleridir. Her yıl binlerce ziyaretçisi var. Daman ve Diu turistik yerleri de birçok gezgin tarafından tatillerde gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri olarak derecelendirilmiştir. İşte Diu’da ziyaret edilecek güzel yerlerden bazıları.

Daman ve Diu’da Gezilecek Yerler:

1. Gangeshwar Tapınağı:

gangeshwar-temple_diu-turist-yerler

Gangeshwar Tapınağı, Diu kasabası Fundam’dan yaklaşık üç kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Tapınak, Hindu Tanrısı Shiva’ya adanmıştır. Deniz kıyısında bulunur ve beş dili vardır. Bu dillerin ünlü destan Mahabharata’nın beş Panadava kardeşi tarafından yapıldığına inanılıyor..

2. Naida Mağaraları:

naida-caves_diu-turist-yerler

Naida Mağaraları, Diu’da bulacağınız en ilgi çekici ve benzersiz yerlerden bazılarıdır. Portekizlilerin tüm pahalı malzemeleri keseceği yer burasıydı. Şehir yerlerinin dışında bulunurlar ve Diu’dayken kesinlikle ziyaret edilmelidirler..

3. Zampa Geçidi:

zampa-gateway_diu-turist-yerler

Zampa Geçidi, orta çağda geliştirilen Diu’nun önemli ve tarihi bir işaretidir. Kırmızı kumtaşından inşa edilmiş aslan, rahip ve melek oymalarına sahiptir. Burada da yapay şelaleler var. Bu, Diu’nun en iyi anıtlarından biridir ve ziyaret etmek için mükemmel bir yerdir. Ziyaret etmek için en iyi daman ve diu turistik yerlerinden biridir..

4. Kabuk Müzesi:

shell-museum_diu-turist-yerler

Diu Kabuk Müzesi, bir başka çekici turistik yer. Çok çeşitli kabukları ile müze muhteşem ve gerçekten ilginç. Hepsi, neredeyse elli yıldır kabukları öğrenmek ve anlamak için zaman harcayan Kaptan Devjibai Fubaria tarafından toplandı. Muhteşem kabukların farklı şekilleri ve boyutları gerçekten güzel görünüyor.

5. Gomtimata Plajı:

gomtimata-plaj_diu-turist-yerler

Diu’nun Gomtimata Plajı, içinde bulunmak için dikkate değer ve çok çekici bir yerdir. Yeşil ağaçlar, çalılar ve bitkiler uzaktan bakıldığında çok güzeldir. Sabahın erken saatlerinde bu kumsalda çıplak ayakla yürümek, burada yaşayacağınız en güzel deneyimlerden biridir..

6. Vanakbara:

vanakbara_diu-turist-yerler

Vanakbara, Diu’da bulunan küçük bir balıkçı köyüdür. Her zaman meşguldür ve oldukça fazla sayıda renkli bağlantı noktasına sahiptir. Bu yere gelmek için en iyi zaman, balıkçıların topladıkları her şeyi satarak denizden döndükleri sabah saat 9 civarındadır..

7. Aziz Thomas Kilisesi:

st-thomas-church_diu-turist-yerler

St. Thomas Kilisesi gerçekten çok güzel bir yer. Sadece dini bir yer değil, aynı zamanda çok fazla huzur ve sükunet bulacağınız bir yer. Bu yerin yapısı harika ve en iyi yanı, onca yıl sonra bile restore edilip çok iyi korunmuş olmasıdır..

8. Jallandhar Tapınağı:

jallandhar-shrine_diu-turist-yerler

Jallandhar Tapınağı, plaja yakın olan tepenin yakınında yer almaktadır. Buradaki türbe, Jhalandhar iblisinin taştan oyulmuş yüzüne sahip bir kubbeye sahiptir. Tanrıça Chandrika tapınağı hemen yanında yer almaktadır. Mekan gerçekten harika ve Gujarat’ın zengin kültürünün bir yansıması olarak duruyor. Daman ve diu’da ziyaret edilecek tüm turistik yerlerin en gözde noktalarından biridir..

9. Assisi Aziz Francis Kilisesi:

kilise-of-francis-of-assisi_diu-turist-yerler

Assisi’li Aziz Francis kilisesi, halen hizmet için kullanılmasına rağmen, şimdi bir hastaneye dönüştürülmüştür. Yüzlerce yıl önce Portekizliler tarafından geliştirildi ve bu ülkeye ait insanlar tarafından dolduruldu. Hala yabancılar mahallesi olarak biliniyor.

Bir dahaki sefere bir gezi planladığınızda, Diu’da ziyaret edilecek bu muhteşem yerleri kaçırmayın. Bu gönderiyi beğendin mi? Yorumunuzu aşağıya bırakın.