Hindistan’ın kabile destinasyonlarını ortaya çıkarmak isteyenler; Nagaland onlar için bir yer. Himalaya bölgesinde huzur içinde yuvalanmış, çeşitli vadilere, akarsulara ve şelalelere sahiptir. Buradaki gün doğumu ve gün batımı kesinlikle nefes kesici, özellikle de arka planda Nagaland’ın karla kaplı güzel dağları varsa. Nagaland’a bir tatil planlıyorsanız, hangi yerleri ziyaret edeceğinizi bilmelisiniz ve size kolaylık sağlamak için aşağıdaki paragraflarda kısaca açıkladık..

Nagaland Turistik Yerler:

Burada, Nagaland’da Gezilecek Bazı Harika Yerler var..

1. Kohima:

nagaland'ın turistik yerleri

Kohima, Nagaland’ın başkentidir ve buradaki ilgi çekici yerler iki köydür; yani Khonoma ve Touphema. Kohima’ya sadece on kilometre uzaklıktaki Kesama Miras Köyü’nü de ziyaret etmelisiniz. Bir açık hava müzesidir ve sabahtan akşama kadar ziyaret edilebilir. Burada ayrıca çok çeşitli geleneksel Nagaland binaları bulacaksınız. Her yıl düzenlenen Boynuzlu Fatura Festivali de kaçırılmamalıdır..

2. Mokokchung:

mokokchung_nagaland-turist-yerler

Nagaland’ın Mokokchung bölgesi, ünlü Moatsu festivalinin kutlandığı yerdir. Her yıl Mayıs ayında gerçekleşir ve Ao kabilesi tarafından düzenlenir. Mokokchung’a yarım saat uzaklıktaki Chuchuyimlang köyünü de ziyaret etmelisiniz. En çok doğal güzelliği, ihtişamı, tepeleri ve vadileri ile tanınır..

3. Pauna Dağı:

mount-pauna_nagaland-turist-yerler

Pauna Dağı, Nagaland’ın üçüncü en yüksek zirvesidir. Benreu serisine aittir ve size şimdiye kadar tanık olduğunuz en nefes kesici ve pitoresk manzaralardan bazılarını sunar. Eğer bir kuş aşığıysanız, kesinlikle buraya gelmelisiniz. Nagaland’ın doğal güzelliğini keşfetmek için burada trekking gibi maceralı aktivitelere de gidebilirsiniz..

4. Wokha:

wokha_nagaland-turist-yerler

Wokha, Lotha kabilesinin meskenidir. Kohima’dan yaklaşık dört saat uzaklıkta bulunan bu yer kesinlikle çok güzel. Sağlıklı ve pestisit içermeyen portakal ve ananaslarıyla tanınır. En iyi özellikleri, kabilenin yaşlıları tarafından kurulan tepelerde bulunan antik taş monolitlerdir..

5. Dzukou Vadisi:

dzukou-vadi_nagaland-turist-yerler

Nagaland geziniz, Dzukou vadisini ziyaret edene kadar tamamlanmayacaktır. Manzara güzelliği ve ayrıca vadiden akan soğuk su ile tanınır. Görünüşü çekici olan eşsiz Dzukou zambakını da burada bulacaksınız. Buraya gelmek canlandırıcı ve harika bir deneyim olacak. Nagaland’daki en iyi turistik yerlerden biridir.

6. Intangki Yaban Hayatı Koruma Alanı:

intanki-yaban hayatı-sanctuary_nagaland-turist-yerler

Intangki Doğal Hayatı Koruma Alanı, güzel Dimapur şehrinden yaklaşık 37 kilometre uzaklıkta bulunur ve egzotik ve çok nadir bulunan çeşitli benzersiz hayvanlar ve kuşlara ev sahipliği yapar. Nagaland’a geldiğinizde, Intangki Yaban Hayatı Koruma Alanı’na gelmelisiniz. Nagaland’ın vahşi yaşamını keşfetmenize ve keşfetmenize yardımcı olacak.

7. Üçlü Şelaleler:

triple-falls_nagaland-turist-yerler

Nagaland’ın Üçlü Şelalesi, buradaki popüler yerlerden biridir ve her yıl çok sayıda turist ve ziyaretçi çekmektedir. Yürüyüşçüler için ideal bir yerdir ve Seithekima köyünde bulunmaktadır..

8. Sebep:

phek_nagaland-turist-yerler

Phek, Nagaland’ın dağlık bölgelerinden biridir. Sık ve yaprak dökmeyen ormanlarla kaplıdır ve güzel havası ve burada yetişen yabani orkideleri ile tanınır. Pochury ve Chakhesang kabilesinin evidir ve gerçekten gelmek için harika bir yerdir..

9. Rangapahar Koruma Ormanı:

rangapahar-rezerv-orman_nagaland-turist-yerler

Bir eko aşığıysanız, Nagaland sizin için ideal bir destinasyondur. Buraya geldiğinizde mutlaka milli parklarını ziyaret etmeli ve ormanları rezerve etmelisiniz. Bugüne kadarki en iyisi Rangapahar Koruma Ormanı olarak bilinir. Burada en çarpıcı ve harika hayvanlardan ve kuşlardan bazılarını bulacaksınız. Buraya gelmek kesinlikle pişmanlığa neden olmayacak.

Burada resimlerle bazı güzel Nagaland turistik yerlerine bakın. Gibi misin? Yorumunuzu aşağıya bırakın.