Kısa bir tatile çıkmayı planlıyorsanız ve harika bir yer arıyorsanız size Daman’ı öneriyoruz. Görebileceğiniz en güzel manzaralara ve plajlara sahipler. Daman’da görülmeye değer ve kesinlikle kaçırılmaması gereken en iyi yerlerden bazılarının listesi..

Daman Turistik Gezilecek Yerler:

Jampore Plajı:

daman-turist-yerler

Daman Turist Yerleri denilince akla ilk gelen Jampore Plajı oluyor. En çok Casuarina tarlaları ile tanınır ve balayı çiftleri için idealdir. Dilerseniz buraya piknik yapmak için de gelebilirsiniz. El değmemiş suları, ılık havası ve uzun altın kumları burayı sevmenizi sağlayacaktır..

Devka Plajı:

devka-plaj_daman-turist-yerler

Daman’ın Devka Plajı bir başka güzellik. Bu yerin doğal güzelliği ve huzuru, çevresine aşık olmanızı sağlayacaktır. Buradaki yemekler yenilebilir ve hava güzel. Bu harika yere gelmek, hafta içi günlerde karşılaştığınız tüm stresi alacağınızdan emin olabilirsiniz..

Bizim Leydi Kilisesi:

leydimizin-kilisesi_daman-turist-yerleri

Daman sadece plajları ile değil, aynı zamanda dini noktaları ve yerleri ile de ünlüdür. Bunlardan biri Meryem Ana Kilisesi. Tertemiz, güzel ve gitmek için harika bir yer. Bu kilisenin çevresi sizi kutsanmış hissettirecek ve ruhsal yaşamınızı yepyeni bir düzeye taşıyacaktır..

Panikota Kalesi:

panikota-fort_daman-turist-yerler

Hemen yanında yer alan Daman deniz plajının gücüne başarıyla uyum sağlayacak kadar görkemli ve sanatsal bir yapı düşündünüz mü? Panikota kalesi bunun bir örneğidir. Kaleye sadece tekne ile gidilerek ulaşılabilir. Bu kale gerçekten muhteşem ve bakmak için harika olduğu için gezi tamamen buna değer..

Diu Müzesi:

diu-museum_daman-turist-yerler

Daman Diu Müzesi, Daman’ın en önemli turistik mekanlarından biridir. İyi inşa edilmiş ve kurulduğu günden bu yana birçok kişi tarafından ziyaret edilmiştir. Önemli şaheserlerden bazılarını içerir ve Daman ve Diu’nun kültürünü ve tarihini öğrenmek ve keşfetmekle ilgilenen herkes için harikadır..

Aziz Jerome Kalesi:

jerome-fort_daman-turist-yerler

Daman’ın en ilginç yerlerinden bazıları kaleler olabilir ve bunlardan biri de St. Jerome kalesidir. Burası kaçırılmaması gereken yerlerden biri. Sanat, stil ve yapı, görkemli, benzersiz ve sanatsal. Açıkçası burası Daman’ın en eski ve en paha biçilmez yerlerinden biri..

Nagoa Plajı:

nagoa-plaj_daman-turist-yerler

Daman’ın Nagoa Plajı, içinde bulunulabilecek en iyi plajlardan biridir. Harika bir turistik cazibe merkezidir ve her yıl oldukça fazla sayıda plaja sahiptir. Hava yıl boyunca ılıktır ve tatil için gidilecek en iyi yerlerden biridir. Daman’ın bu kısmına gelmek kesinlikle güzel ve harika anılar yaratacaktır..

Ghoghla Plajı:

ghogla-plaj_daman-turist-yerler

Daman’ın Ghogla Plajı romantik, huzurlu ve muhteşem. Manzara kesinlikle çok etkileyici. Bu yerin atmosferi o kadar şaşırtıcı ki ayrılmak istemeyeceksiniz. Aileniz ve arkadaşlarınızla kısa bir tatil için buraya gelmek kesinlikle buna değecek..

Aziz Paul Kilisesi:

st-pauls-church_daman-turist-yerler

St. Paul’s Daman Kilisesi, iyi bilinen bir başka turistik yer ve dini noktadır. Güzel görünümlü bir bahçe ile çevrilidir ve birçok ağaç ve çiçek vardır. Bu yerin doğal güzelliği, dinginliği ve sakin doğası kesinlikle bu geziden keyif almanızı ve sevmenizi sağlayacaktır..