Bhopalis yra Madhja Pradešo sostinė, žinoma ir yra kultūros, istorijos ir meno derinys. Raja Bhoj jį rado XI amžiuje ir vis dar yra viena iš geriausių turizmo vietų. Bėgant metams ši vieta labai išsivystė ir, jei planuojate čia atvykti į ekskursiją, čia yra sąrašas įspūdingų vietų, kurias tikrai turėtumėte aplankyti.

1. Apatinis ežeras:

bhopal turistines vietas

Žemutinis ežeras, taip pat žinomas kaip Chhota Talab, yra vienas gražiausių lankytinų vietų nuostabiame Bhopal mieste. Vaizdingų kalvų apsuptas ežeras yra didžiosios Mogolų imperijos liekana. Tai tikrai nuostabu pažvelgti ir yra viena iš neįkainojamų vietų, kurias kada nors pamatysite. Taigi, kai lankotės Bhopal, būtinai leiskitės į Chhota Talab.

2. Bharatas Bhavanas:

bharat-bhavan_bhopal-turistinės vietos

„Bharat Bhavan“ yra viena iš unikalių „Bhopal“ scenos ir vaizduojamojo meno institucijų. Tai puiki vieta išraiškai, tyrinėjimams, pasirodymams ir pasireiškimams. „Bharat Bhavan“ taip pat yra ideali vieta meno mėgėjams, nes jie rengia keletą svarbių parodų ir galerijų.

3. Van Viharo nacionalinis parkas:

van-vihar-national-park_bhopal-tourist-places

Bopalas yra žinomas ne tik dėl savo paminklų, ežerų ir meno galerijų, bet ir dėl nacionalinių parkų. Taip, Van Viharo nacionalinis parkas yra viena iš tų vietų, kur rasite keletą egzotiškiausių šalies rūšių. Vieta yra geriausia visiems laukinės gamtos ir gyvūnų stebėtojams ir tikrai turėtų būti aplankyta vieną kartą.

4. Taj ul Masjid:

taj-ul-masjid_bhopal-turistinės vietos

Taj-Ul-Musjid yra viena didžiausių Bhopal mečečių. Jis ne tik didelis, bet ir labai gražus bei nepriekaištingas. Šios mečetės struktūra, architektūra ir stilius yra visiškai nuostabūs. Puikus dalykas šioje mečetėje yra tai, kad dieną ji taip pat veikia kaip religinė islamo mokykla.

5. Birlos muziejus:

birla-museum_bhopal-tourist-places

Bhopalio Birla muziejus reiškia turtingą Madhja Pradešo kultūrą. Jame yra įrankių, pradedant nuo neolito amžiaus, ir tai yra vieta, kurią tikrai turėtumėte aplankyti.

6. Goharas Mahalas:

gohar-mahal_bhopal-turistinės vietos

„Gohar Mahal“ yra ant Aukštutinio ežero kranto ir yra viena gražiausių vietų Bhopal. Tai puikus Mogolų ir induistų architektūros pavyzdys, turintis didelę istorinę reikšmę ir svarbą.

7. Perlų mečetė:

perlas-mečetė_bhopal-turistinės vietos

Perlų mečetė yra viena iš geriausių Bhopalio musulmonų šventovių ir buvo gerbiama visų musulmonų moterų. Jis buvo pastatytas 1860 metais ir yra gana panašus į Jama Masjid architektūrinį projektą. Nors mečetė nėra tokia didelė, ji kasmet sulaukia daug turistų.

8. Archeologijos muziejus:

archeologijos muziejus_bhopal-turistinės vietos

Bhopalio archeologijos muziejuje yra daugybė įvairių senų skulptūrų ir relikvijų kolekcijų, gautų iš įvairių šalies dalių. Kai kurie iš jų yra Budos, Viešpaties Šivos ir Višnu statulos, o taip pat yra labai įdomių paveikslų, kurie yra seno amžiaus. Kiekviena iš šių relikvijų yra gerai išsaugota ir yra puikus stiprios induistų ir budistų kultūros pavyzdys.

9. Shaukat Mahal:

shaukat-mahal_bhopal-turistinės vietos

Shaukat Mahal buvo pripažintas vienu iš Bhopal stebuklų. Šio gražaus miesto Chowk rajone esantis paminklas yra tikrai didingas ir puikus. Nors jis yra islamo kultūros atspindys, jį iš pradžių pastatė prancūzai. Jis sudarytas iš balto alabastro ir turi keletą trikampio formos arkų, suteikiančių šiam paminklui labai sodrią išvaizdą.

10. Manua Bhan Ki Tekri:

manua-bhan-ki-tekri_bhopal-turistinės vietos

Ši graži vieta yra Saulės mieste, Lalghati, yra viena iš geriausių lankytinų vietų Bhopal. Tai gera dievo mylėtojams, gamtos mylėtojams ir žmonėms, kurie ieško patirties. Jis įsikūręs ant kalvos viršūnės ir yra graži piligriminė kelionė Jain bhaktams. „Tekri“ yra Jain Saint Shri Jindutta Sureshwarj, Acharya Manutung ir Maharaj Shri Vijay Suriji avalynė. Jame taip pat yra Shri Man Bhadarji stabas. Ši vieta taip pat žinoma vardu Mahaveer Giri, ši vieta garsėja elegantiška ir viliojančia architektūra bei miesto panorama. Šventyklos vartuose, dar vadinamuose Simha vartais, yra rankraščių, iškaltų ant akmens. Tai taip pat Sadhna Sthal iš Osvaldo dinastijos. Vienas iš gerų kartų aplankyti šią šventyklą yra „Kartik Purnima“ proga, nes per tą laiką kasmet rengiama didelė mugė.

11. Bhimbetkos urvai ir uolų prieglaudos:

bhimbetka-caves-and-rock-pastoges_bhopal-turistinės vietos

Šie gražūs urvai ir uolos yra viena iš turistų vietų netoli Bhopal. Ši vieta yra vienkartinis apsilankymas istorijos mėgėjams ir nuotraukų fanatikams. Šioje vietoje yra 600 roko prieglaudų, kurių amžius siekia 5500–1000 m. Jis yra Ratapani šventovės viduryje ir šios prieglaudos tęsiasi apie 10 kilometrų. Šioje vietoje yra didžiulė priešistorinių paveikslų kolekcija. Šie paveikslai vaizduoja urvų gyventojų gyvenimą, kuris iliustruotas spalvingu raudonų, žalių, geltonų ir baltų spalvų mišiniu. Jame taip pat vaizduojamos medžioklės, šokančių arklių ir dramblių, gyvūnų kovų ir kitų įdomių įvykių scenos. Ši vieta vaizduoja Indijos architektūrinį turtingumą ir tikrai turėtumėte aplankyti šią vietą, jei vykstate į Bhopal.

12. Viršutinis ežeras:

viršutinio ežero_bhopal-turistinės vietos

Šis gražus ežeras yra netoli CM namų, taip pat yra vienas iš Bhopal turistų vietų. Tai nuostabi vieta gamtos mylėtojams ir nuotykių ieškotojams. Tai seniausias žmogaus sukurtas ežeras Indijoje, kuris vietine kalba taip pat žinomas kaip Bhojtal arba Bada Talab. Jis buvo pastatytas XI amžiuje ir yra 36,1 kv. Km plote. Jis yra pagrindinis vandens šaltinis Bhopalio gyventojams. Jis pastatytas per Kolano upę ir manoma, kad karalius Bhojus pastatė šį ežerą savo odos ligai gydyti. Parkas taip pat yra netoli ežero, Kamla parkas, kuris prideda vietos grožio. Tai tinka visoms sportinėms veikloms ir yra mėgstamiausia nuotykių mylinčių žmonių vieta. Tai taip pat Shah Ali darga ir graži vieta aplankyti.

13. Regioninis mokslo centras:

regioninis-mokslo-centras_bhopal-turistas-vietos

Šis mokslo centras, esantis Shyamla Hills Banganga kelyje, yra viena iš būtinų vaikų lankomų vietų Bhopal. Smagi, mylinti vieta mokslo mėgėjams ir patirties ieškotojams, šis muziejus turi mokslo ir technologijų grožį. Jei lankotės Bhopal, apsilankykite muziejuje ir patobulinkite savo žinias apie mokslą ir technologijas. Vaikams tai novatoriškas būdas praleisti kokybišką laiką ir mėgautis moksline disciplina. Jame yra įvairių skyrių, tokių kaip „Engine Hall“, „Fun Science“ galerija, „Space Gallery“, „Electro Technic Gallery“ ir kiti gražūs patrauklūs dalykai. „Centreis“ buvo suskirstytas į tris kategorijas – įdomus mokslas, atmosfera ir energija kartu su mokslo parku, taip pat rengia tokias laidas kaip 3D, dangaus stebėjimas ir „Taramandal“.

14. Laxmi Narayan šventykla:

laxmi-narayan-temple_bhopal-tourist-places

Jei esate dievų mylėtojas ir domitės religine veikla, turite vieną kartą apsilankyti šioje vietoje. Ši graži šventykla yra ant kalvos viršaus, kad galėtumėte pamatyti visą Bhopal miestą. Šventykla yra gražiai pastatyta, o architektūrinis dizainas yra gražiai pagamintas. Grindys pagamintos iš gražių baltų rutuliukų, o patalpos švarios ir gerai prižiūrimos. Pagrindinių vartų priekyje yra fontanų eilės, kurios papildo vaizdingą šventyklos grožį. Iš šios šventyklos atsiveria Bhopalo panorama, taip pat vadinama Birlos šventykla, kaip ją pastatė Birlai. Ši šventykla buvo pastatyta turtų deivės Lakšmi garbei. Tai graži vieta religingiems žmonėms apsilankyti ir mėgautis švaria bei ramia aplinka.

15. Jama Masjid:

jama-masjid_bhopal-turistinės vietos

„Jama Masjid“ yra viena iš nuostabių piligriminių kelionių vietų ir nuostabi vieta pamatyti Bhopal mieste, esančiame Loha Bazar. Tai gera vieta dievų mylėtojams, o religingi žmonės turi vieną kartą apsilankyti šioje vietoje. Ši mečetė yra 2 šimtmečius, o pastatyta struktūra yra pastebima. Geriausias laikas aplankyti Masjid yra ankstyvas rytas, nes tuo metu vieta yra rami ir galima smagiai praleisti laiką Masjid. Tai viena garsiausių turistų vietų, taip pat gera religiniais tikslais. Masjidas yra gražiai pastatytas su auksiniais smaigaliais ant minaretų. Ši mečetė pastatyta gražaus ežero fone. Jis pastatytas iš didelio raudono smiltainio ir yra viena didžiausių mečečių Azijoje.

Bhopal tikrai yra puiki vieta aplankyti. Turėdami visus šiuos nuostabius turistinius žingsnius Bopalyje, jūs jau norite ten nuvykti!

Eik, susikrauk savo kuprines!