Haridvaras yra svarbi piligrimų vieta Indijos Uttarakhando valstijoje. Taip pat žinoma, kad tai viena švenčiausių Indijos vietų, kurią aplanko bhaktos iš visų šalies kampelių. Įsikūręs 314 metrų aukštyje nuo jūros lygio, „Haridwar“ ištisus metus patiria malonias klimato sąlygas. Nors Haridwar mieste yra įvairių turistų lankomų vietų, mes pateikiame jums 15 geriausių vietų, kurias būtina aplankyti.

Pažodžiui reiškia „vartai į Dievą“ ir laikoma septinta švenčiausia vieta, Haridvaras yra svarbiausia religinė reikšmė induistams. Garsiausia Kumbh Mela traukia ne tik piligrimus iš visų pusių, bet ir yra pagrindinė turistų, kuriuos galima pamatyti dalyvaujant religinėse šventėse, traukos objektas. Pritraukimas čia nesibaigia, nes Haridwar mieste yra daug kitų lankytinų vietų, kad turistai būtų įsitraukę per visą viešnagę.

Gražios Haridwar turistų lankomos vietos:

Žemiau pateikiame geriausių ir patraukliausių turistų lankytinų vietų sąrašą, kurios padės puikiai suplanuoti kelionę.

1. Chandi Devi šventykla:

chandi-devi-temple_haridwar-tourist-places

Šventyklą, skirtą deivei Chandi, 1929 m. Pastatė Kašmyro karalius Suchatas Singhas. Pagrindinę deivės statulą, esančią šventyklos viduje, 8 amžiuje įkūrė Adi Shankaracharya. Kelionė į šventyklą apima 3 km žygį iš Chandi Ghat arba sustabdytą važiavimą funikulieriumi. Šventykla yra garsi stotelė piligrimams, keliaujantiems į Kumbh Melą, kurie ieško deivės, žinomos kaip išpildančios jų norus, palaiminimo.

2. Har Ki Pauri:

Turistų lankomos vietos Haridvare

Garsusis Gatas Gango upės pakrantėje, Har ki Pauri yra pagrindinis orientyras ir palanki vieta žmonėms Haridwar mieste ir iš jo. Nuolat didėjant žmonių skaičiui, kurie plūsta į šventąjį Gango vandenį, į aikštelę plūsta Harki Pauri, kuris bėgant metams patyrė didelių atnaujinimų ir pratęsimų. Kelios šventyklos, išklotos laiptais, papildo vietos grožį, ypač vakare, kai vieta yra apšviesta. Tai viena garsiausių turistinių vietų Haridwar mieste, kuri gali jus nudžiuginti savo grožiu.

3. Neel Dhara Pakshi Vihar:

neeldhara-bird-sanctuary_haridwar-tourist-places

Paukščių mylėtojams ir vienatvės ieškotojams ši paukščių prieglauda yra ideali vieta pabėgti į pasaulį, kupiną migruojančių paukščių grožio ir puošnumo, dažniausiai matomų žiemos mėnesiais. Neel Dhara Pakshi Vihar taip pat atsiveria įspūdingas vaizdas į aplinkines Šivaliko kalvas. Ši turistinė vieta yra pati gražiausia lankytina vieta. Tai nuostabios turistų lankomos vietos Haridvare.

4. Pawanas Dhamas:

pawan-dham_haridwar-tourist-places

Šiuolaikinė šventykla, garsėjanti išskirtiniais veidrodžiais ir stiklo darbais bei šiurpiais stabais, yra viena didžiausių turistų atrakcijų. Šventykla taip pat laikoma šventa tarp induistų ir yra įtraukta į vieną iš senovės Haridwar šventyklų. Ši šventykla yra viena iš idealių Haridwaro vietų, kur galite aplankyti laimę.

5. Radžaji nacionalinis parkas:

rajaji-national-park_haridwar-tourist-places

Radžaji nacionalinis parkas, esantis Himalajų papėdėje, yra trijų laukinės gamtos draustinių junginys. Tankiai žalios džiunglės dominuoja didžiulėje parko erdvėje, sudarydamos natūralią buveinę daugumai gyvūnų. Parke gyvena didžiausia dramblių populiacija Uttarakhando valstijoje ir daugiau nei 315 rūšių gyvenančių ir migruojančių paukščių. Tai yra geriausios turistinės vietos Haridwar mieste.

6. Patanjali Yogpeeth:

Patanjali Yogpeeth_haridwar turistinės vietos

Patanjali Yogpeeth, pavadintas senovės jogos guru Patanjali vardu, yra vienas didžiausių Indijos jogos institutų. Šis institutas yra Swami Ramdev kūrinys, skirtas jogos ir ajurvedos gydymui ir tyrimams. Patandžali universitetas taip pat yra jo patalpose. Reguliarūs jogos užsiėmimai vyksta miesto gyventojams ir lankytojams. Ši vieta buvo aplink haridwar. Tai taip pat yra dar viena turistinė vieta, kurią reikia aplankyti haridwar.

7. Sapt Rishi Ashram ir Sapt Sarovar:

sapt-rishi-ashram-and-sapt-sarovar_haridwar-tourist-places

Įsikūręs maždaug 5 km nuo Har ki Pauri, Sapt Rishi Ashram yra vienas iš labiausiai žinomų ašramų Haridwar mieste. Manoma, kad ašramo vieta buvo septynių didžiųjų išminčių meditacijos vieta ir, kad netrukdytų jiems savo tėkmės, Gangos upė turėtų būti padalinta į septynias sroves, kurios kulminaciją pasiekė toliau į Neel Dhara.

8. Bharat Mata Mandir:

bharat-mata-mandir_haridwar-turistinės vietos

180 pėdų aukščio Bharat Mata Mandir yra nuolatinė duoklė motinai Indijai. Indira Gandhi ją atidarė 1983 m. Gegužės 15 d. Viršutiniame aukšte, kuriame yra Viešpaties Šivos šventovė, atsiveria vaizdas iš paukščio skrydžio į aplinkinius Himalajus, visą Sapt Sarovar miestelį ir patį Haridwar miestą..

9. Doodhadhari Barfani šventykla:

doodhadhari-barfani-temple_haridwar-tourist-places

Tai, kas daro Doodhadhari Barfani šventyklą turistų traukos centru, yra ne tik jos patalpų šventumas, bet ir meniškumas. Šventykla, pagaminta iš balto marmuro, susideda iš kelių kitų šventyklų, esančių jos komplekse, skirtame įvairiems induistų dievams ir deivėms. Thi

10. Mansa Devi šventykla:

mansa-devi-temple_haridwar-tourist-places

Mansa Devi šventykla yra viena iš svarbių Haridwar lankytinų vietų induistų piligrimams. Šventykla yra kalvos viršūnėje, pavadintoje Bilwa Parvat iš Himalajų Shiwalik kalnų. Ši šventykla skirta Mansa Devi, deivės Šakti įsikūnijimui. Manoma, kad, dejant maldas su visu atsidavimu ir atsidavimu Mansa Devi šventykloje, deivė išpildo visus norus. Šventyklos komplekse yra bet kurio medžio šakų sriegio surišimo ritualas. Bhaktai, išpildę savo norus, dar kartą apsilankykite Mansa Devi šventykloje, kad atsegtų šventą giją.

11. Daksheswara Mahadev šventykla:

daksheswara-mahadev-temple_haridwar-tourist-places

Daksheswara Mahadev šventykla arba Daksha Mahadev šventykla yra viena iš senovės Haridwar šventyklų, skirtų Viešpačiui Šivai. Jis yra pietinėje Kankhalio dalyje ir ištisus metus jį lanko tūkstančiai induistų piligrimų. Remiantis legendomis, manoma, kad būtent šioje šventyklos vietoje karalius Dakša dirigavo didžiulę jagą. Tai istorinės turistų lankomos vietos Haridwar mieste.

12. Vaishno Devi šventykla:

vaishno-devi-temple_haridwar-tourist-places

Vaishno Devi šventykla yra viena iš religinių Haridwar vietų. Šventykla buvo pastatyta kaip tiksli garsios Vaishno Mata šventyklos Džamu ir Kašmyro valstijoje kopija. Šventyklų kompleksas primena senovinę šventyklą ir net kelią, vedantį į pagrindinę šventovę, galima pasiekti kirtus tunelius ir urvus. Apsistoję Haridvare, induistų bhaktos aplanko Vaishno Devi šventyklą ir ieško deivės palaimos.

13. NeelKanth Mahadev šventykla:

neelkanth-mahadev-temple_haridwar-tourist-places

NeelKanth Mahadev šventykla yra viena iš labiausiai žinomų lankytinų vietų netoli Haridwar. Tai yra viena iš svarbiausių šventyklų, skirtų Viešpačiui Šivai, įsikūrusi ant kalvos, maždaug 1300 metrų aukštyje. NeelKanth Mahadev šventyklą riboja trys kalnai, būtent Brahmakoot, Vishnukoot ir Manikoot. Iš jo atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas į apylinkes ir būtina vieta gamtos entuziastams. Remiantis induistų mitologinėmis istorijomis, būtent šioje vietoje lordas Šiva gėrė nuodus, atsiradusius pieniško vandenyno sukimosi metu (Samudra Manthan). Išgėrus nuodų, lordo Šivos gerklė tapo mėlynos spalvos, taigi ir pavadinimas NeelKanth, reiškiantis tą, kurio gerklė mėlyna. Tai yra geriausios turistinės vietos Haridwar mieste.

14. ShantiKunj:

shantikunj_haridwar-tourist-places

„ShantiKunj“ Haridvare yra AIGP („All India Gayatri Power“) būstinė. Jis buvo įkurtas 1971 metais, dvasinio ir moralinio atgimimo motyvu Indijos kultūroje. Ašrame laiku organizuojamos kelios dvasinio mokymo programos. Bhaktai iš Indijos ir už sienų taip pat lankosi „ShantiKunj“ dvasinio vadovavimo.

15. Višnu Ghatas:

vishnu-ghat_haridwar-tourist-places

Višnu Ghatas yra vienas iš dažniausiai lankomų ir švenčiausių Haridwaro ghatų. Šis ghatas pavadintas Viešpaties Višnu, vienos iš trijų pagrindinių induistų dievybių, vardu. Remiantis mitologija, manoma, kad pats lordas Višnu šiame maiste išsimaudė. Bhaktai tvirtai tiki, kad išsinešę į Višnu Ghatą, visi jų nuodėmės pasibaigs.

„Haridwar“ yra tinkamas vartas į „Char Dham“, palankią induistų piligriminę kelionę. Senovės šventyklos, kvapą gniaužiantys kalnai ir upės yra puiki vieta atostogoms. „Haridwar“ turi ką pasiūlyti abiems, apsilankiusiems šioje vietoje dvasingumo ar laukinių nuotykių pramogų.