Saç tarağı çeşitleri hakkında konuşalım! Saç ve tımar, güzel ve muhteşem görünme çabamızda önemli bir rol oynar. Günlük hayatımızda, saçları doğru şekilde taramaya nadiren önem veririz, bu da sayısız saç sorununa yol açar. Doğru tipte saç taraklarının saç dökülmesi ve saç bakımıyla ilgili endişelerinizin çoğunu gerçekten çözebileceğini biliyor musunuz??

Saç Tarakları İsimleri ve Kullanımları

Evet – doğru duydunuz! Saçınızı doğru taramak ve korumak için her gün biraz zaman ayırmak önemlidir ve farklı saç tarak türlerinde doğru olanı seçmek en önemlisidir. Çoğu zaman, saçlarımızı korumak için koleksiyonumuzda bulunan bir veya iki tür tarak kullanıyoruz ve bunu değiştirmek gerçekten saçınız hakkında çok şey değiştirebilir. Bugün bunun hakkında her şeyi bize bildirin.

Herkese uygun en iyi saç tarak türü diye bir şey yoktur. Tüm ihtiyaçlarınız için belirli bir tarak türünü tanıtan birini duyduysanız, bunun hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız gerektiğini unutmayın. Aslında, çeşitli endişeler, tımar türleri ve her durum için doğru olanı seçmek için farklı saç tarağı türleri mevcuttur. Size en yaygın farklı saç tarağı türlerini ve kullanımlarını anlatalım..

Resimlerle 10 Farklı Saç Tarak İsimleri:

Saç için en iyi tarak türü gibisi yoktur. Ürün yelpazesi ve farklı saç tarakları ve kullanımları ile kendiniz için doğru olanı seçmek çok önemlidir. İşte hem kadın hem de erkek saçı için iyi bilinen çeşitler.

1. Çok Amaçlı Normal Tarak:

Saç tarağı çeşitleri

Bu muhtemelen çocukluğumuzdan beri günlük hayatımızda karşılaştığımız en yaygın tarak türüdür. Çok amaçlı çok amaçlı normal tarak, çocuklar, erkekler ve kadınlar için uygundur ve çeşitli işleri yapabilecek donanıma sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, hepsi tek bir tarakla birden fazla iş yaparlar ve düzden kıvırcık ve dalgalıya kadar farklı saç dokuları için mükemmel bir uyum sağlayabilirler. Bu tarakla herhangi bir saç dokusu ve herhangi bir saç uzunluğu uygundur. Hem ince hem de kalın saçlarla normal günlük şekillendirmenizi kolayca yapabilir. Bu, saç taraklarının türlerinde ve adlarında en yaygın görülenidir..

2. Kuyruk Tarağı:

farklı saç tarakları

Kuyruk tarağı, daha çok kuaförlerde veya berberlerde rastlamış olabileceğiniz sıradan bir taraktır. Adından da anlaşılacağı gibi, kuyruk tarağı, diğer varyantlarda görülenin aksine, çok daha ince ve daha rafine bir sap dokusundan sonra türetilmiştir. Bu tarak, saçı gerektiği gibi farklılaştırarak ve ayırarak saçı bölüm bölüm şekillendirmeye yardımcı olur ve aynı zamanda süper hızlı ve kolay bir şekilde yapılır..

3. Bit Tarağı:

farklı türleri tarak

Bu yine iyi bilinir ve çoğumuz genç yaşımızdan beri kullanırız. Çok ince ve ince dişli bir tarağa sahip olduğu bilinen ve her iki taraftan gelen bit tarağı, saçı tararken bitlerin taranmasına yardımcı olur. Bu tarak sirkeleri ve bit yumurtalarını hızla temizlemeye yardımcı olur ve işini büyük bir hassasiyetle yapar.

4. Şampuan Islak Saç Tarağı:

saç tarağı çeşitleri

Çoğu zaman büyüklerimiz saçlarımızı ıslakken taramamamızı tavsiye eder. Duştan yeni çıkmışsanız, tımarlamadan önce saçınızı yarıya kadar kurutmanız önerilir. Ancak piyasada rastladığımız yeni şampuan ıslak saç tarağı, geniş dişli olarak geliyor, şampuandan yeni çıkmışken saçlarını çözmek ve hızlı bir şekilde yönetmek isteyenler için ideal. Bu ne kadar havalı, değil mi??!

5. Tırmık Tarağı:

saç için en iyi tarak türü

Tarak dişleri birbirinden geniş ve dişin kalın dokusu ile tarak, tırmık tarağı olarak bilinir. Hassas ve hassas saç dokusundan muzdarip veya saç dökülmesi yaşayan bir kadınsanız ve her gün hafif bir tarak kullanmayı tercih ediyorsanız, tırmık tarağı ideal ve en uygun olabilir. Saçların dolaşıklıklarını çözme ve taramayı kısa sürede, kolay ve hızlı bir şekilde ve yine de kafa derisi üzerinde herhangi bir ağrı veya baskı olmadan yapabilirsiniz..

6. Tarağı Seçin:

saç tarağı isimleri

Pick tarak, saçlarını sık sık şekillendirmeyi sevenler için ideal olan özel bir tarak türüdür. Toplama tarağı, bir dizi saç modeli ve tımar yapmak için saçı kısmen kaldırmaya yardımcı olur. Toplama tarağı geniş dişlere ve çok kısa sapa sahiptir, yönetimi kolaydır ve saçı hemen şekillendirir. Kıvırcık ve çok kalın saç dokusuna sahipseniz, toplama tarağı da en iyi arkadaşınız olabilir.!

7. Alay Tarağı:

saç tarakları kullanır

Yeni kıvırcık ve dağınık saç modellerini denemeyi seviyor musunuz? Teasing tarak, hepsini hızlı ve verimli bir şekilde elde etmenize yardımcı olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, tarak, tımar işleminiz sırasında saçınızın bölümlerini veya kısımlarını kaldırmak ve kızdırmak için kullanılan bir uzmanlık alanıdır. Özellikle ince bir saç dokusuna sahipseniz ve saçlarınızı gür ve dağınık görünmesi için yükseltmek ve kaldırmak istiyorsanız bu tarak sizin için iyi bir fırsat olabilir.!

8. Geniş Dişli Tarak:

doğal ve kıvırcık saçlar için taraklar

Geniş dişli tarak, daha önce gördüğümüz tarakların çoğunun en yaygın ve geniş çeşididir. Tarak, saç karışıklığını gidermek ve acısız ve kolay bir şekilde iyi bir fırça vermek için yoğun bir şekilde kullanılır. Kalın saç dokusuna sahipseniz veya saçları genellikle karışan ve dağınık hale gelen kıvırcık saçlarınız varsa, geniş dişli tarak işinizi etkili bir şekilde minimum kayıp ve ağrı ile yapabilir. Kıvırcık saçlar için en çok tavsiye edilen ve bilinen en iyi tarak türüdür..

9. İnce Diş Tarağı:

erkekler için tarak çeşitleri

İnce dişli tarak, çocukluğumuzdan beri evlerimizde gördüğümüz sıradan bir taraktır. Buradaki tarağın tüm tarafı, dişlerin birbirine yakın yapıştığı yapıda ince bir diştir. Bu, düzgün ve asil bir düz saç görünümü oluşturmaya yardımcı olmak için mükemmel bir taraktır. Ancak bu, kıvırcık ve kalın saç dokulu insanlar için pek uygun değil! Doğal saçlar için tarak çeşitleri arasında en iyisidir..

10. Berber ve Bakım Tarağı:

kadınlar için tarak çeşitleri

Berber tımar tarağı genellikle yerel kesim salonlarımızda ve berberlerimizde görülür. Özellikle saçları kısaltmak ve uçları hassas bir şekilde kesmek için kullanılırlar. Kullanımı kolaydır, saç derisine karşı naziktirler ve çeşitli saç dokuları ve tipleri ile kolayca uyum sağlarlar..

Bugün itibariyle piyasada birkaç farklı tarak türü olduğunu biliyor muydunuz? Biz de sizinle aynı şeyi öğrenmekten heyecan duyuyoruz. İhtiyacınıza, saç dokusuna ve bakım türüne bağlı olarak, saç ve saç derisi sağlığını korumak için doğru tarağı seçmek çok önemlidir. Bu kılavuzun ve tarak türleri hakkındaki bilgilerin bu konuda size yardımcı olacağını umuyoruz..