Temel barınak kavramı, Hindistan’daki farklı ev türlerinde belirgin görünen farklı insanlar tarafından farklı algılanmıştır. Farklı türde topluluklarınız ve finansal geçmişe göre insanlar var. Sonuç olarak Hindistan’daki ev planları, ev tipleri, yakın ambiyans, varoluş, estetik ve aile statüsünün ve ayrıca bütçenin bir birleşimidir..

Hindistan'da resimli ev tipleri

Dünyadaki Tüm “Ev Türleri”nin Resimlerle Listesi:

Hindistan’da köylerden şehre farklı ev türlerine bir göz atın.

1. Kulübeler:

kulübeler

Bunlar küçük ham barınaklar. Çoğunlukla doğal ve yerel olarak temin edilebilen malzemelerden yapılır. Binada hızlı artı ucuz. Günümüzde bu tür kulübeleri sadece izole kabile bölgelerinde görebiliyoruz. Hindistan, ön duvarın süslemesi ve son derece küçük girişi ile ünlüdür. Toda halkı, Güney Hindistan’ın izole edilmiş Nilgiri yaylasında yaşayan küçük bir pastoral topluluktur. On sekizinci yüzyılın sonlarından önce, Toda, Badaga, Kurumba ve Kota’yı sayan diğer topluluklar tarafından, Toda’nın en üst sırada olduğu hareketli bir kast benzeri toplum örgütünde bir arada yaşadı. Muhtemelen yazın en iyi evidir.

2. Şamiana:

Şamiana

Bunlar Hindistan’ın çok sevilen geçici etnik çadırlarıdır ve ayrıca restoranlar dışında açık hava partileri için de kullanılır. Bunlar ayrıca parlak tasarımlarda gelir ve çeşitli tonları vardır. Bu tür evler Hindistan’da bir parti veya büyük bir etkinlik için düzenlenmiştir..

3. Bungalovlar:

Bungalovlar

Bungalov, bir başka ve popüler Hint ev tasarımıdır. Tek bir aile birimi olarak kullanılan büyük evlerdir. Hindistan’da bu tür evleri kentsel alanlarda görebilirsiniz. Bu tür evlerin en büyük avantajı, evinizin içinde ve çevresinde size bir bahçe ve hatta bir gezinti için yeterli alan sağlayan alan..

4. Daireler/Daireler:

hindistan'da daireler-ve-daireler

Bunlar kendi kendini kontrol eden çok katlı konut birimleridir. Alt katlar bodrum süitlerini, üst katları ise çatı katlarını çağırıyor. Küçük olanlar stüdyo olarak adlandırılır, aksi takdirde Bachelor’s Quarters. Şimdi birçok aile aynı binada oturuyor. Çoğu kamu olanakları sıradandır. Bu tip apartmanlar, aile dışında kişiler için uygun çok birimli konutlardır. Mevcut apartman kompleksleri, tüm olanaklara ve tesislere yaklaşmaktadır. En yaygın ev türlerinden biri, en azından Hindistan’da apartman dairesidir..

5. Villalar:

villalar-in-hindistan

Daha önce bu tip evler üst sınıf devlet evleri içindi. Şu anda, ayrı modern şehir evlerine ayrıca villa denir. Lüks villalardan kral boy süper lükslere kadar tüm şekil ve aralıklarda mevcutturlar. Bu evlerden araba yolunuz, arka bahçeniz/çiminiz, bahçeniz ve bir havuz gibi olanaklara erişilebilir ve bir konfor kaynağıdır. Hindistan’daki bu büyük evin genellikle bir havuzu veya golf sahası vardır ve modern olacak şekilde modellenmiştir..

6. Habitat Evleri:

habitat-evler-hindistan

Baker model evler kazançlı, sürdürülebilir, organik mimari girişimidir. İngiliz Hintli Mimar Laurence Wilfred Baker tarafından görselleştirilen fikir, bu, Kerala’da düşük maliyetli ekolojik evler olarak popüler hale geldi. Her bina benzersizdir ve o arsanın doğası gereği alan dikkate alınarak iyi görünümlüdür. Bu güzel ev, düşük maliyetli inşaat arayanlar için bir çıkış yolu..

7. Kat Mülkiyeti (Daire):

kat mülkiyeti

Bu, bir apartmanda bir parça satın aldığınızda bir tür ev sahipliğidir, aksi takdirde şehir evi kompleksi, ancak arazinin sahibi değildir. Her mal sahibi ipoteklerini, vergilerini, kamu hizmetlerini artı mülk bakımı için aylık bir ücret öder. Bazen, sahibinden apartman kiralayabilirsiniz. Bireysel mülkiyetli daireleri ve çatılara benzer şekilde tüm ortak alanların ortak mülkiyetini içerir; açık alanlar oyun odaları. Alan, ayrıca müstakil bir ev, aksi takdirde bir daire alırsınız. Ortak mülk, tüm ev sahiplerinden toplanan bir ücretle korunur..

8. Kutça Evleri:

Kutça evleri

Tahta, saman, çamur ve kurumuş yapraklardan hazırlanırlar. Bir kulübe bir kutcha evidir. Birkaç kişi son derece kısa bir süre için bir yerde ikamet eder. Bir yerden diğerine büyülenebilecek evler inşa ederler. Bu tür evler geçici evler olarak adlandırılır ve dıştan kerpiç duvarları üzerine güzel bir görünüm verecek şekilde tasarlanmıştır. Hindistan’daki tipik kırsal evler olarak tanımlanırlar..

9. Tepeler:

tepees-hindistan

Bir çadır, bir manda derisi kaplamasıyla koni şeklindeki ahşap bir kasadan hazırdır. Modern çadırlara benzer şekilde, tepeler hızla gruplanıp parçalanacak şekilde dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır. Bir kabile bir yerden bir yere dolaştığında, her aile kendi tip direklerini ve çadırlarını yanlarında getirirdi. Başlangıçta tepeler yaklaşık 12 fit yüksekliğindeydi; Ancak, Plains Kızılderili kabileleri atları bir kez aldığında, onları iki katına çıkarmaya başlarlar. Tepeler, sürekli hareket halinde olan insanlar için birinci sınıf evlerdir. Plains Kızılderilileri genellikle bufalo sürülerinin eylemlerini kovalamak için göç etti. Bu tür evleri kırsal alanlarda görürsünüz ve kentsel alanlarda nadiren bulunur..

10. Kabin:

Kabin

Biraz, inşa edilmiş ev hakkında. Gemideki kabinler oldukça küçük ama rahat. Bu tür Hint tarzı ev yaygın değildir ve genellikle bir parça fantezidir. Ancak kabinler ahşap zemine sahiptir ve görünüm için düzgün bir şekilde döşenmiştir..

11. Uzun Evler:

uzun evler

Direk çerçeveleri ve karaağaç kabuğu kaplaması ile inşa edilirler. En büyük fark, uzun evlerin Kızılderili çadırlarından çok, çok daha büyük olmasıdır. Uzun evler 200 fit uzunluğunda, 20 fit yüksekliğinde ve 20 fit genişliğinde olabilir. Uzun evin içinde, yükseltme platformları, uyku alanı için kullanılan ikinci bir kat oluşturdu. Paspaslar ve ahşap ekranlar, uzun evi bölünmüş odalara ayırdı.

12. Saraylar:

Saraylar

Geçmiş yılların asil konutları, bir kısmı otel, müze veya turizm merkezi olarak değiştirildi. Bunlardan birkaçı Devlet Başkanlarının evi olarak kullanılmaktadır. Thiruvananthapuram’daki Kowdiar Sarayı, yakınlardaki bir nesil Thiruvithamcore hanedanı tarafından kullanılıyor. Bu evler Hindistan’daki en iyi ve çok pahalı evlerdir ve en iyi lüks olanaklara sahiptir..

13. Çevre Dostu Evler:

Çevre Dostu Evler

Yağmur suyu mahsulü, çok yakıtlı sobalar, zeminler, camlı pencereler, çatı katı yalıtkanlığı, güneş panelleri, fırtına türbini, gübre yığını, atık geri dönüşümü, enerji verimli cihaz vb. Gibi birçok faktörü bir araya getiren evlerdir. bir arı kovanı şeklinde bükülmüş ahşap çerçeve artı uzun çayır otları tarafından sazdan. Bu modern Hint evine bir göz atın.

14. Geçici Evler:

Hindistan'da Farklı Ev Tipleri 14