Eski atasözü “Sağlık zenginliktir” günümüzdeki kadar doğru olamaz! Bununla birlikte, tıbbi acil durumlar uyarı yapılmadan gelirse, o zaman “zenginlik” kısmının çok büyük bir bedel alacağı kesin. Plansız hastaneye yatış sadece travmatik bir deneyim değil, aynı zamanda pahalı bir deneyimdir! Sağlık sigortası şirketlerinin, sizi finansal bir yüke sokmadan sağlığınızı güvence altına almada kilit bir rol oynadığı yer burasıdır.!

Henüz bir sağlık sigortanız yoksa, neden ihtiyaç duyduğunuz konusunda sizi ikna etmek için size bazı ek bilgiler verelim! Bir araştırmaya göre, Hindistan’daki yoksulluğun en büyük nedeni tıbbi borçlar. Ani bir hastalık gibi öngörülemeyen acil durumlar- örnek: COVID-19, kazalar vb. tüm birikimlerinizi tüketebilir ve sizi borç içinde bırakabilir.

Öte yandan, bir sağlık sigortası poliçesi, yatış öncesi ve sonrası faturaları kapsayabilir ve cebinizden ödediğiniz para miktarını azaltabilir. Hatta bazı politikalar “Nakitsiz” avantajlar sunar, böylece hiçbir ücret ödemeden kaliteli tedavi alabilirsiniz!

Bu yazıda, Hindistan’ın en iyi sağlık sigortası şirketleri ve sundukları faydalar hakkında bazı önemli bilgileri bir araya getirdik. Daha fazla ilerlemek için hangi şirketin hedeflerinizle uyumlu olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Hindistan'daki En İyi Sağlık Sigortası Şirketleri

Hindistan’daki En İyi 15 Sağlık Sigortası Şirketi, 2021:

Hindistan’da yüksek tazminat ödeme oranlarına sahip en güvenilir sağlık sigortası sağlayıcılarının detayları:

1. Bajaj Allianz Sağlık Sigortası:

Bajaj Allianz Sağlık Sigortası, ülkenin önde gelen özel sağlık sigortası şirketlerinden biridir. Şirket, Bajaj Finserv Limited ve Allianz SE arasında stratejik bir ittifaktır. Bajaj’ın yetişkinler ve çocuklar için farklı rahatsızlıkların tıbbi masraflarını karşılayacak çok çeşitli sağlık sigortası planları vardır. Ayrıca ülkede 5000’den fazla hastaneden oluşan geniş bir ağa sahiptir..

2020’deki karantina döneminde Bajaj, 5 binden fazla tıbbi poliçe ve 3 yüz bine yakın yerleşim talebi yayınlayarak rekor kırdı. Bajaj’ın sağlık tazminatı ödeme oranı %98’dir ve bireyler ayrıca sağlık sigortasının yanı sıra 80D bölümü kapsamında vergi avantajları da alırlar..

Bajaj Allianz’ın En İyi Sağlık Sigortası Politikalarından Bazıları:

 • Bajaj AllianzHealthguard Sigorta Poliçesi
 • Bajaj Allianz Premium Kişisel Koruma Politikası
 • Bajaj Allianz’ın Kritik Hastalık Sağlık Sigortası Poliçesi
 • Bajaj Allianz Vergi Kazanç Planı
 • Bajaj Allianz’ın Yıldız Paketi Sağlık Planı

2. Aditya Birla Sağlık Sigortası:

Aditya Birla Sağlık Sigortası, özel sağlık sigortası sektörünün bir diğer büyük oyuncusudur. Şirket, genel veya belirli rahatsızlıkları kapsayacak şekilde özelleştirilmiş sağlık sigortası poliçeleri sunmaktadır. Artan tıbbi harcamalardan korunmak için Corona Kavach, Cancer Secure, Global sağlık güvencesi vb. gibi özel politikaları bile vardır..

Bu poliçelerin çoğu, 1-4 poliçe yılının tamamlanmasından sonra ücretsiz koruyucu sağlık kontrolleri ile gelir. İnsanları sağlık durumlarını iyi takip etmeye teşvik etmenin bir yolu olarak şirket, formda ve sağlıklı olmaları durumunda indirimler ve indirimler sunuyor. Aditya Birla’nın yaklaşık 6.000’den fazla hastaneyle bağlantısı var ve tazminat ödeme oranı %70.81’dir..

Aditya Birla Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Aktif Güvence Pırlanta
 • Corona Kavach (Kapsamlı COVID-19 Kapsamı)
 • Kanser Güvenli
 • Aktif Güvenli
 • Kıdemli Vatandaş Ürünü

3. Bharati Axa Sağlık Sigortası:

Bharati Axa, %51 hisseye sahip Bharat Enterprises ve %49 hisseye sahip AXA Group arasında bir ortak girişimdir. Şirket, 135’in üzerinde şubesi olan bir Pan Indian varlığına sahiptir. Bharati Axa, genel olarak ve mahsul sigortası segmentlerinde güçlü bir konuma sahip olmasının yanı sıra, sağlık sigortası işinde de benzersiz bir konuma sahiptir. Kritik sağlık sigortası, yeni doğanlar için aşı maliyetleri, bariatrik cerrahi maliyetleri vb. gibi ek faydaları olan birçok yenilikçi sağlık politikası sunar..

Şirket ayrıca 2020, 2019 ve 2018’de müşteri hizmetleri mükemmelliği, en iyi tazminat ödemeleri ve teknolojinin en iyi kullanımı gibi farklı kategoriler için birçok ödül kazandı. Bharati Axa’nın ülke genelinde 4500’den fazla hastanesi var ve tazminat ödeme oranı 76.01’dir. %.

Bharati Axa Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Smart Health Assure Sağlık Sigortası Planı
 • Akıllı Süper Sağlık Sigortası Planı
 • Bharti AXA Arogya Sanjeevani Sağlık Sigortası Planı

4. Edelweiss Sağlık Sigortası:

Edelweiss Health Insurance, %85,57’lik bir tazminat ödeme oranı ile Hindistan’ın sağlık ve sağlık sigortası işinde önde gelen oyuncularından biridir. Şirket, teminat tutarına göre üç tür sigorta planı sunmaktadır – Gümüş (5 Lakh’a kadar), Altın (20 Lakh’a kadar) ve Platinum (1 Crore’a kadar). Diğer bir faydası da ‘Sağlık 241’ eklentisidir, yani ilk yıl herhangi bir hak talebiniz yoksa ve sağlık kayıtlarınız iyiyse, ikinci yıl ücretsiz olarak gelir.!

Edelweiss Insurance, plana 8 aile üyesi ekleme seçeneği de sunuyor. Politika ne olursa olsun, tıbbi izleme sigortası, acil tıbbi tahliye, ikinci tıbbi görüş vb. gibi bazı avantajlardan yararlanabilirsiniz. Şirketin 5000’den fazla hastaneden (Nakitsiz) oluşan bir ağı vardır ve planlar ayda 408 INR’den başlar*.

Değişebilir

Edelweiss Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Edelweiss Sağlık Sigortası Gümüş
 • Edelweiss Sağlık Sigortası Altın
 • Edelweiss Sağlık Sigortası Platinum

5. TATA AIG Sağlık Sigortası:

TATA AIG Sağlık Sigortası şirketi, TATA Group ve önde gelen bir sigorta şirketi olan American International Group Company’nin ortak girişimidir. 2001 yılındaki kuruluşundan bu yana şirket, sigortacılık sektöründe ezber bozan biri olduğunu kanıtlamaktadır. Önde gelen tıbbi sağlık sigortacısı, kapsamlı teminat sağlayan basitleştirilmiş sağlık sigortası poliçeleri sunmaktadır..

TATA AIG sağlık planlarının benzersiz faydalarından bazıları, obezite cerrahisi kapsamı, Küresel teminat, Organ bağışı masraflarının karşılanması, Kazalar sırasında diş tedavileri, AYUSH ve aşılardır. Şirketin nakitsiz yatış için 3000’den fazla hastaneyle bağlantısı var ve uzlaşma talep oranı %96’dır..

TATA AIG Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • TATA AIG Medicare
 • TATA AIG Medicare Plus

6. Ulusal Sigorta Şirketi Limited:

Ulusal Sigorta şirketi, ülkedeki en eski ve en uzun süredir faaliyet gösteren sigorta şirketlerinden biridir. Şirket 2002 yılında bağımsız bir sigorta şirketi olarak kuruldu ve Hindistan’da 1700’den fazla ofisi ile güçlü bir varlığa sahip. NIC, bireylerin ortaya çıkan tıbbi ihtiyaçlarını karşılayan uygun fiyatlı sağlık hizmetleri politikalarıyla tanınır..

NIC’nin temel faydalarından bazıları: iki yılda bir ücretsiz sağlık kontrolü, poliçenin başka bir sigorta şirketine devri, diyabet, hipertansiyon ve kritik hastalık eklentileri. Avantajlar ayrıca homeopati, Ayurveda vb. gibi alternatif ilaçları da kapsar. NIC’nin 6000’den fazla Nakitsiz hastaneyle bağlantısı vardır ve uzlaşma talep oranı %83,78’dir..

National Insurance Company Limited’in En İyi Sağlık Sigortası Politikalarından Bazıları:

 • Ulusal Sağlık Politikası
 • Ulusal Kıdemli Vatandaş Mediclaim Politikası
 • Corona Kavach Politikası – Ulusal
 • Arogya Sanjeevani Politikası – Ulusal
 • Ulusal Kritik Hastalık Politikası

7. HDFC Hayat Sigortası:

HDFC Hayat Sigortası, Hindistan’daki en güvenilir özel sağlık sigortalarından biridir. Şirket, merkezi Mumbai’de bulunan ülkede 980’den fazla şehirde faaliyet göstermektedir. HDFC, özellikle kadınların, yaşlıların ve çocukların tıbbi ihtiyaçlarını kapsayan çok çeşitli politikalar sunmaktadır. Şirket ayrıca 99 yıla kadar hayat sigortası sağlayan çok az Hintli sigortacıdan biridir..

Şu anda, HDFC Hayat Sigortası, Kolay Sağlık, Corona Kavach, Kardiyak bakım vb. gibi farklı türlerde esnek sağlık planları sunmaktadır. Ek avantajlar arasında garantili 1 Günlük Hasar ödemesi ve 19 kritik hastalık yardımı bulunmaktadır. HDFC ile gitmenin en iyi yanı? %99 tazminat ödeme oranı ve 10000’den fazla ağ hastanesi!

HDFC Hayat Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • HDFC Yaşam Kolay Sağlık
 • 2 Corona Kavach’ı Koru’ya tıklayın
 • 2 Sağlığı Koru’ya tıklayın
 • HDFC Life Kardiyak Bakım

8. Yıldız Sağlığı & Müttefik Sigorta Ltd.Şti:

Star Health and Allied Insurance Co. Ltd., 2006 yılında faaliyete geçen özel bir sağlık sigortası sağlayıcısıdır. Şirket, çok çeşitli tıbbi ihtiyaçları karşılamak için uygun fiyatlı ve kapsamlı sağlık hizmetleri planları sunmaktadır. Star Health’in 300’den fazla şubesi vardır ve ülkede 8200’den fazla hastane ile bağlantılıdır. Şu anda Cardiac Care, Diabetes Safe, Corona Kavach, Corona Rakshak, Accident Care vb. dahil olmak üzere yaklaşık 20 farklı türde tıbbi plan sunmaktadır..

Star Health, 60-75 yaş arası yaşlılar için ‘Kırmızı Halı’ adı verilen özel plan sunan az sayıdaki sigorta şirketinden biridir. Poliçeden bağımsız olarak, sigorta kapsamı tüm sigortalı üyelerine ücretsiz sağlık kontrolü sağlar. Star Health’in ömür boyu yenileme seçeneği ile tazminat ödeme oranı %78,62’dir..

Star Health and Allied Insurance’ın En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Star Novel Coronavirus (nCov) (COVID-19) Sigortası
 • Corona Kavach Politikası
 • Genç Yıldız Sigorta Poliçesi
 • Kırmızı halı
 • Yıldız Kapsamlı

9. ICICI Lombard Sağlık Sigortası:

Icici Lombard, Hindistan’ın her yerinde yaklaşık 273 şubesi bulunan ödüllü bir sağlık sigortası sağlayıcısıdır. Müşterilerine kritik hastalıkları da kapsayan bir dizi kapsamlı sağlık planı sunar. ICICI, nakitsiz tedavi ve tazminat taleplerinin karşılanması için ülke genelinde 4500’den fazla hastaneyle ortaklığa sahiptir. %99,87 hasar tazminat oranına sahiptir..

ICICI Lombard’da bir poliçeye kaydolmak için minimum yaş 6’dır ve maksimum giriş yaşı yoktur. Ancak bu yaş sınırı plana göre değişmekte olup 3 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar yüzer plan kapsamındadır. ICICI ek planları, olağan kapsamın yanı sıra Hastane günlük nakit parası, evde bakım, önleyici sağlık kontrolleri, yeni doğan bebek sigortası vb. gibi bazı avantajlar sunar..

ICICI Lombard Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • ICICI Lombard Tam Sağlık Sigortası
 • ICICI Lombard Sağlık Arttırıcı
 • ICICI Lombard Kişisel Koruma Sigortası Poliçesi
 • Arogya Sanjeevani Politikası
 • Corona Kavach Politikası

10. MAX Bupa Sağlık Sigortası Şirketi Ltd:

Max Bupa Sağlık Sigortası, “True North” ve Bupa arasında ortak girişim olarak faaliyet gösteren, ülkedeki bir diğer güvenilir sağlık sigortacısıdır. Şirket, bireylerin ve ailelerin tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi müşteri odaklı sağlık politikası sunmasıyla ünlüdür. Hatta yaklaşık 19 aile üyesine kapsama alanı sunan Hintli ortak aileler için özel olarak hazırlanmış bir planı bile var..

Max Bupa, Hindistan genelinde 4500’den fazla hastaneden oluşan bir ağ gücüne sahiptir. Hasar kapatma oranı %96’dır ve ömür boyu yenileme seçeneği sunar. Bu çok ödüllü şirket, 30 dakikada nakit ödemesiz tazminat ödemesi, 7 gün 24 saat çevrimiçi yardım, Akıllı telefon uygulaması ve 5 dakikalık yenileme süreci gibi bazı özel avantajlar sunar..

Max Bupa Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Max Bupa Sağlık Refakatçisi Sağlık Sigortası Planı
 • Max Bupa Health Premia Sağlık Sigortası Planı
 • Max Bupa GoActive Sağlık Sigortası Planı
 • Max Bupa Kalp Atışı Sağlık Sigortası Planı
 • Max Bupa Criticare Sağlık Sigortası Planı

11. Bakım Sağlık Sigortası Şirketi:

Care Health Insurance Company, eski adıyla Religare Insurance, ülkede tanınmış bir sağlık sigortası sağlayıcısıdır. Care Enterprises Limited, Union Bank of India ve Corporation Bank arasında stratejik bir ortaklık olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, 2012 yılında bir IRDAI onayı alarak adına daha fazla güven kattı. Perakende sağlık sigortası, kişisel kaza, kritik hastalık vb. konularda uzmanlaşmıştır..

Care Health, 7400+ hastane ağına ve %95 hasar kapatma oranına sahiptir. Bu sigortacının temel faydaları – yüksek CSR, 2 Saat nakitsiz talep işleme, her şey dahil poliçeler, 16 kritik kalp sorunu için özel planlar vb..

Care Health Insurance Company’nin En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Bakım Sağlık Bakımı Sağlık Sigortası Planı
 • Bakım Sağlık Joy Sağlık Sigortası Planı
 • Bakım Sağlık Hizmeti Kıdemli Sağlık Sigortası Planı
 • Bakım Sağlık Corona Kavach Politikası
 • Care Health Care Kalp Sigortası Poliçesi

12. IFFCO Tokyo Sağlık Sigortası:

IFFCO Tokio, pan-Hindistan varlığı ve 20.000 acente ağıyla övünen ülkedeki bir başka güvenilir sağlık sigortası sağlayıcısıdır. Şirket, sağlık sigortasının bireylerin özel ihtiyaçlarına göre özel olarak yapılması gerektiğine inanmaktadır. Bu nedenle, tıbbi harcamaları ve insanların ortaya çıkan sağlık ihtiyaçlarını kapsayan bir dizi esnek politika sunar..

IFFCO Tokio ile 6400’den fazla ağ hastanesinde nakitsiz tedaviyi tercih edebilirsiniz. Ayrıca 2019 mali yılında 8,61 yüz bin liralık tazminat ödemesi konusunda iyi bir yol izliyorlar ve %92,65’lik bir CSR’ye sahipler. IFFCO Tokio ayrıca, diğer şirketler tarafından 4 yıla kıyasla 3 yıl içinde önceden var olan hastalık dahil olmak üzere, tam hak talebinin %100 geri ödenmesini sunan birkaç sigorta şirketinden biridir..

IFFCO Tokio Health Insurance Company’nin En İyi Sağlık Sigortası Politikalarından Bazıları:

 • Aile Sağlığı Koruma Politikası
 • Bireysel Sağlık Koruma Politikası
 • SwasthyaKavach Politikası
 • SwasthyaRakshaBima
 • Corona Rakshak Politikası

13. Doğu Sağlık Sigortası:

Oriental Health Insurance, 1947 yılında kurulmuş Delhi merkezli bir kamu sektörü sağlık sigortası şirketidir. Bireyler ve aileler için uygun maliyetlerle çok çeşitli sağlık sigortası poliçeleri sunmaktadır. Birçok kişi, özellikle önceden hastalığı olanlar, 55 yıla kadar ilk tıbbi tarama yapılmadığı için bu firmayı tercih ediyor..

Oriental Health, nakitsiz hastaneye yatış için 4300’den fazla hastane ile bir anlaşmaya sahiptir. Talep oranı yaklaşık %90’dır. Oriental, standart özelliklerinin yanı sıra sigortalılarına düzenli prim indirimleri, günlük nakit ödeneği, sigortacı taşınabilirliği vb. gibi ek avantajlar da sunmaktadır..

Doğu Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Oryantal Bireysel Sağlık Planı
 • Oryantal Mutlu Aile Float Planı
 • Jan Arogya Planı
 • PravasiBharatiyaBimaYojna

14. SBI Sağlık Sigortası:

SBI Health Insurance, %74 hisseye sahip Hindistan Devlet Bankası ve %26 hisseye sahip IAG arasında stratejik bir ittifak olarak faaliyet göstermektedir. Şirket, bireyler, aileler ve işletme sahipleri için uygun primlerle farklı türde tıbbi poliçeler sunmaktadır. Finansal kapasiteye bağlı olarak, müşteriler 50.000 INR’den 5 Lakh’a kadar olan teminat seçeneklerini seçebilirler..

SBI Health, nakitsiz tedavi için 6000’den fazla hastaneyle işbirliğine sahiptir. Tazminat ödeme oranı yaklaşık %96’dır ve şirket 110 Milyar INR değerinde tazminat talebini ele alma rekoruna sahiptir. SBI’nin başlıca faydaları, 45 yıla kadar tıbbi taramanın hariç tutulması, 4 talep yılından sonra ücretsiz sağlık kontrolü, ek teminat için ek seçenekler.

SBI Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • SBI Arogya Premier Politikası
 • SBI Hastanesi Günlük Nakit Sigorta Poliçesi
 • SBI Grup Sağlık Sigortası Poliçesi

15. Reliance Sağlık Sigortası:

Reliance Health Insurance, 139’dan fazla şubesi ve 28.900’den fazla aracısıyla ülkenin önde gelen sağlık sigortası sağlayıcılarından biridir. 2000 yılında kurulmuştur ve bireyler ve gruplar için çok çeşitli müşteri odaklı sağlık sigortası planlarına sahiptir. Şirketin Hindistan genelinde 7300’den fazla hastaneden oluşan geniş bir ağı vardır ve KSS %72.2’dir..

Reliance sağlık sigortasının artan popülaritesi, uygun primlerdeki kapsamlı planlardır. Ayrıca kadın veya kız çocuğu için %5 özel indirim, kritik hastalık vaka poliçelerinin 1 yıl uzatılması, hasarsız yıl sonunda %33,33 ikramiye gibi benzersiz avantajlar da sunuyor..

Reliance Sağlık Sigortasının En İyi Sağlık Sigortası Poliçelerinden Bazıları:

 • Reliance HealthGain Sigorta Poliçesi
 • Reliance Health Infinity Sigortası
 • Güven Arogya Sanjeevani

Bunlar Hindistan’daki en güvenilir sağlık sigortası şirketlerinden bazıları. Bilgiler yalnızca her şirketin temel ayrıntılarını kapsar ve ayrıntılı değildir. Bu nedenle, doğru ayrıntılar için lütfen Policy Bazaar gibi özel sigorta web sitelerini veya şirketin resmi web sitesini kontrol edin..

SORUMLULUK REDDİ: Makale tamamen bilgilendirme amaçlı yazılmıştır. Politika adları, detayları ve KSS yüzdeleri her yıl değişebilir. Lütfen bir politikaya kaydolmadan önce resmi bir web sitesinden veya şirketin güvenilir bir temsilcisinden bilgileri doğruladığınızdan emin olun. Makalede yer alan bilgilerin takip edilmesi nedeniyle oluşabilecek zararlardan sorumlu değiliz..