Evcil hayvanları kim sevmez? Her evin bir parçası haline geldiler. Köpekler, bize birçok yönden yardımcı oldukları için popüler bir evcil hayvan seçimidir. Çeşitli ırklar ve türler, bir evcil hayvanda ne istediğiniz ve aileniz ve yaşam tarzınız için ne tür bir evcil hayvanın uygun olduğu konusunda bize iyi bir fikir verir. Köpek türleri ve çeşitli hizmetlerde kullanımları, çok daha kolay bir seçim yapmanıza yardımcı olacaktır! İşte resimlerle akıllı ve arkadaş canlısı köpeklerin listesi.

Evcil hayvanlar, dünyanın hemen her yerinde, özellikle de dünyanın batı kesiminde birçok ailede görülmektedir. Evcil hayvanlar, köpekler, kediler vb. gibi pek çok şeyi içerir. Köpek, insanlara gütme, koruma, askeriye, avlanma ve polise yardım etme gibi birçok yönden yardımcı olur. Hatta batı dünyasında insanın en iyi arkadaşı olarak anılır..

Her Türlü En İyi Köpek İsimlerinin Listesi 2021

30 Her Türlü En İyi Köpek Profil İsimlerinin Listesi 2021:

Burada dünyadaki 30 Dostu ve Akıllı köpek türünü ve isimlerini resimlerle listeliyoruz..

1. Alman Çoban:

Farklı Köpek Türleri

Alman Shepard, Almanya kökenlidir. Bu, 1899 yılında ortaya çıkan yeni bir köpek türüdür. Bunlara koyun gütmek için geliştirilmiş çalışan köpekler denir. Bir Alman köpeği çok güçlü, itaatkar, zeki ve çok iyi eğitimli. Amerika Birleşik Devletleri’nde ikinci en popüler köpek türü ve Birleşik Krallık’ta dördüncü en popüler köpek türü olarak adlandırılır..

Irk boyu erkeklerde 60-65 cm, dişilerde ise 55-60 cm’dir. Çoğunlukla ten rengi/siyah ve kırmızı/siyah olarak gözlemlerler. Çift katlıdırlar. Dış katman her tarafa dökülüyor ve kalın astar çok yoğun. Alman Shepard’ın ömrü 10.5 yıldır..

2. Buldog:

Köpek çeşitleri

Bir bulldogun menşe ülkesi İngiltere ve Birleşik Krallık’tır. Bulldoglara İngiliz Bulldog ve İngiliz bulldog bile denir. Bir bulldogun ortalama ömrü 07 ila 10 yıldır. Küçük burun boşlukları vardır ve ısıya duyarlıdırlar. Yüksekliği yaklaşık 12-16 inçtir. Erkeklerin ağırlığı 53-55 pound, kadınların 49-51 pound arasında değişmektedir. Bu tür köpekler evcil hayvan olarak yetiştirilmektedir. Diğer köpekler gibi egzersize ihtiyaçları var.

3. Golden Retriever:

köpek türleri

Golden Retriever İskoçya, Birleşik Krallık ve İngiltere kökenlidir. Çok güvenilir, güvenilir, kibar ve zekidir. Boyu kadınlarda 55-57cm, erkeklerde 58-61cm arasında değişmektedir. Erkek ağırlığı 29,5-34 kg, dişi ağırlığı 25-32 kg. Bunlar rehber köpekler olarak kullanılır. Ömrü yaklaşık 11-12 yıldır.

4. Kaniş:

Her Türlü Köpek

Bunlar daha çok Fransa ve Almanya’da görülür. Çok aktif, uyanık, zeki, sadık ve hatta eğitimlidir. Yükseklik 35-45 cm arasında değişmektedir. Su cinsi bir köpektir. Poodles, 1966 ve 1982’de gösteride En İyi’yi giydi ve ayrıca ödüllendirildi. Bu tür evcil köpekler birden fazla renkte mevcuttur. Ömrü yaklaşık 12-15 yıldır.

5. Shih Tzu:

Küçük köpek türleri

Çin kökenlidir. Diğer isimler Çin Aslan Köpeği ve Krizantem Köpeğidir. 1-8’e kadar çöp boyutundadırlar. Hem kadınlar hem de erkekler için ağırlık 8,8-16 libre arasında değişir. Yükseklik, 7.9-11 inç arasındaki her iki aralık için de aynıdır. Brindle kırmızısı, altın vb. gibi bazı renklerde mevcuttur. Bunlar eğlenceli, cana yakın, sadık ve naziktir. Shi’nin ömrü 10-16 yıldır.

6. Pug Köpeği:

Evcil köpek türleri

Bunlar Çin’de ortaya çıktı ve on altıncı yüzyılda Avrupa’ya göç ettiğinde oldukça popüler hale geldi. 19. yüzyılda Kraliçe Victoria tarafından bir tutku olarak geliştirilmiştir. Aynı şekilde kraliyet ailesine de geçmiştir. Bu tür köpekler güçlü ve saldırgandır ve evlerde büyümeye uygundur. Bunlar tembel bir yapıya sahiptir. Yüksekliği 30 cm’dir. Yaşam süresi 12-15 yıldır.

7. İngiliz Mastiff:

köpek adı türleri

Bu köpek ırkı İngiltere kökenlidir. Hatta Mastiff veya Old English Ma tiff olarak da adlandırılır. Ceketi güzel ve pürüzsüz. Bunlar sakin, ağırbaşlı, sevecen, cesur ve koruyucudur. Boy hem kadınlarda hem de erkeklerde 70-91 cm arasında değişmektedir. Erkeklerin ağırlığı kadınlara göre daha fazladır. Yaşam süresi yaklaşık 10-12 yıldır.

8. Border Collie:

Köpek kategorileri

Border Collie, yatılılarda koyun sürüsü gütmek için geliştirilmiştir. Bunlar akrobatik, enerjik, atletik ve akıllıdır. Bunlar iyi bir İskoç çoban köpeği olarak bilinir. Ölüm, kanser, yaşlılık ve serebral vasküler rahatsızlıklardan kaynaklanır. Ortalama olarak, yaşam süresi 13-16 yıldır. Erkeğin boyu 48-56cm ve yaklaşık 13.6-20,4kg ağırlığındadır. Kadına göre boy 46-53cm, kilosu 12,2-19 kg’dır..

9. İngiliz Cocker Spaniel:

Hint köpekleri türleri

İngiltere’de ortaya çıktı. Cocker spaniel olarak da bilinir. Hatta Cocker ve Cocker spaniel gibi evcil hayvan isimleriyle anılır. İyi huylu, aktif bir spor köpeğidir. Cocker’lar çocuklarla, insanlarla ve diğer evcil hayvanlar ve köpeklerle birlikte olabilir. Bu sadece arka bahçe için en uygun değildir. Boyu 38-43cm arasında değişir ve erkekte ağırlık 13-16 kg civarındadır. Kadınlarda ağırlık 12-15 kg ve boy 36-41cm arasında değişmektedir. Yaşam süresi 12-15 yıldır.

10. Pomeranya:

Hint köpek çeşitleri

Pomeranian, adını Orta Avrupa’daki Pomeranian bölgesinden almıştır. Deutscher Spitz olarak da bilinir. Evcil hayvan isimleri ponpon, pom ve tumbleweed’dir. Bunlar 18. yüzyıldan beri kraliyet sahipleri tarafından popüler hale geldi. Spitz tipi bir cins köpektir. Minyon boydadır. Boyu yaklaşık 20cm ve vücut ağırlığı 1.9-3.5 kg arasında değişmektedir. Bu köpek türü çok oyuncu, aktif, zeki, dışa dönük, girişken ve arkadaş canlısıdır. Yaşam süresi 12-16 yıldır.

11. Avustralya Sığır Köpeği:

Farklı köpek türleri

Adından da anlaşılacağı gibi, Avustralya kökenlidir. Mavi topuklu, kırmızı topuklu, sığır köpeği ve Queensland topuklu gibi birden fazla adı vardır. Hem erkek hem de kadın için yaklaşık 15-22 kg ağırlığındadır. Boyları erkeklerde 46-51cm, kadınlarda 43-48cm arasında değişmektedir. Kısa ve çift katlıdır. Ve mavi ve kırmızı renk çeşitlerinde görülebilir. “Yıka ve giy” köpeği olarak bilinir ve ayrıca bakımlı ve eğitimlidir. Ömrü 11,7 yıldır.

12. Boğa Korkunç:

her türlü köpek

İngiltere kökenlidir. Diğer isimler Bully Gladiator ve English Bull Terrier’dir. Bunlar hem bağımsız hem de inatçıdır. Boyu 45-55cm, erkek için 22-38 kg ağırlığındadır. Ceketi kısa ve yoğundur. Beyaz, açık kahverengi ve beyaz gibi birçok renkte değişkendir. Bunlar diğer evcil hayvanları yaralayabilir veya öldürebilir. Bu köpeğin ömrü 10-15 yıl arasındadır..

13. Boston Teriyeri:

Sevimli köpek türleri

Boston teriyeri Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. Diğer isimler Boston Bull, Boston Bull Terrier, Boxwood ve American Gentlemen’dir. Bunlar kısa kuyruklu ve dik kulaklı kısa ve kompakttır. Bunlar, 2012 ve 2013 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler 23. saf ırk olarak sıralanmıştır. Tüyleri hızlı, kaygan ve pürüzsüzdür. Yüksekliği 9-15 inç ve çöp boyutu yaklaşık 1-6 yavru köpekler. Ömrü 11-13 Yıldır.

14. Chow Chow:

Çeşitli köpek türleri

Bu cins Çin’de ortaya çıktı ve şimdi “Kabarık Aslan-köpek” olarak biliniyor. Diğer isimler Tang Quan ve Dog of the Tang Quan’dır. Bu köpekler, Budist tapınaklarının ve yerlerinin önünde koruyucu olarak bulunur. Bunlar çoğunlukla evcil hayvan olarak tutulur. Bunlar sadık, bağımsız, sessiz ve çekingendir. Ceketi kalın ve kaba olacaktır. Yükseklik, 17-20 inç olan hem erkekler hem de kadınlar için tipiktir. Erkek için ağırlık 55-70 lira, kadınlar için 45-60 liradır. Çöp boyutu 3-6’dır. Ömrü 9-15 yıl arasında değişir.

15. Newfoundland:

Farklı köpek isimleri

Newfoundland, İngiltere’den geldi. Büyük bir çalışma köpeğidir. Bunlar siyah, kahverengi, gri ve kara görücü olarak bulunur. Bu köpekler balıkçılar için çalıştı. Bunlar muazzam güç, dev boyut ve sadakat ile bilinir. Takma adları Newf ve Newfie’dir. Erkeklerde boy ve kilo 75cm ve 60-70 kg’dır. Kadınlarda boy ve kilo 68cm ve 45-55 kg’dır. Ceketi kalın ve düzdür. Çöpün boyutu 4-12 yavrudur. Bu köpek cinsinin kahverengi, siyah ve bej gibi tüm renkleri mevcuttur. Ömrü 8-12 yıldır..

16. Basset Hound:

Her türlü yavru

Fransa ve İngiltere kökenlidir. Bu, tazı ailesinin kısa bacaklı bir cinsidir. Takma adları basset ve hush puppies’tir. Erkeklerin ağırlığı 55-75 lira, kadınların ağırlığı 45-65 liradır. Erkeklerin boyu 12-15 inç, dişilerin boyu 11-14 inçtir. Duyguları bir tazı için çok iyi çalışıyor. Bunlar genellikle iki renkli ve üç renklidir. Ceketi pürüzsüz, yakın ve pürüzsüzdür. Çöp boyutu 6-8 yavrudur. Yaşam süresi yaklaşık 11-12 yıldır. Bunlar sadık, inatçı, nazik, sevecen ve tatlı huyludur..

17. İngiliz Springer Spaniel:

dünyadaki köpek türleri

İngiliz yaylı spaniel, Spaniel ailesine aittir. Oyunu temizlemek ve almak için kullanılır. Çok sevecen, heyecan verici bir cins. Ve çok uyanık, aktif, zeki, neşeli ve dikkatlidir. Dişilerin ağırlığı 18.1-22.7 kg, erkeklerin ağırlığı 20.4-25 kg’dır. Bir erkeğin boyu 48-56cm, dişinin boyu 46-51cm’dir. Bu köpeğin ömrü 12-14 yıldır.

18. Alaska Malamutu:

Köpek türlerinin listesi

Amerika Birleşik Devletleri Alaska kökenlidir. Büyük bir evcil köpek cinsidir. Bu güç ve dayanıklılık nedeniyle taşıması çok yükleniyor. Erkek ağırlığı 55 kg, dişi 38 kg’dır. Dişi boyu 61 cm, erkek boyu 70 cm’dir. Paltosu daha kalın ve peluş astarlı çift katlıdır. Genellikle gri, samur, siyah veya kırmızı ve beyaz renklerde görülür. Bir çöpün boyutu 4-10 yavrudur. Bu cins köpeğin ömrü 16 yıla kadardır..

19. Aziz Bernard:

Köpek türleri ve adı

İtalya ve İsviçre kökenlidir. Diğer isimler St.Bernhardshund, Alpine Mastiff ve Bernhardiner’dir. Aziz lakabı vardır. Cinsin ortalama ağırlığı 65-120 kg ve boyu 70-90 cm’dir. Ceket daha pürüzsüz ve pürüzlü. Nazik, sakin ve arkadaş canlısıdır. Ömrü yaklaşık 8-10 yıldır.

20. Minyatür Schnauzer:

fotoğraflı köpek türleri

Bu köpek türü küçük bir köpeğe aittir ve Almanya kökenlidir. Başka bir isim Zwergschnauzer. Ağırlığı erkeklerde 11-18, kadınlarda 10-15 civarındadır. Minyatür Schnauzer yüksekliği bir erkek için 14 inç ve bir kadın için 13 inçtir. Ceketi soyulduğunda sert ve sırım gibi olur. Siyah, gümüş, beyaz vb. renklerde bulunur. Çöp boyutu 3-8 yavrudur. Yaşam süresi 12-14 yıldır.

21. Alman Kısa Tüylü İşaretçi:

Her türlü köpek adı

Bu, Almanya kökenlidir. 19. yüzyılda avlanmak için geliştirilmiş orta boy tipte bir köpektir. Acele edip hızlı dönebilen sağlam ve sağlam ayakları vardır. Cesur, zeki, işbirlikçi, eğitilebilir ve sevecendir. Boyu erkeklerde yaklaşık 62-66 cm, kadınlarda 58-63 cm’dir. Dişilerde ağırlık 20,4-27.2 kg, erkeklerde ise 24,9-31Kg’dır. Yaşam süresi 12-14 yıldır.

22. Amerikan Eskimo Köpeği:

Köpek türleri ve fiyatı

Bu köpek Almanya’dan geldi. Spitz’in bir karşılaştırma köpeği ve aile üyesi türüdür. Oyuncak boy köpek türüdür. Boyu 23-30 cm, köpeğin ağırlığı ise 2.7-4.5 kg. Saklıdır, uyanıktır, zekidir, koruyucudur ve arkadaş canlısıdır. Bu köpeğin ömrü 13-15 yıldır.

23. Bernese Dağ Köpeği:

köpek ırkları türleri

Buna Alman Berner Sennenund denir. Büyük boy bir köpek cinsidir ve çok sadık, sadık, sevecen ve zekidir. Erkek boyu 64-70cm, dişi boyu 58-66cm’dir. Dişi ağırlığı 36-48 kg, erkek ağırlığı 39-50 kg’dır. Altlığın boyutu 5-7’den 15’e kadardır. Ömrü 7-8 yıldır..

24. Airedale Teriyeri:

resimli köpek cinsleri

İngiltere kökenlidir. Diğer isimler su kenarı teriyeri, Bingley teriyeri. Takma adları Airedale ve teriyerlerin kralıdır. Av su samurları, savaş köpekleri, polis köpekleri ve rehber köpekler için kullanılır. Erkek ağırlığı 50-60 lira, dişi ağırlığı 40-45 liradır. Boyu bir erkek için yaklaşık 22-24 inç ve bir kadın için 22-23 inçtir. Ceketi kırık. Çöpün boyutu 9 bardaktır. Ömrü 11,5 yıldır.

25. Affenpinscher:

tüm köpek ırkları isimleri

Bu köpek türü Almanya kökenlidir. Takma adları affen, maymun köpek ve affie’dir. Bu Köpek 17. yüzyıla aittir. Yaklaşık 12-13 inç boyutunda daha küçüktür ve açık kahverengi, gri, kırmızı ve ayrıca siyah ve ten rengi renklerde gelir. Kemirgenleri ahırlardan, tahıl ambarlarından ve mutfaklardan çıkarmak için yaratılmıştır. Oyuncu, eğlenceyi seven, inatçı, meraklı ve aktiftir. Yüksekliği yaklaşık 23-30 cm’dir. Yaşam süresi 12-14 yıldır.

26 Beagle:

tüm köpek ırklarının listesi

Bu köpek, Birleşik Krallık, İngiltere, Büyük Britanya kökenlidir. Öncelikle mükemmel bir av köpeği olduğunu kanıtlayan kokuları tanımak ve başkalarıyla birlikte olmanın tadını çıkarmak için yetiştirilir. Limon & Beyaz beyaz & ten rengi, üç renkli, çikolata & Beyaz kırmızı & beyaz, bu köpeği bulabileceğiniz bazı renklerdir. 13 inç ve altındaki bir beagle 20 pound ağırlığında ve 13-15 inç yüksekliğindeki köpekler 20-30 pound civarında. Beagle, 10-15 yıllık bir yaşam beklentisine sahip, arkadaş canlısı, neşeli ve meraklı bir köpektir..

27. Boksör:

benim için en iyi köpek türü

Bu köpek Almanya kökenlidir ve Alman boksörü ve Deutscher boksörü olarak da bilinir. Vücuda sıkıca sarılmış pürüzsüz bir ceketi olan kısa tüylü bir cins boksördür. Bu köpeği bulabileceğiniz renkler açık kahverengi, beyaz bir göbek ve ayaklarla brindle. Erkek boksör 23-25 ​​inç yüksekliğinde, 65-80 pound ağırlığında duruyor. Dişi, 21.5-23.5 inç yüksekliğinde, erkek muadilinden 15 pound daha az ağırlığında duruyor. 10-12 yıllık bir yaşam beklentisine sahip, parlak, aktif ve eğlenceyi seven bir köpektir..

28. Rottweiler:

Rottweiler köpeği

Bu köpek, Rott, Rottie gibi takma adlarla Almanya’dan geliyor. Bu köpeğin üzerinde çok belirgin renk işaretleri vardır ve vücudunun yüzde onundan fazlasını kaplamayan siyah, iyi tanımlanmış maun rengindedir. Erkek Rottweiler, 24-27 inç yüksekliğinde, 95-135 pound ağırlığında ve bir dişi, 80-100 pound ağırlığında 22-25 inç yüksekliğinde duruyor. Halk arasında sadık, sevgi dolu ve sırdaş koruyucu doğasıyla bilinir. Bu köpeğin yaşam beklentisi 9-10 yıldır.

29. Azawakh:

resimli köpek ırkları listesi

Bu, Afro-Asya tipi olan Batı Afrika kökenli bir tazı türüdür. Bu köpekleri bulabileceğimiz standart renkler, parlak kumdan koyu kahverengiye, kırmızı ve brindle’dir. Bazı insanlar onları çeşitli işaretlerle mavi açık kahverengi, kırmızı, mavi ve siyah gibi çeşitli renklerde bulabileceğinize inanır. Azawakh erkeği 25-29 inç yüksekliğinde 44-55 pound ağırlığında ve dişiler 33-44 pound ağırlığında 23.5-27.5 inç duruyor. Bu köpeklerin yaşam beklentisi 12-15 yıldır..

30. Afgan Tazısı:

uzun tüylü köpekler

Adından da anlaşılacağı gibi, Afganistan’dan yerel bir isim olan Tazi ile ortaya çıktı. Bir Afgan tazısı erkek 27 inç ve dişi 25 inç, 50 ila 60 pound ağırlığında duruyor. Bu köpeklerin mizacı çoğunlukla mesafeli ve ağırbaşlıdır, ancak aynı zamanda eğlenceyi seven bir yaratıktır. Siyah, kırmızı ve krem ​​renkleri mevcuttur. Afgan tazının yaşam beklentisi 12 ila 15 yıldır..

Öne Çıkan Köpek Irkları veya Gruplarından Bazıları:

İşte köpeklerin bölünebileceği birincil ırkların veya grupların bir listesi. Onlara bir göz atalım.

1. Yoldaş Köpekler:

Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür köpekler insanlarla arkadaşlık etmeye bayılır. Bu gruptaki köpekler tipik olarak 4 ila 40 pound ağırlığındadır ve küçüktür. İçeride kalmak ve insanlarla iletişim kurmak, bu cins köpeklerin en sevdiği eğlencelerden biridir ve uzun süre yalnız kalamazlar. Affenpinscher, American Eskimo, Bulldog, Boston Terrier, French Bulldog, bu cinste çok iyi bilinen refakatçi köpeklerdir..

2. Melez Köpekler:

İki veya daha fazla köpek türünün çaprazlanması, Hibrit köpeklerle sonuçlanır. Genetik bir geçiş olmasına rağmen, ortaya çıkan köpeklerin boyut, görünüm ve mizacında bir değişiklik olur. Temel fikir, tüm köpeklerdeki en iyi özellikleri almak ve teorik olmasına rağmen sonuçta ortaya çıkan bir melez köpeğe koymaktır ve sonuçlar değişebilir. Tasarımcı köpekler olarak da adlandırılmalarının nedeni budur. Bir aile için köpek melezi mükemmel bir seçimdir. Goldendoodle, Labradoodle, Maltese Shih Tzu, iyi bilinen melez köpeklerden bazılarıdır..

3. Teriyer Köpekleri:

Terrier, Dünya anlamına gelen Latince bir kelimedir; bu nedenle bu cinse ait olan köpeklere toprak köpekleri de denir. Bölgelerini çok korurlar ve it dalaşına girmeyi seven oyuncu köpeklerdir. Terrier köpekleri her boyda gelir ve modaya uygun bir görünüme sahip sert ve yoğun bir kürke sahiptir. Diğer hayvanlara ve yabancılara karşı çok az toleransları vardır, ancak erken aşamalarda eğitilebilirler, bu da onları insan dostu yapar. Bu köpekler uygun şekilde eğitilene kadar yetişkin gözetimi zorunludur. Hevesli, bağımsız, baskın ve etrafta dolaşmak eğlencelidir. Tanınmış teriyer köpeklerinden bazıları, Amerikan çukur boğa korkunç, Bull terrier, Sınır terrier, Avustralya terrier’dir..

4. Av Köpekleri:

Av köpekleri tipik olarak önce gözlemleyen ve ardından kokuların yardımıyla kovalayan avcı köpeklerdir. Bunlar, emir almaktan hoşlanmayan parlak köpeklerdir ve itaat etseler bile, onu diğer ırklardan ayıran bir nedene ihtiyaçları vardır. Bu köpekler, davranışlarında ve her birinin çıkardığı seslere göre farklılık gösteren özelliklerde çeşitli biçimlerde gelir. Kolluk kuvvetleri, bu cins köpekleri çok dikkatli oldukları için kullanıyorlar. Enerjik, güvenilir ve güvenilir oldukları için bir evcil hayvan için mükemmel bir seçimdir. Afgan tazı, Amerikan İngiliz coonhound, Azawakh, dikkate değer tazı köpeklerinden bazılarıdır..

5. Sürü Köpekleri:

Adından da anlaşılacağı gibi, bu cins köpekler, hayvan gruplarını ve kalabalıklarını kontrol eden akıllı ve uyanık bir çalışma grubundandır. Doğalarına emildiği için insanlara veya mülklere bakmak için bekçi köpekleri olarak mükemmeldirler. Çok koruyucu olduğundan, bir tanesini evcilleştirmek istiyorsanız kendinizi bir veya iki ısırık için hazırlamanız gerekir. Bunlar, bir ayağın üzerinde büyüyen ve sahibine ve ailesine dikkat etmeyi seven ev köpekleridir. Tanınmış sürü köpeklerinden bazıları Avustralyalı kelpie, Bask çoban köpeği, Avustralyalı çoban köpeğidir..

6. Çalışan Köpekler:

Çalışan köpekler, her ortama iyi uyum sağlayan, güvenilir, iri yapılı ve cesur köpeklerdir. Düşük sıcaklıklarda hayatta kalabilirler ve ekstra büyük boyutlarıyla harika birer arkadaştırlar. Su kurtarma, gözetleme ve avlanma gibi birçok amaç için kullanılırlar. Aile köpekleri olmalarına rağmen başlangıçta uygun eğitim gereklidir. Bu köpeklerin sonsuz aktivitelerle uğraştığı geniş aileler için çok uygundurlar. Yabancılarla, özellikle de çocuklarla pek arkadaş canlısı değiller. Akita, Alaskan malamute, Bernese dağı, Siyah Rus teriyeri, bazı seçkin çalışan köpeklerdir..

7. Spor Köpekleri:

Sportif köpekler, kovalamalarında av köpeklerine yardımcı olurlar. Terapi, kurtarma ve yardım, bu köpeklerin öne çıkan özelliklerinden bazılarıdır. Bu köpekler spor aktivitelerini sevdikleri, arkadaş canlısı oldukları ve insanlara bağlı oldukları için kolaylıkla eğitilebilirler. Bunlar aile köpekleri olsa da, bir spor köpeği edinmeden önce önceden eğitim gereklidir. Üzerlerindeki ceket kalın ve kıvırcıktır, bu da incinmekten kaçınmalarına yardımcı olur. Ayrıca olumsuz hava koşullarında diğer köpekleri kurtarır ve yönlendirir. Tanınmış spor köpeklerinden bazıları Amerikan su spanieli, Barbet, Brittany, Bracco Italiano’dur..

8. Sportif Olmayan:

Sportif olmayan köpekler, başka bir kategoriye uymadıkları için bu gruba giren çeşitli köpek gruplarından bazılarıdır. Bu nedenle, bu cins, kişiliği ve özellikleri uyuşmayan çeşitli köpeklere sahiptir. Tüm şekil ve boyutlarda gelirler, onları benzersiz ve güzel kılarlar. Amerikan Eskimo, Bichon kızartması, Boston terrier, Bulldog, sportmen olmayan köpekler için örneklerden bazılarıdır..

9. Oyuncak Köpekler:

Adından da anlaşılacağı gibi, bu köpek cinsi, dev bir cins köpeğin daha küçük bir versiyonunu temsil eder. Boyutları küçük olduklarından ve insanlar için harika bir arkadaş olduklarından kucak köpekleri olarak çok uygundurlar. Bir aile cinsi köpek oldukları için apartmanda veya evde dolaşmaktan, tökezlemekten, yürümekten hoşlanırlar ve ilgi isterler. Evde çocuklarınız varsa, önceden herhangi bir eğitime ihtiyaç duymadıkları için oyuncak köpekler mükemmeldir. İlk kez köpek sahibiyseniz, bunlar hızlı öğrenici oldukları için çok işe yarar. Tanınmış oyuncak köpeklerden bazıları Affenpinscher, Brussels griffon, Cavalier King Charles spaniel, Chihuahua’dır..

10. Karışık Irk Köpekler:

Bir tür safkan köpeğin başka bir cins ile karıştırıldığı üreme süreci, melez veya karışık cins köpeklerle sonuçlanır. Bu süreç, her iki cinsin de dikkate değer tüm özelliklerini birleştirir. Tahmin edilebilir bir doğaları ve mizaçları olmasına rağmen, bu karışık cins köpekler davranışsal sorunlara sahip olma eğilimindedir. Bu süreç, köpek sahibine aileye ve yaşam tarzına uygun olan cinsi seçme şansı verir. Daha sağlıklı ve daha uzun bir ömre sahip olma eğilimindedirler. En bilinen karışık cins köpeklerden bazıları Labradoodle, Peekapoo, Schnoodle, Yorkipoo, Maltipoo’dur..

Köpek türleri ve ayrıldıkları cinslerin listesi ile evcil hayvanınız olabilecek birini kolayca seçebilirsiniz. Makalenin sağladığı ayrıntılar, seçim yapmanızı kolaylaştıracaktır. Bir evcil hayvanı kim sevmez! Şimdi birini seçin ve evcil hayvanınızla geçirdiğiniz zamandan nasıl keyif aldığınızı bize bildirin. Daha fazla şüpheniz varsa, size daha fazla yardımcı olabilmemiz için bize bildirin..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S1. Polis güçleri tarafından hangi köpekler kullanılıyor??

Cevap: Alman çoban, Belçika Malinois, Bloodhound, retriever ırkları ve Hollandalı çoban, kolluk kuvvetleri tarafından kullanılan popüler köpeklerdir. Yoğun odaklanmaları ve sürüşleri nedeniyle Belçika Malinois, askeri ve polis çalışmaları için ilk tercih haline geldi..

S2. köpekler neden uluyor?

Cevap: Uluyan tek hayvanlar çakallar ve kurtlar değildir. Her boyuttaki köpek uluyor ve bunu yapmalarının farklı nedenleri var. Diğer seslere veya tıbbi kaygılara tepki olarak korku, acı, dikkati kendi üzerine çekme, bir köpeğin ulumasının sebeplerinden bazıları olabilir..

S3. en tehlikeli köpek cinsi hangisidir?

Cevap: Diğer hayvanlara ve insanlara karşı en saldırgan olan köpekler, tehlikeli bir köpek türü olarak bilinir. Bunlardan bazıları Akitas, Alman çoban, Jack Russell teriyerleri, Avustralya sığır köpekleri ve çukur boğaları diğer köpeklere karşı saldırgandır ve Doberman pinschers, Alman çoban, Avustralyalı çoban ve Avustralya sığır köpekleri yabancılara karşı saldırgandır..

Sorumluluk Reddi: Bu makalede verilen bilgiler sadece öneridir ve hiçbir şekilde nihai bir seçim değildir. Evcilleştirmek istediğiniz köpeklerin türüyle ilgili verdiğiniz karardan makale veya web sitesi sorumlu değildir..

Devamını Okuyun: Türlerden Daha Fazlası

  • Çeşitli Öpüşme Türleri.
  • İsimli Kelebek Çeşitleri.
  • Orman İsimleri.
  • Resimli Balık İsimleri.
  • Kuş Çeşitleri Listesi.