En zengin adamlar! Dünyanın en zenginleri listesinde kimler var aydınlatır mısınız? Merak etme! Dünyanın en zengin adamları kataloğunda isimlerine katılabilecek kadar muazzam miktarda inşa eden dünyada çok sayıda adam var. Bu nedenle en zengin insanların listesi çok uzun; bu yazıda dünyanın en zengin 25 adamını keşfediyoruz.

Dünya için mutlulukla, verilen listedeki birkaç kişi, refahlarının çoğunu insanlığa gerçekten katkıda bulunma sözüne imza attı. Milyarderler kataloğu hiç bu kadar uzun olmamıştı artı tam olarak şu anda dünya bölgesine dağılmış 1.210 tane var..

Dünyanın En Zengin Adamı:

1) Fatura kapıları:

dünyanın en zengin adamı

Net değeri 77,1 milyar dolar olan Bill Gates, 2014’te dünyanın en zengin insanı olarak yerini alıyor. Gates, önde gelen bir Amerikan hissedarı, mucit, programcı ve hayırsever olarak tanımlanıyor. Microsoft’un kurucularından biriydi ve ayrıca emekli olmadan önce şirkette CEO, başkan ve baş yazılım tasarımcısı pozisyonunu yakaladı. O, refah ve hayırseverlik konusunda dünyadaki en tanınmış simgedir. Hayır kurumu tarafından sağlık amaçlı 26 milyar dolardan fazla bağışta bulundu..

2. Sheldon Adelson:

dünyanın en zengin adamı2

70.9 milyar dolarlık servetiyle aynı zamanda dünyanın en zengin kişilerinden biri. Sheldon Adelson bir büyükelçi, aslında Las Vegas Sands Corporation’ın başkanı. Oldukça doğru net değeri 70 milyar dolar. İsrail HaYom adlı İsrail gazetesinin ve birbirine benzemeyen hayır kurumlarının sahibidir ve muazzam miktarını insan refahının yanı sıra refahı için kullanmayı sever. Adelson Vakfı, Birthright İsrail’e 140 milyon doların üzerinde bağış hazırladı.

3. Warren Buffet:

Dünyanın en zengin adamı3

Warren Buffett’ın net değeri 63,3 milyar dolar ve bu nedenle dünyanın en zengin insanları listesinde yer alıyor. Warren Buffett, tartışmasız, dünyanın en zengin kişisinin en tanınmış kişisi ve sağlam ekonomik yatırımları ve önerileri için eski hayranlarından biri. Warren Buffett, Omaha, Nebraska’nın dışında bir Amerikan çokuluslu şirket varlık şirketi olan Berkshire Hathaway’in başkanı, CEO’su ve önde gelen hissedarıdır, ayrıca servetinin %99’unu bağışlama sözü vermiştir..

4. Jim Walton:

Dünyanın en zengin adamı4

Ayrıca 65.2 milyar dolarlık net değeriyle Dünyanın en zengin Adamları listesinde yer alıyor. Jim Walton, dünyanın önde gelen satıcılarından Wal-Mart’ın yaratıcısıdır. Arvest Bank’ın CEO’su ve başkanı olarak Stratejik Planlama artı Finans komitelerinde hizmet vermektedir. Wal-Mart’ın mülkiyetinde yaklaşık %12,6 payı var. Aynı zamanda bir Bentonville’in yerel gazetesi olan Benton Country Daily Record’un da sahibidir..

5. Carlos İnce Helu:

dünyanın en zengin adamı5

Bir Telekom kralı olarak, dünyanın en zengin insanı kataloğunda yer almasına yardımcı olan 53,5 milyar dolara sahip. 1990’da Meksika’nın ulusal telefon şirketinin özelleştirilmesini pusuya düşüren kişidir. Son zamanlarda sabit hat varlıklarını Latin Amerika’nın önde gelen Cep Telefonu Şirketi American Movil ile birleştirmek için otoriter destek aldı..

6. David Koch:

Dünyanın en zengin adamı6

40.1 milyar dolarlık mülkü var ve servetinin kaynağı Koch Industries’den, çünkü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 2. ana özel şirket olan Koch Industries’e sahip olan iki Amerikalı işadamından bekar. O, Koch Industries’in idari başkan yardımcısı olmakla birlikte, çeşitli işlerde, siyasi olaylarda ve hayırsever arayışlarda yer alan ve ayrıca bir kimya mühendisi olan enerjik bir adamdır. Ayrıca, sanata duyduğu sevgi ve sık sık Lincoln Center’a ve Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’ne bağış yaptığı için New York’taki en zengin kişi olarak kabul edilir..

7. Amancio Ortega:

Dünyanın en zengin adamı7

İspanyol işadamı ve perakende sektöründeki başarısı nedeniyle 63,8 milyar dolarlık net değeriyle dünyanın en zengin bir başka insanı. En zengin aile ortamından olduğu için İspanya’nın en zengin adamı ve eski karısı devletin en zengin kadını onun ölmesini bekliyor. Merkezi Arteixo, İspanya’da bulunan önde gelen İspanyol giyim şirketi Inditex moda grubunun yaratıcısıdır. Muhtemelen en iyi markalı serisi Zara giyim artı aksesuar mağazalarıdır..

8. Charles Koch:

Dünyanın en zengin adamı8

Koch Industries’in başındaki diğer adam, Charles Koch, kardeşi ile dünyanın en zengin insanı için tasarlanan toplam 40 milyar dolar değerinde bağlar. Charles aynı zamanda Koch Industries’in yetkili CEO’su ve ayrıca İnsani Araştırmalar Enstitüsü, George Mason Üniversitesi’ndeki Mercatus Merkezi ve Cato Enstitüsü gibi hayırsever kuruluşlara düşkündür..

9. Larry Ellison:

dünyanın en zengin adamı9

Ayrıca 80,3 milyar dolarlık net değeriyle Dünyanın En Zengin Adamları listesinde yer alıyor. Larry Ellison, Amerika’daki teknoloji işinin zevkidir. Tanınmış bir Amerikan şirketi olan Oracle’ın CEO’sudur. Bu şirket, bilgisayar donanım sistemlerine odaklanan Kaliforniya’dan sıyrılıyor. Ellison ayrıca Salesforce, Quark Biotechnology, Astex Pharmaceuticals ve NetSuite vb. şirketlerde büyük paylara sahiptir..

10. Stefan Kişi:

Dünyanın en zengin adamı10

Stefen Persson, 90 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamları listesinde yer alıyor. Persson, 1947’de doğmuş olmasının yanı sıra tanınmış bir İsveçli girişimcidir.  Stefan, H’nin muzaffer ve sofistike bir yatırımcısıdır.&M, en önemli moda şirketi. Stefen’in yaklaşık 90 milyar dolarlık serveti var.

11. Mukesh Ambani:

Dünyanın en zengin adamı11

Mukesh Ambani, 29 milyar dolarlık değeriyle de dünyanın en zengin adamları listesinde yer alan Hindistanlı. Zenginlik kaynağı Petrokimya, gaz ve petroldür. Küresel amaç: Daha önce Hindistan’ın en değerli şirketi olan Reliance endüstrisi, endişeli Kanada petrol kumları takımı Value Creations’daki %65’lik girişim için yalnızca 2 milyar dolar teklif ediyor. Geç Dhirubhai Ambani, babası Reliance’ı kurdu ve onu muazzam bir şirkette bir araya getirdi.

12. Eike Batista:

Dünyanın en zengin adamı12

O Brezilya’dan ve Madencilik ile servet kaynağı olarak petrol 27 milyar dolar kazanıyor ve yaklaşmakta olabileceğine ek olarak dünyanın en zengin adamı olduğu ortaya çıkıyor. Bu yılın en büyük kazancı, özel bilançosuna 19,5 milyar dolar dahil. Brezilya’nın maden devi Companhia Vale do Rio Doce’un üzerindeki sandalyeyi alan saygın eski maden bakanı çocuğu, madenciliğe ek olarak altın anlaşmasına başladı.

13. Ingvar Kamprad:

Dünyanın en zengin adamı13

Ingvar, IKEA’nın organizatörüdür. 49,1 milyar dolarlık değeriyle dünyanın en zenginleri listesinde de yer alıyor. Şimdi, yaşı 87, İsveç vatandaşı ve aynı zamanda İsveç’in en zengin bekar adamı. Ingvar, dünyanın en zengin 25 adamı listesinde ilk kez faset oldu. Bir önceki ay boyunca dünyanın önde gelen mobilya satıcısı IKEA’nın başkanlığını derhal en küçük çocuğuna bırakmak için bıraktı. Derneği daha fazla gelir elde ettiğinden ve aynı zamanda çeşitli güven artı vakıflardan yan yana net kar elde ettiği için en iyi kazanan olduğu tahmin ediliyor..

14. Lakshmi Mittal:

Dünyanın en zengin adamı14

Londra’nın en zengin işgalcisi, dünyanın önde gelen çelik üreticisi Arcelor Mittal’i yönetiyor, 28.7 milyar dolarlık net değere sahip ve temelde Hindistan’dan. Net gelir 2009’da %75 azaldı. %12 maaş kesintisi aldı, ancak gelişmiş bakış açısı geçen yıl 1/3’lük bir artışa neden oldu. Yerli Hindistan’da gelişmek istiyor ve Jharkhand’da Orissa ile birlikte çelik fabrikalarını bir araya getirmek istiyor, ancak hükümet iznini kabul etmedi.

15. Bennett S. LeBow:

dünyanın en zengin adamı 15

2010 yılında Drexel Üniversitesi’ne 49 milyon dolar bağışladı ve bu onu net değeri bilinmese de dünyanın en zengin adamları listesinde yapıyor. Bennett S. LeBow, Borders ve sigara üreticisi için bir varlık şirketi olan Vector Group’un CEO’su ve başkanıdır. Mezuniyetini Drexel’den ve üniversitenin işletme okulundan adını alarak tamamlar..

16. Lawrence Ellison:

dünyanın en zengin adamı 16

28 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin adamları listesinde de yer alıyor. Oracle, ABD’li Oracle kurucusunun şansı uçmaya devam ediyor; Son 12 ayda hisseleri %70 arttı. Veritabanı canavarı son beş yılda 57 şirket satın aldı. Sun Microsystems’in 7,4 milyar dolarlık devralımını tamamladı, BEA Systems’ı 8,5 milyar dolara satın aldı. Chicago Üniversitesi’nde okudu ancak mezuniyetini tamamlamadı. Oracle’ı 1977’de başlattı ve 1986’da Microsoft’tan önceki bir tarihi halka açıkladı.

17. Bernard Arnault:

dünyanın en zengin adamı 17

O, 27.5 milyar dolarlık net değere ve dünyanın en zengin diğer adamlarına sahip olan Fransa’ya ait. Gelir kaynağı Lüks mallar, Fransa. Bling tersine, hizmet veren moda sembolü, lüks eşya kıyafeti LVMH’nin payı olarak en zengin Avrupa’nın başlığını ele geçiriyor LVMH, Louis Vuitton’un yaratıcısı Moet anlamına geliyor & %57 akan Chandon. LVMH, Makao milyarder Stanley Ho aracılığıyla pahalı Şanghay karlı mülkü L’Avenue Shanghai olarak artıyor.

18. T. Denny Sanford:

dünyanın en zengin adamı 18

T. Denny Sanford, Sanford-Burnham Tıbbi Araştırma Enstitüsü, Sanford Sağlık Vakfı ve Florida Çocuk Hastanesi’ne 162,5 milyon dolar bağışladığı için dünyanın en zengin 25 adamı arasında yer alıyor. Kaynaklara göre, Net değeri yaklaşık 600 milyon dolar (The Daily aracılığıyla). Ünlü insani yardım kuruluşu ve Güney Dakota’daki bankacılık ticaretinden başka bir şey olmayan United National Corporation’ın başkanıdır. Sanford’un hayır kurumuna şu anki hediyesi, meme kanserinin iyileşmesine ek olarak araştırma yapmak için ulusal bir enstitü kurmaktır..

19. Lee ve Jane Seidman:

Lee ve Jane Seidman

Net değeri bilinmiyor ama Cleveland’daki Üniversite Hastanelerine 42 milyon dolar katkıda bulunuyor. Lee ve Jane Seidman, Cleveland’da araba galerileri işletmesi olan Motorcars Group’un emekli yaratıcısı ve başkanıdır. Refahının %90’ını yıl sonuna kadar bağışlamayı vaat ediyor.

20. Mark Zuckerberg:

Dünyanın en zengin adamı20

Mark Zuckerberg, Startup’a 100 milyon dolar bağışladı. Net değeri 33.3 milyar dolar olan Amerikalı bir teknoloji sanayicisidir. Mark Zuckerberg’in maaşı yılda 1 dolar. Bildiğiniz gibi Zuckerberg, Newark, N.J’deki okul programı için faydalı olan müfredatı destekleyen kişisel organizasyonuna muazzam bir katkı hazırlayan Facebook’un yaratıcısıdır ve toplam 5 yıldan fazla bir süre için ödüllendirilecektir..

21. Thomas & Raymond Kwok & aile:

Dünyanın en zengin adamı21

Net Değerleri 20 milyar dolar ve bu onları dünyanın en zengin 25 adamı listesine sokuyor. Tüm ailevi gıybetlerden uzakta, Kwok kardeşler Büyük Çin bölümündeki en zengin 3. vatandaştır. En büyük erkek kardeşin 1997’de kaçırılmasından ve dolayısıyla serbest kalmasından sonra, Thomas ve Raymond’ın emlak işinden ayrılmasından sonra görevinden ayrıldı..

22. Vladimir Lisin:

dünyanın en zengin adamı 22

Dünyanın en zengin 25 adamı listesinde yer alan başka bir adam. 24 milyar dolarlık net varlığa sahip. Kömür madenlerinde de hayatını sürdürmekte olup, şu anda Rusya’nın en zengin insanıdır ve büyük bir sanayi holdingi olan Novolipetsk Steel’e liderlik etmektedir..

23. Karl Albrecht:

Dünyanın en zengin adamı23

23.5 milyar dolarlık net serveti olan Almanya’dan. Almanya’nın ve Avrupa’nın önde gelen bakkallarından biri olan indirimli süpermarket devi Aldi Sud’un ev sahibi veya sahibidir. ABD’de 29 eyalette 1.000 erzak bulundurun. Beklenen satışlar yaklaşık 37 milyar dolar. Bu yıl New York City mağazasına başlama stratejisi var..

24. Prens Alwaleed Bin Talal Alsaud:

Dünyanın en zengin adamı24

Net Değeri 19.6 milyar dolar ve bu yüzden bu listede. Citigroup’taki en büyük şahsiyet koruyucu nedeniyle, Alwaleed asla geri almak için bekar olmadı. Arap dünyasındaki siyasi ayaklanmalar birçok liderin ve kamuoyunun dikkatini çekerek geri çekmesine neden olurken, Alwaleed rezervlerini dünyanın en yüksek inşaatı olarak hızla saymaya yönlendiriyor..

25. Li Ka-shing:

dünyanın en zengin adamı 25

Net Değeri yaklaşık 26 milyar dolar civarında kapsıyor. Hong Kong’dan lise başarısızlığı ve bugün dünyadaki güzellik tüccarının yanı sıra önde gelen sağlıkçı. Aynı şekilde, bu rehberdeki pek çok kişi de, sahip olduğu önemli bir hisseyi hayır kurumlarına devretmeye söz verdi..