Aurangabado urvai, esantys ant kalvos, kuri driekiasi maždaug į rytus į vakarus ir beveik 2 km į šiaurę nuo Bibi ka Maqbara, Aurangabade, Maharaštroje, yra 12 uolų pjautų budistų šventovių, kurios yra atskirtos į tris grupes 500 metrų atstumu. kitas. 1–5 urvai yra vakarinėje pusėje, o 6–9 urvai yra tos pačios kalvos rytinėje pusėje. Trečioji urvų grupė, apimanti 10–12 urvus, yra toliau į rytus. Aurangabado urvai datuojami tarp II ir III amžiaus iki 7 amžiaus. Kalvos šlaite iš minkšto bazalto uolos išraižyti urvai yra nuostabus architektūros kūrinys, turintis aukščiausio laipsnio smulkiai iškaltų Indijos klasikinio meno formų.

Aurangabado olos šventykla:

aurangabado urvai

Aurangabado urvai, pasodinti tarp Sahyadri ir Satara kalvų ir laistomi Dudhana upės, yra dažna turistų vieta. Jis yra puikus savo struktūriniais raižiniais ir gyvas budistų gyvenvietės įrodymas dar II ir III a..

Grožio ramsčiai:

Urvų viduje yra senamadiški stulpai su įmantriai raižytu dizainu. Jie liudija gražiai skulptūrinius to laikmečio architektūros darbus.

1 urvas:

Aurangabado urvų 1 urvas yra vienas iš ankstyviausių kasinėjimų, datuojamų II ar III a. Tai nebaigtas Vihara arba vienuolynas, kuriame sugriuvo verandos lubos. Šio urvo išsaugojimo lygis yra žemas dėl blogo uolienų susidarymo pobūdžio, kuris taip pat neleido kasti plataus masto.

2 urvas:

2 urvas yra kvadrato formos šventovė, panaši į tradicines budistų šventyklas. Jo centre yra paminklinis sėdinčio Budos atvaizdas meditacinėje pozoje, kurią sudaro keletas kitų skulptūrinių Budos figūrų, kurias galima pamatyti puošiančias sienas iš abiejų pusių..

Budistų šventovė:

.

Urvų viduryje yra didelė šventovė, skirta Viešpačiui Budai. Šventyklą gaubia nuostabiai raižyti stulpai, palaikantys lubas. Užpakalinėje dalyje yra skulptūrinė šventovė su Lordu Buda, pavaizduota stovint, o iki lubų kyla puikus formos kupolas su apskritomis sijomis. Tokia vieta gali atnešti tik taiką ir ramybę. Tai dar vadinama Aurangabado budistų urvais

Aurangabado urvo apsaras:

Kitas Aurangabado urvų skulptūrinis šedevras yra gražios dangaus būtybės arba Apsaras, kaip jie žinomi induistų ir budistų mitologijoje. Jie puošia urvo sienas nesenstančiu meniškumo ir skulptūros spindesiu.

6 urvas:

6 urvas yra smulkiai išgraviruotų moterų, turinčių egzotiškų šukuosenų ir dekoratyvinių puošmenų, paroda. Drožinių centre išryškėja aukšta Viešpaties Budos figūra. Šis urvas su ląstelėmis iš abiejų pusių yra šventovė ir pažymėtas ramsčiais verandoje ir verandoje.

7 urvas:

7 urvas laikomas žaviausiu iš visų savo puošniu pavaizduotų bejeweled ir menkai apsirengusių moterų figūrų vaizdavimu, kuris buvo ryškus tantrinio budizmo buvimo šiame amžiuje ženklas. 7 urvas taip pat susideda iš šventovės, apsuptos išorinio koridoriaus. Koridorių reguliariai sudaro alkovos, kuriose eksponuojamos įvairios budistų dievų ir deivių skulptūros. Verandoje prie įėjimo į šventovę yra sudėtingi Avalokiteshvara ir Bodhisattva vaizdai.

Praeitis:

Aurangabado urvai, užgožti Ajanta ir Ellora urvų, vis dar džiugina akis. Tai primena apie nesugadintą budistinės religijos šlovę tuo laikotarpiu. Nors daugelis urvų dėl nelygaus uolienų pavojaus lieka nebaigti, didžioji dalis šios monolitinės skulptūros išgyveno laiko smėlį.