Araku slėnio Ananthagiri kalvose yra vienas didžiausių Indijos subkontinento urvų, vadinamas Borra urvais. Šie urvai yra įspūdingai žinomi dėl savo stalaktitų ir stalagmitų darinių, kurie atlaikė laiko tėkmę daugiau nei milijoną metų.

Manoma, kad Williamo Kingo George’o 1807 m. Atrastos urvos kilo iš Gosthani upės dėl nuolatinio veikimo kalkakmenio reljefe. Legenda pasakoja, kad Borros urvus atrado vietinės gentys, kai ant urvų besigananti karvė iškrito per skylę stoge.

Urvo viduje buvo rastas į Lingamą panašus akmuo, kuris, kaip manoma, buvo karvę saugančio Viešpaties Šivos interpretacija. Šio tikėjimo garbei už urvo, kuris pritraukia daug bhaktų, buvo pastatyta maža šventykla Viešpačiui Šivai. Boros urvai, taip pat žinomi kaip Borra Guhalu, yra puikus turistų traukos objektas tiek istoriniais, tiek religiniais tikslais.

Įėjimas į Borra urvus:

boros urvai

Borra urvai, esantys 92 km į šiaurę nuo Visakhapatnam, yra 3000 pėdų virš jūros lygio. Įėjimas į maždaug 100 metrų aukščio ir 75 metrų pločio urvus yra pažymėtas laiptais, vedančiais žemyn, išraižytais iš uolų, ir pasveikinti jus prie įėjimo yra beždžionės, kurios kabo aplink didelius medžius.

Oficiali informacijos lenta už Borros urvų:

oficiali informacija boros urvai

Informacinė lenta įėjimo į urvus taške lankytojams pateikia trumpą istoriją ir kitą informaciją apie urvus ir jų apylinkes.

Religinis guolis:

Borra urvai Araku slėnis-religinis guolis

Nors Borros urvai yra viena geriausių turistų lankomų vietų Andra Pradešo valstijoje, vietiniai žmonės kasdien plūsta į urvus garbinti Šivalingos ir akmeninės šventosios karvės arba Kamadhenu stabo, esančio virš Lingamo giliai urvo viduje. Yra populiarus įsitikinimas, kad karvės tešmuo yra Gostani upės šaltinis, iš kur urvai yra kilę.

Stalaktitai ir stalagmitai:

Borra urvai Araku slėnis-Stalaktitai ir Stalagmitai

Urvuose yra žinomiausi stalaktitų ir stalagmitų dariniai, kurie yra netaisyklingos formos dėl Gosthani upės tėkmės tarp šių sukietėjusių struktūrų. Vanduo, prasiskverbiantis iš urvų stogo, suskaido kalkakmenyje esančius mineralus, kad urvo viršuje susidarytų stalaktitai, o vėliau dar labiau nusileidžia žeme, kad susidarytų stalagmitai. 150 milijonų metų senumo stalaktitų ir stalagmitų dariniai yra tikrai nuostabus vaizdas.

Formavimai:

Boros urvų formacijos- Araku slėnis

Stalaktito ir stalagmito dariniai per šimtmečius urvuose virto natūraliai išformuotomis formomis. Atidžiai apžiūrėję galite pastebėti barzdotą šalaviją, Šivą ir Parvati, motiną ir vaiką, žmogaus smegenis, medį, kurio šaknys pakyla, šventyklą ir bažnyčią ir net tokius gyvūnus kaip dramblys, kaip matyti šiame paveikslėlyje. Kai kurios iš šių struktūrų turi religinę reikšmę, o kitos tiesiog jaudina vaizduotę.

Lempos lemputė:

Borra urvai Araku slėnis-lempos šviesa

Boros urvai yra gilūs ir visiškai tamsūs, nes trūksta saulės spindulių. Dėl to Andra Pradešo turizmo pramonė sumontavo daugybę natrio garų, gyvsidabrio ir halogeninių elektros lempų, kad apšviestų kelią urvų viduje, iš kurių atsiveria kvapą gniaužiantis vaizdas..

Garbinimo vieta:

garbinti boros urvus

Mažo tunelio gale, giliai urvų viduje, yra maža garbinimo vieta, sudaryta iš stalagmito Lingamo, kur bhaktos, ypač gentys, ypač šventine Shivratri proga, atvyksta garbinti induistų dievo Šivos..

Turistų atrakcijos:

Borra urvai Araku slėnis-turistų atrakcija

Boros urvų vaizdas iš paukščio skrydžio, pritraukiantis tūkstančius turistų į vizualią senovinio archeologinio liekanos šventę.

Už Borros urvų:

Borra urvai Araku slėnis-išorėje

Įspūdingas Araku slėnio vaizdas už Borros urvų yra urvų lankytojų turistų traukos objektas. Vaizdingas grožis kalnuotame regione, kuriame gausu faunos ir floros, suteikia beveik stebuklingą aplinką.

Vaizdo šaltinis: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.