Son Doong vietnamiečių kalba reiškia „Kalnų upės urvas“ yra didžiausias žinomas urvas pasaulyje, esantis Vietnamo Quang Binh provincijoje. Urvas susidarė prieš 2–5 milijonus metų, kalnų akmeniui erozavus upės vandeniui po kalnu. Po to, kai 1991 m. Vietinis ūkininkas iš pradžių atrado urvą, besislapstydamas nuo audros, kuri vėliau negalėjo rasti kelio atgal, vėliau urvas su jo pagalba buvo iš naujo atrastas ir ištirtas britų vadovaujamo Howardo Limberto ir jo urvų komandos. Son Doongo urvas yra 5,5 mylių ilgio, 650 pėdų pločio ir 500 pėdų aukščio. Son Doong urvas su savo upėmis ir džiunglėmis yra monumentalus gamtos kūrinys.

1. Didžiausias pasaulyje urvas:

sūnaus doongo urvai

5,5 mylių ilgio, 650 pėdų pločio ir 500 pėdų aukščio Son Doongo urvas yra penkis kartus didesnis nei Phong Nha urvas, anksčiau laikomas didžiausiu urvu Vietname ir 2009 m. Elnių urvas.

2. Kempingas „Son Doong“ viduje:

Son Doong urvų stebuklai-Son Doong viduje

Son Doong urvas neseniai buvo atviras visuomenei ekskursijoms su gidu. Lankytojai stovykla masinio urvo įėjime per šešių dienų kelionę, kurią organizavo kelionių kompanija „Oxalis“. Šiame paveikslėlyje galima aiškiai parodyti urvo didžiulį vaizdą, kuriame stovyklautojai ir atrodo nykštukiniai pagal urvo dydį.

3. Savarankiškas urvas:

Son Doong urvų stebuklai-savarankiškas urvas

Sono Doongo urvas, sudarytas iš mažiausiai 150 atskirų urvų tinklo, yra savarankiškas, nes turi savo ežerą, upę, krioklius ir džiungles.

4. Didžiausias urvas:

Son Doong urvų stebuklai-didžiausias urvas

Ekskursija po Son Doongą, stebint šio mve stebuklus, apima įsigilinimą į urvo įdubas, kad būtų galima stebėtis siaubinga urve, viena iš jų – šuns ranka, kuri yra didžiulis stalagmitas, panašus į šuns leteną.

5. Sudėtinga užduotis:

Sūnaus Doongo urvų stebuklai-sudėtinga užduotis

Patekti į Son Doong urvą nėra lengva. Tai ne tik iššūkis, bet ir savaime nuotykis. Tai ilga ir sunki kelionė, trunkanti pusantros dienos per tankias negyvenamas džiungles. Pasiekę urvą turite nusileisti dar 260 pėdų virve prieš atvykstant į jo įėjimą. Sudėtinga užduotis visiems, norintiems ištirti šį gamtos stebuklą.

6. Gamtos perlai:

Son Doong urvų stebuklai-gamtos perlai

Kitas stebuklas, kurį galima pamatyti Son Doong urve, yra reti beisbolo kamuolio dydžio urvo perlai. Šie nenuoseklaus dydžio perlai susidaro per šimtus metų iš kalcito kristalų nuosėdų ant smėlio grūdelių. Sūnaus Doongo urvo perlus atrado grupė, kuri kelionių ekspedicijos metu susidūrė su iššūkiu nusileisti 260 pėdų lašą į urvą..

7. Milžiniškas urvas:

Son Doong urvų stebuklai-milžiniška urvas

Tokio milžiniško urvo dydis yra toks didelis, kad jame galima lengvai apgyvendinti visas miesto gatves ir dangoraižius. Tai nuostabios ir unikalios formacijos, kurios nuolat formavosi iš vandens ir kalkakmenio, kuris jį drožė prieš milijonus metų. Urve yra vietų, kuriose įgriuvo stogas, sukurdamas įspūdingą stoglangį ir leidžiantis klestėti požeminėms džiunglių ekosistemoms.

8. Įspūdingos Son Doong savybės:

Son Doong urvų stebuklai-stulbinantys Son Doong bruožai

Son Doong urve gyvena retos faunos rūšys, kurių niekur kitur nėra. Senovines fosilijas taip pat galima rasti giliai urvo viduje. Urvas yra toks didelis, kad jo kylantys stalaktitai viršuje sudaro savo debesis, o apačioje teka upė.

9. Turizmo veikla:

Son Doong urvas vietnam sensevietnam.com

Turistai matė einantį dumbliais apaugusį kraštovaizdį. Daugelis mano, kad keliavimas per didįjį Sono Doongo urvą yra sunkus išbandymas, tačiau jaudulys jo pabaigoje yra nieko panašaus. Vietnamo vyriausybė galiausiai atidarė urvą pasauliui pamatyti, kai jis buvo visiškai ir patenkinamai ištirtas. Kelionė į šį nuostabų stebuklą nėra pigi. Tai jums kainuos 3000 USD ir klastingą žygį per tankias džiungles.