Hinduizmas yra viena iš pagrindinių Amerikos religijų dėl daugybės imigrantų iš Pietryčių Azijos, Indonezijos ir Karibų regionų. Vienas iš svarbiausių hinduizmo Amerikoje etapų yra garsioji Swami Vivekananda kalba Čikagoje 1893 m. Vėliau, 1902 m., Swami Rama Thirtha apie dvejus metus praleido Amerikoje, dėstydamas žmonėms apie Vedantą. Vedanta visuomenė yra atsakinga už ankstyvųjų induistų šventyklų statybą Amerikoje. Pirmoji tradicinė šventykla, pastatyta JAV, buvo Shiva Murugan šventykla, pastatyta 1957 m. Šiuo metu visoje šalyje yra pastatyta apie 450 šventyklų. Šiame straipsnyje aptariamos kai kurios geriausios JAV šventyklos, populiarios dėl savo meno ir architektūros.

Garsios šventyklos Amerikoje:

1. Jaya Hanuman šventykla:

šventyklos Amerikoje

Tarp visų šventyklų, esančių Vašingtone, ši šventykla yra ypatingai pripažinta. Ši šventykla, esanti Redmonde, Vašingtone, skirta lordui Hanumanui, kuris, kaip manoma, yra vienas galingiausių induistų dievų. Ši šventykla sulaukia atsidavusių maldininkų iš visos valstijos ir yra populiariausia induistų šventykla Redmonde.

2. Šiva Murugan šventykla:

Šiva Murugan šventykla

Ši šventykla skirta Viešpačiui Šivai ir yra viena populiariausių miesto šventyklų. Šventykla yra San Franciske ir pastatyta XIX a. Pasak legendos, šią šventyklą įkūrė induistų vienuolis, vardu Sivaya Subramuniya Swami, kuris iš tikrųjų gimė Amerikoje.

3. Malibu induistų šventykla:

šventyklos Amerikoje

Ši šventykla buvo įkurta XVIII amžiuje ir skirta induistų dievui Ventakeshwara. Šventykla iš tikrųjų yra vietoje, vadinama Calabasas, esančia netoli Malibu, Kalifornijoje. Šią šventyklą prižiūri Pietų Kalifornijos induistų šventyklų draugija. Aplinkinė šios šventyklos aplinka yra kvapą gniaužianti.

4. Shri Swaminarayan Mandir:

Shri Swaminarayan Mandir

Ši Swaminarayan induistų šventykla yra Downey mieste ir yra viena iš istoriškai svarbiausių šventyklų šioje srityje. Šios šventyklos architektūra yra nepaprastai graži ir iš tikrųjų yra viena gražiausių induistų mandirų Amerikoje.

5. Delavero induistų šventykla:

Indų Delavero šventykla

Indų Delavero šventykla skirta deivei Mahalakshmi, kuri laikoma klestėjimo ir turto deive. Remiantis naujausiu surašymu, daugiau nei 6000 Delavero gyventojų induistų šeimų reguliariai lanko šią šventyklą.

6. Indų šventykla Centrinėje Indianoje:

Indų centrinėje Indijos šventykloje

Tai viena turtingiausių induistų šventyklų, neseniai atidaryta Amerikoje. Piligriminę kelionę aplanko nemažas būrys maldininkų. Šioje šventykloje kasdien atliekami pudžai ir kirtanai. Šios šventyklos aplinka leis jums jaustis nostalgiškai. Šventykla skirta maldininkams suteikti indišką aplinką.

7. Indų šventykla Floridoje:

Indų šventykla Floridoje

Tampoje yra daugybė induistų šventyklų, tarp kurių geriausia yra Floridoje. Ši šventykla taip pat yra Tampos kultūros centras ir yra viena iš labiausiai lankomų induistų piligriminių kelionių mieste. Šventyklos vadovybė turi paprastą šūkį: „Dievas yra vienas – išminčiai duoda skirtingus vardus“.

8. Šri Margos Iraivano šventykla:

Šri Margos Iraivano šventykla

Tai viena gražiausių induistų šventyklų Amerikoje. Į šią šventyklą atvyksta induistai iš beveik visų šalies kampelių, ypač dėl unikalios architektūros. Šventykla iš esmės yra raižytas baltas granito akmuo, kuris iš tikrųjų buvo iškaltas Indijoje. Ši piligriminė kelionė skirta Viešpačiui Šivai ir yra šalia Wailua upės. Vienas iš įdomiausių faktų apie šią šventyklą, tai pirmoji iš visų akmenų pastatyta šventykla, pastatyta Jungtinėse Amerikos Valstijose.

9. Boise Hare Krišnos šventykla:

Boise Hare Krišnos šventykla

Ši šventykla buvo atidaryta XIX a., Taip pat yra Vedų kultūros centras. Šventykla yra viena iš labiausiai lankomų induistų piligriminių kelionių šalyje. Pagrindinė šios šventyklos dievybė yra Šri Radha-Bankebihari.

10. Budistų šventykla JAV:

Budistų šventykla Byodo-in Havajuose yra viena gražiausių šventyklų Amerikoje. IT yra O’ahu saloje Havajuose ir yra Japonijos 900 šimtų metų šventyklos kopija. Jis yra padengtas auksu ir lauke galima rasti didžiulį varpą, kuris sveria 3 tonas. Ši graži šventykla yra išsiplėtusiame daugiau nei dviejų akrų miestelyje. Žmonės čia jaučiasi ramūs gamtos apsuptyje.

Budistų šventykla JAV

Šalies, kuriose gyvena didžioji dalis induistų, šalyje yra ne tik garbinimo, bet ir jų santykių su dieviškumu atgaivinimo vietos. Šios gražios šventyklos buvo įkurtos visoje šalyje ir pritraukia daugybę bhaktų, kurie yra ne tik indai, bet ir amerikiečiai. Amerikoje siautėjant induizmui, šios šventyklos simbolizuoja, kaip ši religija buvo priimta Vakarų šalyse. Tikimės, kad kitą kartą planuodami vizitą į JAV aplankysite šias šventyklas.