Tirupatis, visame pasaulyje žinoma dieviškoji vieta, yra Lordo Balaji šventyklos orientyras. Jis įsikūręs Andhra Pradešo Chittoor rajone ir yra skirtas garbinti pelkėtą Šri Venkateshwara, Višnu įsikūnijimą. Tirupatis taip pat vadinamas „Kaliyuga Vaikuntam“, nes tai yra Viešpaties Višnu buveinė, galinti išlaisvinti žmones nuo visų Kaliyugam rūpesčių. Tirumala, tikroji Tirupati šventyklų vieta, yra Seshashalam kalvų dalis. Niekas tiksliai nežino pirmojo stabo pastebėjimo, tačiau legenda byloja, kad statulą kalnuose rado piemuo, padengtas purvu. Vėliau ją garbino daugelis karalių, ypač valdant Šri Krišnai Devarajai, šventykla įgijo daug šlovės. Šią šventyklą dabar valdo Tirumala Tirupati Devasathanam. Aplink Tirupatį yra daugybė kitų garsių šventyklų, kurias mes dabar išnagrinėsime šiame straipsnyje.

Svarbios šventyklos Tirupatyje:

1. Sri Venkateswara Swamy šventykla Tirupati, Andhra Pradešas:

šventyklos tirupatyje

Tai turtingiausia šventykla pasaulyje pagal gautas aukas ir taip pat yra labiausiai lankoma šventykla. Sri Venkateswara Swamy šventykla yra kalnuotame mieste Tirumala, Tirupati. Ji skirta Viešpačiui Venkateswara, Višnu įsikūnijimui. Šventykla taip pat žinoma kaip „septynių kalvų šventykla“, pastatyta pagal dravidų stiliaus architektūrą. Kasmetinės Brahmotsavamo šventės metu šventyklą aplanko 500 000 piligrimų.

2. Šri Padmavathi Ammavari šventykla:

Šri Padmavathi Ammavari šventykla

Šri Padmavathi Ammavari šventykla skirta deivei Padmavathi, Šri Venkateswara sutuoktinei, užpelkėjusiai, todėl manoma, kad Tirupati Darshan lieka neišsami, jei nesiekiate deivės Padmavathi palaimos apsilankę šioje šventykloje. Šventykloje taip pat yra meilės šventovė tarp deivės Lakšmi ir Viešpaties Maha vishnu. Šventykloje vyksta tokie festivaliai kaip Navaratri ir Theppotsavam arba valčių šventė.

3. Šri Kalyana Venkateswara Swamy šventykla:

Šri Kalyana Venkateswara Swamy šventykla

Šri KalyanaVenkateswara Swamy šventykla yra vakaruose nuo Tirupati ir yra laikoma Viešpaties nustatyta alternatyva Tirumala Devastana. Šventykla turi didelę reikšmę ir svarbą naujai susituokusioms poroms, kurioms pagal tradiciją draudžiama lankytis kalno viršūnėje esančioje Tirupati šventykloje. Šventykla švenčia Kalyana Utsavam kiekvieną dieną, o Brahmotsavam – vasario ir kovo mėnesį.

4. Sri Govindaraja Swamy šventykla:

Sri Govindaraja Swamy šventykla

Sri Govindaraja Swamy šventykla yra senovinė šventykla, esanti Tirupatyje, kurią 1130 m. Mūsų laikais pastatė garsi šri vaišnavietė Ramanujacharya. Šventykla šiuo metu skirta Viešpačiui Šri Govindradžai Swamy, tačiau anksčiau šventyklai vadovavo Šri Parthasarathi Swamy. Šventykla primena Pietų Indijos stiliaus architektūrą.

5. ISKCON šventykla:

ISKCON šventykla

Tarptautinė Krišnos sąmonės draugija arba ISKCON šventykla taip pat yra Noidoje. Ji skirta Viešpačiui Krišnai ir turi gražią Radha Madhav dievybę. Šventykla atlieka įvairius ritualus, maldas ir kirtanas. Sekmadieniais šventykla vienam ir visiems ten esantiems patiekia prasadamą. Šventykla labai gerai lankoma tokių festivalių metu kaip Šri Krišna Jamashtami, Radha Ashtami, Gaur Purnima arba Holi ir Ekadashi.

6. Šri Varaha Swamy šventykla:

Sri Varaha Swamy šventykla

Sri Varaha Swamy šventykla yra Pushkarini upės pakrantėje ir yra skirta Varaha, Viešpaties Višnu įsikūnijimui. Remiantis populiariu įsitikinimu, sklando gandai, kad lordas Venkateswara turėjo paprašyti Sri Adi Varaha Swamy leidimo apsistoti Tirupatyje. Taigi bhaktai prieš apsilankydami Venkateswara Swamy šventykloje turi aplankyti šią šventyklą ir pasiūlyti „naivedyam“.

7. Japali Teertham:

Japali Teertham

Japali Teertham yra tarp tankių Tirumalos miškų ir, norint pasiekti šventyklą, reikia nueiti gerą kilometrą keliais su gražia aplinka. Šventykloje yra šventykla, skirta Viešpačiui Hanumanai, o už jos yra šventas šulinys, vardu Sita Mata Kund. Piligrimai, ieškantys ramios ir ramios atmosferos, privalo aplankyti šią šventyklą.

8. Sri Prasanna Venkateswara Swamy šventykla:

Sri Prasanna Venkateswara Swamy šventykla

Sri Prasanna Venkateswara Swamy šventykla yra 14 km atstumu nuo pagrindinio miesto ir yra skirta Venkateswara Swamy laikantis „Abhaya Hasta“, kuri laikoma galutine palaiminimo poza. Taip pat yra Vayu Bhagavano stabas, kuris, kaip sakoma, yra galingas šaltinis išlaisvinti lėtines kalyugos ligas. Čia plačiai švenčiamas kasmetinis Brahmotsavam.

9. Šri Bedi Anjaneya Swamy šventykla:

Šri Bedi Anjaneya Swamy šventykla

Šri Bedi Anjaneya Swamy šventykla yra priešais Šri Venkateswara Swamy šventyklą. Į Viešpatį Šri Venkateswarą ir Sri Aadhi Varaha Swamy aukojamas visas neivedyamas. Piligrimai privalo aplankyti šią šventyklą, jei nori užbaigti savo Tirupati Yatra. „Brahmotsavam“ yra pagrindinė čia švenčiama šventė.

10. Šri Kapileswara Swamy šventykla:

Šri Kapileswara Swamy šventykla yra skirta Viešpaties Šivos garbinimui ir yra dar viena svarbi šventykla netoli Tirupati. Ši šventykla buvo pavadinta didžiojo išminčiaus Kapila Maharshi vardu. Sužavėtas jo atgailos pasakojama, kad Viešpats Šiva pasirodė Kapilos Lingamo pavidalu, kad palaimintų savo bhaktą. Didingas krioklys sudaro gražų šventyklos foną ir vadinamas Kapila Theertham.

11. Kodanda Ramos šventykla:

Kodanda Rama šventykla

Kodanda Rama šventykla yra dar viena labiausiai lankoma vieta Tirupatyje, po Balaji šventyklos. Ši 10 -ojo amžiaus šventykla yra skirta garbinti Viešpatį Sri Ramachandra murthy, kuris yra Šri Maha vishnu įsikūnijimas. Miestelyje yra dvi šventyklos, viena Ramai su Lakšmanu ir Sita. Dar viena maža šventykla Hanumanui. Sakoma, kad lordas Rama šioje vietoje gyveno grįžęs iš Lankos.

12. Šri Čennakesavos Svamio šventykla:

Šri Čennakesavos Svamio šventykla

Ši šventykla yra Tallapaka kaime, dainininkės Annamacharya gimimo vietoje. Sakoma, kad šiai šventyklai yra daugiau nei tūkstantis metų ir ją pastatė Matti Rajas. Šiame miestelyje yra dar dvi šventyklos- Šri Kamakshi Sameta Sri Siddewarawami ir Sri Gopala Swami Sametha Chakrathalwar.

Tirupatis tikrai yra viena iš nuostabių Indijos vietų, kurią verta aplankyti. Be garsiosios Balaji šventyklos, šios čia paminėtos šventyklos yra paslėpti brangakmeniai. Nors kai kurie yra populiarūs tarp bhaktų, kiti nėra dažnai žinomi. Šios šventyklos turi puikią istoriją ir taip pat turi užburiančią architektūrą. Jie turi nepakartojamą grožį, taip pat buvo globojami daugelio karalių ir karalienių praeityje. Kitą kartą lankydamiesi Tirupatyje, nepamirškite suplanuoti ekskursijos po šias šventyklas.