Goa, šis vardas pritraukia daugybę Indijos ir užsienio turistų. Ši vieta yra nuostabių paplūdimių, vaizdingos aplinkos ir bažnyčių sinonimas. Ne daugelis žino, kad Goa yra keletas geriausių Indijos šventyklų, populiarių dėl savo istorijos, meno ir architektūros. Šventykla Goa vadinama Sansthan. Prieš portugalų įsiveržimą į valstybę šios šventyklos buvo socialinės ir kultūrinės veiklos centrai. Mahajanas buvo atsakingas už šių šventyklų priežiūrą. Tačiau po invazijos kai kurios iš šių senovinių šventyklų portugalų buvo visiškai nugriautos, o pagrindiniai dievybės stabai buvo perkelti į saugesnes vietas. Vienintelė senovės šventykla, atlaikiusi laiko išbandymus, yra Mahadev Tambdi Surla. Šiame straipsnyje pagrindinis dėmesys skiriamas kai kuriems žymiausiems Goa šventyklų sąrašui, kurį kiekvienas induistas turi įtraukti į savo maršrutą.

Svarbios šventyklos Goa:

Čia yra labiausiai žinomų lankytinų Goa šventyklų sąrašas.

1. Šri Saptakoteshwar šventykla:

Šri Saptakoteshwar šventykla

Shri Saptakoteshwar šventykla Narve yra 35 km nuo Panji. Konkano rajone ji laikoma viena iš šeštų didžiųjų Viešpaties Šivos šventyklų vietų. Pagrindinė dievybė yra Saptakoteshwar, Šiva ir kitos dievybės, įskaitant Kalbhairavo šventovę ir ant akmens iškaltą Dattatraya paduką..

2. Maruti šventykla:

Maruti šventykla

Maruti šventykla Panaji mieste, Naujoji Goa, yra ant Altinho kalvos, iš kurios atsiveria vaizdas į Fontainhas rajoną. Šventykla skirta Viešpačiui Hanumanai, beždžionių Dievui, ir nurodo Viešpatį Hanumaną kaip pirminę dievybę. Fontainhas iš Fenikso šaltinio yra netoli Maruti šventyklos, iš kurios jis yra pavadintas. Spyruoklėje yra trys rezervuarai. Naktį šventykla yra puikiai apšviesta, todėl ji matoma net iš tolo.

3. Šri Mahalakšmi šventykla:

Šri Mahalakšmi šventykla

Šri Mahalakšmi šventykla Bandivade, 22 km nuo Panaji, yra skirta turto deivei Mahalakshmi. Šventykla atsirado 1413 m. Šventykloje yra du Mahalakshmi stabai ir kitų dievybių, tokių kaip Shri Ravinath, Shri Baleshwar, Shri Narayan Purush ir dviejų bhaktų, vardu Safto ir Fato, stabai. Pagrindinis stabas iškeliamas į vežimą per Maha Shivaratri šventę, o antrasis stabas palanquin paimamas palankią Ramnavamio dieną.

4. Bhagavathi šventyklos:

Bhagavathi šventyklos

Goa valstijoje yra daugybė Bhagavathi šventyklų, būtent tokiose vietose kaip Pernemas, Khandola, Marcela ir Parse. Šventyklos dievybė čia garbinama kaip Mahishasur Mardini, Shakti forma, Goudo Sarasvato Brahmino, Daivadnijos Brahmino ir Bhandari bendruomenių. Daugelyje Goano šventyklų Bhagavathi garbinamas kaip viena iš Panchayatana dievybių.

5. Parshurama šventykla:

Parshurama šventykla

Viešpaties Parshurama šventykla yra Painguinime, Kanakonos rajone, Goa. Ji skirta Viešpačiui Parshuramai, šeštajam Viešpaties Višnu avatarui. Šventykla yra aplink ramią miško giraitės aplinką. Šventyklos kieme taip pat yra „Kshetrapala“ atstovas. Šventykloje yra tradiciniai raižyti mediniai stulpai ir tradicinė piramidės formos Shikara.

6. Ramnathi šventykla:

Ramnathi šventykla

Ramnathi šventykla yra Ramnathime, Goa Bandivade rajone. Kadangi ši šventykla priklauso Sarasvato Brahminams, ji priklauso Goan Brahmin šventyklų kategorijai. Taigi tai apima Panchayasthan sistemą, o tai reiškia, kad šventykloje yra 5 dievybės, kurios yra Šri Ramanath, kuri taip pat yra pagrindinė šventyklos dievybė, Shanteri, Kamakshi, Laxmi Narayan, Ganapati, Betal ir Kalbhairav. Šventykloje yra ir kitų šeimos purušų.

7. Šri Šantadurgos šventykla:

Šri Šantadurgos šventykla

Didelis Šri Šantos šventyklos kompleksas yra netoli Panaji, Kavalemo kaimo papėdėje, Ponda Taluka regione. 1738 m. Toje vietoje buvo pastatyta paprasta laterito purvo šventovė, kuri vėliau buvo atnaujinta į gražias induistų šventyklas 1966 m. Šventykla yra indo-portugalų architektūros sintezė.

8. Šri Betalo šventykla:

Šri Betalo šventykla

Shri Betal šventykla yra Amonos kaime, Bicholim Taluka rajone. Šventykla skirta Shree Betal, garbinamai kaip Worrier Shiva, kuri taip pat yra pirmininkaujanti dievybė. Šventykloje taip pat yra Šiva Pindi ir jos pėstininkai. Šventyklos dievybė laikoma Goudo Sarasvato Brahmino bendruomenės globėja, paplitusi visoje Indijoje.

9. Mahadevo šventykla Goa:

Mahadevo šventykla Goa

Mahadevo šventykla, esanti Tambdi Surloje, yra seniausia šventykla pietinėje Goa dalyje, kuri yra XII a. Šavitų šventykla, skirta Lordui Mahadevai, kitam Viešpaties Šivos vardui. Šventykla iki šiol išlieka aktyvi induistų garbinimo vieta. Šventykloje yra Šiva lingamas, kurį sudaro garbagriha, antarala ir stulpinė Nandi mandapa. Šventykloje taip pat yra Viešpaties Višnu ir Viešpaties Brahmos stabai su savo sutuoktiniais. Šventyklos centre taip pat yra Nandi jautis be galvos. Čia plačiai švenčiama Maha Shiva Ratri. Tai garsiausia Goa šventykla.

10. Mangeshi šventykla Goa:

Mangeshi šventykla Goa

Mangeshi šventykla yra viena populiariausių ir lankomiausių Goa šventyklų. Jis yra 21 km atstumu nuo Goa sostinės Panaji. Prieš apsilankydami šioje šventykloje, svarbu laikytis aprangos kodo taisyklių. Ji skirta Lordo Manguesho arba Viešpaties Šivos šventyklai. Ši šventykla iš pradžių buvo Cortalim kaime ir buvo perkelta į šią vietą 1890 m., Valdant Marathas. Tai buvo viena gražiausių šventyklų, kurioje kasdien atliekama daugybė „Pujas“.

11. Kamakshi šventykla Goa:

Kamakshi šventykla Goa

Ši šventykla yra šventa deivės Kamakshi buveinė, kuri yra deivės Parvati forma. Ši įspūdinga struktūra yra Širodoje, o originali šventykla buvo Raia, kurią visiškai sunaikino Poturgese invazijos. Ši šventykloje garbinama nuožmi deivės forma, vadinama MahishasuraMardini. Šventyklos stogas primena budistinę pagodą, iš kurios stogo kampų kyšo gyvatės su gaubtu. Tai dar viena labiausiai lankoma Goa šventykla.

12. Mahalasa Narayani šventykla Goa:

Mahalasa Narayani šventykla Goa

Mahalasa Narayani šventykla yra deivės Mahalasa buveinė ir yra Mardolyje. Mahalasa yra Viešpaties Višnu avtarė ir įgauna Mohini formą. Ji turi keturias rankas, kiekviena nešioja kardą, galvą, trišulį ir dubenį. Unikalus šios šventyklos bruožas yra tas, kad ji aplink juosmenį nešioja šventą siūlą, kuris dažniausiai randamas tik vyriškose tautose. Pradinę šventyklą portugalas sunaikino 1567 m., O XVII a.

13. Balaji šventykla Goa:

Balaji šventykla Goa

Ši šventykla skirta Viešpačiui Balaji ir yra Cuncoleim kaime Pondoje. Šventykla tapo Kanchikamakoti Peetam dalimi ir buvo palaiminta jo Šventenybės Swami Jagadguru Sankaracharya. Viešpaties Balaji ir Padmavathi stabus davė Tirupati TTD pasitikėjimas. Balaji šventykla Goa yra viena iš ramiausių ir gražiausių lankytinų vietų. Jį lanko bhaktai, skirti taikai ir ramybei.

14. Jaino šventykla Goa:

Jain šventykla Goa

Ši šventykla vadinama Shri 1008. Adinath Digambar Jain šventykla ir yra vienintelė Jain šventykla Goa. Jis įsikūręs Margao mieste ir užtruko 15 mėnesių šventyklos statybai. Šventykloje yra Digambaro avinaras Adinatas baltame akmenyje. Ši šventykla yra populiari tarp džainistų ir yra būtina aplankyti šventyklą jų sąraše. Jain šventykla yra taikos ir harmonijos buveinė. Šioje šventykloje galima išlaikyti taiką ir ramybę.

15. Nageši šventykla Goa:

Nageši šventykla Goa

Nagešo šventykla yra šventa Viešpaties Šivos, garbinamos kaip Nagueshi, buveinė. Unikalus šios šventyklos bruožas yra tas, kad ji yra toje pačioje vietoje, kur buvo pastatyta iš pradžių. Tai nebuvo perkelta iš savo vietos. Šventyklos valdžia neseniai uždraudė užsieniečiams įeiti į šventyklą dėl jų apsirengimo ir elgesio. Taip pat šventykloje yra akmeninis užrašas, padarytas 1413 m.

16. Brahmos šventykla Goa:

Brahmos šventykla Goa

Brahmos šventykla yra viena iš unikalių šventyklų, garbinančių Viešpatį Brahmą. Iš pradžių ji buvo įsikūrusi Karambolime ir buvo perkelta į dabartinę vietą po portugalų invazijos XVI a. Apylinkės vadinamos Brahma-Karmali arba Brahmos namais. Stabas yra išraižytas XI amžiuje ir sumaniai išraižytas juodu akmeniu. Centrinis Brahma stabų veidas turi barzdą, o stabas turi Savitri ir Saraswathi figūras iš abiejų pusių..

Goa kažkada buvo induistų šventyklų centras, kol portugalas įžengė į šią sritį pretekstu prekyba. Jie visiškai sunaikino induistų šventyklas dėl savo religinio netolerancijos ir stipriai pavertė žmones krikščionybe. Dėl šios priežasties žmonėms sunku patikėti, kad Goa yra tokių gražių šventyklų namai. Valstybė visada buvo krikščioniškosios kultūros sinonimas. Tačiau šios šventyklos, išvardytos straipsnyje, yra turtingos induizmo kultūros ir tradicijos įsikūnijimas, atlaikęs daugybę bandymų ją atstumti nuo Indijos veido.