Pandžabas – tai bhangra, ryškios spalvos, nuoširdus ir užkrečiamas garsus juokas ir požiūris, sakantis Hakuna Matata! Šie laimingi vietiniai gyventojai penkių upių žemę paverčia tokia, kokia ji yra šiandien. Jie žino, kaip gyventi pilnavertį gyvenimą, ir turint tokią nuostabią topografiją, įskaitant didingus kalnus, vešlius slėnius ir žvilgančius krioklius, ši Indijos valstija yra kiekvieno keliautojo svajonė! Niekada nenuobodus momentas ir tik džiaugsmas … kas daugiau? Pendžabas yra sikhų žemė, o pagrindinė religija, kurios laikomasi regione, yra sikizmas – iškilęs iš Guru Nanako pamokslavimo. Tačiau šiandien Pandžabe gyvena visų kastų ir religinių įsitikinimų žmonės, įskaitant induistus, musulmonus, džainistus ir krikščionis. Todėl tai tikrai yra nuostabiausių ir religiškai labiausiai gerbiamų Indijos šventyklų buveinė. Taip, mes visi girdėjome apie Pandžabo auksinę šventyklą, ar ne? Viena iš geriausių vietų pradėti savo religinę kelionę, mes turime jums puikų sąrašą, kuris padės jums susitvarkyti. Piligriminė kelionė per Pun

jab per šiuos populiariausius pasirinkimus.

Pendžabo šventyklų sąrašas – garsiausios Pandžabo šventyklos, kurias būtina aplankyti:

1. Auksinė šventykla Amritsare:

Pandžabo šventyklos

Nepaprastai populiari pandžabų šventykla „Auksinė šventykla“ taip pat žinoma kaip Harmandir Sahib šventykla, įsikūrusi Amritsare. Jis yra žinomas kaip švenčiausias sikhas Gurudwara pasaulyje, o jo aukštas yra padengtas auksu. Auksinė šventyklos istorija punjabi kultūroje daro šią vietą vis populiaresnę. Guru Ram Das, ketvirtasis sikhų guru, 1574 m. Įkūrė Gurudwara. Šventykloje yra keturios įėjimo durys, reiškiančios, kad viduje laukiami visų religijų žmonės. Dienos metu patalpose yra švenčiausia sikizmo vadovėlis Guru Granthas Sahibas. Nemokama bendruomenės virtuvė gamina maistą arba langarą, kuris kasdien patiekiamas tarp 100 000 žmonių. informacija apie aukso šventyklos punjabą yra lengvai prieinama internete pagal laiką ir aprangos kodus.

2. Jayanti Devi šventykla Roparo rajone:

Pandžabo šventyklos

Jayanti Devi šventykla yra vos už 15 km nuo Chandigarh miesto Roparo rajone. Ji skirta pergalės deivei Jayanti Devi. Jis yra ant kalvos Šivaliko kalnuose. Norėdami pasiekti pagrindines šventyklos patalpas, bhaktos turi užlipti šimtą lengvų žingsnių nuo didžiulių vartų bazėje. Šventykloje taip pat yra Šivos, Lakšmi, Ganesha, LokaDev ir Balasundari stabai. Tai viena populiariausių induistų šventyklų Pendžabe. Vasario ir rugpjūčio mėnesio pilnaties dieną vyksta kasmetinės mugės, per kurias šventykla pritraukia daugiau nei 1,5 milijono lankytojų. Navaratri taip pat plačiai švenčiamas šioje šventykloje.

3. Mata Mansa Devi šventykla Panchkula rajone:

Pandžabo šventyklos

Panchkula rajone už Chandigarh yra Mata Mata Mansa Devi šventykla. Šventykla išsidėsčiusi Šivaliko papėdėje ir skirta deivei Mansa Devi, kitai Šakti formai. Ši šventykla yra žinoma kaip viena iš pagrindinių Šakti šventyklų Šiaurės Indijoje, kuri per devynias Navaratrio dienas labai pritraukia milijonus bhaktų. Jis užima aukščiausią vietą Pandžabo garsių šventyklų sąraše.

4. Durgiana šventykla Amritsare:

Pandžabo šventyklos

Durgiana šventykla yra induistų šventykla, įsikūrusi Amritsaro mieste ir savo architektūra primena garsiąją Auksinę šventyklą. Ji skirta deivei Durgai, kuri kartu su deive Lakšmi ir Višnu yra ir pirmininkaujanti dievybė. Originali šventykla buvo pastatyta XVI amžiuje ir atstatyta 1921 m. Ji pastatyta švento ežero viduryje, o tiltas priartėjo prie šventyklos. Pagrindinės čia švenčiamos šventės yra Dussehra, Janmashtami, Ram Navami ir Diwali.

5. Mukteshwar Mahadev šventykla Pathankot mieste:

Pandžabo šventyklos

Mukhteshwar Mahadev šventykla, esanti netoli Pathankot miesto, yra populiari Viešpaties Šivos šventovė. Jame taip pat yra Viešpaties Ganešos, Viešpaties Brahmos, Viešpaties Višnu, Viešpaties Hanumano ir deivės Parvati stabai. Šventykla yra aukšta kalvos viršūnėje. Čia plačiai švenčiama mugė „Mukesran Da Mela“, skirta Baisakhi pažymėti, kartu su Shivaratri, Chaitya Chodiya ir Navaratri.

6. Gurdwara Manji Sahib Ludhiana rajone:

Pandžabo šventyklos

„Gurdwara Manji Sahib“ yra Alamgiro kaime, Ludianos rajone. Teigiama, kad dešimtas sikhų guru Guru Gobinas Singhas, įžengęs į Alamgirą, kur pasirodė šaltinis, dabar žinomas kaip Tirsaras, įmetė strėlę į žemę. Taip pat sakoma, kad jam čia atsidavęs pasekėjas padovanojo arklį.

7. Akal Takht Amritsare:

Pandžabo šventyklos

Akal Takth yra vienas iš penkių sikhų religijos taktų arba galios vietų. Jį pastatė šeštasis sikhų guru, „Guru Hargobind“, ir jis yra Harmandiro Sahibo Gurdwara komplekse. Jis buvo pastatytas kaip teisingumo ir laiko klausimų svarstymo vieta. Dabartinė struktūra yra penkių aukštų pastatas su marmurine intarpa ir aukso lapų kupolu.

8. Gurdwara Fatehgarh Sahib „Fatehgarh Sahib“:

Pandžabo šventyklos

Sikh Gurdwara arba garbinimo vieta Fatehgarh Sahib mieste yra Gurdwara Fatehgarh Sahib, kurią 1710 m. Pastatė sikhai, vadovaujami Banda Bahadur. Pagrindiniame gurdvaros komplekse yra daugybė kitų gurdvarų, tokių kaip Bhora Sahib, Burj Mata Gujri, Shahid Ganj ir didžioji salė, pavadinta Todar Mal Jain Hall, kartu su šventu baseinu ar sarovaru..

9. Gurdwara Sri Tarn Taran Sahib in Tarn Taran Sahib:

Pandžabo šventyklos

Gurdwara Sri Tarn Taran Sahib yra sikhų garbinimo vieta, esanti Tarn Taran Sahib mieste. Yra žinoma, kad gurdvara turi didžiausią šventąjį baseiną ar sarovarą iš visų gurdvarų. Čia garsėja kasmėnesinis piligrimų susibūrimas Amavos dieną ar jaunaties naktį. Penktasis sikhų guru, guru Arjanas DevJi įkūrė šią gurdwara 1590 m.

Taigi dabar jūs žinote, kur nukreipti tą tobulą dvasinį pašaukimą tarp gamtos grožio ir kultūros kupinos atmosferos. Auksinė šventykla punjab Indija yra kiekvieno keliautojo sąraše, nesvarbu, religinis ar ne! Be šventyklų lankymo, yra daug ką nuveikti visiems. Penkių upių kraštas, pradedant nuo autentiško „Chole Bature“ ir mėgaujantis įvairiomis šokio formomis, tokiomis kaip bhangra, giddha ir jhumar, niekada jūsų nenuvils. Rašykite ir pasidalykite su mumis savo patirtimi apie Pandžabo piligriminę kelionę. Mums bus malonu išgirsti jūsų atsiliepimus apie šį vadovą ir tikimės, kad jie bus naudingi. Linksmų kelionių ir palaiminimo jūsų kelyje visada.